Historie a současnost Topolského pivovaru

Historie místa Topolská restaurace a penzion
● V roce 1985 byl schválen návrh výstavby nové provozovny veřejného stravování a pošty.
● Budova se začala stavět na pozemku Niva, či „U Mlatů“ v centru obce. pivovarVyužívalo ho JZD jako skladiště traktorů atd.
● V roce 1992 byla v budově zřízena malá pekárna, která fungovala spolu s pohostinstvím.
● Po přestěhování pekárny (nyní Topek) do „Dvora“ spravoval od roku 2002 Topolskou hospodu pan P. Dujíček.
● Od roku 2012 je vlastníkem společnost EURO GRUPPO, s.r.o.
● Od roku 2015 s pomocí dotací EU se uskutečnila přestavba na Restaurace a penzion Topolská hospoda.

Filozofie pivovaru
TRADICE Výroba piva v České republice je celosvětově známá svým ležákem. Přijďte k nám ochutnat nejen Topolský světlý ležák – české tekuté zlato okořeněné pouze tím nejjemnějším chmelem Žateckým poloraným červeňákem.
pivovar
INOVACE V našem sortimentu najdete také druhy piva inspirovaná celým světem. Při výrobě piva se snažíme být vždy krok dopředu a používáme nejnovějších poznatků v oboru.

JEDINEČNOST řemeslné výroby Každé pivo je osobním projevem našeho sládka. Každé pivo je stylizováno do jeho představy ideálního piva daného stylu.

Čerstvější pivo, než pivo z restauračního pivovaru, si lze dát už jedině přímo z ležáckého tanku při exkurzi.

Dáváme přednost kvalitě před kvantitou. Vybíráme tedy ty nejkvalitnější suroviny a nepoužíváme žádné náhražky jako jsou cukr a chmelové extrakty.
Zdroj:Stránky Topolského pivovaru, 2018


Více na stránkách pivovaru

Topolský pivovar

Kdy:16.11.2020do:CovidObec:TopolnáZdroj:Topolský pivovar

Topolský pivovar v Brně v pivotéce u Martina! Hybešova 18, otevírací doba po-pá: 10 - 19h. Nejblíž je šalinová (pro zahraniční turisty tramvajová) zastávka s originálním jménem Hybešova (jezdí tam čísla 1, 2, 9, 10, 12). Když pojedete autem, pěškobusem nebo šalinou směr na hlavas, pivotéka je vlevo (autem stačí zajet ke krajnici, dát blikačky označující, že můžete parkovat všude a rychle skočit něco koupit - kdo půjde pěšky, blikat nemusíte, asi byste vypadali divně, ale zase byste třeba někoho pobavili). Když směr z hlavasu (na mendlák), pivotéka je vpravo.
Bonus: a proč vlastně Topolná v Brně? No sládek pivovaru (vlastně já, protože to já píšu..), jsem se v Brně narodil a nějakou dobu tam i žil. Takže pokud už se chcete vožrat, tak si kupte naše pivo, ať z toho máte aj chuťovej zážitek.