Historie a současnost Královského pivovaru Krušovice

Historie Královského pivovaru Krušovice se datuje až do 16. století. První písemný doklad o pivovaru pochází z roku 1581, avšak pivo se v Krušovicích vařilo bezpochyby mnohem dříve. Skutečnou slávu krušovického pivovarnictví však založil císař a český král Rudolf II., který roku 1583 pivovar zakoupil pro Českou korunu. Od té doby patří Krušovice neodmyslitelně k dějinám českého piva.
Jak podoba pivovaru, tak způsob výroby doznaly od časů Rudolfa řady změn, to podstatné však zůstalo. Prvotřídní žatecký chmel, sluncem prozářený ječný slad, čirá pramenitá voda a především láska a nadšení sládků, kteří po staletí uchovávají krušovickou recepturu příštím generacím.

pivovarHistorické mezníky v časové ose:
● 1581 - Založení pivovaru
● 1583 - V Anglii vládla Alžběta I., v Česku Rudolf II., ve Francii Jindřich III. a krušovický pivovar patřil České koruně.
● 1605 - Guy Fawes a jeho komplicové se pokusili odpálit nálož ve Westminsterském paláci a kvalita piva v Krušovicích se ověřovala tak, že sládek Šimon musel sednout na pivem namočenou lavičku a počkat, až uschne. Pokud se pak zvedl a lavička zůstala přilepená k jeho kalhotám, bylo pivo v pořádku!
● 1620 - Bitva na Bílé hoře. Sládek Šimon střídavě poslouchá ruch války a šumění z varných kotlů. Různá žoldnéřská vojska pak drancují pivovar, ale i šíří slávu krušovického piva. Zrodil se Mušketýr, slavné pivo z Krušovic. pivovar
● 1652 - Když Holandská Východoindická společnost založila Kapské Město a v Anglii začali používat parní topení k vytápění skleníků, v Krušovicích už rok za naplněné sudy ručil, dokud je hostinský prázdné nevrátil, sládek Votýpka.
● 1682 - Petr Veliký se stává ruským císařem a sládkem našeho pivovaru Vodička. Krušovické pivo mu přišlo tak skvělé, že se s ním doslova oženil a prožil v pivovaru krásných 24 let. O tři roky později se majitelem pivovaru stává Arnošt Josef z Valdštejna, což je k velkému prospěchu.
● 1719 - Daniel Defoe vydává román Robinson Crusoe a na proslulé krušovické „baby“ se těší nový sládek Kočí. „Baby“ se tehdy říkalo každému jedenáctému a dvanáctému sudu, který od majitele pivovaru dostával sládek a chasa. pivovar
● 1731 - V Londýně Stephenu Grayi jako prvnímu spadlo do klína nejvyšší vědecké ocenění udělované Královskou společností – Copleyho medaile. Valdštejn zemřel a jeho dceři Marii Anně spadlo do klína krásné dědictví.
● 1824 - V Anglii byl veřejnosti představen první objevený dinosaurus Megalosaurus a v Krušovicích po pouhých dvou letech končí své působení sládek Staněk. Asi už ho nebavilo ručit plným měšcem za chyby a škody, co mohl napáchat on nebo chasa.
● 1825 - Byl izolován chemický prvek hliník a otevřena první železniční trať na světě Stockton–Darlington. Krušovický pivovar patří Fürstenbergům a sládkem se stává Heger. Říká se, že měl ty nejkrutější metody v historii krušovických sládků. Kdo neplnil své povinnosti na sto procent, nesměl celý týden Krušovice ani ochutnat. pivovar
● 1852 - Skončila druhá Francouzská republika a mezi Londýnem a Paříží byl natažen první podmořský kabel pro telegrafní linky. Krušovickým sládkem se stal Dania, který spával v místnosti se sudy, když pivo zrálo, aby měl jistotu, že mu nic nechybí.
● 1869 - Ve světě to jelo. Suezský průplav byl otevřen pro dopravu a dostavěna byla transkontinentální železniční trať napříč Amerikou. V Krušovicích ale nezůstávali pozadu. V pivovaru byl instalován první parní stroj, přestavěna sladovna, sušárny, varna i chladírny.
● 1874 - Konal se první ročník Velké pardubické a v krušovickém pivovaru se stal sládkem Josef Hofweber. Jeho láska ke krušovickému pivu byla ale příliš silná. Po necelém roce ho tak vystřídal Jakub Rösch, který za záhadných okolností zmizel. Traduje se, že ho unesli Švédi, aby je naučil vařit pivo, o kterém se u nich už celá staletí pěly písně. pivovar
● 1877 - Julius Richard Petri vynalezl Petriho misku, Edison zdokonaloval telefon a Neruda vydal Povídky malostranské. Z Krušovic byli uneseni ještě dva sládci, Viktor Šanta a necelý rok po něm Antonín Vanžat, než se švédská koruna vzdala marných snah uvařit své vlastní královské pivo.
● 1891 - V New Yorku byla otevřena Carnegie Hall. V Praze-Holešovicích zase Výstaviště, kde se konala druhá Jubilejní zemská výstava, na níž bylo krušovické pivo k radosti majitele knížete Maxmiliána Egona Fürstenberga staršího a tehdejšího sládka Františka Eisenhuta staršího oceněno zlatou medailí. pivovar
