Sortiment pivovaru Tahoun

piva pivovaru Tahoun setříděná podle objemu alkoholu

Hachi

příležitostní světlé výčepní pivo
2022/07
Tahoun 013
Toto pivo je vzhledově krémové díky přidané pšenici a ovesným vločkám. Ještě, než se napijete, ucítíte exotické asijské vůně jako citronovou trávu nebo bílý čaj s tóny pomerančové kůry, v chuti zase třeba kokos nebo koriandr.
Pale Ale
světlé výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:8% / 3.7%Hořkost:32 IBU
Hodnocení:

Houpavá

příležitostní světlé výčepní pivo
2023/08
Tahoun 012
Sour / Wild Ale / IPA
světlé výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

Alk.: 4%Hořkost:10 IBU
Hodnocení:

Mrazivá

příležitostní světlé silné pivo
2023/04
Tahoun 009
© Pivovar Tahoun
fotografie piva
Už před ochutnáním tohoto amerického speciálu ucítíte jeho aroma plné broskví, manga či pomerančů. V ústech se pak rozvine lehká hořkost, neobvyklá plnost a chuť obohacená o tóny nejrůznějšího exotického ovoce. Pro získání tohoto specifického aroma jsme použili lyofilizovaný chmel. Při jeho výrobě se čerstvě sklizený chmel ihned zmrazí na teploty až kolem -50°C a tím se z něho odpaří voda. Tento postup zaručuje, že zůstane plný vůně a chuti, jako by pivo bylo připravené z právě utrženého chmele.
Název Mrazivá tedy odkazuje právě na použití několika druhů zmrzlých chmelů s názvem Cryo Pop. Onen blend se touto moderní a novou metodou vyrábí právě v USA. Mrazivá je tak ideální volbou pro ty, které to Táhne k objevování nových chutí a zážitků, a kteří ocení skutečně originální způsob výroby piva.
Tahoun 009
Cryo Hop Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:0% / 4%Hořkost:10 IBU
Hodnocení:

Vyrovnaná

světlé výčepní pivo
Tahoun 004
ilustrační obrázek
Vyrovnaná 10°, která Vás zaujme svojí plností a hořkostí, kterou byste od ní určitě nečekali, není to tak žádná voda. Vybrali jsme do ní několik druhů českých surovin včetně speciálních sladů a vyladili poměry tak, abychom docílili její plnosti a unikátnosti. Při dlouhém dozrávání se její chutě pěkně zakulatí, a proto na Vás bude působit jako mnohem silnější pivo. Říkáme jí mezi námi Kulatinka. Díky své nižší stupňovitosti se skvěle pije, uhasí žízeň a zároveň Vás tak rychle neuTahá.
Tahoun 004
Czech Pale Lager
světlé výčepní pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:10% / 4.3%Hořkost:29 IBU
Složení:pitná voda, ječný slad, chmelové výrobky
Hodnocení:

Vášnivý

příležitostní světlé ochucené plné pivo
2023/05
Tahoun 010
© Pivovar Tahoun
fotografie piva
Náš Vášnivý speciál je tím pravým kyseláčem, který Vám ihned po ochutnání změní výraz ve tváři. Překvapí vás výrazná vůně i chuť marakuji a následně kyselost. Zaujme vás i vášnivé milovníky kyseláčů svou lehkostí a výraznou ovocnou chutí.
Tahoun 010
Flavoured Sour / Wild Ale / IPA
světlé ochucené marakujové plné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

Alk.: 4.4%Hořkost:35 IBU
Složení:pitná voda, marakuja, ječné a pšeničné slady, chmelové výrobky
Hodnocení:

Přitažlivý

příležitostní polotmavé pšeničné ochucené výčepní pivo
2024/06
Tahoun 016
© Pivovar Tahoun
fotografie piva
Základ tvoří pšeničné pivo a pro zkysnutí jsme použili laktobacily. Ty byly kdysi divoké a nepředvídatelné, ale dnes jsou zkroceny a použity k dokonalému zkysnutí piva, přinášející čistou a nezaměnitelnou chuť. 200kg černého rybízu na tuto várku zase do piva přidalo extremní dávku ovoce, které si prošlo procesem kvašení spolu s pivem jako třeba u ovocných vín.
Flavoured Berliner Weisse
polotmavé pšeničné ochucené rybízové výčepní pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

Alk.: 4.4%Hořkost:5 IBU
Hodnocení:

Tahoun

světlý ležák
Tahoun 001
ilustrační obrázek
Naše vlajková loď s plachtami krásně kulatými od správného větru. Pravý český ležák, uvařený pouze z typických českých surovin, ve složení totiž nenajdete nic jiného než naši vodu, světlý slad, žatecký poloraný červeňák a ležácké kvasinky. Má lehce vyšší chmelovou hořkost, plné tělo, střední říz a krémovou pěnu. Díky našemu vyladěnému receptu, moderní technologii a důrazu na dokonalou čistotu v něm nenajdete žádné nežádoucí chutě ani vůně.
Tahoun 001
Czech Pilsner / Premium Pale Lager / Bohemian Pilsener
světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

