Historie a současnost Starobělského pivovaru

Lidé rádi o věcech mluví, debatují a sní. V naší rodině, vzhledem k početné převaze mužů bylo častým tématem právě pivo.

Samotná myšlenka vybudovat pivovar vyplynula z prosté otázky u jedné z takových rodinných debat: „Jaké by to bylo, vařit si své pivovarvlastní pivo?“ Tahle otázka nás utvrdila v tom, že naše sny a tužby je zapotřebí zhmotnit.

Starobělský pivovar je rodinným minipivovarem, který byl založen z dlouholeté lásky k pivu. Zajímavostí je, že majitelkou pivovaru je žena. Nějakou dobu přemýšlela, sbírala inspirace a za podpory rodiny se nakonec rozhodla celý projekt zrealizovat. Díky tomu má dnes Stará Bělá svůj vlastní pivovar.

Již z názvu vyplývá, že se sídlo nachází v městské části Ostravy ve Staré Bělé. Provozovna pivovaru je pak situována na ulici Proskovická, v prostorách bývalého autosalonu Citroen. První várka Starobělského ležáku byla uvařena 21. dubna 2014. Od tohoto dne se datuje počátek tradice Starobělského piva.

Pivo vyrábíme tradičním dvourmutovým způsobem. Chceme zachovat původní pivní kulturu a dát lidem pivovarkvalitu. Jsme hrdí na své poctivé pivo vařené podle českých tradic.

Vzhledem k rostoucí poptávce a popularitě našeho piva v posledních letech došlo v druhé polovině roku 2017 k modernizaci technologií pro výrobu piva a rozšíření výrobních a ležáckých kapacit. Pro realizaci projektu byly využity dotační prostředky Evropské Unie. Tato modernizace nám umožní rozšířit dosavadní nabídku piva a širší využití pivovaru.

Naším přáním do budoucna je pokračovat ve vaření piva s láskou a nabízet tak všem pivařům a pivním nadšencům kvalitu a to pravé pivní uspokojení.
Zdroj:Stránky Starobělského pivovaru, 2018


Více na stránkách pivovaru