Sortiment pivovaru Ládví Cobolis

piva pivovaru Ládví Cobolis setříděná podle objemu alkoholu

Diabolic Rouge Summer Ale 6°

letní světlé stolní pivo
2018/06
Cobolis 009
Letní ALE se stupňovitostí pouze 6. vařený ze 6 sladů a 6x sladený. Rozhodně nečekejte žádnou nudnou vodu. Alkoholem je však pod 2%, což v létě potěší. Tělo odpovídá spíš na silnější pivo a je nádherně hořké. Kdo ochutná zamiluje se do nespočet tónů a chutí tohoto piva.
Cobolis 009
American Golden / Blonde / Summer Ale
světlé stolní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:6% / 1.9%Hořkost:40 IBU
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský, pšeničný; Soufflet: plzeňský; Weyermann: Carapils; Simpsons: Imperial Malt, Crystal Light, Crystal T 50), chmele (Mandarina Bavaria, Sorachi Ace), kvasnice (Lallemand London ESB)
Hodnocení:

BrewBerry 10°

příležitostní polotmavé ochucené výčepní pivo
2020/07
Cobolis 050
Takže je to náš první „kyseláč“ co není vytvořený kettle souringem, tedy řízením kysnutím pomocí laktobacilů na varně, ale díky kvasnicím až v kvášení. V pivu je ještě koriandr a růžová himalájská sůl a pak naprostá dominance borůvky. Tato směs dělá tuto užasnou letní desítku opravdu komplexní že máte pocit, že pijete svěží džus a snad ani né pivo. Tak se pojďte osvěžit a nabažit chutí opravdové borůvky.
Flavoured Leipzig Gose
polotmavé ochucené borůvkové výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:10% / 3.7%
Hodnocení:

Brigádník Saaz Shine 10°

příležitostní světlé výčepní pivo
2019/09
Cobolis 042
Milujeme období roku, když čas sklizně čerstvého chmele. Je to jedinečný okamžik v roce, kdy z něj můžeme vařit. Z Žateckého chmelařského institutu jsme dovezli úžasný nový chmel SAAZ Shine (5045) a uvařil z něj novou desítku 100% jen ze zeleného chmele.
Czech Pilsner / Premium Pale Lager / Bohemian Pilsener
světlé výčepní pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:10% / 3.8%
Hodnocení:

Předák světlé výčepní 10°

světlé výčepní pivo
2018/06
Cobolis 007
Poctivá česká 10ka vařená na dva rmuty z plzeňských sladů a žateckých sladů nabízí vyvážené sladové tělo a slušnou dávku sladové hořkosti. Zapomeňte na výčepní o kterém by jste řekli že je jak voda, takové rozhodně není.
Cobolis 007
Czech Pale Lager
světlé výčepní pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:10% / 3.8%Hořkost:25 IBU
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský, mnichovský; Soufflet: plzeňský; karamelové slady), chmele (Žatecký poloranný červeňák, Premiant), kvasnice (Budvar)
Hodnocení:

Berliner Weisse ostružina 10°

sezónní světlé pšeničné ochucené výčepní pivo
2018/08
Cobolis 012
Základem tohoto piva je klasické Berliner Weisse s extraktek původní mladiny 10, kde sladový základ byl půl na půl ječný a pšeničný slad. Až do fáze scezování je všechno stejné jako u většiny piv, ale následně se sladina schladí na teplotu okolo30 - 40°C a přidají se laktobacily a sladina se nechá alespoň 24 hodin kulturně kysnout , čímž se její PH sníží pod 3,5 . S takto připravenou mladinou se udělá klasický sladovar s jen opravdu malým množstvím slade a mladina se schladí a zakvasí jako obvykle. Když bylo toto pivo plně vykvašeno, tak jsme před dokvašením přidali do 20hl piva 400kg čistého ostružinového pyré a nechali s ním pivo dokvasit.. Výsledkem je hodně výrazné ovocnné pivo. Dominantní je příjemná kyselost a neuveřitelná svěžost.
Flavoured Berliner Weisse
světlé pšeničné ochucené ostružinové výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:10% / 3.9%
Hodnocení:

Společné z Budvaru 9°

limitované světlé výčepní pivo
2019/05
Cobolis 032
Pivo uvařené podle společné receptury sládků Aleše Dvořáka z Budějovického Budvaru a Pavla Palouše z minipivovaru Cobolis.
Cobolis 032
Czech Pale Lager
světlé výčepní pivo spodně kvašené filtrované i nefiltrované