● 1901 - Počátek nového století přinesl spoustu nového. Marconi uskutečnil první radiotelegrafní spojení přes Atlantik a konal se první samostatný koncert České filharmonie. Do Krušovic přišel nový sládek Josef Klimeš mladší. Díky jeho fascinaci překotným vývojem vědy a techniky se pivovar za 27 let jeho působení dočkal celé řady inovací.
● 1928 - Disney vymyslel nejslavnějšího myšáka všech dob, Fleming zase penicilin. Krušovický pivovar v té době ročně uvařil v průměru 45 900 hektolitrů piva a vypadal jako moderní průmyslový závod. To velmi vyhovovalo nadšenci a puntičkáři Ing. Josefu Emingerovi, který se stal sládkem. pivovar
● 1937 - Zřítila se vzducholoď Hindenburg, Walt Disney získal Oscara za Sněhurku a sedm trpaslíků a po pěti letech na postu sládka opustil Krušovice Milan Storzer, kterého ale záliba v krušovickém pivu neopustila nikdy.
● 1945 - S koncem války přišel po sedmi letech i konec krušovického sládka Dr.&nbps;Ing.&nbps;Hanuše Landsperského – srdcaře, který dokázal i v krušné době 2. světové války vařit prvotřídní pivo.
● 1948 - Shromáždění OSN přijalo Všeobecnou deklaraci lidských práv, krušovický pivovar byl znárodněn a jeho tehdejším sládkem se stal Josef Tománek, nedoceněný básník, který ve volných chvílích skládal milostnou poezii o krušovickém pivu a po večerech recitací svých veršů bavil osazenstvo místních hospod. pivovar
● 1950 - Asimov vydal sbírku Já, robot a v Marseille vrátili neznámí zloději šperky a drahé kameny v hodnotě 150 milionů franků. Tajemství krušovického piva po příští dva roky přišel střežit sládek Jiří Bitner.
● 1953 - Edmund Hillary zdolal Mount Everest. Nezdolné bylo ovšem odhodlání krušovického sládka Bohumila Rapka dopřát výjimečnou chuť našeho piva co nejvíce lidem. Pivovar tak pod jeho vedením zvýšil průměrnou roční produkci piva na 94 300 hektolitrů.
● 1956 - Svět modernizoval. Byl položen první telefonní transatlantický kabel, zaveden termín byte, vyroben první mobilní telefon a český vědec Otto Wichterle vynalezl kontaktní čočky. Ani v Krušovicích nezůstávali pozadu. Do provozu byla uvedena nová kotelna a modernizováno chlazení. pivovar
● 1973 - Světovou módu ovládají džínsy, československá kina Tři oříšky pro Popelku a v Krušovicích se vlády ujímá sládek Josef Bernard. Pod jeho pečlivým dohledem je dokončena výměna dřevěných nádob ve spilce a ve sklepě za ocelové kádě a tanky.
● 1987 - Když počet lidí na Zemi překročil hranici 5 miliard, v Krušovicích byli připraveni. V té době se tady vařilo už přes 250 000 hektolitrů piva ročně. Krušovický pivovar po čtyřech plodných letech a za neustále se šířícího věhlasu krušovického piva opustil sládek Ing.&nbps;Václav&nbps;Koub.
● 1988 - Narodila se zpěvačka Adele a fyzik Jack Steinberger získal Nobelovu cenu. Tu by si zasloužil i tehdejší krušovický sládek Ing. František Máša, kdyby se udělovala za dosažené úspěchy ve vaření piva. pivovar
● 1989 - Revolučníí rok. Začali se vysílat Simpsonovi a v Berlíně proběhl první ročník Love Parade. Krušovickým sládkem byl Ing. Jan Šuráň. S pivovarem, který mu okamžitě přirostl k srdci, se ale musel pod tíhou nových pořádků brzy bolestně rozloučit.
● 1990 - Na oběžnou dráhu kolem Země byl dopraven Hubbleův vesmírný dalekohled a v krušovickém pivovaru poprvé v historii usedla na trůn žena. Sládkem se stala Alena Mildorfová a o naše pivo pečovala s typicky ženskou něhou a mateřskou láskou.
● 1994 - Sportovní aerobic byl konečně zařazen do Mezinárodní gymnastické federace. Krušovice koupil Dr. Oetker a učinil strategické rozhodnutí vrátit se k odkazu Rudolfa II. a přejmenovat pivovar na Královský pivovar Krušovice. pivovar
● 1998 - Byl spuštěn vyhledávač Google a otevřeny archivy inkvizice. Z Krušovic se stal díky investici přesahující dvě miliardy korun jeden z nejmodernějších pivovarů v Evropě. Produkce piva překročila hranici milionu hektolitrů piva ročně. Takto nastaveného trendu se držel i nový sládek Ing. Lukančo Trifinčofski.
● 2008 - Světu vládla ekonomická krize, USA první afroamerický prezident a krušovickému pivovaru sládek Tomáš Kosmák. Ten přišel po odkoupení pivovaru jednou z nejvýznamnějších pivovarských skupin na světě – Heinekenem. Nový sládek se do vaření piva pustil s vědomím, že nový majitel ví, že pivo není pudink
Zdroj:Stránky Královského pivovaru Krušovice, 2015


