Vše o minipivovaru Tvarg

diskuse o činnosti, sortimenu, historii i současnosti pivovaru

Příspěvků:8
 • Jiří
  Jiříandroid

  11 sezónní speciál- hodně hořký,ale také chutný.
  10 Dýňový speciál byl hooodně super, s chutí a vůní koření
  14 černá,s chutí kávy a trochou čokolády, spíš z těch lepších,co jsem pil.jen mi chybí víc hutnosti na tuto stupňovitost.
  12 APA- moc dobré pití s též dlouhou hořkostí, pouze ne s tak ovocnou vůní jak jsem zvyklý.
  Obsluha skvělá a vstřícná. jídlo fajn-zrovna měli dýňové speciality. Sklo s logem na prodej mají.Na prodej mají i svou praženou směs kávy a tvarůžky.

  Zasláno:před 3 měsíciHodnocení:4
 • bakulator
  bakulatorandroid

  v bystrickem pivovarku naleznete perfektní kuchyni, super obsluhu a výborně spodne kvašena piva. Lezaky sládek původně z pivovaru kosir umí. Bohužel svrchnaky moc nezkoušejte, zatím nejsou zkušenosti a chutnají všelijak. Co se dalo pit? Srovnání snese Belgičan a NEIPA. Ovšem APA i IPA, které jsem ochutnal byli plně vad. Tyto vady obsluha popisovala jako příchuť 😂 ale holt zkušenosti je potřeba napřed načerpat a na Moravě ještě nejsou se svrchnaky tak seznámení. Každopádně držím do budoucna palce.....nejlepší pivko černá 14 a ležák 👍

  Zasláno:před 5 měsíciHodnocení:3
 • Hubik
  Hubikandroid

  Dostal jsem ho doma k vánocům jako lahvac a super

  Zasláno:před 7 měsíciHodnocení:5
 • Mauhur
  Mauhurandroid

  #️⃣1️⃣1️⃣6️⃣
  🍺🍺🍺🍺 a 1/2 z 5
  Tekutý chléb národa našeho

  🟢 Tradice vaření piva ve Velké Bystřici byla obnovena v listopadu 2020 a to prvním uvařením ležáku Tvarg 🍺 Sklepy kde se nový minipivovar nachází, jsou součástí bývalého zámeckého pivovaru, který vařil pivo již v roce 1579. Rozsáhlá rekonstrukce pomohla oživit celý areál kde se nejenom vaří skvělé pivo, ale taky vyrábí místní zrající sýry Tvargle, které nesou označení Regionální potravina. Za kvalitu piva ručí sládek David Kapsia, který přinesl své zkušenosti z minipivovaru Kosíř.
  Tímto ho zdravím a i celý tým pivovaru TVARG 🤟

  Na čepu:

  🟡 Ležák 11° - alk.4,5%; hořký, výborně vyvážený, perfektně sedí k tvarůžkovým specialitám.
  🟡 Černá 14° - alk.6,0%; klasické slabší černé pivo, lehké tělo, ale moc dobře pitelné.
  🟡IPA 14° - alk.6,2%; hodně hořké, na první napití chmelová exploze, ovšem po chvilce zvyku velmi příjemné na pití. Nástup chmele od začátku do konce. Nemění se.
  📌 Chmely Chinook, Nelson Sauvin, Simcoe, Mosaic
  🟡Amour ale (ibiškový) 13° - alk.6,2%; sladké, po napití je cítit chuť višní a ibišku bez trpké příchutě
  🟡Philly sour ale 12° - mango s rakytníkovým pyré, chuťově vyvážený kyseláč s lehce štiplavou chutí, odeznívající do sladkého manga, za mě dnes nejlepší pivo.
  🟡Belgian triple ale 18° - hutné, méně výrazné, na první ochutnání okamžitá sladkost přechází do hořkosti, připadám si jako na houpačce, nevím co dřív vnímat 🤷😁 ale baví mě to!

  📌 Senzační byl tvarůžkový tatarák 🤤🍺

  🟢 Dá se domluvit na prohlídce, případně na specialitě párování piva s whiskey.

  Ceny od 29,-Kč/0,3l.

  www.tvarg.cz

  Dej bůh štěstí! 🍻

  Zasláno:před 11 měsíciHodnocení:4
 • neutral
  neutralandroid

  Tak zde jsem musel udělati dvě zastávky. Moc pěkné posezení na zahrádce, vnitřní prostory budou zanedlouho. Prima lidi, nejvíce šmakovala desítka, ovšem o další kousky pitelné a samozřejmě ochutnáno něco z Tvarglů😀🍻😀.

  Zasláno:před rokemHodnocení:5
 • karolko7
  karolko7android

  Super piva absolutní spokojenost

  Zasláno:před rokemHodnocení:5
 • rarach
  rarachandroid

  Ochutnáno vše z lístků. Ležáky 10° a 11° skvělé a ještě lépe natočené. ALE by chtěl sice lehce doladit, ale i tak velmi dobrý. Velkým překvapením byla pšenice ALE, skvěle uvařeno. Jen tak dál.

  Zasláno:před rokemHodnocení:5
 • fici
  ficiandroid

  Musím říct, že tak chutný ležáky jsem už dlouho nepil. 10° krásně Chmelná, úžasně hořká, 11° taktéž, Jen je cítit o něco plnější tělo. Nemá chybu, jen tak dál...

  Zasláno:před rokemHodnocení:5