Historie a současnost Pivovaru Samson

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.
Zdroj:Stránky Pivovaru Samson, 2017


Více na stránkách pivovaru

Samson je stále silnější. Pivovar si pochvaluje nejúspěšnější rok za posledních 30 let.

Publikováno:před 18 dnyZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Nejstarší budějovický pivovar má za sebou jednoznačně nejúspěšnější rok v novodobé historii. Získal celou řadu prestižních ocenění jak na domácí půdě, tak na mezinárodním poli. Nejhodnotnější bylo vítězství v soutěži World Beer Awards v Londýně v kategorii ležáků. Vysokou kvalitu oceňují také tuzemští spotřebitelé.

Příznivé jsou i ekonomické ukazatele dosažené v uplynulém roce. Tržby společnosti se meziročně zvýšily o 10%. S rostoucím zájmem souvisí také zvýšení výstavu, který za rok 2018 dosáhl 88,3 tis. hl. Pivovaru Samson se daří i na zahraničních trzích. V roce 2018 bylo vyvezeno 58 % celkové produkce.

„Samson se vrací zpět do povědomí Čechů. Naše pivo již tradičně nachází své zákazníky také v cizině. Současný trend je pozitivní. Těžíme z kombinace masivních investic mateřské belgicko-brazilské společnosti AB InBev a zkušeností našich zaměstnanců, kteří přispívají k šíření věhlasu českobudějovického piva a jsou na svoji značku náležitě hrdí,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson, Daniel Dřevikovský.

„Klademe důraz na prvotřídní kvalitu všech vstupních surovin a díky zavedení špičkových technologií, odpovídajících nejvyšším světovým standardům, garantujeme stálost kvality našich piv, která se právem řadí k těm nejlepším. Do našeho portfolia patří i legendární nealkoholické Pito, ke kterému se vrací čím dál víc zákazníků,“ říká vedoucí laboratoře a manažerka kvality Pivovaru Samson, Kateřina Leštinová.

Ležák Samson loni získal v Londýně ocenění World Beer Awards za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice. Nealkoholické Pito ve stejné soutěži získalo ve své kategorii stříbrnou medaili. Samson zaujal porotu také v soutěži Brussels Beer Challenge, kde obdržel Certificate of Excellence. Ležák Samson zabodoval i v soutěži českých pivních znalců První pivní extraliga. Mezi českými pivy mu porota udělila druhé místo. „Samson má co říci nejenom našim slovenským přátelům. Jeho vyvážený charakter oceňují i zákazníci v sousedním Rakousku, či tradiční pivaři z Dánska nebo i v daleké Austrálii. Doufáme, že se počet zahraničních zájemců bude dále zvyšovat,“ míní Dřevikovský. V současné době vyváží pivovar do 20 zemí světa.

Pivovar Samson byl na konci listopadu 2018 oceněn také redakcí specializovaného časopisu „Pivo, Bier & Ale“ za koncept a realizaci přestavby a celkové modernizace pivovaru, ve které hrály prim investice AB InBev ve výši téměř půl miliardy korun. Kromě technologických investic došlo i na srdce pivovaru – varnu, která získala po zásluze nový kabát v podobě nové fasády.

Samson byl jediným oficiálním pivem pro Českou republiku na loňském Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. V areálu Pivovaru Samson proběhl pod patronátem primátora města první ročník SamsonFestu, kde se mohli jeho návštěvníci osobně setkat s brazilskou fotbalovou legendou a rekordmanem Cafu, dvojnásobným mistrem světa a vítězem Ligy mistrů v dresu AC Milán. Společně s ním se mohli čeští fotbaloví fandové na SamsonFestu setkat i s českým míčovým virtuózem a internacionálem, jihočeským rodákem Karlem Poborským. Pivovar Samson loni přišel také s unikátním konceptem svých webových stránek, který získal první místo v prestižní soutěži WebTop100 v kategorii Gastronomie.

„V závěru roku jsme pro naše příznivce připravili speciál BOCK. Silný ležák byl pomyslným dárkem a je vítanou novinkou v našem portfoliu. Jsem potěšen, že naše pivo sbírá jedno ocenění za druhým a patří k těm nejlepším nejen v České republice,“ doplňuje sládek Pivovaru Samson, Radim Lavička.