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky Královského pivovaru Krušovice

Kdy:celoročně dle dohodyObec:KrušoviceZdroj:Pivovar Krušovice

Exkurzi je lepší rezervovat nejlépe týden předem. Prohlídka i s degustací trvá přibližně 90 minut. Provedeme vás historií Krušovického pivovaru od roku 1548.
Dozvíte se mnoho zajímavostí o výrobě světového piva - o výrobě mladiny, její filtrace a stáčení pomocí nejmodernějších technologií

Exkurze si můžete domlouvat telefonicky na čísle +420 737 224 087 nebo mailem na exkurze@krusovice.cz.
Cena za prohlídku včetně degustace a suvenýru je 160 Kč.
Zlevněné vstupné včetně degustace a suvenýru je 110 Kč a platí pro studenty a seniory po předložení dokladu.
Exkurze se konají v německém, ruském a anglickém jazyce. V případě zájmu o jakýkoliv jiný cizí jazyk zajistíme soukromého průvodce v požadovaném jazyce.
Degustace piva platí pouze pro osoby starší 18 let. Nabídka pro CK při pravidelných prohlídkách (min. 5 skupin v roce): každý 21. PAX zdarma. Ceny prohlídek jsou platné od 1. 4. 2014.

Aktualizováno: před 5 lety

Poezie na drátě. V kampani Bohéma veršuje umělá inteligence

Publikováno:před 3 měsíciZdroj:Marketing&Media

Pivovar Krušovice spustil během června novou kampaň ležáku Bohém, za jejímž konceptem stojí agentura Flo. Hlavní roli v ní hraje Bohémská linka, jejíž součástí je speciálně naprogramovaný voicebot, který vytvoří unikátní básně na libovolné téma.

Kampaň na podporu engagementu spotřebitelů navazuje na loňskou odvážnou a úspěšnou komunikaci, která provázela uvedení nového prémiového ležáku na trh. Po zavolání na telefonní číslo 295 567 555 budou uživatelé moci Bohémské lince nasdílet svůj specifický dotaz. Ať už se bude jednat o originální přání k narozeninám, tip na jídlo k obědu nebo třeba omluvnou zprávu pro kamarádku, na všechna tato a další témata zvládne linka sestavit kratší básničku, kterou bude možné uživatelům i zaslat ve formě SMS.

„Tuto aktivitu jsme zvolili proto, že jako značka chceme být našim spotřebitelům blíže a interagovat s nimi odlehčeným stylem tak, jak je to Bohémovi vlastní. V dnešní době může být těžké stát se Bohémem. Právě proto jsme se rozhodli spustit Bohémskou linku, která svým důvtipem a poezií udělá Bohéma úplně z každého,“ vysvětluje Pavel Vácha, brand manažer značky Krušovice.

