Historie a současnost pivovaru Libertas

Jsme pivovarníci, kteří usilují o dokonalost.
V centru našeho zájmu je pivo. Ani řemeslné, ani průmyslové, prostě dokonalé pivo.
Respektujeme a navazujeme na tradici našich předků – pivovarníků, kteří udělali z naší země jednu z pivovarských velmocí. Nechceme zůstat ve stínu minulosti, věříme v inovace a neustálé hledání nových možností.
Věříme, že pouze nejlepší suroviny, dokonalá technologická kázeň a umění našich sladovníků jsou zárukou dokonalého piva.
Věříme v různorodost, nepředvídatelnost biochemických procesů při pivovarvýrobě piva, která nám přináší nekonečnou inspiraci.
Věříme v charakter našeho piva utvářeného autenticitou, transparentností a vizí těch, kdo ho vaří.
Věříme, že dokonalé pivo může udělat každý moment vašeho života ještě lepším.
My jsme LIBERTAS.


Technologie
Srdcem našeho pivovaru je dvounádobová varna o objemu 25 hl vyrážené mladiny, která umožňuje dekokční i infuzní vaření, od slabých letních Ale až po 24 % BarleyWine.
Kvašení a zrání piva probíhá v CK tancích, kdy poloměr a výška tanků zaručuje optimální podmínky pro naše kvasnice.
Každý tank je opatřen vrchním průlezem, který umožňuje sbírání kvasné deky. Pivovar je vybaven pro stáčení piva do KEG sudů a skleněných lahví.
Ve strojovně pivovaru najdete plynový vyvíječ páry sloužící k ohřevu varny a propařování pivovarské technologie.
Vzduchový kompresor a vyvíječ dusíku, který je používaný jako tlačný plyn v pivovaru, zabraňuje oxidaci piva při výrobě a stáčení.
Dodavatelem technologie je společnost Czech Brewmasters s.r.o.
Zdroj:Stránky Akciového pivovaru Libertas, 2020


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky pivovaru Libertas

Kdy:po domluvěObec:ÚvalyZdroj:Akciový pivovar Libertas

Prohlídka pivovaru s degustací trvá cca 30 minut. Ochutnáte minimálně 3 vzorky našeho piva a obdržíte pivní sklenici Brusel s naším logem. Cena 150 Kč

Prohlídka pivovaru s degustací premium stojí 300 Kč. Na prohlídku si vyčleňte cca 60 minut. Ochutnáte minimálně 6 vzorků piva a něco k zakousnutí. Domů si odnesete sklenici Brusel s naším logem.

Staňte se sládkem Libertasu a seznamte se všemi surovinami a technologií výroby piva.
Projděte kompletním procesem vaření jedné várky a ochutnejte všechna naše piva. Zážitek stojí 5.000 Kč pro skupinu maximálně 3 osob starších 18 let. V ceně je celodenní občerstvení, konzumace piva a pivní sklenice Brusel s naším logem.

Po individuální domluvě.

Prohlídky pivovaru probíhají v časech:
● Středa 15:00
● Čtvrtek 15:00 a 18:00
● Pátek 15:00 a 18:00
● Sobota 15:00, 16:00 a 18:00
● Neděle 15:00 a 16:00

Aktualizováno: před rokem

Pivovar Libertas vyrostl na místě betonárky, patří mezi nejzajímavější novinky na trhu

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:E15.czAutor:Vít Schmarc

V Úvalech nedaleko Prahy zahájil v roce 2019 provoz nový řemeslný pivovar, který vznikl jako projekt několika lidí spojených láskou k pivu. Díky zkušenostem sládka Roberta Fraňka se nová značka zapsala mezi nejvýraznější novinky na pivním trhu.

Pivovar Libertas vyrostl na místě bývalé úvalské betonárky, nemá tedy žádnou hlubokou várečnou tradici. Jeden z akcionářů, provozní ředitel Roman Martinák, v tom ale nevidí problém. Nový projekt sází na jednoduché hodnoty: dobře vystavěné portfolio pivních stylů, nápadité receptury a stoprocentní péči o pivo.

Z toho důvodu nenajdou zákazníci v Libertasu stálou kuchyni či kávovar. Všechno směřuje jen a pouze směrem k pivu a příjemnému sousedskému posezení na zahrádce i v nově vybudované hale, v níž je výčep spojený s varnou velkými okny. Na pozemku pivovaru občas „kotví“ food trucky, které doplňují nabídku kvalitních studených pochutin.

O kvalitu piv v Libertasu pečuje zkušený matador, sládek Robert Franěk, který je hrdý na to, že každý brand, který budoval, má jasně danou filozofii a specifický přístup. Libertas tak nabízí zákazníkům několik „edic“. Základ portfolia tvoří znamenitě odladěná česká spodně kvašená piva ležáckého typu. Milovníky moderních craftových stylů potěší nabídka piv typu Ale, ale i stále populárnější kyselá piva Berliner Weisse. A stranou očí štamgastů už zraje chlouba pivovaru, „platinová edice“ silných svrchně kvašených piv, která leží v dubových sudech prémiových destilátů, kalvádosu, koňaku a whiskey. Na trh se tyto dezertní kousky dostanou na podzim.

Na otázku, jak funguje akciový pivovar, odpovídá Roman Martinák jednoznačně: „Tady všechno klape, jak má.“ Pivní skaut jeho slova potvrzuje.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.28.07.2020 11:471