Historie a současnost Pivovaru Řevnice

Pokud víme, tak se pivo ve větším množství v minulosti v Řevnicích nikdy nevařilo, a proto jsme se rozhodli tento stav změnit a využít prostory staré nádražní budovy pro umístění malého pivovaru. K založení společnosti došlo ke konci roku 2018, ale první pivo bylo uvařeno až ke konci dubna 2019 - ležák 12. Jelikož ležák musí ležet, tak první pivo, které bylo možné ochutnat, byla svrchně kvašená ŘAPA (řevnický americký "pale ale"), kterou jsme se rovněž prezentovali na čtvrtém ročníku Pivního festivalu Řevnice. Dnes jsou základem nabídky různě silná spodně kvašená piva, doplňovaná o svrchně kvašené speciály.
Zdroj:Pivovar Řevnice, 2019

Součástí Řevnického pivního festivalu bude i prohlídka nového místního pivovaru

Publikováno:před 5 měsíciZdroj:České nápoje

Účastníci čtvrtého ročníku Pivního festivalu Řevnice, který se koná 25. května od 11 hodin na náměstí v Řevnicích, si budou moci prohlédnout zbrusu nový místní pivovar, umístěný v budově starého nádraží. Pivo zatím zraje, v době konání festivalu bude mít ležák čtyři týdny, takže na konzumaci bude příliš brzy - nikoli však na ochutnávku z tanku!

V rámci festivalu se představí celkem 25 pivovarů - Bad Flash, Cobolis, Crazy Clown, Čestmír, Dědkův mlýn, Hostivar, Hostomice, Chříč, Kytín, Lochkov, Loužek, Máša, Matuška, Písecký hradební, Počernice, Potmehúd, Radniční minipivovar Jihlava, Řeporyje, Strašák, Trilobit, Vilém, Všerad, Zbraslavská koza, Zichovec a právě zmíněné Řevnice. Ty se zúčastní už potřetí s pivem uvařeným v plzeňské Beer Factory.

“Budeme mít stánek na náměstí, od kterého budou v pravidelných intervalech vyrážet skupiny na prohlídku pivovaru,” říká Marek Adam, provozní restaurace a pivnice. “Prohlídku povede náš sládek Roman Řezáč a největším lákadlem by měla být ochutnávka zrajícího piva přímo z tanku.”

Řevnický podnikatel Petr Kozák, který pivovar provozuje, otevře po dobu festivalu rovněž restauraci Corso na náměstí, přilehlý bar Otakar i nedaleký podnik Kůlna, který má zahrádku hned vedle pivovaru. Na své si přijdou také sběratelé pivních suvenýrů – Kůlna a Otakar nabídnou originální pivní tácky.

Na festival dorazí rovněž mobilní pivotéka Čerstvé pivo, nebude chybět občerstvení z černošické restaurace Boleta a od místních řezníků. Novinkou pro letošek je účast společnosti Utukutu, která z přírodních materiálů vyrábí hračky a atrakce pro děti. Festival také letos poprvé nabídne originální třetinkové pivní sklenice s novým festivalovým logem. Po většinu dne bude na náměstí hrát živá hudba: pořadatelé přichystali na odpoledne otevřenou jam session, v podvečer a večer pak zahrají kapely Los Fotros a Vepřové panenky.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.13.05.2019 19:211