„Investice do zkvalitnění výroby a nových technologií budou pokračovat. V této etapě a v řádu milionů korun se bude jednat hlavně o modernizaci části sudové KEG linky, další vylepšení zařízení v Cold Blocku a úpravu etiketovacího stroje, která umožní použití nových podhrdlových etiket. Část prostředků chceme věnovat také na rozvoj marketingu. Pro tento rok plánujeme např. nový design pivních etiket,“ prozrazuje ředitel Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největší pivovarnickou skupinou na světě. Samson se tak zařadil mezi světové značky koncernu. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do značek, jako je právě Samson.

Pivovar Samson bojuje se ztrátou. Přesáhla už půl miliardy

Publikováno:před měsícemZdroj:E15.czAutor:Barbora Pánková

Tuzemská společnost Pivovar Samson dosahuje jedné z největších kumulovaných ztrát v českém pivovarnickém byznysu. Ke konci roku 2017 činila téměř 543 milionů korun.
Samson se nedostává ze ztráty podle výroční zprávy už pátý rok v řadě, předloni bylo hospodaření pivovaru v minusu 82,4 milionu korun. Propad nastal také v tržbách, které se snížily o 45 milionů na 123 milionů korun.

Překlopení do zisku pivovar neočekává ani za loňský rok. „Zisk stále nevykazujeme, je to i kvůli velkým investicím,“ sdělil loni v září šéf Samsonu Daniel Dřevikovský pro ČTK. Firma, která provozuje pivovar v Českých Budějovicích, investovala v posledních letech do modernizace výrobní technologie.

„V příštích letech očekáváme růst tržeb a růst výstavu při klesajících výrobních nákladech na hektolitr, což povede k výrazně lepším výsledkům,“ uvedl někdejší člen představenstva firmy Jaromír Staroba.

Na prohlubující se ztrátu upozornila ve výroční zprávě také auditorská společnost Deloitte. „Tyto události a podmínky spolu s dalšími záležitostmi ukazují na existenci významné materiální nejistoty, která může zásadním způsobem zpochybnit schopnost společnosti nepřetržitě trvat,“ uvedl auditor Ladislav Šauer.

Nicméně vlastník Samsonu slíbil českou pivovarnickou firmu dotovat nejméně další rok. „Společnost obdržela prohlášení od jediného akcionáře Anheuser-Busch Worldwide Investments, že bude podporovat aktivitu společnosti po dobu minimálně následujících dvanácti měsíců a poskytne jí potřebnou finanční podporu pro plnění jejích závazků,“ dodal Staroba.

Pivovar Samson, který na českém trhu prodává značky Samson, Pito nebo Ležák 1795, patří do brazilsko-belgické skupiny AB InBev. Jedničkou na českém trhu je Plzeňský Prazdroj, který v roce 2017 utržil šestnáct miliard korun. Následují Pivovary Staropramen s obratem 8,98 miliardy korun v roce 2017 a Heineken s obratem 3,13 miliardy korun ve stejném roce.

Samson vítá nový rok se speciálem. Silné pivo se jmenuje Bock

Publikováno:před 2 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Pivovar Samson si pro spotřebitele připravil pro začátek roku příjemné překvapení. V nejstarším českobudějovickém pivovaru uvařili nový speciál s názvem Samson Bock.
„Jsme hrdým nositelem tradic našeho pivovaru, který byl založen v roce 1795. Našim zákazníkům přinášíme silné plnosladové pivo typu Bock, při jehož výrobě jsme se inspirovali umem našich bývalých sládků z konce 19. století,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

„Bock je silnější než běžná piva, má 6,1 procenta alkoholu. Pivní znalci ocení ovocné tóny piva s aromatickými silicemi Žateckého chmelu snoubící se s jemnou chutí karamelového sladu. Pro každého sládka je to vždy svátek, když může ukázat své umění a zkombinovat výrobní postupy se správným poměrem surovin tak, aby ve výsledném produktu rozehrál nevšední symfonii vůní a chutí, “ říká sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Samson připravil speciál po celých 16 letech. Českobudějovický pivovar je v Česku jedním z mála průmyslových pivovarů, který kategorii Bock v současnosti nabízí. Bock je k dispozici v lahvích a v sudech. Distribuce se zaměřuje především na Jihočeský kraj. Pivovar Samson uvařil jednu várku této limitované edice.
„Náš pivovar v posledních letech jednoznačně posiluje pozici na trhu v Česku i v zahraničí. Pro naše zákazníky je silné pivo kategorie Bock dalším důkazem, že rozšiřujeme a zkvalitňujeme naše produktové portfolio,“ dodává Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Investice do Pivovaru Samson nesou ovoce. Samson získal ocenění za modernizaci

