Pivotéka Wild Creatures

piva Wild Creatures setříděná podle objemu alkoholu

Wild Creatures Tears of St. Laurent

pivo
2016
Creatures 02
ilustrační obrázek
Pivo, u kterého využíváme naše vinohrady i vinařskou praxi.

Pro přípravu piva Tears of St. Laurent jsme vybrali odrůdu Svatovavřinecké pro její lahodné aroma i chuť. Naše vlastní jihozápadní trať protkaná vápencovým kamenem má dostatek slunce a pivo má díky této odrůdě hroznů až švestkovou chuť. Než dáme hrozny do připraveného pivního základu, zbavíme je třapin, ale slupku bobulí ponecháme. Pivo zraje 18 až 24 měsíců v dubových sudech, ve kterých před tím zrálo právě Svatovavřinecké. V poslední fázi přípravy pivo nalahvujeme, necháme ještě nějakolik měsíců zrát.

Díky spontánnímu kvašení a zakomponování několika vinařských technik je chuť velmi bohatá. Každým douškem objevujete další a další vrstvy. Chce to čas nechat se prostoupit všemi vjemy. Barva je díky hroznům Svatovavřinecké krásně narůžovělá, kyselinka střední. Osvěžující, lahodně ovocité.

Pivo Tears of Saint Laurent doporučujeme pro všechny, kteří si nejsou jisti, se kterými divokými pivy začít.
Belgian Fruit Lambic
pivo spontánně kvašené

Obj: 0%
Hodnocení:

Wild Creatures Fly with me "Sour Cherries"

ochucené pivo
2016
Creatures 05
ilustrační obrázek
Ovocné pivo bez kompromisů

Neobyčejné pivo, ve kterém se snoubí lahodný pivní základ se šťavnatým, vyzrálým ovocem. Dobré ovoce vyžaduje dobrého partnera. Na základ piva Fly with me používáme 9-18 měsíců zrající, spontánně kvašené pivo. Před ovocnou sezónou připravíme kupáž a pivo necháme nějaký čas zcelit. Teprve poté přidáme celé ovoce, na kterém několik měsíců leží a dále zraje. Vůně je silná až omamná. V chuti se projevuje harmonická kyselina podtržená lahodnou, plnou, ovocnou chutí.

Višňové – višně jsou klasikou, která nesmí chybět. Voňavé, šťavnaté, lahodné. I višně získáváme od moravských pěstitelů, žádný dovoz.

Otevřete mysl a nechte se unést!
Flavoured Belgian Fruit Lambic
ochucené višňové pivo spontánně kvašené

Obj: 0%
Hodnocení:
Zveřejněno se souhlasem 'Wild Creatures'11.04.2018 09:452 x1.213 x