Pivotéka pivovaru Ládví Cobolis

piva pivovaru Ládví Cobolis setříděná podle objemu alkoholu

Cobolis Summer Ale 6°

letní světlé stolní pivo
2018/06
Cobolis 09
Letní ALE se stupňovitostí pouze 6. vařený ze 6 sladů a 6x chmelený. Rozhodně nečekejte žádnou nudnou vodu. Alkoholem je však pod 2%, což v létě potěší. Tělo odpovídá spíš na silnější pivo a je nádherně hořké. Kdo ochutná zamiluje se do nespočet tónů a chutí tohoto piva.
Session India Pale Ale
světlé stolní pivo svrchně kvašené nepasterizované

EPM/Obj:6° / 1.9%
Hodnocení:

Cobolis Výčepní 10°

světlé výčepní pivo
2018/06
Cobolis 07
Poctivá česká 10ka vařená na dva rmuty z plzeňských sladů a žateckých chmelů nabízí vyvážené sladové tělo a slušnou dávku chmelové hořkosti. Zapomeňte na výčepní o kterém by jste řekli že je jak voda, takové rozhodně není.
Czech Pale Lager
světlé výčepní pivo spodně kvašené nepasterizované

EPM/Obj:10° / 3.8%
Hodnocení:

Cobolis Berliner Weisse s Ostružinou

sezónní světlé ochucené výčepní pivo
2018/08
Cobolis 12
Základem tohoto piva je klasické Berliner Weisse s extraktek původní mladiny 10, kde sladový základ byl půl na půl ječný a pšeničný slad. Až do fáze scezování je všechno stejné jako u většiny piv, ale následně se sladina schladí na teplotu okolo30 - 40°C a přidají se laktobacily a sladina se nechá alespoň 24 hodin kulturně kysnout , čímž se její PH sníží pod 3,5 . S takto připravenou mladinou se udělá klasický chmelovar s jen opravdu malým množstvím chmele a mladina se schladí a zakvasí jako obvykle. Když bylo toto pivo plně vykvašeno, tak jsme před dokvašením přidali do 20hl piva 400kg čistého ostružinového pyré a nechali s ním pivo dokvasit.. Výsledkem je hodně výrazné ovocnné pivo. Dominantní je příjemná kyselost a neuveřitelná svěžost.
Berliner Weisse
světlé ochucené ostružinové výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:10° / 3.9%
Hodnocení:

Cobolis Nevada Ale 11°

letní světlý ležák
2018/05
Cobolis 03
Nevada je klasická APA s lehkým sladovým tělem, výraznou chmelovou vůní a střední hořkosti. Americké chmele Citra a Cascade dávají Nevadě vůni citrusů, nejvíc mandarinek, bezového květu a lehkou kořenitost. Má lehké sladově ovocné tělo, hořkost citrusové kůry a dlouhé ovocné doznívání. Celkově je Nevada pivo lehké a velmi svěží.
American India Pale Ale
světlý ležák svrchně kvašený nepasterizovaný

EPM/Obj:11° / 4.2%
Hodnocení:

Cobolis Tmavý ležák 12°

tmavý ležák
2018/07
Cobolis 08
Tmavý ležák, skoro neprůhledný. Vůně karamelová, kávová, lehce sušeného ovoce a hlavně čokoládová. V chuti opět dominuje chuť čokolády, kterou doplňuje chmelová kořenitost, kávová praženost, stopa sušeného ovoce a lehce karamelový dojezd. Pokud podléháte dojmu, že tmavé pivo musí být sladké, tak náš tmavý ležák vás přesvědčí o opaku.
Czech Dark Lager / Bohemian Dunkel
tmavý ležák spodně kvašený nepasterizovaný

EPM/Obj:12° / 4.5%
Hodnocení:

Cobolis Bavorská pšenice 11°

letní polotmavý pšeničný ležák
2018/07
Cobolis 11
Letní verze našeho polotmavého pšeničného piva bavorského typu nabízí bohatý chuťový zážitek a zároveň příjemné osvěžení. Je tmavě oranžové, zakalené. Voní po hřebíčku, meruňkách a banánech. V chuti je meruňkové a chlebové, kořenité a v pozadí lehce banánové. Je příjemně nakyslé a svěží. Hořkost má velmi nízkou, říz vyšší.
German Dunkel Weizen / Dunkel Weissbier
polotmavý pšeničný ležák svrchně kvašený nepasterizovaný

EPM/Obj:11° / 4.8%
Hodnocení:

Cobolis Irish Dry Stout 13°

tmavé speciální pivo
2018/06
Cobolis 06
Tmavé pivo jako sama noc vařené z devíti druhů sladů světlých, karamelových a pražených. A nesladovného praženého ječmene. Je černé s béžovou pěnou. Voní po čerstvě pražené kávě, čokoládě, kakau i karamelu. Chuť je kávová, suchá až lehce nakyslá s lehkými tóny čokolády, karamelu a oříšků. Závěr má dlouhý, příjemně suchý.
Irish Dry Stout
tmavé speciální pivo svrchně kvašené nepasterizované

EPM/Obj:13° / 5.2%
Hodnocení:

Cobolis Bavorská pšenice 13°

sezónní polotmavé pšeničné speciální pivo
2018/05
Cobolis 02
Polotmavé pšeničné pivo bavorského typu nabízí bohatý chuťový zážitek a zároveň příjemné osvěžení. Je tmavě oranžové , zakalené. Voní po hřebíčku, meruňkách a lehce po banánech. V chuti je meruňkové a chlebové, kořenité a v pozadí lehce banánové. Je hutné a příjemně nakyslé. Hořkost má velmi nízkou, říz vyšší.
German Dunkel Weizen / Dunkel Weissbier
polotmavé pšeničné speciální pivo svrchně kvašené nepasterizované

EPM/Obj:13° / 5.4%
Hodnocení:

Cobolis American IPA 16°

světlé speciální pivo
2018/06
Cobolis 05
Světlé pivo oranžové barvy, které vás jistě osloví svým bohatým aroma tropického ovoce, pryskyřic a citrusů. Tělo piva je sušenkové a ovocné, můžete v něm najít tropické ovoce, citrusy nebo hrušku a celému profilu dominuje vysoká hořkost limetkové kůry. V chmelovaru i za studena v tanku jsme použili nové americké chmely Eldorado, Azacca a Denali.
American India Pale Ale
světlé speciální pivo svrchně kvašené nepasterizované

EPM/Obj:16° / 6.5%
Hodnocení:

Cobolis NEIPA 16

světlé speciální pivo
2018/07
Cobolis 10
Naše IPA má zlatou barvu, je neprůhledně zakalená s bílou pěnou. Velmi silně voní po citrusech a tropickém ovoci, broskvích, jahodách, sušené citronové kůře a sladu. V chuti je hodně ovocná, ovocně sladká, lehce nakyslá a jemně smetanová s nižším řízem a nízkou hořkostí. Skoro by se ani nechtělo uvěřit, že pijete multivitamín...
New England India Pale Ale
světlé speciální pivo svrchně kvašené

EPM/Obj:16° / 7%
Hodnocení:
17.09.2018 07:410 x1.066 x