Bohémská linka funguje na principu umělé inteligence, která je speciálně naprogramovaná tak, aby byla schopna generovat básně podle zadaných témat. Uživatelům bude na zprávy odpovídat voicebot, který byl sestaven tak, aby dokázal pochopit kontext dotazu a na jeho základě vytvořit originální a odlehčenou báseň. Umělá inteligence byla trénována na velkém množství dat, což jí umožňuje reagovat na širokou škálu témat a přizpůsobit se individuálním potřebám jednotlivých uživatelů.

„Na Bohémské lince jsme pracovali několik měsíců a jsem nadšený, že ji konečně můžeme představit veřejnosti. Je to skvělý pocit vidět, jak naše práce přináší radost lidem a pomáhá jim vyjádřit jejich pocity a myšlenky formou poezie,“ říká Petr Kroupa, „head of comms“ z agentury Flo, která stojí za konceptem. Bohémskou linku si zákaznici můžou vyzkoušet nejen ze svých mobilních telefonů, ale i z obrovského zlatého sluchátka, které je možné najít v ulicích Prahy.

Fandící plechovky z Krušovic oslaví zásadní sportovní události roku 2024

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar KrušoviceAutor:Martina Kavková, PR

Značka Krušovice přichází na trh s limitovanou fanouškovskou edici plechovek Krušovice 10, Krušovice 12 a Krušovice Hořké Nealko, kterou tak chce podpořit důležité sportovní události letošního roku. Za vývojem designu stojí agentura Flo a packaging připravila agentura Lavo Productions.

Letošní rok je totiž na důležité sportovní události mimořádně bohatý. „Chceme tyto sportovní svátky oslavit limitovanou edicí fanouškovských plechovek Krušovice s originálním designem, které budou fandit s vámi. Věříme, že nebudou chybět v ledničce žádného sportovního fanouška, protože Kdo nefandí není Čech,“ uvedl brand manažer značky Krušovice Pavel Vácha.

Jedná se o jednoduchý moderní design, kterému dominují barvy české národní vlajky – červená, modrá a bílá, doplněné barvou absolutních vítězů – zlatou. Nechybí známý fanouškovský pokřik v upravené verzi ztvárněný rovněž v národních barvách: Kdo nefandí není Čech – Hop Hop Hop!

Limitovaná edice se bude týkat Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF v Praze a Ostravě od 10. do 25. května. Následovat bude fotbalové EURO v Německu od 14. června do 14. července. Vyvrcholením sportovního roku budou pak Letní olympijské hry v Paříži, konané od 26. července do 11. srpna.

Novinkou této limitované edice je, že každá z plechovek má QR kód, po jehož naskenování si fanoušek skrze YouTube kanál může přehrát jeden z několika fandících popěvků, viz zde: Krušovice CZ - YouTube

Limitovaná edice fandících plechovek Krušovice bude dostupná na trhu od května do konce srpna tohoto roku.

Krušovickým pivům se dařilo na Zlaté pivní pečeti v Litoměřicích

Publikováno:před 5 měsíciZdroj:Pivovar KrušoviceAutor:Martina Kavková, PR

Hned tři piva z portfolia Královského pivovaru Krušovice bodovala na degustační soutěži Zlatá pivní pečeť, která se minulý týden konala na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Prestižní soutěž je součástí oblíbené pivní přehlídky International Beer Festival, kdy se letos uskutečnil jeho již 34. ročník. Ceny při slavnostním udělování v sobotu převzal ředitel pivovaru Krušovice Michal Rouč.

Úplně nejlépe se dařilo pivu Krušovice Originál 10, které v kategorii světlých výčepních piv nenašlo přemožitele a získalo první místo. Zvítězilo v konkurenci 26 přihlášených piv. Na třetím místě skončily Krušovice Černé, které soutěžily v kategorii tmavých výčepních piv. Stejné umístění, tedy třetí místo, patří Krušovice Ležáku 12. Je to cenné vítězství, protože jde o neprestižnější kategorii světlý ležák Premium, do které pivovary přihlásily 38 vzorků piv.

