Historie a současnost Pivovaru Clock

Technologie
Technologii našeho řemeslného pivovaru můžeme rozdělit na čtyři součásti:
● Varna
Dvounádobová dekorovaná nerezová varna o objemu 10hl je součástí naší pivnice. Pokud budete mít štěstí, uvidíte vaření našeho piva naživo.
Varna je vytápěna parou a řízena elektronicky z dotykového panelu. Na varně připravujeme z vody, pivovarsladu a chmele mladinu, kterou po zchlazení čerpáme do kvasných tanků.
● Spilka
Spilku tvoří tři 20hl cylindrokónické tanky (CKT), ale nebojte se, nejsou to žádné dvacetimetrové obludy, které znáte z velkých pivovarů. Naše tanky jsou zkonstruovány tak, aby nijak nezaostávaly za klasickými otevřenými káděmi, naopak. Kvašení neprobíhá pod tlakem, jsme schopni sbírat deku, přesně kontrolujeme teplotu kvašení,nehrozí kontaminace piva a sanitace bez námahy zajistí maximální čistotu.
● Sklep
Kvašení v našem pivovaru probíhá odděleně. Na ležení piva máme šest ležáckých tanků, do kterých se přečerpává pivo po primárním kvašení. Tvar nádob je uzpůsoben tomu, aby se pivo co nejlépe čeřilo a dozrávalo.
● Zázemí
Vyvíječ páry, chlazení, vyvíječ dusíku, šrotovník sladu, atd. To je zázemí, bez kterého by tanky a varna nikdy neožily.

Dodavatelem technologie je společnost EBIA CZ z Tišnova.

Koncept pivnice
V pivovarské pivnici, která je přímou součástí pivovaru Vám chceme představit kompletní sortiment našich piv.
Zakládáme si na co nejlepším ošetření piva. Pivo je skladováno ve chlazeném sklepě a nejkratší cestou míří do vychlazené a pivovarpečlivě vymyté sklenice. Jako hnací plyn používáme čistý dusík, který si sami vyrábíme a který je vůči pivu zcela inertní.
Každý pivní styl má u nás svou sklenici. Čepujeme na hladinku a po každém sudu a na konci každého dne proplachujeme pivní vedení vodou. Pravidelně také celé pivní vedení sanitujeme.
Součástí pivnice je varna pivovaru, máte tedy možnost sledovat vaření piva v přímém přenosu.
Objednat si můžete nejen pivo, ale i limonády z Podorlické sodovkárny, kvalitní víno od Mühlbergera z Jaroslavic, kávu z pražírny Doubleshot nebo skvělé destiláty a likéry Žufánek.
Z jídel vám aktuálně nabídneme studenou kuchyni vhodnou k pivu. Lokální výrobci, čerstvost a kvalita - to je to, co nás baví.
Do budoucna chceme rozjet udírnu, gril a časem i teplou kuchyni. Ale k tomu dojde, až si budeme 100% jisti, že vám nabídneme to nejlepší.
Zdroj:Stránky Pivovaru Clock, 2015


Více na stránkách pivovaru

Mezi nejlepšími pivy letos trojím vítězství uspěl pivovar Clock

Publikováno:před 3 letyZdroj:České novinyAutor:ČTK

Pivovar Clock z Potštejna uspěl hned třikrát v anketě o Pivo roku 2017, kterou pravidelně pořádá Sdružení přátel piva. Vyhlašování se letos konalo v pivovaru Königsberger Bier v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku. Anketa letos udělila ocenění ve 12 kategoriích, kromě jednotlivých druhů piv i pro nejlepší minipivovar, pivovar, sládka roku a pivní počin.

"Naši členové vybírají ze všech piv, které se v Česku vaří. Takže do soutěže se piva nenominují. V této anketní části se objevilo celkem 321 značek a nejlepší piva z každé z těch kategorií postupují do anonymních degustací, u kterých se už sepisuje klasický degustační protokol," popsal ČTK pravidla pro hodnocení piv předseda Sdružení přátel piv Tomáš Erlich.

Přestože se letošní výsledky od předchozích ročníků v mnohém liší, mnohá piva a oceněné subjekty se na prvních místech objevovaly i v minulém ročníku. Vyrovnal se i poměr mezi oceněnými minipivovary a velkými pivovary. Letos jasně dominoval se třemi vítězstvími v pivních kategoriích Clock, řemeslný pivovar Clock Potštejn. Vyhrál v kategorii speciál, svrchně kvašené světlé i svrchně kvašené polotmavé pivo.

Mezi světlými výčepními pivy uspělo pivo Hubertus 10° pivovaru Hubertus Kácov. Nejlepší světlý ležák je letos Bakalář za studena chmelený pivovaru Bakalář Rakovník. Mezi speciály získal hlavní cenu Clock No Idols! India Pale Lager pivovaru Clock. V tmavých pivech vyhrál Bernard Černý ležák, v polotmavých opět Bernard s Jantarovým ležákem. Celkově ale v anketní části soutěže získal nejvíce hlasů Primátor Weizenbier z pivovaru Primátor v Náchodě, který uspěl i v kategorii pšeničných piv.