Alk.: 5%Hořkost:32 IBU
Složení:pitná voda, ječný slad, chmelové výrobky
Hodnocení:

Rozvážný

tmavý ležák
Tahoun 002
ilustrační obrázek
Náš tmavý ležák Vás překvapí svou lehkou hořkou chutí a plností, kterou mu dodává několik druhů speciálně vybraných sladů. Nenajdete v něm žádnou sladkost z karamelu, protože pro jeho tmavou barvu používáme pouze slady, které jsou speciálně sušené při vyšších teplotách a některé dokonce opražené, což dodává tomuto pivu lehce kávový nádech. Toto tmavé pivo se tedy připravuje stejně jako v minulosti, kdy se ještě do něj nepoužívaly žádné přídavné látky. Pochutnají si tak na něm i ti, kteří tmavá piva nevyhledávají. Skvělý je také v kombinaci s naším světlým ležákem. Tohle pivo má jedinečnou barvu, která Vás přiTáhne.
Tahoun 002
Czech Dark Lager / Bohemian Dunkel
tmavý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

Alk.: 5.1%Hořkost:28 IBU
Složení:pitná voda, ječný slad, chmelové výrobky
Hodnocení:

Pohodový

světlé silné pivo
2024/03
Tahoun 015
Tenhle speciál je netradičně vlastně nejvíce podobný českému ležáku, už jen polohou Bavorska ihned za českými hranicemi. Náš Märzen je typický svou sílou, jedná se totiž o pivo s vyšší stupňovitostí i procentem alkoholu. Nechali jsme ho tak zrát několik měsíců, aby se všechny jeho drsné vlastnosti zakulatily a zjemnily. Náš originální mix nejrůznějších sladů sušených při specifických teplotách, včetně toho bavorského, dal pivu vyniknout karamelové, chlebové až oříškové chuti. Pro lehkou hořkost s trochou kořenitých tónů jsme zase použili původní bavorský chmel. Slovo Märzen vzniklo od německého März, tedy březen. Uvařením tohoto piva se totiž běžně končila pivovarská sezóna v březnu, než nastoupila horka, která znemožňovala pivo kvasit a zrát kvůli vysokým teplotám bez možnosti dnešního moderního chlazení.
German Märzen / Oktoberfest
světlé silné pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

Alk.: 5.5%Hořkost:25 IBU
Hodnocení:

Rozkošná

příležitostní světlé ochucené silné pivo
2022/09
Tahoun 005
© Pivovar Tahoun
fotografie piva
Náš lehce nakyslý, brazilský Catharina Sour Vás zaujme už od pohledu krásnou sytou barvou a strukturou. Po napití způsobí explozi chutí, díky velké porci přidaného pyré z čerstvého ovoce. Budete si tak připadat jako na brazilském karnevalu. Přidali jsme do piva obrovské množství ananasu, který mu dodává tóny exotického ovoce a vanilky. Použili jsme Ananas, který uzrál přímo na slunci, není tedy tak trpký.
Tahoun 005
Flavoured Sour / Wild Ale / IPA
světlé ochucené ananasové silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:13% / 5.5%Hořkost:5 IBU
Složení:pitná voda, mango, ječný slad, pšeničný slad, ovesné vločky, chmelové výrobky, laktóza
Hodnocení:

Poklidná

světlé silné pivo
Tahoun 003
ilustrační obrázek
Tento American Pale Ale je překvapivě příjemné svrchně kvašené pivo. Příjemně voní díky speciálním chmelům po citrusech, grapefruitu a tropickém ovoci. Rozhodli jsme se být originální, a tak jsme zkombinovali 3 druhy českých sladů, speciálně připravených v různých sladovnách a uvařili z nich toto pivo přesně podle amerických postupů s použitím 3 druhů amerických chmelů a kvasnic. Následně jsme nešetřili na chmelu a přidali jsme pro co nejvýraznější aroma obrovskou dávku studeného chmelení “Dry Hop”, tak aby Vás vůně zaujala a zlákala k prvnímu napití. I když se jedná o 13, tak toto pivo není nijak těžké a je i lehce pitelné díky vysokému prokvašení. Pozor tedy jen na vysoký obsah alkoholu, ať to nepřeTáhnete.
Tahoun 003
American Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

Alk.: 6%Hořkost:38 IBU
Složení:pitná voda, ječný slad, chmelové výrobky
Hodnocení:

