Historie a současnost Řemeslného pivovaru Dubňák

Historie našeho pivovaru se začíná psát v roce 2013, kdy jsem jako zapálený domovarník uvařil svou první várku. Pivo všem zachutnalo a tak jsem vařil dál, víc a lépe. Toto je důležité období naší historie, ke kterému se hrdě hlásíme, a proto necháváme odkaz na rok 2013 i v našem logu.

Střih – rok 2016 – začínám uvažovat komerčním pivovaru. Zaměstnání mě přestává naplňovat, myšlenky se stále více ubírají směrem vlastního podnikání v oboru, který mám rád – v pivovarnictví. Domovarnické znalosti rozšiřuji o zkušenosti z reálného provozu, když nastupuju na kurz do frýdlantského pivovaru. Praxe k nezaplacení!

V následujícím roce se věci dávají do pohybu. Po prvotním hledání vhodného způsobu (uvažuji o létajícím pivovaru) a prostoru, nakonec spojím síly s otcem své přítelkyně, který vlastní areál bývalé pivnice v Dubňanech a jdeme do toho. Uděláme dubňanský pivovar! Původní plány na „punkový“ pivovar ve sklepě berou za své a jdeme časově i finančně náročnější cestou – stavíme.

A to už jsme v současnosti. Pomalu finalizujeme své snažení a doufáme, že v brzké době dáme naše pivo ochutnat nejen Dubňákům.
Dej Bůh štěstí.
Zdroj:Marek Hoch, 2018


Více na stránkách pivovaru