Kalendář pivních akcí a slavností

plánované akce všech pivovarů v České republice

Samson opět otevře areál veřejnosti. Nabídne fascinující multimediální show

Kdy:27.09.2018do:28.09.2018Obec:České BudějoviceZdroj:Pivovar SamsonSamson

Budějovický Pivovar Samson bude u toho, když se město České Budějovice od čtvrtka 27. září do pátku 28. září promění v místo plné fascinující podívané, strhujícího umění a originálních projekcí. Samson se stal partnerem a oficiálním pivem festivalu Vltava žije 100 – významné kulturní události v jihočeské metropoli.

Hlavním tématem 7. ročníku audiovizuálního festivalu je připomenutí stého výročí od založení Československé republiky. „Máme radost, že můžeme spolupracovat při organizaci atraktivní akce Vltava žije 100 zvlášť v tomto roce, kdy si připomínáme tak významné výročí,“ říká k partnerství generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. „Jsme hrdí na to, že se podílíme na významném kulturním dění v Českých Budějovicích. Jako nejstarší budějovický pivovar máme k tradici velký respekt. Naše účast navíc zapadá do naší koncepce, která si klade za cíl více otevřít Pivovar Samson veřejnosti,“ dodává Dřevikovský.

Po Náměstí Přemysla Otakara II., břehu slepého ramene Malše a dalších lokalitách se návštěvníkům akce otevře areál Pivovaru Samson. Kromě jiného se mohou diváci těšit na unikátní výzdobu spojenou s tématikou 100, konkrétní podobu nechává Pivovar jako překvapení pro ty, kteří si do něj najdou cestu.

Na návštěvníky čeká v areálu pivovaru ochutnávka piv Samson, včetně nejlepšího českého ležáku. „Právě v těchto dnech jsme obdrželi významnou cenu z Londýna World Beer Awards. Naše dvanáctka se stala vítězem kategorie nejlepší český ležák pro Českou republiku,“ prozrazuje Daniel Dřevikovský. Kromě jiných piv bude na čepu i legendární nealkoholické Pito, které skončilo ve své kategorii v Londýně stříbrné. „O úspěch se tak podělíme s českobudějovickou veřejností během představení v areálu našeho pivovaru,“ zve všechny generální ředitel Samsonu.

Pivovar Samson zažívá příznivou éru i díky podpoře mateřské belgicko – brazilské společnosti AB InBev. „Za úspěch vděčíme poctivé práci našich zaměstnanců i masivním investicím ze strany belgicko-brazilské společnosti AB InBev,“ míní Dřevikovský.

Partnerství s Pivovarem Samson si pochvalují i organizátoři akce z agentury Art4promotion. „Pivovar Samson k Českým Budějovicím neodmyslitelně patří, jsme rádi, že jsme letos, kdy si připomínáme sté výročí republiky, spojili síly s tradiční společností jako Pivovar Samson,“ říká ředitel pořádající agentury Art4promotion Rudolf Střítecký.

Festival Dejvice - pozvánka na seminář

Kdy:02.10.2018 08:30 hod.Obec:PrahaZdroj:VŠCHT PrahaLachout VŠCHT

"Vážení pivovarníci,
rádi bychom Vás pozvali na pivovarský seminář s tematickými prezentacemi a konzultacemi pro minipivovarníky, který bude součástí festivalu minipivovarů Kampus Fest v Praze Dejvicích.

Akce se bude konat v úterý 2.10.2018 v blízkosti Vítězného náměstí (ulice Technická) a organizuje ji Vysoká škola chemicko-technologická v Praze ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů v rámci svatováclavských Dnů českého piva.

Níže Vám zasílám předběžný program semináře a celého festivalu a chtěl bych Vás poprosit o potvrzení účasti, případně oznámení počtu osob, které se z vašeho pivovaru semináře účastní.

