Historie a současnost pivovaru Zlatá kráva

Jsme farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví pivovarkouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku.

Vize je vařit pivo z kvalitních surovin, originálně, skloubit naše dvě hlavní činnosti - pivovarnictví a farmářství. Pivovar je součástí areálu U Zeleného stromu spolu s hotelem, restaurací a společenským sálem. V blízké době se rozšíříme o pivní lázně, pivní hotel a wellness.

Na začátku této pivní cesty stojí dvě rodiny - Sochorovi a Petružálkovi. Výkonným sládkem našeho piva je Žaneta, která přebírá řemeslo od svého otce Petra Petružálka, ten jako zkušený ručí za kvalitu vařeného piva.


Pivní hotel
Pouhé sny se stávají skutečností, což takhle načepovat si pivo kdykoli na něj přijde chuť?
pivovar
Pivovar Zlatá kráva v Nepomuku otevírá nový Pivní hotel s puncem naprosto jedinečného konceptu ubytování. Národ pivařů si tak bude moci poprvé v České republice dopřát konzumaci piva přímo v pohodlí hotelových pokojů, které jsou opatřeny svou vlastní pípou.
Pivní hotel nabízí také kvalitní pivní lázně stvořené k relaxaci a odpočinku v pivní koupeli s - jak jinak než - vlastním výčepem!

Pivní hotel otevírá v únoru 2021, nicméně již nyní můžete obdarovat sebe nebo své blízké poukazy na ubytování nebo do pivních lázní, které pohodlně nakoupíte na našem voucherovém portálu https://nasevouchery.cz/. Více informací o hotelu naleznete na https://www.pivnihotel.cz/ a na Facebooku https://www.facebook.com/pivnihotel/.

Zdroj:Stránky pivovaru Zlatá kráva, 2020


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky pivovaru Zlatá kráva

Kdy:dle domluvyObec:NepomukZdroj:Farmářský pivovar Zlatá kráva

Poznejte jedinečnost našeho pivovaru. Během 90 minut Vás provedeme všemi zákoutími, seznámíme s historií a okusíte pivo přímo z tanku, které si sami načepujete.

Co vás čeká?
● seznámíte se s více než 150letou historií budovy pivovaru
● zjistíte, jakou pivní cestu musí naše pivo urazit od nákupu surovin až po expedici hotového piva
● projdete všemi zákoutími našeho pivovaru
● uvidíte řemeslnou práci v praxi, ruční plnění lahví a okusíte naše pivo přímo z tanků

Časová náročnost: cca 1 hodina
Počet osob: 4 a více
Cena: 150 Kč/os

Nutná objednávka prohlídky týden dopředu.
Po domluvě možná prohlídka v AJ nebo NJ.
Děti do 18 let mohou prohlídku absolvovat v doprovodu dospělého.
Prohlídka není bezbariérová.

Aktualizováno: před 4 měsíci

V Nepomuku vaří pivo farmáři i punkerka

Publikováno:před 2 letyZdroj:E15.czAutor:Vít Schmarc

Na jihozápadě Čech se narodil agilní malý pivovar, který kombinuje výrazný marketing, vysokou kvalitu piva a expandující portfolio služeb.
Podnikatel Radovan Sochor spoluzaložil v devadesátých letech první Švejk restaurant v Nepomuku a dal tak vzniknout úspěšné franšíze, pod kterou dnes patří 32 podniků v celém Česku a dva v Rusku. Vedení firmy převzal v roce 2016 jeho syn Radovan Sochor ml., který vedle restauratérství rozvíjí i další rodinnou vášeň – farmaření. A v Nepomuku, kde se nápad s podniky brandovanými nezaměnitelnou postavou hrdiny románu Jaroslava Haška zrodil, před nedávnem velmi úspěšně expandoval i na pole řemeslného pivovarnictví.

Pivovar Zlatá kráva sídlí v areálu prvního Švejk restaurantu a chytře kombinuje moderní craft beer přístupy s farmařením. Nejde jen o názvy piv, kostkované košile a rohaté logo, ale i o úsměvné drobnosti jako CK tanky nezvané dle různých plemen skotu. Útulná varna s pivovarskou „šalandou“, kde si můžete k pivu dopřát různé studené farmářské dobroty, bude výhledově doplněná o hotel, pivní wellness a malou farmu, která by rodinám s dětmi měla poskytnout příjemnou příležitost k vyžití. Investice do technologie a přestavby zchátralého stavení odhaduje majitel na 20 milionů.

Zlatá kráva se velmi rychle etablovala na pivovarské scéně, i proto, že na kvalitu piva dohlíží renomovaný sládek Petr Petružálek. Ten je sice plně vytížený díky svému vlastnímu pivovaru v Merklíně, ale Krávě pomohl s recepturami a na varnu poslal jako sládkovou dceru Žanetu.

