Kalendář pivních akcí a slavností

plánované akce všech pivovarů v České republice

Pivo & tabáček - 330 let od založení Jarošovského pivovaru

Kdy:24.04.2018do:23.09.2018Obec:Uherské HradištěZdroj:Jarošovský pivovarJarošovský

Pivo & tabáček. Spousta zajímavých pivarnických exponátů k vidění ode dneška ve Slovackém muzeu. Nahlédněte do historie Jarošovského pivovaru.

Primátor Cup 2018 - Běh pro Hospic

Kdy:22.09.2018Obec:Červený KostelecZdroj:Pivovar PrimátorPrimátor

Klobásfestival u Kutílka

Kdy:22.09.2018 10:00-24:00 hod.Obec:Žlebské ChvaloviceZdroj:Pivovar Kutílkova palírnaKutílek

Soutěž ve výrobě klobás a výrobků z mletého masa,
naše a oktobrfestová piva, mělnický burčák
10-Heligonka+dudy,
16-19Bard,20-01 Regent

Samson opět otevře areál veřejnosti. Nabídne fascinující multimediální show

Kdy:27.09.2018do:28.09.2018Obec:České BudějoviceZdroj:Pivovar SamsonSamson

Budějovický Pivovar Samson bude u toho, když se město České Budějovice od čtvrtka 27. září do pátku 28. září promění v místo plné fascinující podívané, strhujícího umění a originálních projekcí. Samson se stal partnerem a oficiálním pivem festivalu Vltava žije 100 – významné kulturní události v jihočeské metropoli.

Hlavním tématem 7. ročníku audiovizuálního festivalu je připomenutí stého výročí od založení Československé republiky. „Máme radost, že můžeme spolupracovat při organizaci atraktivní akce Vltava žije 100 zvlášť v tomto roce, kdy si připomínáme tak významné výročí,“ říká k partnerství generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. „Jsme hrdí na to, že se podílíme na významném kulturním dění v Českých Budějovicích. Jako nejstarší budějovický pivovar máme k tradici velký respekt. Naše účast navíc zapadá do naší koncepce, která si klade za cíl více otevřít Pivovar Samson veřejnosti,“ dodává Dřevikovský.

Po Náměstí Přemysla Otakara II., břehu slepého ramene Malše a dalších lokalitách se návštěvníkům akce otevře areál Pivovaru Samson. Kromě jiného se mohou diváci těšit na unikátní výzdobu spojenou s tématikou 100, konkrétní podobu nechává Pivovar jako překvapení pro ty, kteří si do něj najdou cestu.

Na návštěvníky čeká v areálu pivovaru ochutnávka piv Samson, včetně nejlepšího českého ležáku. „Právě v těchto dnech jsme obdrželi významnou cenu z Londýna World Beer Awards. Naše dvanáctka se stala vítězem kategorie nejlepší český ležák pro Českou republiku,“ prozrazuje Daniel Dřevikovský. Kromě jiných piv bude na čepu i legendární nealkoholické Pito, které skončilo ve své kategorii v Londýně stříbrné. „O úspěch se tak podělíme s českobudějovickou veřejností během představení v areálu našeho pivovaru,“ zve všechny generální ředitel Samsonu.

Pivovar Samson zažívá příznivou éru i díky podpoře mateřské belgicko – brazilské společnosti AB InBev. „Za úspěch vděčíme poctivé práci našich zaměstnanců i masivním investicím ze strany belgicko-brazilské společnosti AB InBev,“ míní Dřevikovský.

Partnerství s Pivovarem Samson si pochvalují i organizátoři akce z agentury Art4promotion. „Pivovar Samson k Českým Budějovicím neodmyslitelně patří, jsme rádi, že jsme letos, kdy si připomínáme sté výročí republiky, spojili síly s tradiční společností jako Pivovar Samson,“ říká ředitel pořádající agentury Art4promotion Rudolf Střítecký.

Festival Dejvice - pozvánka na seminář

Kdy:02.10.2018 08:30 hod.Obec:PrahaZdroj:VŠCHT PrahaLachout VŠCHT

"Vážení pivovarníci,
rádi bychom Vás pozvali na pivovarský seminář s tematickými prezentacemi a konzultacemi pro minipivovarníky, který bude součástí festivalu minipivovarů Kampus Fest v Praze Dejvicích.

Akce se bude konat v úterý 2.10.2018 v blízkosti Vítězného náměstí (ulice Technická) a organizuje ji Vysoká škola chemicko-technologická v Praze ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů v rámci svatováclavských Dnů českého piva.

Níže Vám zasílám předběžný program semináře a celého festivalu a chtěl bych Vás poprosit o potvrzení účasti, případně oznámení počtu osob, které se z vašeho pivovaru semináře účastní.

Účast na semináři je zdarma, ale kapacita je omezena a rozhoduje pravidlo "kdo dřív přijde, ten dřív mele". V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Program (2.10.2018):
8:30 Registrace účastníků
9:00 Současné trendy a výzkum v pivovarství
(Ústav biotechnologie VŠCHT Praha a Ústav procesní a zpracovatelské techniky ČVUT)
10:00 Přednášky dodavatelé
10:15 Marketing pivovaru/mini-pivovaru - jak na to?
(marketingový specialista)
11:00 Přednášky dodavatelé
11:10 Pivovarská hospoda/restaurace - stylově a ziskově
(specialista na gastro-provoz)
11:45 Přednášky dodavatelé
12:00 V rámci nového programu VŠCHT Praha služby pivovarům nabízíme:
o Krátké individuální technologické konzultace pro minipivovary
o Možnost senzorického zhodnocení piva
o Dohodnutí technologického auditu a jiných služeb za zvýhodněných podmínek
o Návštěvu školního pivovaru Lachout
12:00 – 15:00 setkání s dodavateli, konzultace a stavba stánků pro festival (za pomoci personálu)
15:00 Zahájení festivalu a veletrhu pro veřejnost

Primátor Cup 2018 - Cena Metuje

Kdy:06.10.2018Obec:Nové Město n. MetujíZdroj:Pivovar PrimátorPrimátor

Primátor Cup 2018 - Běh Hronov - Náchod

Kdy:20.10.2018Obec:Hronov-NáchodZdroj:Pivovar PrimátorPrimátor

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.19.09.2018 14:257/1.347