EPM/Alk.:9.7% / 4%
Složení:voda, slad (český světlý, Red X), chmel (Polaris)
Hodnocení:

Brandenburg Berliner Weisse malina 10°

příležitostní světlé pšeničné ochucené výčepní pivo
2019/07
Cobolis 037
Jedním z našich neoblíbenějších ovocí českých lesů a zahrad je malina. Proto jsme maliny přidali do naší 6. várky kyseláče. Berliner Weisse je starobylé německé pšeničné pivo, které se vyznačuje kombinací lehkých ovocných tónů pšenice a výrazné kyselosti způsobené laktobacily. Pro vyšší pitelnost se často přidávala ovocná šťáva. Bývalo nazýváno „šampaňské severu“.
Flavoured Berliner Weisse
světlé pšeničné ochucené malinové výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:10% / 4%
Složení:voda, slady (Klusáček: plzeňský; Bestmalz: pšeničný, kyselý), chmele (Sládek), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Kámen osudu 10° Oatmeal Stout

příležitostní tmavé výčepní pivo
2019/07
Cobolis 039
Ovesný stout Kámen osudu vám dá odpověď, jestli od tmavého piva můžete čekat tak vysokou pitelnost. A jestli od desítky tak bohatou, praženou a zároveň sametovou chuť kávy, čokolády a oříšků.
British Oatmeal Stout
tmavé výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:10% / 4%
Složení:voda, slady (Ireks: mnichovský; Simpsons: T50; Weyermann: Carafa III, čokoládový (pšeničný); Bestmalz: pšeničný, Caramel Hell, Special X, Chit), nesladovaný pražený ječmen, ovesné vločky, chmele (Gaia, Willamette), kvasnice (Lallemand Nottingham)
Hodnocení:

Session Brut IPA 10°

příležitostní světlé výčepní pivo
2019/07
Cobolis 036
Jde o velmi prokvašený, suchý, extrémně chmelený, ale málo hořký IPA s vyšším nasycením. Vůně i chuť jsou tedy dány především chmelem. Session je výraz používaný pro lehčí verze daných stylů, u kterých se dá déle posedět. Vás čeká lehoučká desítka s víc než pěti procenty alkoholu. Ve vůni i v chuti najdeme angrešt, bílé víno, citrusy, tropické ovoce a trochu jehličí. Téměř nulový zbytkový extrakt piva plně nahrazuje šťavnatost chmelů. Díky tomu je pivo velmi suché a zároveň osvěžující a velmi dobře pitelné.
Session Brut IPA jsme uvařili ve spolupráci s Ochutnávkovou pivnicí a děkujeme Elfovi za inspiraci a připomínky k receptu.
Brut India Pale Ale
světlé výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM:10%
Složení:voda, slady (Bestmalz: Heidelberg, Chit; rýže), chmele (Nelson Sauvin, Pacifica, Pacific Jade), kvasinky (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

SaazAle.cz 11° #1

limitované světlé plné pivo
2018/09
Cobolis 013
Ve spolupráci s Chmelařským institutem v Žatci uvařený SaazAle.cz, který ukazuje, co „dokáží“ žatecké slady v ejlu. Použili jsme slad Gaia, jedna z nejmladších registrovaných odrůd, a experimentální 5227, který je šlechtěný právě pro vaření a studené sladení ejlů. Je specifický vysokým poměrem „bety“ (7%) vůči „alfě“ (pouhých 1,7%), díky čemuž má velmi jemnou a přitom vysokou hořkost a příjemné ejlové aroma. Voní meruňkami, ananasem, květy a jahodami, chutná ovocně a lehce kořenitě. Celkový dojem je spíše sušší.
Pale Ale
světlé plné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:11% / 4.2%
Hodnocení:

Nevada Ale 11°

letní světlé plné pivo
2018/05
Cobolis 003
Nevada je klasická APA s lehkým sladovým tělem, výraznou sladovou vůní a střední hořkosti. Americké slade Citra a Cascade dávají Nevadě vůni citrusů, nejvíc mandarinek, bezového květu a lehkou kořenitost. Má lehké sladově ovocné tělo, hořkost citrusové kůry a dlouhé ovocné doznívání. Celkově je Nevada pivo lehké a velmi svěží.
Cobolis 003
American Pale Ale
světlé plné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:11% / 4.2%Hořkost:33 IBU
Složení:voda, slady (Ireks: Pale Ale; Weyermann: Carahell), chmele (Citra, Cascade), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Zelený chmel 11°

