Historie a současnost Pivovaru Tor

Nápad vybudovat vlastní pivovar vznikl asi před třemi lety, kdy jsem byl s kamarádem Romanem na výletě na motorkách a moje úžasná žena Aneta nám každý večer zarezervovala ubytování v nějakém blízkém pivovaru. pivovarNefiltrované a nepasterizované čerstvé pivo mě natolik fascinovalo, že jsme si s rodinou sedli a rozhodli se, že to zkusíme.

Od začátku jsme měli jasno, že pivovar bude malý a že na něj využijeme stávající prostory v přízemí rodinného domu. Jejich přestavba zabrala také dost času, ale myslím, že se to povedlo. Co se týká technologie, byly naše představy ze začátku dost naivní. Vystřízlivění přišlo s prvními cenovými nabídkami od dodavatelů. Řekli jsme si, že takhle to nepůjde a mě se po nějaké době podařilo najít úžasnou firmu z Hodonínska, kde to šlo i levněji. Vše, co je z nerezavějící oceli, jsme tedy měli vyřešené. Zbývalo to jen „oživit“. Nebylo to úplně jednoduché a trvalo to po víkendech asi dva roky. Veškeré instalace a řízení pivovaru jsem dělal sám.
​br>Nebudu zde psát o té spoustě papírování ... to by bylo na dlouho.

Ale teď už mohu říct, že to funguje! A sen o vlastním pivovárku se splnil! Po několika zkušebních varech mohu říct, že pivo opravdu chutná báječně a je na něj perfektní ohlas. Nic nepotěší víc :) Přijďte taky ochutnat!
Zdroj:Stránky Pivovaru Tor, Jan Čota ml., 2018


Více na stránkách pivovaru