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Pivovar Samson zažívá nejúspěšnější období za posledních 30 let. V uplynulých týdnech se nejstarší českobudějovický pivovar dočkal mnoha prestižních ocenění. Ve středu 28. listopadu získal další, obdržel cenu za nejlepší koncept a realizaci přestavbu pivovaru v roce 2018, kterou udělila redakce časopisu Pivo, Beer & Ale.

„Získali jsme jednu z hlavních cen. Stalo se tak zejména kvůli masivním investicím AB InBev ve výši zhruba 400 milionů korun a úsilí našich zaměstnanců, bez nichž bychom nebyli tam, kde jsme. Náš pivovar se může pochlubit špičkovými technologiemi, které se odrážejí v kvalitě našeho piva. Děkujeme porotcům, že ocenili významné pokroky, které jsme v poslední době učinili,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. Slavnostní ceremoniál proběhl v prostorách Klášterního pivovaru Strahov.

Šéfredaktor časopisu Pivo, Beer & Ale Pavel Borowiec se o modernizaci Pivovaru Samson přesvědčil osobně. „V českých podmínkách je to unikátní zlepšení, Samson nyní nabízí pivo, jehož konzumace je opravdovým zážitkem. Naše cena za letošní rok je ve správných rukou,“ říká Borowiec.

Pivovar Samson ze skupiny AB InBev díky změnám sbírá v poslední době ceny jak na běžícím pásu. V září získal jeho ležák zlatou medaili v prestižní mezinárodní soutěži World Beer Awards, legendární Pito navíc skončilo ve své kategorii na druhém místě. V listopadu byl ležák Samson stříbrný v degustační soutěži českých odborníků První pivní extraliga. Porotci soutěže WebTop100 zase ocenili webové stránky Pivovaru Samson jako nejlepší v kategorii gastronomie. Samson se neztratil ani v belgické soutěži Brussels Beer Challenge, když získal Certificate of Excellence.

„Největším oceněním pro nás zůstává stoupající zájem našich zákazníků o naše pivo. Je pro nás motivací připravovat ještě lepší produkty, budeme se také snažit zvýšit jejich portfolio,“ dodává Dřevikovský s tím, že Pivovar Samson připravuje novinku na začátek příštího roku.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Vítězný Samson má nové etikety. Zdůrazňují úspěch v mezinárodní pivní soutěži

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Budějovický Pivovar Samson se těší z historického úspěchu. V prestižní World Beer Awards byl ležák Samson oceněn jako nejlepší ležák českého typu vyráběný v České republice. Pivovar Samson nyní vydává nové pivní etikety, které na mimořádný úspěch upozorňují.

„Rádi našim zákazníkům ukážeme, že Samson je opravdovým silákem mezi pivy. Náš ležák patří podle zahraničních porotců k tomu nejlepšímu, co český trh nabízí. Oceněním World Beer Awards z Londýna navazujeme na úspěchy našich předchůdců, kteří obdrželi mnoho významných ocenění na světových pivovarských soutěžích a vybudovali tak slávu Budějovického piva z našeho pivovaru. Český ležák je ve světě pojmem a pro nás je ctí, že ten nejlepší v České republice vaříme u nás v Samsonu,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson se těší podpoře belgicko – brazilského pivního koncernu AB InBev. Investice do Samsonu v posledních letech dosáhly téměř 400 milionů korun. „Bez podpory našeho partnera by bylo velmi složité prosadit se ve světě. Pro nás je kromě technologií důležité také enormní úsilí našich zaměstnanců, bez nichž bychom nebyli, kde nyní jsme,“ říká Dřevikovský s tím, že na etiketách nyní spotřebitelé najdou logo soutěže, v níž letos v České republice triumfoval Samson. Nové etikety na ležáku Samson jsou k vidění v obchodech již nyní. Během prosince se objeví v novém hávu Pito.