limitovaný světlý ležák
2018/10
Cobolis 014
Pivo z čerstvého chmele se dá vařit pouze jednou do roka, a to bezprostředně po sklizni. Zelené hlávky chmele dávají pivu velmi jemnou hoř-kost a svěží vůni. My jsme si na ně počkali přímo u česačky v Chmelařském institutu v Žatci a hned ten den jsme z něj uvařili mladinu na le-žáckou jedenáctku. Vybrali jsme si odrůdy harmonie a rubín, které se vyznačují kořenitou vůní. Ta je v pivu doplněna nasládlou vůní plzeňské-ho sladu. V chuti je pivo plné a zakulacené, chlebovost a hořkost se krásně střídají a zároveň doplňují.
Czech Pilsner / Premium Pale Lager / Bohemian Pilsener
světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

EPM/Alk.:11% / 4.2%
Hodnocení:

Brigádník Rubín a Harmonie 11°

příležitostní světlý ležák
2019/10
Cobolis 045
Pivo z čerstvého chmele je možné vařit jen jednou ročně, bezprostředně po sklizni. My jsme si vybrali hlávky chmelů Harmonie a Rubín, které kromě vysoké hořkosti nabízejí výrazně kořeněné aroma a chuť.
Czech Pilsner / Premium Pale Lager / Bohemian Pilsener
světlý ležák svrchně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

EPM/Alk.:11% / 4.2%
Hodnocení:

Phoenix Extra Session Brut IPA 8°

příležitostní světlé výčepní pivo
2019/08
Cobolis 040
Phoenix je osmička se sílou jedenáctky, beze zbytku prokvašená a plná vůně a chuti citrusových, tropických i trochu zemitých chmelů Amarilo, Victoria Secret a Ekuanot.
Brut India Pale Ale
světlé výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:8% / 4.5%
Složení:voda, slady (Bestmalz: Heidelberg, Chit), rýže, chmele (Amarilo, Victoria Secret, Ekuanot), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Tmavý ležák 12°

tmavý ležák
2018/07
Cobolis 008
Tmavý ležák, skoro neprůhledný. Vůně karamelová, kávová, lehce sušeného ovoce a hlavně čokoládová. V chuti opět dominuje chuť čokolády, kterou doplňuje sladová kořenitost, kávová praženost, stopa sušeného ovoce a lehce karamelový dojezd. Pokud podléháte dojmu, že tmavé pivo musí být sladké, tak náš tmavý ležák vás přesvědčí o opaku.
Cobolis 008
Czech Dark Lager / Bohemian Dunkel
tmavý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

EPM/Alk.:12% / 4.5%Hořkost:21 IBU
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský, vídeňský, mnichovský; Soufflet: plzeňský; karamelové a barvící slady), chmele (Žatecký poloranný červeňák, Harmonie), kvasnice (Budvar)
Hodnocení:

Praotec světlý ležák 12°

světlý ležák
2018/07
Cobolis 001
Chlebnatá a hořká dvanáctka zlatavé barvy s bílou hustou pěnou. Je uvařená na dva rmuty z plzeňského sladu a žateckých sladů. Na sladení jsme použili žatecký poloraný červeňák a bohemii, jeden z novějších žateckých sladů.
Cobolis 001
Czech Pilsner / Premium Pale Lager / Bohemian Pilsener
světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

EPM/Alk.:12% / 4.6%Hořkost:37 IBU
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský; Soufflet: plzeňský; Simpsons: Crystal Light), chmele (Žatecký poloranný červeňák, Bohemia), kvasnice (Budvar)
Hodnocení:

Golden Gate Session Extra Brut IPA 10°

příležitostní světlé výčepní pivo
2019/07
Cobolis 038
Chcete zažít letní projížďku po Golden Gate Bridge? Tu vám nenabídneme. Ale San Francisko můžete zažít v téhle naší letní suché, bublinkové, voňavé a svěží desítce s nádechcem angreštů a bílého vína.
Brut India Pale Ale
světlé výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM:10%
Složení:voda, slady (Bestmalz: Heidelberg, Chit), rýže, chmele (Nelson Sauvin, Pacifica, Pacific Jade), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Bavorská pšenice 11°

letní polotmavé pšeničné plné pivo
2018/07
Cobolis 011
Letní verze našeho polotmavého pšeničného piva bavorského typu nabízí bohatý chuťový zážitek a zároveň příjemné osvěžení. Je tmavě oranžové, zakalené. Voní po hřebíčku, meruňkách a banánech. V chuti je meruňkové a chlebové, kořenité a v pozadí lehce banánové. Je příjemně nakyslé a svěží. Hořkost má velmi nízkou, říz vyšší.
German Dunkel Weizen / Weissbier
polotmavé pšeničné plné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:11% / 4.8%
Složení:voda, slady (Ireks: pšeničný, plzeňský; Weyermann: Carawheat), chmele (Sládek), kvasnice (Lallemand Munich Clasic)
Hodnocení:

Continental Ale™ 12°

výroční polotmavé plné pivo
2019/06
Cobolis 033
Plnost a barvu pivu dávají německé slady ze sladovny Best Malz (Red X, melanoidní a Chit Malt), svěžest s lehkým nádechem citrusů chmel Mandarina Bavaria. Francouzské chmely Barbe Rouge a Triskel se vedle hořkosti projevují i v aroma a to hlavně po sladkých třešních, jahodách a květnatosti. Kvasilo se pomocí Lallemand Bry 97.
Cobolis 033
American Amber / Red Ale
polotmavé plné pivo svrchně kvašené

EPM/Alk.:12% / 4.8%Hořkost:50 IBU
Hodnocení:

Irish Dry Stout 13°

tmavé silné pivo
2018/06
Cobolis 006
Tmavé pivo jako sama noc vařené z devíti druhů sladů světlých, karamelových a pražených. A nesladovného praženého ječmene. Je černé s béžovou pěnou. Voní po čerstvě pražené kávě, čokoládě, kakau i karamelu. Chuť je kávová, suchá až lehce nakyslá s lehkými tóny čokolády, karamelu a oříšků. Závěr má dlouhý, příjemně suchý.
Cobolis 006
Irish Dry Stout
tmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.2%
Složení:voda, slady (Ireks: Pale Ale, mnichovský, vídeňský, pšeničný; karamelové a barvící slady, nesladovaný pražený ječmen), chmele (Sládek), kvasnice (Lallemand Nottingham)
Hodnocení:

Industrial ESB 14°

příležitostní světlé silné pivo
2019/02
Cobolis 023
Pivo je založené na ječných sladech a tradičních anglických chmelech, v našem případě je to Bullion. Pivo má oranžovou barvu. Vůně je obilná, květinová a kořenitá. Pivo je plné a má menší říz, chuť je sušenková po sladu a kořenitá a zemitá po chmelu. Vyšší sladovost se příjemně doplňuje se střední hořkostí.
Cobolis 023
British Extra Special / Strong Bitter
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 5.2%Hořkost:42 IBU
Složení:voda, slady (Simpsons Pale Ale, Imperial; Bestmaltz: pšeničný), chmele (Bullion), kvasnice (Lallemand London ESB)
Hodnocení:

PaDAle 13°

festivalové světlé silné pivo
2019/05
Cobolis 030
Pivo uvařeno speciálně na Černokostelecké VYSMOLENÍ 2019.
Cobolis 030
British Extra Special / Strong Bitter
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.3%
Složení:voda, ječné slady, chmelové látky
Hodnocení:

Bavorská pšenice 13°

sezónní polotmavé pšeničné silné pivo
2018/05
Cobolis 002
© Pivovar Ládví Cobolis
fotografie piva
Polotmavé pšeničné pivo bavorského typu nabízí bohatý chuťový zážitek a zároveň příjemné osvěžení. Je tmavě oranžové , zakalené. Voní po hřebíčku, meruňkách a lehce po banánech. V chuti je meruňkové a chlebové, kořenité a v pozadí lehce banánové. Je hutné a příjemně nakyslé. Hořkost má velmi nízkou, říz vyšší.
Cobolis 002
German Dunkel Weizen / Weissbier
polotmavé pšeničné silné pivo svrchně kvašené nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.4%
Hodnocení:

Red Kazbek 13°

příležitostní polotmavé silné pivo
2019/03
Cobolis 026
Lehké, karamelovo toustové tělo se krásně doplňuje s kořenitou chutí a ovocným aroma chmelů Kazbek a Simcoe. Barvu má červenou, vůni výraznou, chuť jemnou a pitelnost vysokou.
Cobolis 026
American Amber / Red Ale
polotmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.5%
Složení:voda, slady (Bestmaltz: Red X, Chit Mlat, pšeničný), chmele (Kazbek, Simcoe), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

British Golden Ale 13°

příležitostní světlé silné pivo
2019/03
Cobolis 025
Silné a přece jemné, nasládlé, sušenkové tělo anglických sladů krásně doplňuje silná a hlavně dlouhá hořkost chmelů Comet a Bullion. Pitelnost ještě zvyšuje svěžest granátového jablka, kořenitost a citrusovost, které s sebou Comet nese.
Cobolis 025
English Golden / Blonde / Summer Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM:13%
Složení:voda, slady (Pale Ale, Simpsons: Finest Pale Ale M. O., Imperial; Bestmaltz: pšeničný), chmele (Comet, Bullion), kvasnice (Lallemand London ESB)
Hodnocení:

