Historie a současnost pivovaru Transformátor

Jsme malý nezávislý pivovar založený v roce 2014. Vaříme spodně kvašená piva českého typu. Světlé Transformátor, polotmavé Diktátor a tmavé Predátor.
Pivo je možné ochutnat v Hlavatecké hospodě nebo přímo v pivovaru.
Zdroj:Stránky pivovaru Transformátor, 2018


Více na stránkách pivovaru

Jarní cenu českých sládků získal jihočeský minipivovar Transformátor

Publikováno:před rokemZdroj:Seznam ZprávyAutor:ČTK

Vítězem 14. ročníku Jarní ceny českých sládků na Zvíkově se v nejprestižnější kategorii světlých ležáků stal ležák Garáž z jihočeského minipivovaru Transformátor. Celkem v 15. kategoriích soutěžilo 134 pivovarů s 574 vzorky piv.
Článek

Soutěž je určena pro minipivovary, výzkumné a školní pivovary a jejich pivní vzorky. „I přes problémy, se kterými se náš obor poslední dva roky potýkal, se do soutěže přihlásil vysoký počet pivovarů, s velkým počtem vzorků. Aby bylo možné všechny vzorky zhodnotit, je akce již tradičně dvoudenní, a aby byla kvalitní a rychlá, pracuje na ní v zákulisí více než 20 lidí,“ uvedl prezident Českomoravského svazu minipivovarů Michal Voldřich.

Piva hodnotilo 80 degustátorů v deseti základních degustačních komisích a čtyřech finálových komisích. Hodnotí konsensuálně. Musí se dohodnout, které pivo je natolik dobré a kvalitní, aby postoupilo do dalšího kola. Stejně tak se musí na závěr dohodnout, které pivo zvítězí. „Na letošním ročníku jsme měli velmi málo piv, které by neodpovídaly standardům, vzorky byly velmi kvalitní a vyrovnané,“ podotkl Voldřich.

Protože se jedná o soutěž českých sládků, jsou přednostně zařazeny typicky české kategorie. Mezi českými světlými ležáky ovládl minipivovar Transformátor první i druhé místo. Nejlepším polotmavým ležákem se stala Bedřichova jedenáctka polotmavá z minipivovaru Veselka Litomyšl. Z tmavých ležáků degustátorům nejvíce chutnala dvanáctka Pozitron z pivovaru Volt. Nejlepší světlé pivo výčepní je podle výsledků Bad Flash Desítka z pivovaru Bad Flash Beers.

Porota hodnotí i speciální piva světlá, speciální piva tmavá, speciální piva polotmavá a speciální piva silná. Ze známých světových stylů piv získávají ocenění piva pšeničná, piva typu Pale Ale, piva India Pale Ale, piva India Black Ale, pšeničná piva silná, silná svrchně kvašená piva a piva typu Stout.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.20.03.2022 12:001