Historie a současnost Pivovaru Spojovna

Ať jste Pražáci nebo přespoláci, študáci, ajťáci nebo kravaťáci, ať vám chutná pivo světlé, tmavé nebo řezané, ve Spojovně najdete společnou řeč. Přesně kvůli tomu ji totiž na rozhraní Kunratic, Chodova a Šeberova založili obyvatelé těchto pražských čtvrtí – aby se měli kde sejít a probrat všechno, co je spojuje.
Zdroj:Stránky Pivovaru Spojovna, 2018


Více na stránkách pivovaru

Pivovar Spojovna

Kdy:13.10.2020do:CovidObec:Praha-KunraticeZdroj:Pivovar Spojovna

Vzhledem k novým nařízením vlády jsme nuceni opět omezit provoz restaurace. Stejně jako na jaře si budete moct od středy 14.10. zakoupit jídlo a pivko pouze přes naše výdejní okénko. Pokud nebudete chtít na objednávku čekat, tak si můžete jídlo i pivko objednat telefonicky a domluvit si čas vyzvednutí. Tel. číslo pro objednávky je stále stejné: 730 154 000. Provozní doba okénka bude denně od 10:30 do 20:00 hod.
Věříme, že s Vaší pomocí to opět zvládneme. Přijďte se dnes na dobu neurčitou rozloučit s vnitřními prostory a servisem naší restaurace (samozřejmě za dodržení všech hygienických aktuálních opatření).
Tým Spojovna

V pražských Kunraticích vyroste nový minipivovar

Publikováno:před 3 letyZdroj:E15.czAutor:Hana Filipová

Na trojmezí tří městských částí Chodov, Kunratice a Šeberov vyroste pivovar. Zatím má pracovní název Spojovna.
Zakladatel a majitel developerské skupiny Rodop Martin Kulík, který stojí za pivovary Hostivar a krkonošským Trautenberkem, přidá na pražskou mapu další cíl pro milovníky piva. A to krátce poté, co během dubna otevřel pobočku hostivařské varny Hostivar II. „Tento týden poklepeme na základní kámen a hned začínáme stavět,“ potvrdil Kulík. Už dříve přitom uvedl, že projekt by měl být dokončen v závěru roku. Kunratický pivovar bude fungovat na podobném principu jako jeho předchozí projekty. „Udělali jsme asi dvě stě akcií po 200 tisících korun. Každý si mohl koupit maximálně pět. Mezi majiteli jsou kamarádi nebo lidé, kteří si koupili domy v Kunraticích, protože primárně jsem to chtěl dělat pro ty, co tam budou bydlet,“ vysvětlil Kulík v nedávném rozhovoru pro deník E15. Akcie vlastní zhruba 80 lidí a Kulík vše zastřešuje.

Společnost, která byla pro tento projekt založena, nese název Spojovna. Tak by se mohl pak jmenovat i pivovar samotný. „S názvem se celkem pereme, ale máme ještě rok, takže to nijak nehrotíme a je to zatím název pracovní,“ uvedl Kulík. Jméno má symbolizovat umístění pivovaru na trojmezí tří městských částí − Chodov, Kunratice a Šeberov − a spojovat nejen je, ale také lidi různých generací a profesí. „Chceme, aby se tam nebáli chodit cyklisti ani byznysmeni. V Kunraticích jsou blízko studentské koleje, byznysparky i sídliště,“ uzavírá podnikatel, k jehož aktivitám patří také hostivařský golfový areál či investice do lyžařských skiareálů v Krkonoších.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.03.05.2017 10:431