Historie a současnost Velkorakovského minipivovaru

Velkorakovský minipivovar vznikl v roce 2015 jako bláznivý nápad tří kamarádů a zároveň milovníků kvalitního zlatavého moku, kteří si pro zábavu zkoušeli vařit pivo v domácích podmínkách, v hrncích a nádobách. Lákala je představa obnovit pivovar v obci Raková u Konice. I přes nevěřícné, ale pivovarpřející pohledy manželek a snoubenek se rozhodli založit svůj mikropivovar a nabírat zkušenosti.

Všichni se toho museli postupně o pivovarnictví spoustu naučit. Hledali správnou technologii, navštěvovali různé minipivovary, ale hlavně se pro cenné rady obrátili na paní Najmanovou, jednu z největších ikon pivovarnictví v naší zemi. V letech 2016 a 2017 sehnali prostory, správné technologie a pořádně se opřeli do vaření skutečného piva!

Ukázalo se, že provoz minipivovaru je velkým soustem a dva ze tří kamarádů se rozhodli z rozjetého vlaku vystoupit. Výsledkem byly neshody a dusná pivovaratmosféra, která vyústila k rozhodnutí o prodeji. Poslední z kamarádů se ale pivovaru odmítl vzdát, protože se pro něj tato práce stala srdeční záležitostí. Rozhodl se tedy minipivovar od svých dvou kamarádů odkoupit a pokračovat po vlastní ose.

Velkorakovský minipivovar se tak proměnil v rodinnou záležitost a řídí se pravdivým heslem „S láskou vařené, k žízni laděné“. Rak v logu krásně odráží tradici, ale zároveň symbolizuje čistotu vody, s jakou pivo vzniká. V červnu 2018 byla vylepšena technologie vaření. V první polovině roku 2019 pivovar nabízí 3 unikátní druhy piva. Rupert 11° a specialitu Rupert Coffee 11°, nejnovějším přírůstkem do pivní rodiny je Fojt 13°.
Zdroj:Stránky Velkorakovského minipivovaru, 2020


Více na stránkách pivovaru