Historie a současnost Pivovaru Vyškov

Vaření piva ve Vyškově má dlouholetou tradici, která sahá až do středověku. Jestliže biskup Tas z Boskovic obnovil roku 1460 vyškovským měšťanům várečné právo zaniklé v husitských bojích, je zřejmé, že se ve Vyškově vařilo pivo již před těmito válkami. Várečné právo bylo opětovně městu Vyškovu písemně potvrzeno v letech 1498 a 1588.
Rok 1680, který je uváděn jako počátek založení pivovaru ve Vyškově, kdy byl z nařízení olomouckého biskupa Karla z Lichtenštejna dostavěn dnešní pivovar, tedy nepředstavuje začátek vaření piva ve Vyškově. VyškovOlomoucké biskupství vedlo pivovar ve své režii od roku 1680 do října 1855.
Od této doby byl pivovar pronajat různým nájemcům, což trvalo až do konce roku 1945. V období řízení pivovaru byl pivovar několikrát stižen požárem, vždy však došlo k obnovení výroby piva a již v roce 1908 byl instalován první plnící aparát na stáčení piva do lahví.
V roce 1945 byla dána firma nájemce pod národní správu a v roce 1948 znárodněna. Do 31. 3. 2011 provozoval pivovar státní podnik Jihomoravské pivovary, a.s. Od 1. 4. 2011 v pronajatých prostorách vyrábí pivo společnost CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY a.s.
V nedávné době byl pivovar zmodernizován a jeho technologické zařízení dosahuje vysoké úrovně, což dokazuje i kvalita a mnohá ocenění všech produktů. Pivo je však doposud vyráběno klasickým způsobem, který nám umožňuje vyrábět pivo poctivě, tak jak se dělávalo ve zlatých dobách pivovarnictví u nás.
Zdroj:Stránky Pivovaru Vyškov, 2016

Na konci června 2017 pivovar uzavřen.

Město Vyškov odkoupí areál bývalého pivovaru

Publikováno:před 4 dnyZdroj:Brněnská Drbna

Vyškov si na odkup bývalého pivovaru vezme šedesátimilionový úvěr, splácet jej bude tři roky. Vyškov o tom informoval na svém webu. Vzetí úvěru tento týden schválili vyškovští zastupitelé. Pivovar vlastní firma Jihomoravské pivovary, která spadá pod ministerstvo zemědělství, firma je v likvidaci. Město mělo o zanedbaný areál dlouhodobě zájem, stát mu ho proto přednostně nabídl. Vyškov za něj zaplatí zhruba 75,5 milionu korun.

Hodnotící komise zastupitelům navrhla schválení nabídky od České spořitelny ve variantě pevné úrokové sazby 3,32 procenta. „Úvěr ve výši 60 milionů si bereme na tři roky. Roční splátka je 20 milionů korun. Pokud se bavíme o celkové ceně za pivovar, uhradili jsme již část kupní ceny v třímilionové výši a do konce roku zaplatíme rozdíl mezi úvěrem a celkovou sumou dle kupní smlouvy,“ popsal postup místostarosta Vyškova Karel Goldemund (sdružení VY).

Jediným kritériem poptávkového řízení podle něj byla cena peněz, tedy kolik město zaplatí navíc. „Přeplatíme zhruba 3,3 milionu korun, což je v současné době velmi výhodná cena. Současně je třeba zmínit, že Vyškov má dostatečné rezervy, ale zároveň nechceme omezovat rozvoj města, ať už se to týká chystaných investic nebo běžné údržby, proto jsme k úvěru přistoupili,“ uvedl místostarosta.

Vedení města má o areál bývalého zámku poblíž centra zájem dlouhodobě. Záměrem je propojit areál pivovaru s areálem zámku a zámecké zahrady ve smysluplný celek, který by plochy oživil. Měl by to být prostor pro kulturu, gastronomii, společenské setkávání a obecně trávení volného času. V samotném pivovaru by se pak mělo znovu začít vařit pivo, byť v menším měřítku. „Vaření piva zachovat chceme, ovšem už formou minipivovaru, stejně tak pivnici a nějaký veřejný prostor. Vše ostatní je otázkou diskuse a ekonomiky,“ uvedl starosta Karel Jurka (ODS).