O prestižní degustační soutěž s dlouholetou tradicí mají každoročně velký zájem domácí i zahraniční pivovary. Degustace se konají za účasti odborníků v oblasti pivovarnictví, potravinářství a certifikace kvality.

Pivo Bohém startuje iniciativu na záchranu hospod

Publikováno:před 5 měsíciZdroj:MediaGuru.cz

Pivovar Krušovice se svým pivem Bohém spouští celorepublikovou iniciativu na záchranu hospod s významem pro komunitu.
Pivo Bohém, z pivovaru Krušovice, startuje celorepublikovou iniciativu, v rámci které chce pomoci zachránit vybrané hospody. Projekt „Ať tu po nás něco zůstane“ má za cíl pomoci zachování kulturního dědictví, které hospody a pivovarnictví v České republice představují.

„Pivnice a výčepy často bývají srdcem vesnic a městských čtvrtí, kde se potkávají sousedé, přátelé i náhodní hosté. Proto jsme se spolu s Krušovickým Bohémem rozhodli zavázat k jejich zachování pro další generace. Komunita a setkávání je to, na čem česká kultura vždy stála, zároveň také věříme, že pivo může mít poslání lidi přivádět zpět k jednomu stolu a jsme přesvědčeni, že právě na těchto hodnotách bychom měli stavět i do budoucna,“ říká Dita Jacobson, Corporate Affairs Manager společnosti Heineken.

Do projektu se lze zapojit přes speciální webovou stránku, kde mohou lidé nominovat svou oblíbenou hospodu. Odborná porota vybere 12 finalistů z řad podniků, které mají pro komunitu největší význam. Široká veřejnost následně prostřednictvím hlasování zvolí z 12 finalistů vítěze, kterého krušovický pivovar podpoří částkou půl milionu korun určenou na opravy, vylepšení či zahrnutí prvků, které podpoří komunitní život. Výherce dále získá zásobu piva a pivovarnická společnost mu poskytne odborné poradenství on-trade specialisty z Krušovic.

„Prémiový ležák Bohém z Krušovic je představitel české kultury, jejíž nedílnou součástí je hospoda a pospolitost v ní. Proto nám jako značce dává smysl stavět do popředí hodnoty, které nám odjakživa byly vlastní, a na které se někdy zapomíná – setkávání, přátelství a sdílení okamžiků nad půllitrem dobře načepovaného piva,“ dodává Pavel Vácha, Brand Manager značky Krušovice.

Krušovice Hořké Nealko bodovalo na Zlatém poháru PIVEX v Brně

Publikováno:před 6 měsíciZdroj:Pivovar KrušoviceAutor:Martina Kavková, PR

Nealkoholické pivo z Královského pivovaru Krušovice si dobře vedlo na prestižní degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX 2024 v Brně. Cenu za třetí místo na slavnostním Galavečeru pivovarníků a sladovníků v Orea Congress Hotelu Brno převzal v úterý 2. dubna večer ředitel pivovaru Michal Rouč.

Krušovické Hořké Nealko, které je na trhu tři roky, je vůbec prvním nealkoholickým pivem v historii pivovaru. Vyznačuje se plnou sladovou chutí s příjemnou, dlouho doznívající hořkostí. Má plnou chuť a hořkost 28 jednotek IBU. „Spotřebitelé nealkoholické pivo z Krušovic oceňují právě díky jeho plnosti a výrazné hořkosti, které se nealko pivům na našem trhu často nedostává. Těší nás i to, že se často umisťuje na předních příčkách v degustačních soutěžích,“ komentoval umístění Michal Rouč.

Degustační soutěž PIVEX 2024 se letos konala už po dvaatřicáté, přičemž letos do ní bylo přihlášeno celkem 42 vzorků piv z devíti průmyslových pivovarů z České republiky. Piva soutěží v celkem pěti kategoriích: světlý ležák, světlé výčepní pivo, tmavé pivo, nealkoholické pivo a míchaná piva (nízkoalkoholická a nealkoholická). Odborní degustátoři piva hodnotí vždy ve dvou kolech, v listopadu a únoru.