World Beer Awards patří v pivním světě k těm nejprestižnějším mezinárodním oceněním. O výsledcích soutěže rozhoduje mezinárodní porota, jejíž členové z celého světa jsou

kapacitami ve svém oboru. „Soutěž World Beer Awards získala během posledních pěti let výraznou prestiž a úspěch v ní může významně podpořit export vítězné značky do Velké Británie a dalších zemí,“ říká vedoucí poroty World Beer Awards pro určení národních vítězů Pavel Borowiec s tím, že soutěž se řadí k těm v Evropě nejrenomovanějším.

Pivovar Samson v posledních letech boduje v soutěžích pravidelně. Loni získala v České republice ocenění i „desítka“, pro řidiče v Samsonu připravují legendární Pito, které se opět vrací na piedestal nealkoholických piv.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Web Pivovaru Samson zvítězil v uznávané soutěži. Originální tváří je výčepní Evžen

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová

Nový web Pivovaru Samson se dočkal významného ocenění. V prestižní soutěži WebTop100 získal první místo v kategorii gastronomie. Porota ocenila originalitu celého konceptu webu nejstaršího českobudějovického pivovaru.

Web Pivovaru Samson byl oceněn během slavnostního ceremoniálu v Národním domě v Praze. Nové internetové stránky Pivovaru Samson zabodovaly a porazily konkurenci firemních webů v kategorii gastronomie. Projekt nového webu s charismatickým výčepním se navíc stal součástí Katalogu nejlepších digitálních řešení, který prezentuje nejlepší současné projekty digitálního marketingu.

Pořadí soutěže WebTop100 je k dispozici na https://vysledky.webtop100.cz/2018/.

Hlavní tváří webu Pivovaru Samson je výčepní Evžen Rychtařík. Charismatický srdcař, který prožil téměř celý profesní život v hospodě Na Spojce v Českých Budějovicích. „Samson je moje tekutá celoživotní láska. Jsem rád, že jsem mohl podpořit značku, která v poslední době strmě stoupá vzhůru,“ říká Rychtařík s tím, že kvalita piva Samson je díky spolupráci s belgicko – brazilským koncernem AB InBev na nejvyšší úrovni.

Web vznikal pod patronací profesionálů z NGS. „Vše jsme brali od prvního okamžiku spolupráce s nadsázkou a humorem, věřím, že je to na výsledku vidět. Velké díky patří zejména Evženovi, který ukázal, že je před objektivem stejně skvělý jako za pípou,“ říká ředitel NGS Martin Kössl.

„Ocenění pro náš web je důkazem, že postupujeme správným směrem. Naše piva získávají v Česku i v zahraničí jednu cenu za druhou, nyní se můžeme pyšnit i naším webem. Věřím, že je tím správným vodítkem pro naše zákazníky, aby si ve stále větším počtu našli cestu do hospod, restaurací, konzumů i supermarketů pro pivo značky Samson,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Samson slaví další ocenění. V První pivní extralize získal druhé místo

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Samson je extraligový. V pivním klání to platí doslova, protože ležák SAMSON se umístil na druhém místě v tradičním hodnocení pivních znalců První pivní extraliga.

Do finále letošního ročníku se dostalo deset nejlepších ležáků ze semifinálových kol. Ležák Samson podle porotců patří na stupně vítězů. Získal pomyslné stříbro, když ho předčil pouze ležák Zubr.

Samson v poslední době sbírá ocenění jak na běžícím pásu. K triumfu v londýnské World Beer Awards přidal také ve stejné soutěži stříbrnou medaili pro Českou republiku pro nealkoholické Pito. Letos se Pivovar Samson stal také držitelem ocenění České a moravské pivní koruny 2018. Nyní Samson zabodoval i v První pivní extralize.

„Pro nás je ocenění v První pivní extralize dalším potvrzením toho, že jsme na správné cestě. Náš ležák Samson je podle World Beer Awards nejlepší v České republice. Ukazuje se, že poctivá práce našich zaměstnanců v kombinaci s moderními technologiemi díky investicím AB InBev přináší své ovoce,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Samson uspěl už v prvním semifinále První pivní extraligy o český ležák roku 2018, které se konalo v polovině října. Zajímavostí je, že neuspěl např. plzeňský ležák Pilsner Urquell.