Jedno Cestovatelské 13°

příležitostní světlé ochucené silné pivo
2020/03
Cobolis 049
Světlé pivo s vůní i chutí tropického ovoce, borovice a bergamotové silice. V chuti se snoubí chmelová hořkost s čajovou tříslovinou.
Flavoured American Pale Ale
světlé ochucené silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.7%
Složení:voda, slad, chmely (Magnum, Citra, Victoria Secret), černý čaj s bergamotem (Earl Grey)
Hodnocení:

Berliner Weisse višeň 13°

příležitostní polotmavé pšeničné ochucené silné pivo
2018/12
Cobolis 021
Berliner Weisse, což je starobylé německé pšeničné pivo, které se vyznačuje kombinací lehkých ovocných tónů pšenice a výrazné kyselosti. Višně kyselost ještě posílily a jejich chuť se krásně doplňuje s kefírovostí, kterou v Berliner Weisse mají na svědomí laktobacily. Je to pivo na svoji stupňovitost velmi lehké a osvěžující. Višně jsme do tanku přidali ke konci hlavního kvašení jako silně koncentrovaný, čistě přírodní juice.
Cobolis 021
Flavoured Berliner Weisse
polotmavé pšeničné ochucené višňové silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.7%
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský; Weyermann: pšeničný, kyselý), chmele (Sládek), kvasnice (Lallemand Bry 97), Juice višeň
Hodnocení:

Independence Session NEIPA 13°

příležitostní světlé silné pivo
2019/07
Cobolis 035
© Pivovar Ládví Cobolis
fotografie piva
Session New England India Pale Ale se osvobodil od usedlosti a snobství stylů, z nichž vyšel. Nežene se za hořkostí, není jeho ideálem křišťálová čirost. A navíc se chmelí, jako když sypete čaj do oceánu. Proto považujeme tohle pivo, které chutná po tropickém ovoci, citrusech, jehličí, koření a pryskyřicích, které je voňavé, šťavnaté a kalné jako džus, za symbol Nezávislosti.
New England / Juicy / Hazy India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.7%
Složení:voda, slady (Simpsons Pale Ale; Bestmalz: pšeničný; ovesnné vločky), chmele (Simcoe, Summit, Ekuanot), kvasnice (Simcoe, Summit, Ekuanot)
Hodnocení:

Podzimní šípkové 13°

podzimní polotmavé ochucené silné pivo
2018/11
Cobolis 017
© Vratislav Vavřík Ag
fotografie piva
Poctivý polotmavý ejl s pořádnou dávkou šípku, kdy tato varianta vyhrála o jediný hlas na možností se zelím a knedlíkem. Tak snad příště. Ale k divočákovi se rozhodně hodí. Je to velmi svěží pivo, první vjem na jazyku je lehká kyselost, kterou rychle překrývá karamelová chuť sladu a hned po ní přichází typická trpkost šípku. Po polknutí dlouho vnímáte všechny tři chutě zároveň a vytvářejí nádhernou harmonii. Komplexní vjem z tohoto piva je opravdu nádherný.
Cobolis 017
Flavoured American Sour / Wild Ale / IPA
polotmavé ochucené šípkové silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.8%
Složení:voda, slady (Weyermann: Pale Ale, Caraaroma, Carahell; Ireks: Mahagon; Simpson: Crystal Light), chmele (Sládek, žatecký poloranný červeňák), kvasnice (Lallemand Bry 97), Juice šípek
Hodnocení:

New England IPA Franklin 14°

příležitostní světlé silné pivo
2020/10
Cobolis 052
New England / Juicy / Hazy India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM:14%
Hodnocení:

SaazAle.cz 14° #2

příležitostní světlé silné pivo
2018/11
Cobolis 018
Žatecký chmel úplně jinak z Chmelařského institutu. Nová odrůda 5227 dává pivu vůni citrusové kůry, černého rybízu nebo dřeva. A vůně SaazAle #2 je skutečně silná, chmelem jsme nešetřili, je chmelený jako AIPA a NEIPA dohromady. Neuvěřitelných 40 kg chmele jsme rozdělili do chmelovaru, whirpoolu, kvašení i dokvášní. I chuť je výrazně chmelová, ovocitá, kořenitá, dřevitá a hodně zemitá do anglických bittrů. Chmel 5227 je zvláštní poměrem alfa- a beta-hořkých kyselin (1,7% : 7%), díky čemuž má pivo sice vysokou, ale velmi měkkou hořkost. Pivo je hodně voňavé, chuťově plné, ovocně svěží a zároveň zemité. A hořké.
Cobolis 018
Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.2%
Složení:voda, slady (Weyermann: Pale Ale, pšeničný), chmele (5227), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

