Historie a současnost pivovaru U Vojtěchů

Jsme pivovar, který vznikl v rodinné restauraci s dlouholetou tradicí. Ta se začala psát už v roce 1924, kdy hostinec kupuje František Vojtěch a o sedm let později ho přestavuje do dnešní podoby. Po smrti Františka Vojtěcha hostinec nadále řídí jeho žena Anna Vojtěchová. Podnik vede až do roku 1959, kdy nuceně přechází do majetku československého státu. Syn František Vojtěch získává roku 1991 hostinec v restituci pivovara přenechává ho svým synům Petrovi a Pavlovi, kteří hostinec vedou nadále.

Restauraci jsme se rozhodli rozšířit o vlastní pivovar, čímž se skloubí dobrá kuchyně s poctivým pivem. Sen proměnil ve skutečnost Martin Vojtěch, který je zároveň i sládkem pivovaru.

O restauraci
Jde o typicky rodinný podnik s tradicí od roku 1924. Nacházíme se v klidné pardubické části Studánka. Obklopeni zelení se ocitnete na naší zahrádce s 50 místy. Po vstupu do restaurace, která je plně klimatizovaná najdete posezení pro 40 lidí a pro další hosty jsou tu dva salonky po 23 místech (k dispozici dětská židlička). Můžete si u nás zahrát ve vedlejším objektu bowling (2 dráhy), stolní fotbal i posedět u sportovních přenosů (O2 TV) promítaných na velkoplošné obrazovce. Možnost připojení k WiFi.
Kuchyň připravuje jak hotová jídla do 14:00 hod., tak i minutky od 14:00 hod. do 21:00 v neděli, pondělí a úterý, ostatní dny do 22:00.
Zdroj:Stránky pivovaru U Vojtěchů, 2020


Více na stránkách pivovaru