Významné ekologické inovace v pivovarech Krušovice, Starobrno a Velké Březno

Publikováno:před 10 měsíciZdroj:Heineken ČRAutor:Martina Kavková, PR

Společnost HEINEKEN Česká republika oznámila významné kroky směrem k ekologické udržitelnosti, které byly dosaženy v pivovarech Krušovice, Starobrno a Velké Březno. Pivovary v roce 2023 implementovaly nové technologie, které mají významný pozitivní dopad na životní prostředí, a zapadají do celkové strategie HEINEKENu. Ta směřuje k dosažení nulových emisí ve výrobě, k minimální spotřebě vody ve výrobě a k cirkularitě. Díky novým technologiím se HEINEKENu podařilo snížit emise uhlíku od roku 2018 o 10 %. Od roku 2018 se spotřeba vody v pivovarech skupiny snížila o 15 % a firma je zase o krok dál k cirkularitě obalových materiálů.

Královský pivovar Krušovice se ve svém provozu zaměřil na několik inovativních opatření. Patří mezi ně instalace kotle na bioplyn, díky němuž je možné spotřebovat až 100 % bioplynu produkovaném v čistírně odpadních vod. Další zavedenou technologií je měření kyslíku na napájecí nádrži, díky němuž se lze vyhnout zbytečnému „preventivnímu“ vaření vody při odstraňování rozpuštěných plynů. Rozšířením vodojemu čerpá pivovar stejné množství vody s menším průtokem, takže méně zatěžuje podzemní vodu. Samozřejmostí je implementace úsporného LED osvětlení na strojovně.

V pivovaru Starobrno byly tepelné ohřívače stáčírny lahvové linky nahrazeny elektrickými, které využívají pouze zelenou elektřinu. Nižší spotřebu energie zaručí i snížení teploty louhové sanitace ve varně na 60 °C, což znamená efektivnější procesy při nižší spotřebě energie. K úsporám vody přispívá rekuperace horké oplachové vody ve stáčírně sudů.

Pivovar Velké Březno investoval do nového parního kotle, který má oproti starému až o 20 % nižší spotřebu zemního plynu. Byla zavedena opatření, která snižují spotřebu tepla, a tedy i uhlíkovou stopu. Jde o rekuperaci brýdových par, díky níž klesne spotřeba páry na varně. Pro vytápění budov nově slouží tepelná čerpadla, která jsou v současné době ve zkušebním provozu.

Součástí globální strategie Brew a Better World společnosti HEINEKEN je mimo jiné dosažení nulových emisí ve výrobě a snížení spotřeby vody nezbytné pro výrobu hektolitru piva na 2,9 hektolitru do roku 2030. Zmíněné inovace představují významný krok směrem k dosažení tohoto cíle.

„Náš cíl eliminovat emise uhlíku ve výrobě do roku 2030 je odrazem naší ambice ke konkrétní změně, která bude mít hmatatelný dopad na životní prostředí. Usilovně pracujeme na snížení spotřeby vody. Za posledních osm let se nám podařilo snížit její spotřebu zhruba o 15 procent. Od upřesnění našich aspirací v roce 2018 jsme navíc úspěšně snížili produkci CO2 v našich provozech o 10 %,“ uvedla manažerka pro Corporate Affairs Dita Jacobson.

Tato úspěšná úsilí zdůrazňují pevný závazek společnosti HEINEKEN k rozvoji udržitelných technologií ve výrobě piva.

ČESKÉ PIVO 2023: První místo pro Krušovice Hořké Nealko

Publikováno:před rokemZdroj:Pivovar KrušoviceAutor:Martina Kavková, PR

Nealkoholické pivo z Královského pivovaru Krušovice bodovalo na degustační soutěži ČESKÉ PIVO 2023, kde získalo první místo. Ceny se předávaly včera večer na slavnostním galavečeru u příležitostí Svatováclavských slavností v Praze.

Krušovice Hořké Nealko si letos na degustačních soutěžích vede naprosto skvěle, protože si připsalo hned několik výrazných úspěchů. První místo z prestižní degustační soutěže ČESKÉ PIVO se tak připojilo ke zlatu z Žatecké Dočesné a také ke druhému místu na Pivní pečeti v Litoměřicích a stříbru ze Zlatého poháru PIVEX v Brně. Celkem tak Krušovice Hořké Nealko v roce 2023 získalo hned čtyři medailová umístění z prestižních degustačních soutěží.

Krušovické Hořké Nealko, které je na trhu dva a půl roku, je vůbec prvním nealkoholickým pivem v historii pivovaru. Vyznačuje se plnou sladovou chutí s příjemnou, dlouho doznívající hořkostí, která činí 28 jednotek IBU. „Na našem hořkém nealku jsme si dali opravdu záležet, kdy cílem bylo dosáhnout hořkosti, která připomíná oblíbený ležák. A to se povedlo. Těší nás, že to oceňuje nejen široká veřejnost, ale i odborníci v rámci degustační soutěže ČESKÉ PIVO,“ dodal k úspěchu ředitel pivovaru Krušovice Michal Rouč.