Z minipivovarů byl letos oceněn Rodinný pivovar Zichovec a mezi pivovary pak Pivovar Rohozec. Sládkem roku se stal Petr Bednář z minipivovaru ve Vrchlabí. Pivním počinem roku je výrazné pozvednutí kvality produkce, kterou dosáhl sládek Zdeněk Prokop v německém pivovaru Palmbräu.

Podle Erlicha se v Česku stále drží trend vzniku nových pivovarů, které vaří nejen klasická piva, ale i různé speciály. "S tím, jak lidé chtějí zkoušet nové a nové chutě, pivovary vytvářejí i experimentální piva," řekl ČTK.

Na předávání cen dnes zaznělo, že ročně v Česku přibývá okolo 50 minipivovarů a jejich celkový počet se už blíží 400. Některým z nich se daří natolik, že se výstavem přesouvají do vyšší kategorie velkých průmyslových pivovarů.

Roboti z Potštejna

Publikováno:před 3 letyZdroj:Česká televize

Založení moderního pivovaru, který navíc začal vařit v Čechách neobvyklá svrchně kvašená piva, bylo pro starousedlíky z Potštejna výzvou. Ukázalo se, že to, k jakému pivu se hlásíte, vypovídá o mnohem více věcech, než jen o vaší chuti. Pivo tak paradoxně může vesnici nejen spojovat, ale i zásadně rozdělit. Režie J. Matějková

O pivu, ale také o tradicích, jejich dodržování i odmítání. Jak jeden pivovar může změnit ráz i náladu v celé obci.

Vaříme to, co sami rádi pijeme

Publikováno:před 5 letyZdroj:ekonom.cz

Potštejnský Clock se za pouhý rok fungování vyšvihl mezi nejvýše oceňované české minipivovary.

Ještě před dvěma lety měli lidé východočeský Potštejn spojený výhradně s malebnou zříceninou hradu či barokním zámkem, případně pověstí o zlatém pokladu, který má ukrývat místní podzemí. Historické památky jsou lákadlem dodnes; od loňského léta ale přibyl další důvod, proč si název obce zapamatovat. Po sto letech se tu v budově bývalého pivovaru začalo opět vařit pivo. A nutno dodat, že pivo výborné.

Na to, aby se dostal do povědomí pivních fajnšmekrů, stačil minipivovaru Clock rok. Už letos v únoru získal ocenění Zlatá pivní pečeť pro nejlepší pivo typu India pale ale (IPA) a ve specializovaných pivnicích se zařadil do žádané stálé nabídky. "Nápad založit pivovar jsme dostali společně se sládkem Jakubem Sychrou už před čtyřmi nebo pěti lety. A jak jinak než v hospodě, kde jsme nebyli spokojeni s pivem," vzpomíná na začátky dnes už dobře zaběhnutého byznysu jednatel pivovaru Jiří Andrš. V počátcích se oba nadšenci vrhli na domácí pokusy o vaření piva. "Chutnalo nejen nám, ale i dalším lidem, a tak jsme si uvědomili, že by nás tato práce mohla nejen bavit, ale také živit," dodává Andrš.

Návštěva Řemeslného pivovaru Clock v Potštejně

Publikováno:před 6 letyAutor:ČpČz

Na sklonku minulého týdne jsme vedle hradu v malebné obci Potštejn v královohradeckém kraji navštívili i nedávno otevřený Řemeslný pivovar Clock. Minipivovar leží nedaleko Potštejnského zámku a kostela v citlivě nově zrekonstruovaném stavení. Exteriér je v decentním moderním stylu obohacený obrazy pravděpodobně mimozemských postaviček specifikujícími jednotlivá piva. Ve stejném pojetí je i moderní výčepní pult a dvounádobá nerezová varna s nápisem CLOCK a postavičkou robota. Ze sortimentu pivovaru bylo možné ochutnat pšeničnou 11° Goldie, Pale Ale 12° Clock, hutnou a silnou 16° No Idols! a dle nás nejchutnější klasický polotmavý ležák 12° Maid. Díky pěknému modernímu prostředí, pohotové obsluze a širokému a chutnému sortimentu stojí za to pivovárek navštívit.

Pivovar Clock - OTVÍRÁME!

Publikováno:před 6 letyZdroj:Pivovar Clock

Stavební, celní, hygiena - vše hotovo! Technologie nainstalována, první várky navařeny, výčep připraven. Personál se nemůže dočkat. Nic nebrání tomu, abychom mohli říct: "OTVÍRÁME!".

Stane se tak dnes, 4. 7. 2014 v 17:00. Na čepu budou čtyři naše piva a k nim samozřejmě něco k zakousnutí. Co Vás čeká kromě piva? Káva Doubleshot, vysokoalkoholické dobroty od Žufánka, víno od Mühlbergera z Jaroslavic, rychnovské limonády, apod.

A co že se dělo v červnu? Spousta skvělých akcí s naším pivem - Apetit festival, festival Vamberák... Naše pivo se dostalo i za hranice - byli jsme jediný český pivovar na festivalu řemeslných pivovarů v Poznani. Mohli jste nás ochutnat v hospodách v Praze, Brně i Hradci Králové.

Dnes otvíráme, těšíme se na vaši žízeň!

Váš team pivovaru CLOCK

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.02.11.2017 16:455