Žaneta se původně učila na cukrářku, ale táhlo jí to k pivu, navzdory otcovu varování, že pro ženu je práce sládkové až příliš těžká. Věčně usměvavá Žaneta s výrazným punkovým sestřihem se ale ničeho neleká a změny profese nelituje. Její piva jsou čistá, poctivá a velice pitelná. Ve farmářském pivovaru se tak velmi šťastně potkala profesionalita, uvolněnost a zápal pro pivovarské řemeslo.

Pivovar v Nepomuku sklízí po dvou měsících od otevření první úspěchy!

Publikováno:před 3 letyZdroj:QAP.cz

V sobotu 16. února získala jejich Plnotučná 12 nejprestižnější pivovarnickou cenu Zlatá pivní pečeť za 2. místo v kategorii nefiltrované pivo. Plná chuť světlého ležáku zvítězila mezi 38 vzorky degustovaných piv.

Pivní portfolio Zlatá kráva přináší spodně i svrchně kvašená piva a speciály. Ideální příležitostí ochutnat nejen oceněnou Plnotučnou 12 bude řízená degustace Pivní klub #1, která proběhne 27. února přímo v pivovaru Zlatá kráva v Nepomuku. Součástí programu bude také prohlídka samotného pivovaru a ochutnávky piva z tanku.

Milovníci dobrého jídla by si neměli nechat ujít v sobotu 2. března Pivovarskou zabijačku plnou dobrého jídla z domácí farmy majitelů. Pivovar Zlatá kráva - tam to žije!

Pivaři, těšte se! Nepomuk láká na nový pivovar

Publikováno:před 3 letyZdroj:Plzeňský deníkAutor:Martin Šiška

Zlatá kráva. Tak zní název nového pivovaru v Nepomuku, který se otevře 3. prosince.
Za nápadem obnovy chátrajícího pivovaru stojí Radovan Sochor mladší. „Jsme farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku,“ říká Sochor. Pivo se bude vařit v objektu, kde historicky stával od roku 1867 jeho předchůdce. „Pivovar jsme koupili od původního majitele Ferdinanda Jiskry, který dohlížel ve svých 84 letech na první uvařenou várku piva Zlatá kráva. Na jeho počest se bude vařit polotmavá 13° Jiskra,“ dodává Sochor. Ochutnat můžete spodně kvašená piva (světlý ležák 12° Plnotučná, výčepní světlá 10° Polotučná, polotmavý ležák 13° Jiskra) a svrchně kvašená piva (11° FarmaAPA, 14° TractorIPA) a vánoční speciál čokoládový tmavý stout 16°.

V Nepomuku se otevírá pivovar Zlatá kráva

Publikováno:před 3 letyZdroj:Nepomuk.czAutor:Ing. Radovan Sochor

Brány nového pivovaru v Nepomuku se otevřou již 3. 12. 2018. Duchovním otcem myšlenky pro obnovu pivovaru je Radek Sochor ml.: „Jsme farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku. Základem naší farmy na okraji Brd je chov skotu v bio kvalitě, myšlenka ekozemědělství a práce s přírodními zdroji. Přenést čistou přírodu až na stůl. Tyto hodnoty jsme spojili s tradičním českým pivovarnictvím a vdechli tak život pivovaru Zlatá kráva.“

Na začátku této pivní cesty stojí dvě rodiny - Sochorovi a Petružálkovi. Výkonným sládkem pivovaru je Žaneta, která přebírá řemeslo od svého otce Petra Petružálka, ten jako zkušený ručí za kvalitu vařeného piva. Vizí je vařit pivo z kvalitních surovin, originálně, skloubit jejich dvě hlavní činnosti - pivovarnictví a farmářství - a vypěstovat si jednou vlastní vstupní suroviny v eko kvalitě pro výrobu piva, a mláto využívat zpátky na farmě Sochorův statek. Dokonalý koloběh.

„Pro pivovarnictví jsme si vybrali objekt, kde pivovar od roku 1867 historicky stával, a v roce 1938 dokonce sloužil jako stáčírna plzeňského piva. Chátrající pivovar jsme koupili od původního majitele Ferdinanda Jiskry, který dohlížel ve svých 84 letech na první uvařenou várku piva Zlatá kráva. Na jeho počest se bude vařit polotmavá 13° Jiskra.“ dodává Radovan.

Současné portfolio piv Zlatá kráva - spodně kvašená piva: světlý ležák 12° Plnotučná, výčepní světlá 10° Polotučná, polotmavý ležák 13° Jiskra, a svrchně kvašená piva: 11° FarmaAPA, 14° TractorIPA a vánoční speciál čokoládový tmavý stout 16°.

