Pivní pokec o všem

diskuse o pivovarech, pivovarnictví a všeho kolem piva

 • Jiří Pazdera

  Výborné pivo které nenajdete široko daleko kolem Vodňan. Doporučuji ochutnat.

  Zasláno:před 17 hodinamiHodnocení:5
 • Adam William
  Adam WilliamandroidVše o pivovaru Kosmix

  Létající pivovar Kosmix má hezké sídlo, a to v brněnském podniku Whiskey Bar, který neexistuje, jehož členové za nim stojí. Na pivní scéně se poprvé objevil v průběhu roku 2021, kdy uvařil kooperáční várku skvělého Margarita Sour Ale s pivovarem Stern, který představoval pivní verzi populárního koktejlu Margarita. Recept na 1000l várku obnášel šťávu a kůry ze 300 limet, 30 pomerančů a trochu soli, ochutnal jsem ho na Náměstí Svobody v Brně právě na stánku pivovaru Stern. V létě 2023 jsem se vydal za pivem a na výzvědy přímo do už zmíněného baru, kde jsme s kamarády usedli na venkovní zahrádku. Na čepu měli dva druhy, sour Punch My Berries a Key Stout 12°. Oba tyto počiny bych hodnotil jako dobré, ale pouze lehce nadprůměrné, zejména od stoutu jsem očekával plnější tělo. Kosmix se zaměřuje na svrchně kvašená piva, ale zaznamenal už jsem od něj i IPL First Garrison 13°. Kromě pivovaru Stern ještě vaří i u dalšího brněnského pivovaru Kos.

  Zasláno:před 23 hodinamiHodnocení:3
 • beaver63
  beaver63androidVše o pivovaru Rotor

  Tryskáč 12: Tato APA se Rotoru taky hodně povedla.

  Zasláno:včeraHodnocení:5
 • beaver63
  beaver63androidVše o pivovaru Rotor

  UFO 14: Tato NEIPA mě hodně potěšila.

  Zasláno:včeraHodnocení:5
 • brtnik12

  12° světlý ležák: 12 světlý ležák , dnes skoro bez chuti, pěna jak ze saponatu. Škoda , při poslední návštěvě před dvěma týdny byl ležák bezvadný.

  Zasláno:včeraHodnocení:2
 • Adam William
  Adam WilliamandroidVše o Jehnické pivo

  Létající pivovar Jehnické pivo působí v Brně - Jehnicích od roku 2020 a nechává si vařit zatím jen spodně kvašená piva v klášterním pivovaru Porta Coeli, který se nachází nedaleko Tišnova. Jejich piva jsem ochutnal letos na brněnském pivním festivalu, byly to Světlý ležák 12° a hlavně skvělý Bock 16°, sice z kelímku, ale na degustačních zkouškách se z nich také pije, takže žádná tragédie. Na čepu bývá nepravidelně na náměstí v Jehnicích nebo na různých festivalech, pravidelně pak v Sokolském bufetě v nedalekém Ořešíně. Lahvové pivo si zakoupíte na Ořešínské 22 v Jehnicích až k večeru, do té doby se mi tam čekat nechtělo, ale nebojte se zavolat a domluvit se, nebyl to žádný problém.

  Zasláno:včeraHodnocení:4
 • IceCreamMan
  IceCreamManandroidVše o Pivovaru Lobeč

  Zabodovaly u mě hlavně ležáky - 9° a 11°. Krásná budova pivovaru.

  Zasláno:před 2 dnyHodnocení:5
 • beaver63
  beaver63androidVše o pivovaru Rotor

  Cyklolet 8: Skvělá lehká osmička.

  Zasláno:před 2 dnyHodnocení:5
 • JohnyS

  přímo u zdroje v Horažďovicích u příjemného pana sládka zakoupeny dva vzorky v PET(ležáky )- 11prácheňsky vlk a 12 gorazd.Obě piva jsou si velice podobná plné tělo ale za mě by neuškodilo trochu ubrat chmelení ale to je věc názoru.11tka 3,5 z5 a dvanáctka mi přišla o trochu lepší 3,6 z5.

  Zasláno:před 2 dnyHodnocení:4
 • mib

  Špáca 12%: Ochutnano z PETky zakoupene v pivovarske restauraci. Velmi slusny lezak, chutove do horka. Hodnoceni: 3,9 z 5.

