Historie a současnost Pivovaru Hoppy Dog

Pivovar je postavený na 600 litrové varně s pěti 1200 litrovými a třemi 600 litrovými tanky.

Vaříme výhradně svrchně kvašená piva a pokud si to styl žádá, tak bohatě chmelená piva. Ponejvíce "ejly" jako IPA, APA či EPA, ale i piva pšeničná v německém nebo belgickém stylu. Rádi používáme cizokrajné aromatické chmely a studené chmelení je náš denní chleba. Ochutnejte s námi, co je pivní rozmanitost.
Zdroj:Stránky pivovaru Hoppy Dog, 2016


Více na stránkách pivovaru

Pivní skaut: minipivovaru HoppyDog začíná být vítkovická garáž malá

Publikováno:před 6 letyZdroj:E15.czAutor:Vít Schmarc

Pivovar HoppyDog patří k malým, ale o to progresivnějším značkám, které se snaží oslovit milovníky moderních pivních stylů. V současné době provozuje pivní bar Psí kusy v centru Ostravy a k prodeji svých produktů využívá rostoucí síť pivoték.

Do vítkovické garáže, ve které má veškerou technologii, se pivovar sotva vejde. „Když nám dodali nové CK tanky, vyšlo to na centimetry,“ svěřuje se majitel Luboš Petr. Jeho bratr Martin je tu sládkem a právě se otáčí na varně. Pivovar se původně specializoval výhradně na svrchně kvašená piva a do teď v jeho portfoliu stabilně naleznete jeden American Pale Ale a jeden India Pale Ale, tedy piva, která uspokojí milovníky aromatických, citrusových chmelů a výrazné hořkosti. Však také motto pivovaru zní Be hoppy!

„Letos jsme zařadili do našeho portfolia už i ležáky,“ říká Martin. HoppyDog je sice stále na startu, ale kvalitou svých piv nechce dělat ostudu slavnějším zahraničním značkám, které si do názvu také vetkly psa: skotskému Brewdogu či americkému Flying Dogu. „Psa tu ale nemáme, jenom pivovarského kocoura,“ usmívá se Luboš.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.13.11.2018 20:041