Historie a současnost Pivovaru Louka

● 15.6.2012 První uvaření piva
Psal se rok 2012, kdy jsme se poprvé setkali s možností uvařit si pivo v domácích podmínkách. Pravda tehdy to byla spíše sezónní záležitost, ale i tak jsme vypadali jako parta mladých bláznů co se v kraji plném vína a slivovice pustili pivovardo vaření piva.

● 2014 První vlastní receptura
Postupným navazováním nových kontaktů v oboru, samostudiem a pravidelnou degustací jsme se propracovali k tvorbě vlastních receptur ze surovin. V roce 2014 spatřilo světlo světa naše první pivo uvařené podle vlastní receptury. Postupný nárůst zájmu lidí jdoucí ruku v ruce s rozkvětem minipivovarů a strmě stoupajícího počtu domácích sládků nás začal stále více utvrzovat v myšlence vzniku vlastního minipivovaru.

● 20.1.2017 Založení společnosti
V roce 2017 byla založena společnost Pivovar Louka, která si dala za cíl vybudovat vlastní minipivovar. Plno překážek vedoucích k cíli dávalo napovědět, že jsme si ukrojili příliš velké sousto. Avšak stále zvyšující se nárůst poptávky nás v roce 2018 postavil před pivovarnelehké rozhodnutí zda-li se nadále věnovat pouze domácímu vaření piva, nebo udělat velký krok a skočit do opravdového pivovarnického světa.

● 10.4.2019 Zahájení stavby
Po všech přípravách jsme nakonec v dubnu roku 2019 zahájili se vší vervou stavební práce na nově vznikajícím pivovaru Louka.

● 10.6.2020 První oficiální várka
V červnu 2020 byla slavnostně uvařena první várka Lúckého piva. Jakou další cestou se bude ubírat příběh pivovaru Louka, bude i vaše zásluha.
Zdroj:Stránky Pivovaru Louka, 2020


Více na stránkách pivovaru