Vše o minipivovaru Lhotecký mlýn

diskuse o činnosti, sortimenu, historii i současnosti pivovaru

Příspěvků:7
 • Hela
  Helaandroid

  Vše k naprosté spokojenosti, příjemný personál.

  Zasláno:před 5 měsíciHodnocení:5
 • karolko7
  karolko7android

  Výborná piva vše k dostání ,škoda že nefunguje hospoda.

  Zasláno:před 5 měsíciHodnocení:5
 • Adam William
  Adam Williamandroid

  Pivovar Lhotecký mlýn leží v obci Dolní Lhota nedaleko Blanska, náleží k němu i restaurace, ta ale byla z provozních důvodů dlouhodobě uzavřena. Samotné pivovarné zařízení se nachází ve zmíněně restauraci, tanky pak ve staré vodní elektrárně z roku 1908 hned za hlavní budovou. Tam je možné si v provozní době koupit sudy, PET nebo skleněné lahve. Dorazil jsem samozřejmě v úplně nevhodnou dobu mimo tu otevírací, ale ochotný pan majitel po telefonické dohodě přišel a prodal mi 4 skleněné lahve, které jsem doma okoštoval a už první 11° ležák mě velmi mile překvapil zejména svým poctivým tělem a chutí sladu, ale k mému údivu to tak pokračovalo i dále, no ještě, že jsem nebral PET, z lahve chutnalo vše jako čepované, čerstvé, pitelné, vyvážené a bezchybné. A s chutí jsem si vypil i můj nejméně oblíbený pivní styl IPL. S tak vysokou kvalitou pivní produkce v lahvích jsem se ještě nesetkal. Své piva čepují v Blansku v pivním a rumovém sklípku. Ale mi vlastně stačí zrovna u tohoto pivovaru ty lahve, kde se nemusím spoléhat na sanitaci v podnicích a jsou na špičkové úrovni.

  Zasláno:před 10 měsíciHodnocení:5
 • MBeer
  MBeerandroid

  2️⃣2️⃣7️⃣#️⃣ Ochutnanych tři kousky...pivo v každém doušku, není co vytknout,... 95% společně s Chorsem nejlepší letošní pivečko...

  Zasláno:před 11 měsíciHodnocení:5
 • Kelt
  Keltandroid

  Ochutnané z petek -10 ležák sladová chuť, mírně hořká, 11 -plná,hořká chuť, vídeňský ležák- hodně výrazná chuť. Příjemný a ochotný pan majitel, snad brzy otevřenou svou hospodu.

  Zasláno:před rokemHodnocení:5
 • neutral
  neutralandroid

  Tento nový přírůstek najdete v obci Dolní Lhota u Blanska. První várka jinak proběhla 22.2.2022😀. Bohužel je zbrzdil virus, takže se to muselo posunout...Technologie je umístěna v objektu bývalé vodní elektrárny. Zdejší mlýn má své počátky již od roku 1597. Minipivovar je vybaven i vlastní restaurací, která fungovala již dříve a najdete tam varnu. Ta je zatím momentálně uzavřena, ovšem čepované si můžete dát aktuálně třeba v Blansku v pivním a rumovém sklípku, kde to stojí určitě za návštěvu❗ či zakoupit jejich vzorky přímo u nich ve všední dny. Okoštoval jsem výborný 11° ležák Tovaryš, dále jsem zakoupil v pivovaru rovněž skvělého Sekerníka IPL 13°. Jejich vzorky jsou ještě k dispozici třeba v pivních prodejnách Salenatéka.

  Zasláno:před rokemHodnocení:5
 • dok
  dokandroid

  dnes na místě. od 10/2021 probíhá technologická přestavba

  Zasláno:před 2 letyHodnocení:1