Pivovar vaření piva ukončil v roce 2017. Tehdy ho měla v pronájmu Czech Beverage Industry Company, která si jej v roce 2011 pronajala od státu prostřednictvím firmy Jihomoravské pivovary. Následoval ale zdlouhavý spor kvůli údajným problémům s technologií v pivovaru, kvůli nimž nebylo možné s areálem nakládat.

Odkup vyškovského pivovaru. Město si vezme úvěr za šedesát milionů

Publikováno:před 7 dnyZdroj:Vyškovský deníkAutor:Jakub Dostál

Uzavření smlouvy o úvěru za šedesát milionů korun schválili ve středu jednohlasně vyškovští zastupitelé na svém zasedání. Už v srpnu přitom zvedli ruku pro odkup bývalého Vyškovského pivovaru. Pomohou s tím právě peníze z úvěru, Ministerstvo zemědělství totiž už dříve oslovilo radnici s cenou přesahující pětasedmdesát milionů korun dle nezávislého znaleckého posudku.

Zastupitelé ve středu posuzovali parametry pro uzavření smlouvy o úvěru na dofinancování kupní ceny. „Před nějakou dobou jsme se ocitli před výzvou, která sice přinese nemalé výdaje, ale zároveň nám otevírá nové příležitosti. Jde o strategické území v centru Vyškova,“ konstatoval vyškovský starosta Karel Jurka.

Hodnotící komise navrhla schválit nabídku od České spořitelny ve variantě pevné úrokové sazby 3,32 procent. „Úvěr ve výši šedesát milionů si bereme na tři roky. Roční splátka je dvacet milionů korun. Pokud se bavíme o celkové ceně za pivovar, uhradili jsme již část ceny v třímilionové výši a do konce roku zaplatíme rozdíl mezi úvěrem a celkovou sumou dle kupní smlouvy,“ popsal místostarosta Karel Goldemund.

Úroky budou přidány k dluhu za každý rok, kdy úvěr trvá. „Jediným kritériem poptávkového řízení byla cena peněz, zkrátka kolik zaplatíme navíc. Přeplatíme zhruba 3,3 milionu korun, což je v současné době velmi výhodná cena. Současně je třeba zmínit, že Vyškov má dostatečné rezervy, ale zároveň nechceme omezovat rozvoj města, ať už se to týká chystaných investic nebo běžné údržby, proto jsme k úvěru přistoupili,“ komentoval místostarosta.

Vaření piva v menším měřítku
Zástupci radnice zopakovali snahu propojit stávající areál zámku, zámecké zahrady a předmětného areálu bývalého pivovaru ve smysluplný celek.

„Areál je obrovský, rozpočet města omezený. Od začátku proto nahlas hovoříme o tom, že klíčové bude najít zajímavého investičního partnera, se kterým se názorově na nové podobě území shodneme. Ve hře je samozřejmě také dotační pomoc. Naší ambicí je nicméně mít o budoucím využití do konce volebního období jasnou představu,“ řekl místostarosta.

Alespoň v menším měřítku má pokračovat i vaření piva. „Zachovat ho chceme, ovšem už formou minipivovaru, stejně tak pivnici a nějaký veřejný prostor. Vše ostatní je otázkou diskuse a ekonomiky,“ dodal Jurka.

Stovky lidí zavítaly do vyškovského pivovaru

Publikováno:před měsícemZdroj:Brněnská DrbnaAutor:Anna Pospíšilová

Přes šest set místních i turistů zavítalo v sobotu do areálu vyškovského pivovaru. Prohlédli si várenský dvůr a prošli sýpkou do vířivé kádě. V jiné budově vystoupali do lahvovny nebo nahlédli do ležáckých sklepů a spilek, ve kterých probíhalo kvašení piva. S vedením města lidé také diskutovali o budoucnosti areálu.

