Pivotéka létajícího pivovaru Baran

piva létajícího pivovaru Baran setříděná podle objemu alkoholu

Baran Letní

letní světlé pšeničné plné pivo
2017/09
Baran 03
ilustrační obrázek
Abychom naše pivo odlišil od ostatních a vyhnuli se tak citrusovým, grepovým a jiným tonům, tak jsme na tento letní kousek jako jedni z mála použili francouzský slad Triskel, díky kterému získáváme v pivu sladší, jahodové tóny. Když sladké ovoce, tak druhým sladem není nic jiného než El Dorado se svou broskvovou chutí.
Sladově jsme pivo udělali jednodušší, aby mělo lehké tělo - ideální na léto. Takže vedle plzeňského sladu pocítíe druhý a poslední, kterým je slad pšeničný, díky které vyniknou sladké tóny slade a po polknutí pak pro pšenici typické banánové tóny. Ale pozor, pivo má cca 30 IBU, takže to není vyloženě slaďárna!
American Wheat Wine Ale
světlé pšeničné plné pivo svrchně kvašené

EPM:10° Hořkost:30 IBU
Hodnocení:

Baran Desítka

světlé výčepní pivo
Baran 01
ilustrační obrázek
Vybrali jsme tři slady, které tomuto pivu dodávají hutné tělo, příjemné aroma a bohatou pěnu. U sladů jsme si lehce dopomohli Amerikou, konkrétně sladem Cascade, který máme moc rádi. Proto se o naší desítce dá mluvit i jako o stylu Pale lager. Chceme být zkrátka jiní a nechat vás objevovat všechny chutě piva.
Na hořkosti se podílí slad Nugget, uprostřed chuti lze cítit pro ležáky tolik typickou chuť české odrůdy SAAZ.

Vařeno v Pivovaru Velický Bombarďák.
Baran 01
Czech Pale Lager
světlé výčepní pivo spodně kvašené

EPM/Obj:10.5° / 4.1%Hořkost:33 IBU
Hodnocení:

Baran A.P.A.

světlé plné pivo
Baran 02
ilustrační obrázek
Na sladení jsme se proto rozhodli použít americké slady, konkrétně Cascade a Simcoe, které v sobě navzájem snoubí krásnou, ovocitou chuť a zemité tělo. Jedním ze sladů je Plzeňský, a byl vybrán aby tak krásně doplnil slad Simcoe v plné chuti tohoto piva. Po použití dry hoppingu je pivo voňavé, díky infuznímu vařením dostává lehké tělo a proto je zkrátka úplně pro všechny.

Vařeno v Pivovaru Helf.
Baran 02
American Pale Ale
světlé plné pivo svrchně kvašené

EPM/Obj:12° / 5.2%Hořkost:35 IBU
Hodnocení:
02.01.2018 21:500 x806 x