Mystická

příležitostní světlé silné pivo
2023/12
Tahoun 011
Mystická je vytvořena s láskou a umem, inspirovaná bohatými vůněmi a chutěmi Nového Zélandu. Při její výrobě používáme unikátní kombinaci novozélandských Cryo Chmelů, zpracovaných technikou hlubokého zmrazení, která zesiluje bohaté aroma. Jsou zárukou, že každý doušek bude plný svěžích tónů citrusů, ananasu, melounů a hroznového vína. Jedinečnost Mystické ještě umocňuje prášek Phantasm, vytvořený ze slupek hroznů Sauvignon Blanc také z tohoto vzdáleného místa. Phatasm dodává pivu nejen svěžest, ale i tóny tropického ovoce. Tato kombinace ingrediencí vytváří komplexní aroma profily, které harmonicky doplňují chmelové tóny.
Tahoun 011
New Zeland India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

Alk.: 7.1%Hořkost:64 IBU
Hodnocení:

IPA 16

příležitostní světlé silné pivo
2022/10
Tahoun 006
© Pivovar Tahoun
fotografie piva
Speciál IPA 16 přinese chuť Austrálie. První ucítíte zbylou sladovou sladkost, která však rychle přechází ve výraznou hořkost, kterou mu dodávají australské chmely. Díky teplému podnebí chmely získají unikátní specifické ovocné chutě i vůně. Použili jsme chmely Victoria Secret, Eclipse a Galaxy. Můžete tak v pivu cítit ananas, marakuju nebo i borovici. Pivní styl India Pale Ale vznikl jako exportní pivo, které Britové dováželi do svých kolonií v Indii. V dnešní době jsou piva IPA typická vysokou hořkostí a stupňovitostí s výraznými tóny nejrůznějších chmelů. Především v tropických krajinách se do piv dává větší množství chmele, protože ten tak působí jako přirozený konzervant. Hořkost u naší australské IPA Vás tak bude Táhnout k dalšímu napit.
India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:16% / 7.4%Barva:77 IBU
Hodnocení:

Moudrý

příležitostní tmavé silné pivo
2024/02
Tahoun 014
Náš typický anglický speciál vyniká na první pohled svojí krásnou a výraznou čokoládově hnědou barvou. Porter z našeho pivovaru je silným kouskem s 20% EPM a 7,5% alkoholu, což ho činí ideálním pivem k pomalému popíjení v zimních dnech. Přidali jsme do něj kromě chmelu zrozeného ( moc mi nesedí to slovo zrozeného, dala bych třeba: vypěstovaného přímo v Anglii nebo který vyrostl na anglických chmelnicích), také několik speciálních druhů sladů. Sladů sušených a připravovaných při různých teplotách tak, aby docílily karamelovych tónů a chutí. Nechybí v něm ani dlouze pražený slad, který přináší pivu kávovou až kouřovou chuť s hořkým zakončením, které se proTáhne až k hořkosti docílené chmelem.
British Brown Porter
tmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:20% / 7.5%Hořkost:37.5 IBU
Hodnocení:

Náladový

příležitostní tmavé silné pivo
2023/02
Tahoun 007
ilustrační obrázek
Pěna se valí po skle jako lavina a po ochutnání tohohle Stoutu, si můžete užít příjemnou chuť s tóny kávy a hořké čokolády. Náš silný Stout s EPM 19% Vám dá nahlédnout do světa irských piv. Překvapí Vás svou extrémně černou barvou, kterou mu dodávají speciálně připravované slady, z nichž jsou některé i opražené, podobně jako káva. Pro hořkost jsme použili pouze anglický chmel, a to jednu z nejstarších chmelových odrůd vůbec. Stouty se vyvinuly z londýnských Porterů. Odtud se rozšířily do celé Británie a následně i do světa. Definitivně však Stouty dovedli k dokonalosti až sládci v Irsku.
Tahoun 007
Irish Dry Stout
tmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:19% / 8.1%Hořkost:35 IBU
Hodnocení:

Tripel 24

příležitostní světlé silné pivo
2022/12
Tahoun 008
ilustrační obrázek
Silný Tripel s EPM 24%, který i vychlazený po napití zahřeje, je ideální na zimu. Najdete v něm výrazné medové tóny ze sladů. Použitý koriandr, pomerančová kůra a špetka skořice mu dodávají krásnou kořenitou vůni s nádechem citrusů. U takto vystupňovaného piva je výrazný i alkohol, který je stejný jako u běžných vín. Název pivního stylu Tripel poukazuje na trojnásobné množství sladu, než je obvyklé. Navíc jsme i použili slady ze 3 druhů obilí – ječmene, pšenice a ovsa.
Tahoun 008
Belgian Tripel / Trappist Tripel / Abbey Tripel
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Alk.:24% / 12.5%Hořkost:25 IBU
Hodnocení:
Zveřejněno se souhlasem 'JL Stream, s.r.o.'26.05.2023 20:220 x2.433 x