Historie a současnost Minipivovaru Na Vyhlídce

Minipivovar Na Vyhlídce byl založen a vybudován v roce 2015 v objektu bývalého baru na Vyhlídce v Moravské Nové Vsi.
Všechna piva v naší nabídce jsou typu ALE, čili svrchně kvašená. Piva vařená tímto způsobem vynikají svoji pestrostí a barevností ve vůni, chuti i barvě a k jejich výrobě používáme výhradně poctivé suroviny, pivovara to vodu, slad, chmel a kvasinky pro schvrně kvašená piva (rodu Saccharomyces cerevisiae subsp. cerevisiae).
Piva vaříme v našem minipivovaru s objemem varny 280 litrů, jedná se tedy o "pivní manufakturu", ve které vznikají poctivé osobité kousky, všechny nefiltrované a nepasterizované.

Samotný minipivovar se nachází ve zcela nových sklepních prostorách ve dvorním traktu objektu a bývalý bar rekonstruujeme na ochutnávkovou pivnici našich pivních speciálů.
Ve dvorním traktu bude rovněž k dispozici venkovní posezení, kde se budou také podávat různé domácí speciality.
Náš minipivovar se nachází v těsné blízkosti několika desítek vinných sklepů místních vinařů, a to vinných uliček Výmol a Zátiší, kterými také vede jedna z cyklostezek Jižní Moravy - cyklostezka Podluží.
Zdroj:Stránky Minipivovaru Na Vyhlídce, 2015


Více na stránkách pivovaru

Minipivovar Na Vyhlídce

Publikováno:před 5 letyZdroj:Deník.cz

Základní kámen Minipivovaru Na Vyhlídce byl položen v květnu 2015 v objektu bývalého baru na Vyhlídce v Moravské Nové Vsi.

Všechna piva z produkce jsou typu ALE, čili svrchně kvašená. Piva vařená tímto způsobem vynikají svoji pestrostí a barevností ve vůni, chuti i barvě a k jejich výrobě používáme výhradně poctivé suroviny, a to vodu, slad, chmel a kvasinky.

Piva se vaří v minipivovaru s objemem varny 280 litrů, a jedná se tedy o „pivní manufakturu“, dávající za vzniku osobitým kouskům, všechny nefiltrované a nepasterizované.

Samotný minipivovar se nachází ve zcela nových sklepních prostorách ve dvorním traktu objektu a nad ním je rovněž nově vybudovaná ochutnávková pivnice, nabízející posezení ve stylovém prostředí. Zde si můžete vychutnat naše pivo točené přímo z ležáckého sklepa a také si dát něco malého k snědku v podobě různých domácích specialit.

Minipivovar se nachází v těsné blízkosti několika desítek vinných sklepů místních vinařů, a to vinných uliček Výmol a Zátiší, kterými také vede jedna z cyklostezek Jižní Moravy – cyklostezka Podluží, nejen proto jsou cyklisté u nás vítáni.

Naše piva
Mezi stabilně vařené druhy piv patří 8° Cyklobír v letních měsících, dále pak 11° Chmelená, 12° Neoveská, 12° Pšeničná a 18° Žitný Milk Stout v zimních měsících. Nad rámec tyto druhy tvoří naši produkci veliké množství pivních speciálů, které neustále obměňujeme.Další, velmi oblíbené produkty tvoří naše Radlery, které připavujeme z našich domácích, poctivých sirupů, sody a pšeničného piva.

Náš citrónový Radler, alias „citro pšenka“, získal v roce 2018 první místo v soutěži o nejlepší prázdninové pivo v Padochově, v kategorii Ochucená piva.

Břeclavsko má další minipivovar. Novoveské pivo čeká premiéra už v sobotu

Publikováno:před 9 letyZdroj:Břeclavský deníkAutor:David Baláš

Dva mikulovské, břeclavský, žižkovský, hustopečský, šitbořický, vranovický a nově i novoveský. Na Břeclavsku vzniká osmý minipivovar. Ponese jméno Na Vyhlídce a sídlí 
v Moravské Nové Vsi. Slibuje svrchně kvašená piva 
z kvalitních surovin.

Přestože nový minipivovar oficiální otevře své brány až na podzim, první pivo z něj mohou zájemci ochutnat už v sobotu na Chmelobraní v Petrově na Hodonínsku.

Majitel minipivovaru Jiří Fiala nastínil největší lákadlo, na které se mohou návštěvníci v Petrově těšit. „Chceme lidem nabídnout chutná, svrchně kvašená piva typu ALE. Tahákem by měla být poctivá světlá dvanáctka vyrobená z kvalitních surovin," navnadil.

Kromě ní zatím oficiální webové stránky minipivovaru lákají také na polotmavý jantar, který ponese jméno Novoveský Amber.

Minipivovary už si na Břeclavsku vydobyly slušnou pozici. Úspěch zaznamenal třeba loni otevřený břeclavský Frankies, který se čepuje 
i ve známých brněnských hospodách. Dále mají zájemci možnost ochutnat Šitbořického radního, žižkovského Divočáka nebo pivo z Hradního pivovaru Hustopeče.

Konkurence, která na Břeclavsku panuje, se však Fiala neobává. „Co se týče minipivovarů, tak nějakou velkou konkurenci tady nevidím," zůstal v klidu a věří, že lidem sortiment zachutná.

Akcí bude dost
Zatím posledním otevřeným výrobcem pěnivého moku 
v okrese je právě Hradní pivovar Hustopeče. „My fungujeme od jara a daří se nám docela dobře," hodnotila první měsíce jedna ze zakladatelů Marcela Matochová.

Zda je na trhu místo pro další minipivovar, nedokáže říct. „Vždycky je to sázka na jednu kartu a buď to vyjde, nebo ne. Je to otázka mnoha různých faktorů," míní.

Pozitivněji vidí vyhlídky nováčka pivař Michal Bílý 
z Břeclavi. „Každý člověk, který se rozhodne vařit poctivé pivo, má u mě podporu. Rozhodně si do Moravské Nové Vsi s chutí zajedu a alespoň jeden vychlazený škopek si dám," vyjádřil se.

A pokračoval. „Myslím, že každého správného pivaře bude zajímat, jaké nové chmelové zázraky na Břeclavsku vznikají. O nedostatečný odbyt bych se tedy určitě nebál," přemýšlel Bílý.

Minipivovar Na Vyhlídce už má za sebou zkušební provoz, který začal v červnu. Slavnostní otevření je v plánu na podzim, přesné datum majitel ještě nezná. „Mělo by to být někdy v září nebo v říjnu," nastínil Fiala.

První názor na nový pivovar si ovšem budou mít lidé možnost udělat už tuto sobotu. V Petrově na Hodonínsku na čtvrtém ročníku Chmelobraní. „Na září jsme pak pozvaní na festival k Pardubicím. Počítám, že podobných událostí bude do konce roku takových sedm osm, takže lidé budou mít příležitostí k ochutnávání dost. Kromě toho také spolupracujeme s místním vinařským spolkem Vinaříček," přiblížil aktivity nového minipivovaru jeho majitel.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.28.05.2019 05:032