SaazAle.cz 14° #3 Uran

příležitostní světlé silné pivo
2020/01
Cobolis 048
Žatecký chmel úplně jinak z Chmelařského institutu.
Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.2%
Hodnocení:

Sametová Mimóza 14°

výroční světlé silné pivo
2019/11
Cobolis 043
Single Hop American Strong Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.2%
Hodnocení:

Red IPA 15°

polotmavé silné pivo
2018/09
Cobolis 004
Red IPA je styl odvozený z American IPA. Jeho měděná až červená barva je daná použitím většího množství karamelových sladů, které se zároveň promítají i do těla piva. Vůně je citrusová, limetková, lesní ovoce, pryskyřičná a karamelová. Chuť je ovocná, šťavnatá, karamelová a lehce kořenitá. Doznívaní je citrusově hořké a suché.. Celkově pivo vyznívá jako velmi svěží a ovocné s vysokou hořkostí a nádechem karamelu.
Cobolis 004
Red India Pale Ale
polotmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:15% / 6.2%Hořkost:60 IBU
Složení:voda, slady (Bestmaltz: Pale Ale, Caramelpils; Simpsons Crystal T 50, Crystal Light), chmele (Eldorado, Azacca, Denali), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Reichstag Rotejohannisbeere 14°

výroční světlé ochucené silné pivo
2019/10
Cobolis 044
My boříme hranice zavedených chutí a přinášíme zcela unikátní Sour Ale – "berlínské šampaňské" – s červenorybízovou příchutí.
Cobolis 044
Flavoured American Sour / Wild Ale / IPA
světlé ochucené rybízové silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.5%Hořkost:10 IBU
Hodnocení:

Reichstag Berliner Weisse aronie 14°

příležitostní polotmavé pšeničné ochucené silné pivo
2018/11
Cobolis 015
© Pivovar Ládví Cobolis
fotografie piva
Aronie, temnoplodec, či též černý jeřáb je keř, jehož černé bobule jsou plné vitamínů a tříslovin a antioxidantů.
Proto zvolil pro náš podzimní kyseláč tuto kombinaci, kde se snoubí kyselost piva s trpkostí ovocné šťávy.
Cobolis 015
Flavoured Berliner Weisse
polotmavé pšeničné ochucené silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.5%
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský; Weyermann: pšeničný, kyselý), chmele (Sládek), kvasnice (Bry 97), Juice aronie
Hodnocení:

Berliner Weisse trnka 14°

příležitostní světlé pšeničné ochucené silné pivo
2019/04
Cobolis 028
Várku jsme ochutili trnkami a máme osvěžující nápoj, ve kterém se snoubí kyselost piva s trpkostí ovocné šťávy.
Cobolis 028
Flavoured Berliner Weisse
světlé pšeničné ochucené silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.5%
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský, pšeničný, Weyermann: kyselý), chmele (Sládek), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Kurfürstendamm Strong Berliner Weisse švestka 14°

příležitostní světlé pšeničné ochucené silné pivo
2019/05
Cobolis 031
Flavoured Berliner Weisse
světlé pšeničné ochucené švestkové silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.5%
Hodnocení:

Berliner Weisse 14°

příležitostní světlé silné pivo
2019/06
Cobolis 034
Čisté Berliner Weisse bez přidaného ovoce.
Berliner Weisse
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.5%
Hodnocení:

Reichstag Schwarzejohanisbeere 14°

příležitostní polotmavé ochucené silné pivo
2020/06
Cobolis 051
Flavoured Berliner Weisse
polotmavé ochucené rybízové silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:14% / 6.5%
Hodnocení:

Bald Eagle American IPA 16°

světlé silné pivo
2018/06
Cobolis 005
Světlé pivo oranžové barvy, které vás jistě osloví svým bohatým aroma tropického ovoce, pryskyřic a citrusů. Tělo piva je sušenkové a ovocné, můžete v něm najít tropické ovoce, citrusy nebo hrušku a celému profilu dominuje vysoká hořkost limetkové kůry. V sladovaru i za studena v tanku jsme použili nové americké slady Eldorado, Azacca a Denali.
Cobolis 005
American India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:16% / 6.5%Hořkost:60 IBU
Složení:voda, slady (Ireks: Pale Ale; Weyerman: Carapils), chmele (Ekuanot, Azacca, Denali), kvasnice (Lallemand Nottingham)
Hodnocení:

Malleus Maleficarum Weizenbock 17°

příležitostní světlé pšeničné silné pivo
2019/01
Cobolis 022
Silné sladové pivo, které je vařeno především pro zimní období. Ve vůni najdeme hřebíček, ovoce (banán, meruňky) a dřevo. Tělo je chlebnaté, chuť ovocná, kořenitá a dřevitá. Na začátku se doplňuje nakyslá chuť jablek a meruněk se sladkostí sladů. Následuje dřevitá tříslovina a závěr je ve znamení koření a banánových tónů.
Cobolis 022
German Weizenbock
světlé pšeničné silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:17% / 6.7%
Složení:voda, slady (Bestmalz: pšeničný, Pale Ale; Weyermann: Carawheat), chmele (Sládek, žatecký poloranný červeňák), kvasnice (Lallemand Munich)
Hodnocení:

New England IPA 16°

světlé silné pivo
2018/07
Cobolis 010
Naše IPA má zlatou barvu, je neprůhledně zakalená s bílou pěnou. Velmi silně voní po citrusech a tropickém ovoci, broskvích, jahodách, sušené citronové kůře a sladu. V chuti je hodně ovocná, ovocně sladká, lehce nakyslá a jemně smetanová s nižším řízem a nízkou hořkostí. Skoro by se ani nechtělo uvěřit, že pijete multivitamín...
Cobolis 010
New England / Juicy / Hazy India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:16% / 7%
Složení:voda, slady (Ireks: plzeňský, pšeničný; Weyermann: kyselý slad, karamelové slady, ovesné vločky), chmele (Citra, Amarilo, Simcoe), kvasnice (Lallemand New England)
Hodnocení:

Zlatá horečka Brut IPA 13°

příležitostní světlé silné pivo
2019/02
Cobolis 024
Jde o velmi prokvašený, suchý, extrémně chmelený, ale málo hořký IPA. Vůně i chuť jsou tedy dány především chmelem. Ve vůni i v chuti najdeme citrusy, tropické ovoce a trochu jehličí. Téměř nulový zbytkový extrakt piva plně nahrazuje šťavnatost chmelů. Díky tomu je pivo osvěžující a velmi dobře pitelné.

Brut IPA jsme uvařili ve spolupráci s Ochutnávkovou pivnicí a děkujeme Elfovi za inspiraci a připomínky k receptu.
Cobolis 024
Brut India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 7.1%
Složení:voda, slady (Bestmalz: Heidelberg, Chit, Pšeničný; rýže), chmele (Nelson Sauvin, Pacifica, Pacific Jade), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Wapiti Rye IPA 17°

příležitostní světlé žitné silné pivo
2019/09
Cobolis 041
Rye India Pale Ale
světlé žitné silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:17% / 7.1%
Hodnocení:

Bezedný kotel Extra Stout 18°

příležitostní tmavé silné pivo
2018/10
Cobolis 016
Pivo černé s hnědou pěnou, které voní po kávě a třešňovém likéru. Tělo je robustní kávové, trochu pražené, trochu čokoládové. Pivo je kávově suché a doporučujeme ho nejen ke sladkým jídlům a zákuskům.
Cobolis 016
Irish Dry Stout
tmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:18% / 7.2%
Složení:voda, slady (Ireks: mnichovský, vídeňský, Palisander, Mahagon; Weyermann: Caraaroma, pšeničný, Chocoweizen, Carafa; Simpsons: Imperial Malt, Crystal T50, nesladovaný pražený ječmen), chmele (Willamette), kvasnice (Lallemand Nottingham)
Hodnocení:

New England IPA Jefferson 16°

příležitostní světlé silné pivo
2021/03
Cobolis 053
Stejně, jako Thomas Jefferson vytvořil Deklaraci nezávislosti, ve které sjednotil všechny dobré myšlenky z celého světa, i my jsme sjednotili úžasné prvky: kokosový ořech, komplex tropického a peckového ovoce, pryskyřičné tóny cedru, máty, mandarinky a smetany nebo citrusy; svobodné a nové!
Cobolis 053
New England / Juicy / Hazy India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:16% / 7.3%
Složení:voda, ječný slad (Simpson: Low Colour Maris Otter, Bestmalz), ovesné vločky, pšeničný slad, upravený chmel (Sabro, Citra, Cascade), kvasnice (LalBrew Verdant IPA)
Hodnocení:

