Pivovary s vlastními pivními lázněmi

Pivní lázně již nejsou ve světě ničím neobvyklým, jen u nás je jich v provozu více než dvacet. V článku vám představíme pivní lázně, které jsou unikátní tím, že jsou přímo součástí pivovarů a minipivovarů. Zkrátka a dobře, vaří zde tak skvělé pivo, že se v něm rádi i vykoupete.

Purkmistr - pivovarský dvůr
V Plzeňských Černicích leží skutečná oáza všech pivařů, pivovarský dvůr Purkmistr s pivovarem, restaurací, hotelem a také s vlastními pivními lázněmi. Pivní lázně Plzeň zde otevřely po citlivé designové rekonstrukci v roce 2012. pivoCelková kapacita lázní je 6 osob, k dispozici je 5 luxusních van (jedna pro 2 osoby) z modřínového dřeva. Vanu vám pro koupel naplní unikátní směsí plzeňského piva a bylin o teplotě příjemných 35 stupňů. Ke koupeli dostanete přistavěný vlastní soudek se světlým ležákem Purkmistr, čepovat si můžete dle libosti. Po lázni můžete navštívit místní pivovarskou restauraci a ochutnat další pivní speciály – např. pšeničné pivo PÍSAŘ 12%, nakuřovaný ležák nebo extrovky jako je borůvkové, višňové nebo vanilkové pivo.

Rožnov - klasika i alternativa
Rožnovské pivní lázně jsou známé tím, že kromě klasických lázeňských procedur a pivních koupelí nabízí návštěvníkům také dotek alternativy – aromaterapie, fotografování aury nebo numerologické sezení. Ale i skeptikům se zde bude líbit. Není nic léty prověřenějšího než piva a jeho účinků. Dopřejte si ho proto zevnitř i zvenku při pivní koupeli. pivoV pivovaru Rožnov vaří a čepují světlý Radhošť, polotmavý Rotschild, černý ležák Čert a speciály – např. pšeničný Žerotín nebo ovocná piva dle sezónní nabídky.

Štramberk - s moravskou tradicí
Pivovar Štramberk se nachází přímo na náměstí stejnojmenného městečka na Moravě. Celé město i samotný pivovar a pivní lázně Štramberk dýchají tradiční moravskou atmosférou. A pivo se zde vařívalo vždy – jsou doložené zápisy o pivovarnictví už ze 14. století. V místních pivních lázních se procedurám říká Lašské pivní kúpele. Kromě nich je zde také solná jeskyně, kterou byste při návštěvě neměli vynechat. A co ochutnat? Kromě slavných „štramberských uší“ z místní pekárny určitě vyzkoušejte i pivo s jejich příchutí Ušák 14° nebo třísladový ležák Trubač.
Zdroj:EsennceAutor:Bc.Nikol Mohoritová, DiS.

Informace z veřejně přístupných internetových nebo tištěných zdrojů.08.02.2020 20:12