  Zasláno:před 2 dnyHodnocení:4
 • brmbrm

  13° Svatováclavský speciál: velmi chutný přiměřeně horký ležák.

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:5
 • Kelt

  Pivovar je nedaleko zastávky vlaků a mhd Olomouc-Řepčín,na konci Olomouce. Ochutnané ležáky deset,dvanáct, mandarin ipl-nejlepší 10,ale i 12 a ipl stojí za ochutnání. Svrchňáky apa (nakyslý typ),ipa klasika a výborný stout,i když jen desítka,ala klasická chuť stoutu. Návštěvu doporučuji.

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:4
 • Adam William
  Adam WilliamandroidVše o pivovaru Na Gruntě

  Farmářský a létající pivovar Na Gruntě vznikl v roce 2018 ve Vranově u Brna. Vaří svá zatím pouze spodně kvašená piva v pivovaru Tišnov a právě ve Vranově provozuje unikátní samovýčep, kde téměř s jistotou jedno z jejich piv ochutnáte kdykoliv. Je to velmi oblíbená zastávka pro cyklisty, místní i hosty přilehlého penzionu. Kromě samovýčepu je na místě i farmářská prodejna nebo parkoviště s dobrovolným parkovným. Načepoval jsem si jejich světlou desítku Markéta, která bohužel obsahovala senzorické vady jak ve vůni, tak i chuti, zřejmá byla zatuchlost, oxidace, bez řízu, navíc teplota nad 10 stupňů nebyla ideální. Nápad je to dobrý, ale pivo přecejen potřebuje určitou péči, které se mu na místě nedostalo. Můžete si zakoupit ještě lahvové z lednice,
  bývá na čepu v Pivnici malých pivovarů na Lidické ulici v Brně, lahve pak ještě ve velkoobchodu s nápoji Maneo v Řečkovicích. Za nápad, odvahu a dobrou myšlenku dávám kryglík v hodnocení navíc.

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:3
 • Adam William
  Adam WilliamandroidVše o Pivovaru Chors

  Pivovar v Černotíně, kousek od Hranic na Moravě, se specializuje na spodně kvašená piva, oficiálně se na mapě pivovarů objevil v roce 2019, zkušenosti s vařením piva však spadají az do roku 2003. Poprvé jsem pivovarský dvůr navštívil v září 2022, druhá návštěva přesně o rok později, na čepu tři kousky, výčepní desítka, světlý a polotmavý ležák dvanáctka. Prvně jmenované předpisových a vyvážených chutí, pak jsem ještě vyzkoušel světlý ležák, který byl oproti desítce výrazněji chmelený, ale souhlasím se sládkem, že každý si zde najde to své. Otevírací dobu doporučuji ověřit předem telefonicky, ale zpravidla to bývá pátek a sobota odpoledne.

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:4
 • krysot

  pivka chutnala Prostředí super

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:5
 • mib

  V restauraci Kopretina v Treboni ochutnan polotmavy lezak "Řízek". Dle sdeleni obsluhy je pivo z pivovaru Malt od pana Pokorneho. Chutove slusny lezak, s karamelovym ocaskem. Hodnoceni: 3,5 z 5.

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:4
 • Harry

  Krakonoš 12° světlý: voňavé a chutné pivečko tato 12°

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:5
 • mib

  Francinův ležák: Ochutnano lahvove. Podprumerny lezak (temer "europivo"), chutove do sladka. Hodnoceni: 2,2 z 5.

  Zasláno:před 3 dnyHodnocení:2
 • Dawson

  Dobré pivo. Příjemné posezení. Už jen ta živá hudba.

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:5
 • mib

  Navstiven nove otevreny pivovar/hotel/restaurace Rozmberk. V nabidce Lezak 11, IPL 11 a IPA 15. Realne meli jen Lezak 11. Chutove lehce nadprumerny lezak, chutove spis do horka. Hodnoceni: 3,7 z 5.

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:4
 • Sláva

  Po domluvě s majitelem jsem ochutnal 11 přímo u zdroje. Byla dobře hořká, přesto mi tam do plného hodnocení něco chybělo :) Jinak majitel fajn chlapík, fandím, ať se dál daří a dobře se vaří:)

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:4
 • Sláva

  Ochutnal jsem v místním hostinci v Louňovicích. Jedenáctka chutnala, je pitelná, ale nebyla hořká :)

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:4
 • lubikar

  Včera ochutnán 11 ALE. Pivo dobré, ale za 65 Kč. Pan majitel obhajoval cenu drahými surovinami a energiemi. Zvláštní, vše pomalu zlevňuje. Například v nedalekém Clocku čepují 14 Red Ale za 53. A to je jiná liga.

