Historie a současnost Pivovaru Bubeneč

Jsme srdcaři a hrdě se hlásíme k odkazu naší rodné pražské čtvrti Bubeneč, která si uchovává genia loci a i v dnešní době má své specifické kouzlo.

Jsme parta nadšenců, které spojuje láska k pěnivému moku, o kterém jsme v začátcích nevěděli z profesního hlediska vůbec nic.

V roce 2015 jsme se rozhodli, že v romantické prvorepublikové činžákové části Bubenče chceme vytvořit místo, kde by se nejen místní mohli pivovarsetkávat nad dobrým a zajímavým pivem. Chtěli jsme, aby se pivovar stal součástí jak místní kultury, tak i společenského a sportovního života a aby se zákazníci pivem bavili stejně dobře, jako my. Zatím se nám to, alespoň doufáme, daří :)
Byla před námi dlouhé cesta. V květnu 2018 je vše konečně připraveno na první várku – do té doby náš zkušený sládek vařil bubenečská piva ve spřátelených pivovarech. Ale rekonstrukce celý proces vaření ve vlastním trochu zkomplikovala a první, opravdu NAŠÍ várku tak mohli zákazníci ochutnat až na podzim stejného roku.

Kromě vlastní hospody jsme v zimě 2018 provedli rozsáhlou rekonstrukci bývalého prostoru Království piva. Nyní se zde nachází Pivovarská restaurace Bubeneč. Otevřeli jsme kuchyni, abyste si u nás k pivu mohli i něco dobrého zakousnout. Nespokojíme se s nabídkou utopenců a hermelínu, chceme Vám podávat kvalitní jídlo z kvalitních surovin od lokálních dodavatelů. Nabízíme jídla ze sezónních surovin a menu se tím pádem prvidelně mění.
Zdroj:Stránky Pivovaru Bubeneč, 2019


Více na stránkách pivovaru