Dnes je kompletně zrekonstruovaný pivovar součástí areálu U Zeleného stromu spolu s hotelem, restaurací a společenským sálem. V blízké době plánují rozšíření o pivní lázně, pivní hotel a wellness.

Pro veřejnost je otevřena Pivovarská Šalanda přímo v pivovaru a to od 4. 12. 2018. V prosinci vždy od úterý do soboty od 15:00 - 22:00 h, kde si můžete vychutnat pivo v prostředí pivovaru přímo s výhledem na varnu.

V Nepomuku opět vaří pivo, v plánu jsou také pivní lázně a expozice

Publikováno:před 3 letyZdroj:Týden.czAutor:ČTK

V Nepomuku na Plzeňsku se po 85 letech začíná opět vařit pivo. Původní pivovar obnovila místní rodina Sochorových, která tam do dvou let plánuje ještě otevření pivních lázní i expozice o historii vaření piva. Roční výstav pivovaru, který se slavnostně otevře počátkem prosince, bude kolem 3000 hektolitrů. Informoval o tom Radovan Sochor, který ve stejném bloku domů nad náměstím otevřel v roce 2002 blok Švejk restaurant U Zeleného stromu a později hotel.

"Už máme navařeno 7000 litrů, máme tu mladou šikovnou sládkovou Žanetu Petružálkovou," uvedl Sochor. V nabídce budou čtyři druhy piv - hlavně dvanáctka a desítka, tedy plnotučná a polotučná Zlatá kráva - a dále speciální druhy svrchně kvašeným piv typu IPA a APA (Indian Pale Ale a American Pale Ale, třinácti a čtrnáctistupňové), které ponesou názvy Traktor. "To proto, že jsme farmářský pivovar," uvedl.

Soukromý pivovar v Nepomuku, který byl ve stejné budově, jako je nyní obnovený provoz, začal vařit v roce 1870 a přestal fungovat v roce 1932, přičemž poslední rok vyrobil 3200 hektolitrů, stejně jako plánuje nový provoz. V Nepomuku na náměstí byly dva pivovary se zhruba stejným výstavem.

"První rok bychom chtěli vyrobit alespoň tisíc hektolitrů," uvedl Sochor. Ceny piva budou nižší, než za kolik v místě prodávají srovnatelné druhy piv velcí výrobci. Za půllitr desítky, na níž jsou místní zvyklí, by měli lidé zaplatit nejvíce 25 korun.

Podle něj jde o investici zhruba za patnáct milionů korun. Ležácké sklepy a spilka jsou ve sklepích původního pivovaru v areálu nazvaném U Zeleného stromu. "Jde o celou jednu terasu v horní části nepomuckého náměstí," uvedl Sochor. Další etapou budou pivní lázně, pivní hotel plus pivovarské muzeum. Obojí by mělo vzniknout do dvou let.

V Nepomuku se téměř po 100 letech začalo opět vařit pivo

Publikováno:před 3 letyZdroj:Rozhlas.czAutor:Kateřina Jiřincová

Původní pivovar obnovila místní rodina Sochorových, která tam plánuje také otevření pivních lázní a expozici o historii vaření piva.

Roční výstav pivovaru, který se slavnostně otevře počátkem prosince, bude kolem 3 000 hektolitrů. „Už máme navařeno 7 000 litrů, máme tu mladou šikovnou sládkovou Žanetu Petružálkovou," uvedl Radovan Sochor. V nabídce budou čtyři druhy piv - hlavně dvanáctka a desítka, tedy plnotučná a polotučná Zlatá kráva - a dále speciální druhy svrchně kvašeným piv typu IPA a APA (Indian Pale Ale a American Pale Ale, třinácti a čtrnáctistupňové), které ponesou názvy Traktor. „To proto, že jsme farmářský pivovar," doplnil.

Soukromý pivovar v Nepomuku, který byl ve stejné budově, jako je nyní obnovený provoz, začal vařit v roce 1870 a přestal fungovat v roce 1932, přičemž poslední rok vyrobil 3 200 hektolitrů, stejně jako plánuje nový provoz. V Nepomuku na náměstí byly dva pivovary se zhruba stejným výstavem.

Podle Radovana Sochora jde o investici zhruba za 15 milionů korun. Ležácké sklepy a spilka jsou ve sklepích původního pivovaru v areálu nazvaném U Zeleného stromu. „Jde o celou jednu terasu v horní části nepomuckého náměstí," uvedl Sochor. Další etapou budou pivní lázně, pivní hotel plus pivovarské muzeum. Obojí by mělo vzniknout do dvou let.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.03.09.2019 07:526