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:3
 • karolko7
  karolko7androidVše o Pivovaru Mlejn

  Vyzkoušeny dva druhy v pivovaru z pet láhve čepované v Moravské Třebové na Kovárně vše výborné

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:4
 • karolko7

  Otestovány všechny druhy výborná piva super pivovar stojí za návštěvu

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:5
 • Adam William

  Lázeňský pivovar v Luhačovicích, který je v provozu od roku 2021, jsem navštívil poprvé v létě 2022 v rámci prohlídky nové výrobní haly, kde vaří svrchně i spodně kvašená piva. V Luhačovicích bydlí moje sestra, takže místní pivo ochutnám při každé návštěvě. Čepované si můžete objednat v přilehlé hospůdce U Koňa se zahrádkou, kde se občas stavuji na oběd a několik druhů zde vždy na čepu mají, k prodeji i v PET lahvích. Produkce se stále zlepšuje a kvalita piv jde znatelně nahoru, například APA Švihák z roku 2021 se s tou současnou kvalitou moc srovnávat nedá. Luhačovický pivovar vaří i kooperační várky, zmínil bych například výborný Nectaron DDH Oatmeal Pale Ale ve spolupráci s českými pivovary Moravský Žižkov a Podřevnickým nebo NEIPA Tropical Wave se slovenskými kočovníky Unorthodox Brewing a Parom. Výborně zde umí i můj méně oblíbený styl IPL, Fešák IPL i Švihák IPL na velmi vysoké úrovni, nezaznamenal jsem u nich ulpívající hořkost, tedy vady, které jsou častým nešvarem tohoto stylu. Prostor ke zdokonalení vidím u výčepní desítky Otto nebo dvanáctky světlého ležáku Vincent, tam bych si dokázal představit trochu plnější tělo, všeobecně však velká spokojenost. V pivovaru je možné zakoupit PET lahve v minimálním počtu 6 kusů nebo sudy po předchozí domluvě, prohlídky probíhají každý pátek od 16:45h.

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:4
 • Adam William
  Adam WilliamandroidVše o Pivovaru u Bulovky

  Pivovar u Bulovky, známý také jako Richter Brewery, vaří svá spodně i svrchně kvašená piva už od roku 2003, součástí pivovaru je restaurace, kterou jsem poprvé navštívil začátkem roku 2022. Na čepu mívají okolo pěti druhů a byl jsem tehdy moc spokojen nejen s pivy, ale i příjemným personálem. Nejvíce mi chutnal Weisbeer Hell 13°, ale i tmavý ležák 11° byl velmi dobře pitelný, celkem průměrný mi připadal světlý ležák 12°. Chybí mi ve stálé nabídce Extra Stout 14°, který je zalistován v knize 1001 Beers You Must Try Before You Die!, ten bych chtěl zkusit. Při opětovné návštěvě v létě 2023 byl pivovar mimo provoz z důvodu havárie vody, tak snad zase někdy příště.

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:4
 • Pepanjel

  12 Světlý ležák Herkules: Není to ono, hořkost by šla, ale jinak nasládlejší a bez nějakého řízu. Jako by nebylo dostatečně prokvašené. Chuťově takový pivní "burčák". Po třech pivech během hodiny (PET), jako bych vypil jednu desítku.

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:2
 • Rakosnicek
  RakosnicekandroidVše o pivovaru Zhůřák

  Jen svchrchnaci, tak hodnotme to, ne jako kdyz někdo dá 1,ze nebrali karty, nebo bylo zavřeno, jel jsem sem s vědomím, že Pivovar vaří jen svrchňáky, ochutnáno vše co bylo na čepu a sotva jedu domů, za mě 5/5 pivo a lidskost ještě více, moc děkuji a přeji ať se daří 🙏

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:5
 • BlooQKazoo

  Zlatý Josef světlý ležák: Krásně plný ležák, příště musím dát víc než jen jedno malé na ochutnání :-)

  Zasláno:před 4 dnyHodnocení:5