Historie a současnost NOZIB Special Brews

Český pivovarský projekt zkoumající rozmanitý svět moderního řemeslného piva. S nadšením pro nachmelené IPA a ovocné SOURy neustále hledáme nové techniky, vylepšení a způsoby, jak vařit a podávat ta nejčerstvější piva reflektující náš mladý přístup.

Vše začalo nejdříve jako bakalářská a poté diplomová práce, ve které grafický designer (a dnes už i pivovarník) Michael Beneš uvedl svou vysněnou pivní značku. NOZIB Special Brews se oficiálně představil v roce 2020 jako spojení řemeslného piva a vizuální tvorby, práce s velkým přesahem do hobby.

Michaelův táta Robert provozuje na jižním Plzeňsku Pivovar Bizon. Zde, v pivovaru vybaveném moderní technologií, vaříme NOZIB Special Brews. Je to jakási reakce na tátovu značku, hláskovaná pozpátku. Pracujeme spolu pod jednou střechou a oba máme své vize, které si navzájem pomáháme proměňovat ve skutečnost.

NOZIB Special Brews je naladěn na chutě pivních geeků z celého světa. NOZIB můžete vyzkoušet v řemeslných pivních barech a pivotékách v České republice i v zahraničí. Doufám, že se někdy potkáme na tap takeoveru ve vašem oblíbeném baru. Jsme otevřeni různým formám spolupráce.
Zdroj:Stránky NOZIB Special Brews, 2023Více na stránkách pivovaru