Odbornou jednokolovou soutěž ČESKÉ PIVO každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven už od roku 2001, jejím garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Slavnostní vyhlášení výsledků se koná u příležitostí Svatováclavských slavností českého piva, které jsou poctou patronovi českých pivovarníků a sladovníků – svatému Václavovi.

Krušovice zvou na Bohémskou porci zábavy

Publikováno:před rokemZdroj:Pivovar KrušoviceAutor:Martina Kavková, PR

Otevřít léto opravdu v Bohémském stylu se chystají Krušovice se svojí novinkou Bohém. Zvou proto na Bohémskou porci zábavy, která se uskuteční ve čtvrtek 29. června 2023 v Riegrových sadech v Praze. Vstup na akci je zdarma.

Atraktivní program začíná v 15.00 hodin. Na hlavním pódiu se během odpoledne a večera vystřídá spousta populárních interpretů a skupin: Vojtěch Drahokoupil, Monika Bagárová, Marpo a Troublegang či Leoš Mareš. Jedním z vrcholů večera (od 20.50) bude i vystoupení Losers Cirque Company, jehož akrobaté, tanečníci a umělci předvedou své dechberoucí kousky. Na vedlejší stage pak budou vystupovat DJs Saxofrancis, Viiito a Adriana Hranáčová.

„Proč zveme na Bohémskou porci zábavy? Prvního května jsme široké veřejnosti představili náš nový prémiový ležák z Krušovic, který se jmenuje Bohém. Jeho uvedení na trh provázejí i dvě bohémské reklamy s otcem a synem Polívkovými. A v Bohémském stylu pokračujeme i na letních akcích. Návštěvníci si v Riegrových sadech v Praze užijí spoustu kvalitních hudebních i kulturních vystoupení, a to zcela zdarma. Chceme dát lidem možnost nejen ochutnat naší bohémskou novinku z Krušovic, ale i zažít, co znamená otevřít léto v Bohémském stylu,“ uvedl brand manažer značky Krušovice Pavel Vácha.

Krušovická novinka Bohém je prémiový ležák, který je uvařen pouze z nejkvalitnějších žateckých chmelů: Žateckého poloraného červeňáku, Sládku a Premiantu. Nová krušovická receptura zaujme jedinečnou chutí a vyváženou hořkostí. Chuť dotváří kromě výběrových chmelů a receptury také kvalitní voda z vlastních studní v Křivoklátských lesích. Neobsahuje žádné chemické složky ani chmelový extrakt. Obsah alkoholu je 4,7 %, hořkost 37 IBU.

Krušovice uvádějí ležák Bohém, podporují ho otec a syn Polívkovi

Publikováno:před rokemZdroj:MediaGuru.cz

Pivovar Krušovice spouští integrovanou kampaň na podporu uvedení nového ležáku Bohém. Koncept těží ze vztahu otce a syna Polívkových, dramatizuje mezigenerační střet a rozehrává příběh od romantického začátku k bohémské jízdě v druhé fázi kampaně.

„Naše zadání bylo velmi ambiciózní a spojené s velkými očekáváními, která byla splněna bezezbytku. Chtěli jsme nejen vystoupit z řady, ale hlavně podpořit vnímanou kvalitu produktu, a proto jsme zvolili na české poměry odvážný přístup založený nejen na funkčních, ale hlavně emočních benefitech,” říká Jiří Coufal, Group Brand Manager značky Krušovice spadající do portfolia Heineken.

Mediální strategii tvoří dvě odlišné fáze s různou TV stopáží, nasazené s časovým odstupem. Navíc jsou obě fáze na první pohled zdánlivě odlišné.

Nejprve lyrický Básník rozehrává příběh, který o dva týdny později vrcholí ukázkou nespoutaného bohémství ve spotu Bohém. První fáze stojí na produktových vlastnostech, které představuje mladý básník v podání Vladimíra Polívky. Ten recituje příběh původu, složení a chuti moku z prémiového žateckého chmele a křivoklátské vody.