Pivovar praskal ve švech
Město Vyškov se nedávno stalo vlastníkem pivovaru a přilehlého okolí. Událo se tak po mnoha letech, kdy radnice zájem odkoupit areál pivovaru opakovaně projevovala. V sobotu to na místě praskalo ve švech, na komentované prohlídky dorazily stovky Vyškovanů a lidí z okolí, ale i spousta bývalých zaměstnanců.

Role průvodce pro více než šest set lidí se ujal bývalý vyškovský sládek Dušan Táborský. V pivovaru začínal v dělnické profesi v roce 1991, po třech letech pracoval jako podsládek a o dekádu později převzal místo sládka. Stál tak u zrodu nových druhů piv a roky dělal pivovarskému řemeslu dobré jméno.

Zájemci si prohlédli například ručně klepaný kotel z roku 1941. „Raritou varny je, že se pod kotlem topilo plynem, což už dnes není vidět. Většinou se používá pára, olej nebo elektřina. Kapacita kotle je asi 140 hektolitrů, tolik se dalo uvařit na jednu várku, která trvala zhruba osm hodin,“ uvedl na webu města Táborský.

Areál ožije kulturou
Místostarosta Vyškova Karel Goldemund (VY) návštěvníkům vysvětloval, že potrvá řadu let, než se podaří areál pivovaru, zámku i zámecké zahrady propojit ve smysluplný celek, který by plochy oživil v oblasti kultury, společenského setkávání a obecně trávení volného času.

„Nechceme nicméně, aby bylo území do té doby vnímané jen jako chátrající a prázdný prostor za železnými vraty. Máme zájem areál otevírat lidem, kulturní hodláme určitě opakovat. Zájemci zároveň vidí autentická místa, kde se někdejší pivní značky vařily, současně vnímají, že technologicky mají prostory své nejlepší roky dávno za sebou. Vaření piva zachovat chceme, ovšem už formou minipivovaru,“ nastínil Goldemund.

Vyškovský pivovar povstal z popela. Město s ním má velké plány

Publikováno:před měsícemZdroj:Vyškovský deníkAutor:Martin Jedlička

Nostalgie, vzpomínky i zvědavost přivedla velké množství návštěvníku do areálu bývalého Vyškovského pivovaru, který je takřka osm let mimo provoz. V sobotu však kdysi věhlasný pivovar po dlouhé době opět otevřel veřejnosti své brány. V rámci akce A pivovar je náš uspořádalo město den otevřených dveří, během kterého návštěvníci zavítali do útrob bývalé výrobny piva. Ta by měla podle vedení města v menším měřítku na místě opět fungovat.

O prohlídky prostorů tradičního pivovaru byl velký zájem a skupiny návštěvníku prováděli dva průvodci. Jedním z nich byl jeden z posledních sládků Dušan Táborský. „V pivovaru jsem pracoval od roku 1991 do roku 2014. Deset let jsem působil jako podsládek a od roku 2005 jsem byl sládkem,“ vysvětlil svou historii v pivovaru.

S tím, jaké jsou s místem plány, je spokojený. „Je tu myšlenka využít prostor nějak společensko-kulturně, což není špatný nápad. Podle mě by se některé budovy, které jsou k ničemu, asi měly srovnat se zemí. Důležité je zachovat ten starý pivovar a tam zbudovat nějaké společenské místo, případně minipivovar,“ sdělil své představy Táborský.

Návštěvníky na den otevřených dveří přivedly vzpomínky na staré časy. „Přišel jsem zde z nostalgie. Zamlada jsem tady chodíval na pivo i na dny otevřených dveří. Nejlepší by bylo, kdyby ten pivovar fungoval dál, jak fungoval v minulosti, a aby to tady nezaniklo. Když to tady bude nějak fungovat a nesrovná se vše se zemí, tak to bude dobré,“ řekl reportérovi Tomáš Schovanec, který žije v Brně.

