Historie a současnost Pivovaru Vikštejn

Myšlenka založení pivovaru ve Vítkově se zrodila v roce 2018. Ve Vítkově bylo vaření piva tradicí po mnoho let a první zmínky vaření piva ve Vítkově pivovarpocházejí již z doby kolem roku 1301. Ale přesné záznamy pocházejí až z roku 1650. Ve Vítkově byl vybudován pivovar i s humnovou sladovnou. V roce 1975 byl však uzavřen a provoz ukončen. Od této doby budova pivovaru sloužila jako sklad zeleniny a nakonec jen chátrala.

Zachránit pivovar pro soukromou osobu bylo nemožné a proto jsem se rozhodl, že do Vítkova vrátím alespoň tradici vaření piva. O pivo jsem se začal více zajímat a nakonec jsem si udělal i rekvalifikační kurz na sládka a začal budovat pivovar ve vlastních prostorách.

V roce 2020 jsem úspěšně ukončil veškeré práce a pivovar může začít sloužit všem milovníkům lahodného moku.
Zdroj:Stránky Pivovaru Vikštejn, 2020


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky Pivovaru Vikštejn

Kdy:dle rezervaceObec:VítkovZdroj:Pivovar Vikštejn

Ti, kteří chtějí nahlédnout do zákulisí našeho pivovaru, mají jedinečnou příležitost.
Nabízíme Vám nejen poutavý výklad našeho sládka o zrodu pivovaru Vikštejn, ale i exkurzi v tamních prostorách. Pohladíte nejen své chuťové pohárky vůněmi piva a tradičních surovin, které k výrobě piva používáme, ale taktéž ochutnáte naše tradiční ležáky.
A věřte, že pivo v ležáckém sklepě chutná nejlépe.

Délka exkurze: 40 – 60 min.
Minimální počet: 4 osoby v jedné skupině
Cena exkurze: 100 Kč/osoba, platba na místě
Možnost zakoupení piv v PET lahvích, etiket, pivních sklenic a triček s logem pivovaru.
Exkurze je nutné si předem domluvit telefonicky – 777301089, nebo rezervovat zde online. Případně nám napište na adresu info@pivovarvikstejn.cz
Pouze námi potvrzené rezervace jsou platné.

Aktualizováno: před 3 lety