Historie a současnost pivovaru Žamberk

pivovarMinipivovar Žamberk byl založen v roce 1995. Vaří se zde značka Žamberecký Kanec, která má podobu se znakem města. Momentálně byla trošku změněna strategie pivovaru a zaměřuje se především na spodně kvašená piva, která mají velkou tradici a zájem v okolí, co se týče svrchně kvašených piv , i s nimi se můžete příležitostně setkat. Piva jsou k dostání přímo v pivnici pivovaru v lahvích nebo po domluvě se sládkem také v sudech různých velikostí.
Zdroj:Stránky Pivovaru Žamberk, 2019


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky pivovaru Žamberk

Kdy:dle dohodyObec:ŽamberkZdroj:Pivovar Žamberk

Prohlídky pivovaru jsou možné po domluvě se sládkem, tel. č. 777 66 99 08.

Vaříme pivo značky Žamberecký Kanec, které má již 20letou tradici. Značka piva má podobu se znakem našeho města. Od roku 2017 změnil interiér pivovaru svou tvář, stal se zcela nekuřáckým a otevřel se celé rodině. V přední část pivovaru je zachována tradiční pivnice.

Aktualizováno: před 6 lety

Do pivovaru na pivo i český film

Publikováno:před 6 letyZdroj:Orlický deníkAutor:Iva Janoušková

Kino v Žamberku se ve středu z Divišova divadla přestěhuje do pivovaru Kanec. V tamním sálku se bude od 19 hodin promítat český film Po strništi bos, který čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Zdeněk Svěrák za války na venkově.

Bohatou nabídku nabízejí i ostatní kina v okrese, Česká Třebová láká na francouzskou komedii Vezmeš si mě, kámo?, ve Vysokém Mýtě se bude promítat americký horor Všechno nejhorší. Dvojici filmů dnes nabízí Lanškroun, od 17 hodin poběží Králíček Petr a od 19.30 novinka letošního roku: Tátova volha. Tu pustí i kino v Jablonném nad Orlicí, a to od 20 hodin.

Koledy rozezpívaly pivovar v Žamberku

Publikováno:před 8 letyZdroj:Orlický deník

I v Žambereckém pivovaru se opět rozezněly koledy. Již tradiční akci neohrozil ani déšť, který se těsně před šestou spustil. V sále pivovaru děti i učitelé z místní ZUŠ, společně s hojným počtem návštěvníků, vytvořili pravou vánoční atmosféru. Zavoněl punč, sál se rozezpíval a v tu chvíi nikdo nechtěl věřit, že venku neleží sníh. Účastníků bylo na osm desítek.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.04.04.2018 16:142