Historie a současnost Pivovaru Trilobit

Pivovar Trilobit se nachází v původním dochovaném prostoru Libeňského pivovaru nazývaného "Anglický pivovar", který vlastnila britská společnost The Bohemian Breweries Ltd., která kromě libeňského pivovaru vlastnila novoměstský pivovar U Šrajbrů a pivovar v Práčích. Libeňský pivovar byl uzavřen roku 1928 a sladovna byla uzavřena na počátku druhé světové války.
Pivovar Trilobit vaří piva spodně a svrchně kvašená. Piva stáčime do lahví a jsou k prodeji v naší pivnici.
Piva uvařená pivovarem Trilobit je možné ochutnat ve vlastní pivnici na Francouzské 400, Praha. Objednávky: 734525843.
Zdroj:Stránky Pivovaru Trilobit, 2017


Více na stránkách pivovaru

ŽENY VAŘÍ PIVO – Monika Linková

Publikováno:před rokemZdroj:Life4you

„Já jsem vlastně zdědila povolání sládkové po přeslici,“ odpovídá Monika Linková na otázku, jak se dostala k pivu. „U nás v rodině se pivu věnují ženy. Moje maminka byla sládková, její sestra taky pracovala v pivovaru, obě měly Podskalskou (proslulá střední pivovarská škola v Praze) a já jsem v pivovaru v podstatě vyrostla.“ Monika vystudovala z rozhodnutí rodiny Podskalskou, pivu se ale dlouho příliš nevěnovala. Krátkou dobu sice pracovala u matky v pivovaru v Golčově Jeníkově, pak ale na deset let zakotvila jako inspektorka kvality piva na Státní zemědělské a potravinářské inspekci. Při práci jen tak mimochodem vystudovala práva.

„Zpátky k pivu mě vlastně přivedl Olda Koza (pedagog z Podskalské), byl takový můj sládek na telefonu,“ vzpomíná Monika Linková. „Udělala jsem si v paneláku svůj vlastní pivovar a začala vařit pivo pro kamarády a sousedy, a protože jim chutnalo, tak jsem se rozhodla, že se budu pivu věnovat aktivně.“ Zhruba dva roky působila v minipivovaru Antoš ve Slaném. Začát- kem roku 2017 založili se svým současným společníkem Petrem Burián- kem pivovar Trilobit. Chvíli působili jako létající, ale už na konci roku 2017„přistáli“ v areálu někdejšího Anglického pivovaru v Libni, kde si vybudovali vlastní pivovar.

Dnes je Trilobit zavedená a uznávaná značka mezi minipivovary. Vaří svrch- ně i spodně kvašená piva. „Do naší flotily patří světlý ležák, za který máme spoustu ocenění, ale jinak děláme svrchně i spodně kvašená piva, ta škála je veliká,“ říká Monika. Pivo vaří pro vlastní pivnici, která nesídlí v libeňském pivovaru, ale na Francouzské ulici, dodávají do pivoték a pivnic po celé ČR, lahvová piva pak nově i do Alberta a Kauflandu.

Trilobit byl jeden z prvních pivovarů, který se v Česku věnoval „kyseláčům“, tedy pivům typu sour, gose, berliner weisse. Vedle toho spolupořádá festival kyselých piv.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.22.03.2022 08:001