Kalendář pivních akcí a slavností

plánované akce všech pivovarů v České republice

Valašský Pivní Košt 2019

Kdy:20.07.2019 14:00-22:00 hod.Obec:Valašské KloboukyZdroj:VPC

? Valašský Pivní Košt ?
Máme rádi pivo a chceme se o něho podělit i s Vámi. Po loňském prvním ročníku, jsme se rozhodli v této tradici „pivní přehlídky“ pokračovat i v tomto roce. Letos se ještě více zaměříme na řemeslné pivovary z našeho kraje, které vaří pivo tradičním způsobem ze základních surovin a neexperimentují
s koncentráty nebo sladovými výtažky. Proto je většina piv na našem koštu nefiltrovaná a nepasterizovaná s vysokým obsahem vitaminu skupiny B a kyseliny listové.

? Co nás letos čeká ?
Ročník 2019 se ponese v duchu pivních speciálů, rádi bychom připravili více jak 30 druhů piva z 15 minipivovarů ze Zlínského kraje. Chybět nebudou klasický ležák, výčepní desítka, silnější speciály nebo svrchně kvašená piva typu ALE. K pivu nesmí chybět ani grilované speciality od místních farmářů. To vše pak doplní vystoupení hudebních kapel z našeho kraje. Jednotlivé pivovary budou představeny postupně. Vstupné na akci bude dobrovolné ?

? Potvrzené pivovary ?
✔ Pivovar Ženklava Zenke
✔ Rožnovský Pivovar
✔ Pivovar Bylnice
✔ Pivovar Holendr
✔ Minipivovar Valášek
✔ Pivovar Vraník

⚡ Hudební program ⚡
✔ Criminal Colection
✔ Shape The Cat
✔ M & men’s
✔ Magdalena Martinková
✔ DJ Kotlyk Pohon Crew

Letní kino Dalešice - Ženy v běhu

Kdy:25.07.2019Obec:DalešiceZdroj:Pivovar DalešiceDalešice

Začátek se setměním, vstup zdarma, Hospůdka na nádvoří otevřena.

Nachmelenej pochoďák 2019

Kdy:27.07.2019 11:00-24:00 hod.Obec:Bílá TřemešnáZdroj:Facebook

3. ročník ochutnávek pivních speciálů doprovázený výstupem na horu Zvičinu se startem v centru Bílé Třemešné

10 kilometrů
Desetikilometrový okruh překrásnou krajinou podkrkonoší. Výstup na horu Zvičinu doprovázený ochutnávkou osmi piv z osmi pivovarů po celé republice. Na celé trase vás budou doprovázet krásné výhledy na Krkonoše, Orlické hory a Český ráj. Na Zvičině se nachází také rozhledna.

8 pivních stylů
Každé pivo, které na trase ochutnáte se řadí k jinému pivnímu stylu a vaří ho v jiném pivovaru. Vedle klasických českých ležáků (Lager) tak budete moci ochutnat i piva svrchně kvašená, tedy ALE.

Letní kino Dalešice - Okresní přebor

Kdy:01.08.2019Obec:DalešiceZdroj:Pivovar DalešiceDalešice

Začátek se setměním, vstup zdarma, Hospůdka na nádvoří otevřena.

Festival k výročí založení pivovaru Falkenštejnem.

Kdy:03.08.2019 14:00 hod.Obec:Krásná LípaZdroj:Pivovar FalkenštejnFalkenštejn

Letní kino Dalešice - Teorie tygra

Kdy:15.08.2019Obec:DalešiceZdroj:Pivovar DalešiceDalešice

Začátek se setměním, vstup zdarma, Hospůdka na nádvoří otevřena.

9. Pivovarské slavnosti Pivovaru Chotěboř

Kdy:24.08.2019 13:00-22:00 hod.Obec:ChotěbořZdroj:Pivovar ChotěbořChotěboř

9. ročník pivovarských slavností, opětovně na Náměstí T.G.M. v Chotěboři, vstupné zdarma!

Letní kino Dalešice - Limonádový Joe aneb Koňská opera

Kdy:29.08.2019Obec:DalešiceZdroj:Pivovar DalešiceDalešice

Začátek se setměním, vstup zdarma, Hospůdka na nádvoří otevřena.