Navazuje druhá fáze, která diváky posune k imageové podívané na téma bohémství. Bolek Polívka za hudebního doprovodu skupiny Carry The Throne ukazuje Vladimírovi, co to znamená být skutečným bohémem. Výsledkem je výpravný spot s filmovou estetikou.

„Jsme rádi, že díky vstřícnému přístupu a odhodlání celého marketingového týmu značky Krušovice jsme měli volnost v kreativnímu přístupu k tvorbě integrované komunikační kampaně, která navíc vznikla v rekordně krátkém čase,“ říká Petr Kroupa, Head of Comms, FLO.

Za novou komunikační kampaní pivovaru Krušovice ze skupiny Heineken stojí tým FLO, který je součástí konzultační skupiny Mind2FLO. Režie obou spotů se ujal Milan Balog, za produkcí stojí Boogie Films. Na vzniku kreativního konceptu se podílel i tým Jinej Gang, který FLO přizvala ke spolupráci. Zapojil se i Adam Bartas zodpovědný za klíčové vizuály.

S Bohémem se chceme odlišit od české pivní reklamy

Publikováno:před rokemZdroj:Marketing&MediaAutor:Martina Ježdíková

Po tradičně laděném spotu přichází totální změna. Heineken právě nasazuje druhý díl televizní kampaně na Krušovice Bohém s Bolkem Polívkou a jeho synem Vladimírem. „Kreativou jsme chtěli nejen překvapit, ale také pobavit,“ vysvětluje Martina Ježdíková, marketingová ředitelka společnosti Heineken, v rozhovoru pro MAM.

Zatímco v úvodní části, která byla nasazena na začátku května, básnil herec Vladimír Polívka o pivě, závěrečný záběr tohoto spotu na jeho otce Bolka předznamenal, že příběh bude mít pokračování. Jakým směrem se vydal, je však poměrně překvapivé.

„Očekávání českého pivního spotřebitele od produktu i reklamy ovlivňuje to, že je velice konzervativní a tradiční. A stejné atributy má i česká pivní reklama. Věděli jsme, že pokud se vydáme touto cestou, nijak se neodlišíme. My jsme se však odlišit chtěli a také jsme chtěli, aby to spotřebitele zasáhlo,“ říká Martina Ježdíková.

Z toho, jak byla druhá kreativa pojata, je evidentní, pro koho Krušovice nový ležák Bohém a svou kampaň uvařili. „Naším záměrem je vytvořit pozitivnější vztah mladší cílové skupiny k naší značce a nabídnout jí skvěle chutnající pivo,“ vysvětluje marketingová ředitelka.

Proč jste se rozhodli přinést na hodně nasycený pivní trh nový produkt?

Značka Krušovice je velmi známá, povědomí o ní má 98 procent českých spotřebitelů. Ale naše mladší aspirativní cílová skupina od 25 do 40 let k ní má neutrální vztah. To bychom chtěli změnit. Proto na ni cílíme komunikaci, pro kterou však zároveň platí, že nesmí negativně narušit tu současnou cílovou skupinu, která má ke Krušovicím vztah.

Jak obtížné je Bohéma uvést a vyplatí se tato určitě nemalá investice?
Náročné to je hodně, protože vše od receptury přes název a obal až po komunikační koncept vznikalo od nuly. Z pohledu času, lidí i financí to byl složitý proces a jestli se to vyplatí, budeme vědět zhruba za půl roku. Máme velmi vysoká očekávání a prvotní data jsou pozitivní. Bohémovi věříme.

Vyšly vám dobře testy?
Krásně se nám zakřížkovala všechna políčka. Šli jsme od konceptu, který byl velmi silný. Dokázali jsme se dostat do nejlepší desítky FMCG konceptů co do síly značky a ochoty zaplatit cenovou prémii a korespondovalo to s našimi cíli v rámci brand power. Hodně jsme testovali design obalu, a i zde jsme splnili všechna naše KPIs — jestli je atraktivní, zda je spotřebitel ochoten za produkt zaplatit více než za běžnou značku a jestli mu design ke značce Krušovice sedí. Testováním prošly i názvy, kdy se postupovalo od velkého množství různých variant až k Bohémovi, se kterým se mladší i starší cílová skupina z mnoha důvodů sžila. Vyšla nám dobře televizní reklama a úspěch mělo také samotné pivo. Zkrátka všechny ukazatele říkají, že je náš balíček správný. Teď to musíme prodat.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.12.06.2024 16:0795