Účast na semináři je zdarma, ale kapacita je omezena a rozhoduje pravidlo "kdo dřív přijde, ten dřív mele". V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Program (2.10.2018):
8:30 Registrace účastníků
9:00 Současné trendy a výzkum v pivovarství
(Ústav biotechnologie VŠCHT Praha a Ústav procesní a zpracovatelské techniky ČVUT)
10:00 Přednášky dodavatelé
10:15 Marketing pivovaru/mini-pivovaru - jak na to?
(marketingový specialista)
11:00 Přednášky dodavatelé
11:10 Pivovarská hospoda/restaurace - stylově a ziskově
(specialista na gastro-provoz)
11:45 Přednášky dodavatelé
12:00 V rámci nového programu VŠCHT Praha služby pivovarům nabízíme:
o Krátké individuální technologické konzultace pro minipivovary
o Možnost senzorického zhodnocení piva
o Dohodnutí technologického auditu a jiných služeb za zvýhodněných podmínek
o Návštěvu školního pivovaru Lachout
12:00 – 15:00 setkání s dodavateli, konzultace a stavba stánků pro festival (za pomoci personálu)
15:00 Zahájení festivalu a veletrhu pro veřejnost

Oktoberfest z Voltu

Kdy:05.10.2018 18:01do:07.10. 21:00Obec:Jablonec nad NisouZdroj:Pivovar VoltVolt

Necestujte za hranice naší republiky, ale za hranice chuťových buněk! Máme tu první VOLTovy slavnosti piva v podzimním okt- óbr duchu- juchů!
V pátek 5.října, úderem 18.01 narážíme první sud októbr piv.
Představíme náš pivní VOLT speciál a je nám ctí pozvat i nějaké ty fešáky z ciziny... Cestu k nám razí klasika z Bavorska a máme se opravdu na co těšit! K pivu v tom októbru patří pořádný rachot, proto v pátek The Scoffers a v sobotu Hitfakers.
Podrobnosti na našich web-off-kách, které jsou pořád on ale i in :) Sdílení povoleno, účast skoro pivinná!

Přijďte si na Pilsner Fest připít pivem, které zná celý svět!

Kdy:06.10.2018Obec:Plzeň-Východní PředměstíZdroj:PilsnerFest.czPrazdroj

V sobotu 6. října proběhne tradiční pivní festival Pilsner Fest, který připomíná uvaření první várky piva Pilsner Urquell.
To proběhlo už před 176 lety, tedy 5. října 1842. Letos bude festival oslavovat světové úspěchy plzeňského ležáku nejen v areálu plzeňského pivovaru, ale také na hlavní scéně na náměstí Republiky nebo v „chill-out“ zóně v Mlýnské strouze. Návštěvníci se mohou těšit na pivo v nejvyšší kvalitě čepované nejlepšími českými i zahraničními výčepními z celého světa, kvalitní gastronomii, školu čepování i bohatý hudební program.

Pilsner Urquell je jedním z nejznámějších ambasadorů Česka v zahraničí. Brzy po svém zrodu před 176 lety se začal vyvážet do zahraničí a postupně se plzeňský typ piva stal celosvětovým fenoménem. Více než 70 % piva, které se dnes na světě uvaří, je inspirováno právě plzeňským ležákem.

„Světový věhlas plzeňského ležáku je proto hlavním tématem letošní největší pivní události v Plzni. Pilsner Urquell není jen velmi úspěšné pivo, které se dnes vyváží do 55 zemí světa, ale šíří i českou pivní kulturu a její věhlas,“ říká marketingový manažer značky Martin Troup.