Radegast den 2019 se uskuteční ve Frýdku-Místku

Kdy:31.08.2019Obec:Frýdek-MístekZdroj:Pivovar RadegastRadegast

Letošní 17. ročník oslav správně hořkého piva Radegast proběhne 31. srpna 2019 ve Frýdku-Místku. Návštěvníci si vyzkouší školu čepování a soutěže v Hořké zóně. Ve speciálním stanu se bude čepovat pivo do skla. Hudební program nabídne skupiny jako Traktor, David Koller & band nebo Katapult.

Letos se mimořádně přesune Radegast den do Frýdku-Místku. Slavnosti správně hořkého piva se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019 vedle atletického stadionu TJ Slezan naproti hale Polárka. „Důvodem přesunu tradiční akce je probíhající výstavba nové plechovkové linky v nošovickém pivovaru, se kterou souvisejí různá omezení týkající se bezpečnosti a dostupného prostoru,“ říká Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast a doplňuje: „Chtěl bych poděkovat městu Frýdek-Místek, které nám vyšlo vstříc a také převzalo nad tradičními oslavami záštitu. Už teď se těším na tradiční hořký přípitek, který k Radegast dni neodmyslitelně patří.“

Hudební line-up Radegast dne 2019 nabídne českou rockovou stálici Katapult s nestárnoucím frontmanem Oldou Říhou, jednu z nejúspěšnějších slovenských kapel Desmod nebo legendu slovenské populární hudby Vašo Patejdla s kapelou. Pobavit publikum přijede i zpěvák, bubeník a autor nezapomenutelných hitů David Koller se svou kapelou. Nálož pořádného hard rocku pak přiveze doslova rozjetý Traktor, který během posledních let vyprodává i velké haly. Jako lokální zástupce se představí kapela Ajdontker. Návštěvníci se mohou těšit také na oblíbené písně z repertoáru Motörhead v podání revival kapely Motörgang.

Pivní nabídka zůstává tradičně stejně bohatá. Na čepu bude prémiový světlý ležák s charakteristickou hořkostí a plnou chutí Radegast Ryze Hořká 12, nekompromisní hořké osvěžení nabídne Radegast Rázná 10. Pivovar Radegast věnuje správnému čepování piva dlouhodobě velkou pozornost, takže si návštěvníci na oslavách mohou vyzkoušet školu čepování pod dohledem Denisy Kubíčkové, letošní vítězky soutěže Radegast Mistr Výčepní nebo si vychutnat čepované pivo do skla od výčepních z programu pivních předáků ve speciálním stanu.

Na Radegast dni proběhne opět i slavnostní vyhlášení a předání symbolických šeků z grantového programu Radegat lidem. Letos mají šanci získat finanční podporu mimo jiné projekty, které se zaměřují na boj se suchem nebo pracují s využitím dešťové vody. Pivovar Radegast patří právě ve snižování spotřeby vody potřebné na výrobu piva ke světové špičce.

Areál bude otevřený od 11.30 do 23.00 hodin. Hudební program odstartuje ve 13 hodin. Z důvodu omezené kapacity areálu je letos zavedeno vstupné, které činí 149 korun. Ke každé vstupence však dostane návštěvník zdarma dva nápoje (pro starší 18 let – dvě piva, pro mladší 18 let – dvě limonády). Děti do 5 let mají vstup zdarma. Vstupenky jsou v prodeji na webu ticketstream.cz.

Klobásfestival v Kutílkově palírně a pivovaru

Kdy:21.09.2019 10:00-20:00 hod.Obec:Žlebské ChvaloviceZdroj:Kutílkova palírnaKutílek

Degustace až deseti druhů klobás od místních výrobců po celý den. Na místě se budou připravovat tři druhy klobás na maďarský způsob.
Na čepu bude opět pět druhů našich piv, októbrfestová piva i mělnický burčák.
K poslechu zahraje dudák a harmonikář, od 15:00 pak megakoncert kapely REGENT.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.15.06.2019 11:3011/1.535