Historie a současnost pivovaru Kousek piva

Jsme liberecký řemeslný pivovar.
V areálu starého mlýna jsme vybudovali poctivý český rodinný pivovar, který navazuje na hodnoty našich předků.
Moderní provoz s varnou o objemu 10hl a celkové kapacitě 290hl je usazen v samém srdci přiléhajícího hudebního klubu. V našem pivovaru zaměřeném převážně na tradiční český ležák, pivovarvyužíváme otevřené spilky, díky kterým jsou ležáky v nejvyšší kvalitě. Uvnitř pivovaru nechybí ani tanky typu CKT na piva svrchně kvašeného typu. Soustředíme se převážně na kvalitu surovin a proto věříme, že propojením ruční práce, lásky a času kterou tomuto řemeslu věnujeme, vám naše Kousky zachutnají.

V celoroční nabídce najdete jak tradiční piva v podobě světlého 11°ležáku i polotmavé 12°, tak i svrchně kvašené Ale 10°a 14°. V průběhu roku pak k danému období vaříme speciály jakou jsou piva typu WEIZEN, IPA, SOUR a další…

Poznejte pravou chuť našich piv. Veškerá piva můžete zakoupit jak v pivovaru, tak přes náš eshop, případně ochutnat v některém z našich spřátelených podniků.
Zdroj:Stránky Pivovaru Kousek piva, 2022


Více na stránkách pivovaru

Restaurace Beer Warehouse v Liberci vaří vlastní pivo

Publikováno:před 6 letyZdroj:České nápoje

Patříte mezi milovníky piva? Je pro vás těžké odolat sklence tohoto lahodného moku? Tak určitě navštivte hudební klub či restauraci Beer Warehouse v Liberci, kde servírují vlastní pivo, vyráběné ve svém pivovaru. Na výběr máte i z různých druhů piva a kromě toho tradičního se můžete těšit i na některé exotické chutě. Protože my Češi jsme národem pivařů a pivo je považováno za náš národní nápoj, tak na takové pivovary narazíte celkem často. Ten liberecký však představuje unikátní koncept a jeho pivo nikde jinde než ve vlastním podniku nemáte šanci ochutnat.

Nově otevřený pivovar Beer Warehouse Liberec
Pivovar Beer Warehouse Liberec byl otevřen teprve nedávno – na začátku měsíce dubna. Od té chvíle však sklízí jen velký úspěch. Nejedná se o malý pivovar a je tedy schopen zásobovat jak restauraci, tak i hudební bar, kde v případě koncertů jde pivo opravdu na odbyt. Restaurace nabízí příjemné posezení v interiéru i v exteriéru. Teď během letních měsíců na vás totiž čeká posezení venku na terase, kde si můžete vychutnat perfektně připravené jídlo z těch nejlepších surovin právě v kombinaci s lahodným pivem.

Unikátní pivovar Liberec stojí za návštěvu
Pivovar Liberec vás jednoduše nadchne svým unikátním konceptem. Bližší informace o něm na vás čekají na webových stránkách kousekpiva.cz, kde se dočtete o samotném nápadu a jeho historii. Dozvíte se zde také bližší informace o surovinách. Odpovědi na vaše otázky vám samozřejmě zodpoví i milá obsluha přímo na místě, takže nemusíte nic složitě studovat, ale můžete si zde konkrétní pivo nechat i doporučit. Ačkoliv první kousky točí až od měsíce dubna (pivovar tedy funguje pouhé 3 měsíce), získali již řadu spokojených zákazníků, kteří sem rádi zavítají na svou další návštěvu.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.26.06.2018 22:191