V mnoha zemích po celém světě školí mezinárodní tým Pilsner Urquell výčepní, jak načepovat plzeňský ležák tak, aby si jej zákazníci užili ve stejné kvalitě, jako v Česku. „Na letošní Pilsner Fest jsme pozvali naše zahraniční výčepní nejen ze Švédska, Německa nebo z Anglie, ale i z dalekých asijských zemí, kde Pilsner Urquell zažívá velké úspěchy – z Koreje, Hong-Kongu a z Japonska. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat Pilsner Urquell čepovaný těmito zahraničními mistry výčepními a přesvědčit se o tom, že umějí načepovat hladinku stejně jako nejlepší výčepní v českých hospodách,“ doplňuje Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje. Návštěvníci Pilsner Festu se také mohou v mezinárodním stanu seznámit s kulturou a gastronomií těchto zemí.

Nebude chybět ani tradiční přípitek přesně v 18:42 v pivovaru i na náměstí, kterého se zúčastní zástupci pivovaru, města Plzně, nositelé čestného ocenění Pilsner Urquell Honorary Connoisseur i čeští a zahraniční mistři výčepní. Před slavnostním přípitkem budou slavnostně naraženy dva 176litrové dřevěné sudy.

Kromě skvělého nefiltrovaného piva čeká na návštěvníky kvalitní česká gastronomie z partnerských hospod Švejk, Lokál a Na Spilce, dále také mezinárodní kuchyně v podání nového dodavatele Burger Festivalu, který nabídne řadu stánku se specialitami typickými pro země, kam se Pilsner Urquell vyváží.

Lidé se mohou těšit i na oblíbenou školu čepování na hlavní scéně na náměstí Republiky i v pivovaru. Letos ji povedou vítězové českého a slovenského finále soutěže pro nejlepší výčepní Pilsner Urquell Master Bartender Richard Máša a Štefan Pillár společně se sládky Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou a Vojtěchem Homolkou. Novinkou je speciální výčepní místo v areálu pivovaru, kde si každý bude moci natočit vlastní hladinku, šnyt nebo mlíko pod dohledem zkušených mistrů výčepních.

Připravena je i festivalová prohlídka pivovaru, která je letos věnovaná jednomu z nejznámějších symbolů plzeňského pivovaru – Jubilejní bráně. Ta je vyobrazena i na ochranné známce Měšťanského pivovaru, která je používaná dodnes. Návštěvníci si budou moci prohlédnout zmenšený model Jubilejní brány, který vyniká mnoha detaily a dokonalou podobností s originálem. Na Pilsner Festu bude také probíhat ukázka práce pivovarských bednářů a soutěž pro návštěvníky ve skládání dřevěných sudů.

Atmosféru nejlepšího českého pivního festivalu doplňuje bohatý hudební program. Můžete se těšit na Annu K., Barboru Polákovou nebo Burma Jones. Pilsner Fest nabídne také krátká vystoupení hudebních skupin ve velkokapacitních stanech na náměstí Republiky i v areálu plzeňského pivovaru.

Pilsner Urquell myslí i na bezpečí návštěvníků. Především pro klid řidičů, ale obecně pro všechny, kdo si přejí vracet se z festivalu domů bezpečně, je k dispozici odpočinková zóna K-LEE-DECK u scény v pivovaru. V rámci projektu Promile INFO zde může kdokoliv zdarma dýchnout do profesionálního alkohol-testeru a zjistit, za jak dlouho bude bezpečné usednout za volant.

Pro ty, kteří chtějí cestovat pohodlně a bez starostí, je určen speciální vlak z Prahy do Plzně. Vlak odjíždí z pražského hlavního nádraží v 10:25 a zpět do Prahy se vrací ve 23:30. Jeho kapacita je omezená, doporučujeme proto přijít včas. Jízda vlakem je zdarma.

Primátor Cup 2018 - Cena Metuje

Kdy:06.10.2018Obec:Nové Město n. MetujíZdroj:Pivovar PrimátorPrimátor

Primátor Cup 2018 - Běh Hronov - Náchod

Kdy:20.10.2018Obec:Hronov-NáchodZdroj:Pivovar PrimátorPrimátor

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.24.09.2018 22:376/1.349