Washington NEIPA 17°

příležitostní světlé silné pivo
2019/04
Cobolis 027
Pomeranč, ananas, mango, grep... Pivo chmelené na "nula IBU" (první chmel až do whipoolu). Dominantní je Simcoe, ale ani Citra a Amarilo se nezapřou.
Je to pivo kalné (hazy), šťavnaté (juicy), ovocité a není skoro vůbec hořké, jen tím málem, které se z chmele vylouhovalo při dryhopu. Tělo piva zůstalo kousavé, i když je hodně prokvašené.
Cobolis 027
New England / Juicy / Hazy India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:17% / 7.7%
Složení:voda, slady (Simpsons: Pale Ale, Bestmaltz: pšeničný, ovesné vločky, Weyermann: kyselý), chmele (Simcoe, Amarilo, Citra), kvasnice (Lallemand New England)
Hodnocení:

Alcatraz Imperial Brut IPA 18°

příležitostní světlé silné pivo
2020/01
Cobolis 047
Lehké, svěží, velmi světlé pivo s přívlastkem angreštu a bílého vína. A spoustu bublinek a alkoholu. Alkatraz je velmi prokvašená osmnáctka s více než deseti procenty alkoholu, skoro šampaňské.
Brut India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM:18%
Hodnocení:

Grizzly Imperial IPA 18°

příležitostní světlé silné pivo
2019/04
Cobolis 029
West Coast Imperial IPA. Náš Grizzly je Amerika - Pale Ale slady, americké chmele Summit a Ekuanot, americké kvasnice. Vůně je citrusová a po jehličí, chuť ovocná a hořká. Závěr hořký, svěží a hořký. Grizzly je přímočaré pivo, silné jako grizzly.
American Double / Imperial India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:18% / 7.9%
Složení:voda, slady (Bestmalz: Pale Ale, Chit malt, Ireks: Pale Ale), chmele (Ekuanot, Summit), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Australian Secret 22°

příležitostní světlé silné pivo
2018/12
Cobolis 019
© Pivovar Ládví Cobolis
fotografie piva
Naše australské tajemství je pivo vonící po citrusech, tropickém ovoci a pryskyřici. Při napití se objeví krátká chuť ovocné šťávy, která je vzápětí překrytá silnou a dlouhou hořkostí citrusové kůry. V doznívání je suché a k hořkosti se znovu přidává chuť citrusů. Za to mohou výborné australské chmele Victoria Secret a Topaz. A za lehkou hřejivost může trochu vyšší alkohol, ale vůbec se ho nebojte, není skoro cítit. Aspoň ze začátku ne.
Cobolis 019
American Double / Imperial India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:22% / 10.1%Hořkost:120 IBU
Složení:voda, slady (Weyermann: Pale Ale; Simpsons: Crystal Light), chmele (Topaz, Victoria Secret), kvasnice (Lallemand Bry 97)
Hodnocení:

Xenofon American Barely Wine 22°

příležitostní polotmavé silné pivo
2020/01
Cobolis 046
© Pivovar Ládví Cobolis
fotografie piva
American Barley Wine Ale
polotmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:22% / 10.4%Hořkost:50 IBU
Složení:voda, ječný slad (Pale Ale, Biscuit, Chit, Melanoid, Maris Otter, Crystal light), upravený chmel (Polaris, Pekko)
Hodnocení:

Meč světla Russian Imperial Stout 24°

zimní tmavé silné pivo
2018/12
Cobolis 020
Naopak RIS 24 je zimní dezert černé barvy s béžovou pěnou, který voní po čokoládě, kakau, sušeném tmavém ovoci a brandy. Chuť je čokoládová s tóny sušených švestek, karamele a kávy s kapkou brandy. Celkově je to pivo silné, plné, krásně zakulacené, hřejivé a připomíná hořkou čokoládu s likérovou náplní. Svých 10,5 % alkoholu nezapře, ani se o to nesnaží.
Cobolis 020
British / Russian Imperial Stout
tmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:24% / 10.5%
Složení:voda, slady (Ireks: mnichovský, vídeňský, Palisander, Mahagon; Weyermann: pšeničný, čokoládový (pšeničný), Carafa; Simpsons: Imperial Malt, Crystal T50; nesladovaný pražený ječmen), chmele (Willamet), kvasnice (Lallemand Nottingham)
Hodnocení:
27.09.2020 15:510 x4.500 x