Z nedalekých Lysovic si přijel pivovar prohlédnout i Zdeněk Jurda. „Zajímá mě, jak to tady vypadá, proto jsem se přišel podívat na prohlídku. Jezdím s autobusem každodenně z Brna do Vyškova a všichni se mě ptají, jestli funguje pivovar. Chodíval jsem do pivnice v Jánské ulici v Brně a všichni si dávali vyškovské pivo. Bylo by fajn, kdyby se pivovar nějak zachoval,“ sdělil řidič autobusu.

Podle místostarosty Vyškova Karla Goldemunda by se mohlo přání návštěvníků alespoň v menším měřítku splnit. Nejslavnější časy pivovaru už se ale nejspíš nevrátí. „Pivovar je dělaný na výstav, který byl v dobách největší slávy sto třicet tisíc hektolitrů, což už je dnes nereálné. Osm let stál, takže momentálně je ve stavu klinické smrti. Chceme tady ale zachovat vyškovské pivo formou nějakého minipivovaru, chceme tady hospodu a nějaký veřejný prostor. Tyto věci jsou ale otázkou diskuze, ekonomiky a peněz,“ sdělil místostarosta.

Konkrétní časová vyhlídka však zatím podle něj není. „Přesnou vizi momentálně nemáme, protože za pětasedmdesát milionů jsme koupili pivovar. Těch peněz není neomezené množství. Budeme hledat buď mimorozpočtové zdroje nebo investory tak, abychom domluvili a vymysleli něco, co bude dávat smysl oběma stranám. Lidé tady byli zvyklí chodit, kulturní akce tady byly zcela běžně. Jsme mile překvapení návštěvností a předpokládám, že v příštím roce budeme v podobných akcích pokračovat,“ nastínil plány Goldemund.

Samotná koupě pivovaru byla pro město náročné. Celý proces zdržel zejména soudní spor bývalého provozovatele se státem. „Snaha koupit pivovar tady byla dlouhá léta. V první řadě tomu bránily církevní restituce, v druhé řadě soudní sport, který se táhl dlouhé roky. Teď jsme završili to, o co jsme se dlouhá léta snažili,“ objasnil Goldemund náročný proces koupě.

Jeho slova potvrzuje i současný starosta Vyškova Karel Jurka. „Získání pivovaru pro nás bylo velmi strategické a velmi náročné. Vystřídala se spousta vládnoucích garnitur ve městě i ve státě. Chtěl bych zmínit bývalého senátora Iva Bárka, který nám dělal určité entrée, Karel Goldemund také odvedl velký kus práce. Teď jsme naše plány uzavřeli, naplnili a pivovar získali,“ řekl při slavnostním zahájení akce Karel Jurka.

Samotný den otevřených dveří začal už v dopoledních hodinách. Zájem o prohlídky byl vysoký, a tak se lidé v termínech prohlídky ještě půlili na dvě skupiny. Poté se již dveře do industriálních budov zavřely a začala kulturní část. Na dvoře pivovaru vystoupila odpoledne kapela Lucie Tribute a večer program uzavřela punková kapela Visací zámek.

Město Vyškov otevře místní pivovar veřejnosti

Publikováno:před měsícemZdroj:Brněnská Drbna

Město Vyškov se nedávno stalo vlastníkem celého areálu pivovaru, o který mělo zájem mnoho let. Na sobotu 19. října město připravilo akci s názvem A pivovar je náš. Vyškov chce touto cestou navázat na kulturní akce, které se v pivovaru dřív konaly. Na akci vystoupí kapela Visací zámek a veřejnost bude mít možnost nahlédnout do prostor pivovaru v rámci prohlídek s průvodcem.

Areál pivovaru se nedávno stal majetkem města Vyškova. „Prostory byly po dlouhá léta častým centrem společenského života našeho města, ať už šlo o koncerty, promítání letního kina či exkurze, na tradici tak hodláme navázat. Půjde o den plný rozmanitých druhů piva, hudby a jídla,“ uvedl místostarosta Vyškova Karel Goldemund.

Den otevřených dveří Pivovaru Vyškov s podtitulem A pivovar je náš má navázat na někdejší dny otevřených vrat v rámci vyškovských poutí či na rockové koncerty, které se v areálu konaly.

Podle vedení města nějakou dobu potrvá, než se podaří areál pivovaru, zámku i zámecké zahrady propojit ve smysluplný celek. „Nechceme nicméně, aby bylo území do té doby vnímané jen jako chátrající a prázdný prostor za železnými vraty. Půjde tak zároveň o příležitost si vybrané části bývalého provozu prohlédnout. Zájemci si projdou autentická místa, kde se někdejší pivní značky vařily. Současně ale uvidí, že jde o typický brownfield, který má své nejlepší roky dávno za sebou,“ popsal místostarosta.

Akce, vypukne v sobotu 19. října. Prohlídky s průvodcem se budou konat v 10, 11, 12 a 13 hodin, při větším zájmu veřejnosti bude radnice řešit situaci operativně. V areálu proběhne přehlídka piv sedmi pivovarů. Chybět nebude nabídka guláše, zabijačkových pochoutek či grilovaných specialit. Od tří hodin zahraje Lucie Tribute a v sedm večer punková kapela Visací zámek.

Den otevřených dveří na vyškovském pivovaru

Publikováno:před měsícemZdroj:Vyškovský deníkAutor:Jakub Dostál

Den otevřených dveří Pivovaru Vyškov naláká po letech návštěvníky už v sobotu devatenáctého října. Na programu budou mimo jiné i prohlídky s průvodcem nebo vystoupení kapely Visací zámek. Vstup bude zdarma, celá akce má podtitul A pivovar je náš. Souvisí to s tím, že se Vyškov nedávno stal vlastníkem celého území.

„Prostory byly po dlouhá léta častým centrem společenského života našeho města, ať už jde o koncerty, promítání letního kina či exkurze, na tradici tak hodláme navázat. Půjde o den plný rozmanitých druhů piva, hudby a jídla,“ komentoval vyškovský místostarosta Karel Goldemund.

Ten zároveň zmínil, že se vybrané vnitřní části rovněž otevřou lidem. Podle zástupců radnice přitom potrvá nějakou dobu, než se podaří areál pivovaru, zámku i zámecké zahrady propojit ve smysluplný celek, který by plochy oživil v oblasti kultury, společenského setkávání a obecně trávení volného času.

„Nechceme nicméně, aby bylo území do té doby vnímané jen jako chátrající a prázdný prostor za železnými vraty. Půjde tak zároveň o příležitost si vybrané části bývalého provozu prohlédnout. Zájemci uvidí autentická místa, kde se někdejší pivní značky vařily. Současně ale uvidí, že jde o typický brownfield, který má své nejlepší roky dávno za sebou,“ zdůraznil Goldemund.

Přehlídka sedmi pivovarů
Zmíněné prohlídky s průvodcem se budou konat v deset, jedenáct, dvanáct a ve třináct hodin. Při větším zájmu bude radnice řešit situaci operativně.

„Při odpoledním kulturním programu už budou vnitřní prostory uzavřené. Předem prosíme návštěvníky, aby při prohlídkách dbali zvýšené opatrnosti během celého průchodu technickým zázemím areálu,“ zmínil místostarosta.

Během dne otevřených dveří bude na programu i přehlídka piv sedmi pivovarů. Zapojí se Stern, Líšeň, Beer Daddy, Maxmilian, Tvarg, Kos a Louka. Návštěvníci využijí také nabídku guláše, zabijačkových pochoutek, grilovaných specialit, klobás, langoše, zelňačky i hot dogů. Prodejní stánky otevřou od třinácti hodin.

Od patnácti hodin pak vystoupí olomoucká skupina Lucie Tribute, jejíž jádro repertoáru tvoří skladby známé české kapely. Prostor mezi skupinami vyplní DJ, v devatenáct hodin se dále představí punková sestava Visací zámek, která na tuzemské hudební scéně působí přes čtyřicet let.

Co dál s Pivovarem Vyškov?

Publikováno:před 3 měsíciZdroj:Vyškovský deníkAutor:Terezie Heinz

Letní kino, pouť nebo drobnější kulturní akce by si už v příštím roce mohli užít obyvatelé Vyškova v areálu bývalého vyškovského pivovaru. S odkupem areálu Pivovaru Vyškov souhlasili městští zastupitelé v těchto dnech. Podle optimistického scénáře by areál mohl přivítat první návštěvníky přibližně za rok v létě. Odhad Deníku představil tamní starosta Karel Jurka.

Záležet však bude na rychlosti, s jakou se podaří začít opravy aktuálně příliš nevyužívaného pivovaru. V areálu plánují vyškovští představitelé obnovu pivovaru, nejspíše ale v menším měřítku než dříve. Pokud by obnova místa odstartovala v dřívějším termínu, podívali by se návštěvníci na místo teprve takzvaně do nového.

Realističtější scénář je však podle vyškovského starosty Karla Jurky uspořádání například letního kina, vyškovské pouti nebo menších kulturních akcí v následujícím roce a do doby, než rozsáhlejší rekonstrukce začne.

Odkoupení pivovaru ve Vyškově. Schválili ho městští zastupitelé

Publikováno:před 3 měsíciZdroj:Vyškovský deníkAutor:Jakub Dostál

Odkoupení areálu vyškovského pivovaru od státu schválili ve středu odpoledne na svém mimořádném zasedání městští zastupitelé. Pro hlasovalo všech dvaadvacet přítomných. Kupní cena přesahuje pětasedmdesát milionů korun.

„Celý soubor nemovitých věcí je v hodnotě pětasedmdesát milionů 520 tisíc korun. Pivovar jako takový činí z této sumy čtyřiašedesát milionů 107 tisíc, pozemky na Palánku činí osm milionů 867 tisíc a rybník Jandovka pak dva miliony 546 tisíc,“ přiblížil starosta Vyškova Karel Jurka.

Připomněl ukončení dlouhodobého soudního sporu mezi státem a bývalým soukromým nájemcem. „Ministerstvo dodrželo své slovo, že se bude napřímo jednat s městem. Toto území je pro Vyškov extrémně důležité a nemůžeme ho nechat developerům,“ doplnil Jurka.

Zmínil dále, že koupě zahrnuje také značky spojené s pivovarem jako třeba Džbán, Havran a další.

Smlouvy o výpůjčkách
Vyškovský místostarosta Karel Goldemund připomněl, že tato akce se připravovala dlouhé roky. „Kontury to začalo nabírat v zimních měsících a k prvnímu ostrému jednání došlo letos v červnu, kdy jsme byli osloveni ministerstvem zemědělství, a kdy už byl vyhotoven i znalecký posudek. Samotná koupě je za určitý obnos a to se nebavíme o asanaci a navazující investiční výstavbě. Znamená to nejenom hledání mimorozpočtových zdrojů, ale i případného strategického investora,“ shrnul Goldemund.

Zmínil také dvě smlouvy o výpůjčkách z nichž jedna se týká prostor pro Jihomoravské pivovary v likvidaci. „To, co prodávají, je jejich poslední majetek. Právně to nicméně ještě musí dořešit. Domluvili jsme se, že jim vypůjčíme prostory vrátnice a přilehlé budovy, kde mají nějaké archivy, do poloviny příštího roku,“ přiblížil místostarosta.

Další podstatnější výpůjčka se týká movitého majetku. „Jsou to třeba výrobní linky, lahvárna nebo stáčírna. Jedná se o věci, které nejsou pevně spojené s budovou. Podle posudku, který byl v červenci aktualizován, jsou oceněné na šest milionů a třiatřicet tisíc korun. Jihomoravským pivovarům tak umožníme, že mohou s tímto majetkem nakládat do třicátého června příštího roku,“ zdůraznil Goldemund.

Počítá se s tím, že Jihomoravské pivovary se budou snažit prostřednictvím likvidátora o rozprodej zmíněného majetku, případně i na náhradní díly nebo šrot. Poté může dojít k odprodeji zbytného majetku městu.

Movitý majetek, který zůstane, a který se město zavazuje odkoupit, bude ohraničený částkou zhruba dvou a půl milionu korun.

Podle vedení města se vedou s bankami jednání o úvěru, zatím ale k tomu nemohlo sdělit podrobnosti. Debatu na toto téma se zastupiteli očekává na podzim.

„V momentě, kdy podepíšeme smlouvy, tak hradíme částku tří milionů s tím, že zbytek je splatný nejpozději k jednatřicátému prosinci letošního roku. Proto má být jednání o případném úvěru na listopadovém zastupitelstvu,“ vysvětlil Goldemund.

Odkoupení pivovaru komentoval i zastupitel Ivo Bárek. „Myslím si, že to je historická událost. Kdybychom touto cestou nešli, tak by ministerstvo zemědělství mělo řadu zájemců, a my bychom to neměli v rukách,“ řekl Bárek.

Stát prodává nevyužívaný areál pivovaru ve Vyškově

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:iRozhlas.czAutor:Vlasta Gajdošíková

Areál vyškovského pivovaru stát nabídne městu za zhruba 75 milionů korun. Českému rozhlasu to potvrdil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Vedení Vyškova o získání nevyužívaného areálu v centru města dlouhodobě usiluje.

Jakékoli nakládání s ním léta brzdily soudní spory s bývalým nájemcem, který tam do roku 2016 vařil pivo. Konečná dohoda by podle ministra Výborného mohla být uzavřená do dvou měsíců. Samotnou koupi musí schválit zastupitelstvo Vyškova.

„My jsme ho nechali ocenit a za tu znaleckou cenu jsme ho přednostně nabídli městu Vyškov. Ta kupní cena přesahuje částku 75 milionů korun,“ potvrdil ministr zemědělství.

Vedení města považuje areál za strategický. Pokud ho koupí, otevře ho lidem. Nabízí se propojení se sousední zámeckou zahradou a vytvoření prostoru pro podnikatelské aktivity.

„Asanace celého území, a nebavím se o nějaké další výstavbě, to jsou obrovské peníze. Takže to zcela zásadní je hledání nějakého strategického investora,“ říká místostarosta Karel Goldemund z hnutí VY. Pokud se v areálu obnoví vaření piva, pak jen v menším měřítku.

Areál pivovaru ve Vyškově stát nabízí městu za víc než 75 milionů korun

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Rozhlas.czAutor:Vlasta Gajdošíková

Areál vyškovského pivovaru stát nabídne městu za zhruba 75 milionů korun. Českému rozhlasu to potvrdil ministr zemědělství Marek Výborný z KDU-ČSL. Vedení Vyškova o získání nevyužívaného areálu v centru města dlouhodobě usiluje.

Jakékoli nakládání s ním léta brzdily soudní spory s bývalým nájemcem, který tam do roku 2016 vařil pivo. Konečná dohoda by podle ministra mohla být uzavřená do dvou měsíců. Samotnou koupi musí schválit zastupitelstvo Vyškova.

„My jsme ho nechali ocenit a za tu znaleckou cenu jsme ho přednostně nabídli městu Vyškov. Ta kupní cena přesahuje částku 75 milionů korun,“ potvrdil ministr Marek Výborný z KDU-ČSL.

Vedení města považuje areál za strategický. Pokud ho koupí, otevře ho lidem. Nabízí se propojení se sousední zámeckou zahradou a vytvoření prostoru pro podnikatelské aktivity. „Asanace celého území, a nebavím se o nějaké další výstavbě, to jsou obrovské peníze. Takže to zcela zásadní je hledání nějakého strategického investora,“ říká místostarosta Karel Goldemund z hnutí VY.

Pokud se v areálu obnoví vaření piva, pak jen v menším měřítku.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.17.11.2024 12:2459