Členy poroty První pivní extraligy jsou známé tváře z pivního světa. Patří k nim např. publicista a bývalý ředitel Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl, pivní filozof Max Bahnson či prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Výstav Pivovaru Samson za prvních osm měsíců vzrostl o téměř osm procent

Publikováno:před 5 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

„Českobudějovickému Samsonu se daří zvyšovat výstav nad očekávání dobře. Za prvních osm měsíců letošního roku jsme meziročně uvařili o 7,5 % piva víc než loni od ledna do srpna. Daří se nám uspokojovat rostoucí poptávku po našem ležáku v tuzemsku i v zahraničí. Zákazníci si stále víc nalézají cestu ke kvalitě, náš ležák Samson 12° nedávno získal prestižní mezinárodní ocenění World Beer Awards v Londýně. Naše prémiové pivo bylo vyhlášeno nejlepším českým ležákem v České republice,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Audiovizuální show Vltava žije rozzářila areál Pivovaru Samson. I se srpem a kladivem

Publikováno:před 6 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek, PR

Budějovický Pivovar Samson byl u toho, když se České Budějovice se od čtvrtka 27. září do pátku 28. září proměnily v místo plné spektakulární audiovizuální podívané, strhujícího umění a originálních projekcí. Samson se stal partnerem a oficiálním pivem festivalu Vltava žije 100 – unikátní kulturní události v jihočeské metropoli.

„Multimediální show ukázala lidem nejstarší budějovický Pivovar Samson neobvyklým způsobem. Máme radost z toho, že se akce vydařila. Zaregistrovali jsme velký zájem návštěvníků o naši fotosoutěž se symbolikou 100. Vítěze odměníme stylově – dostane 100 piv Samson. Během audiovizuální projekce jsme navíc umožnili našim zákazníkům ochutnat naši dvanáctku, která se nedávno stala na prestižní mezinárodní soutěži World Beer Awards nejlepším českým ležákem pro Českou republiku,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Do areálu Pivovaru Samson si našly cestu stovky lidí. Návštěvníci ocenili audiovizuální show, kterou pořadatelé promítli na historickou budovu Pivovaru Samson. Nejvíc se jim líbila projekce na historické varně Pivovaru Samson. Show připomněla atraktivním způsobem stoletý příběh republiky, ve kterém nechyběly ani ukázky z dramatických dějin naší země, např. srp a kladivo symbolizovaly komunistickou minulost.

Pivo Samson teklo proudem i na Náměstí Přemysla Otakara II. v centru Českých Budějovic. Pivovar Samson byl partnerem celého projektu, díky úspěšné akci se opět více otevřel veřejnosti. V tomto trendu chce pokračovat i do budoucna.

Samson slaví historický triumf. Díky nejlepšímu českému ležáku zvítězil

Publikováno:před 6 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek, PR

Budějovický Pivovar Samson zaznamenal historický úspěch. Ležák SAMSON byl oceněn v prestižní World Beer Awards jako nejlepší ležák českého typu vyráběný v České republice. Do Českých Budějovic tak putuje zatím nejvýznamnější ocenění v novodobé historii pivovaru založeného v roce 1795. Kromě toho se dokázalo v mezinárodním klání prosadit i nealkoholické Pito.

„Navázali jsme na úspěchy našich předchůdců, kteří obdrželi mnoho významných ocenění na světových pivovarských soutěžích a vybudovali tak slávu Budějovického piva z našeho pivovaru. Samson nyní patří do extraligy světových piv. Český ležák je ve světě pojmem a pro nás je ctí, že ten nejlepší v České republice vaříme u nás v Samsonu,” říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. „Velké poděkování patří všem našim zaměstnancům, kteří se na úspěchu podíleli. Bez masivních investic AB InBev z poslední doby by bylo téměř nemožné prosadit se v nabité konkurenci. Pro náš pivovarský tým je cena impulsem k další práci, abychom se stále zlepšovali,” dodává Dřevikovský.

“Díky investicím AB InBev ve výši zhruba 400 milionů korun jsme výrazně zvýšili kvalitu našeho piva. Většina finančních prostředků (téměř tři čtvrtiny) šla do technologií na kvašení, zrání a filtraci piva. Zbytek z celkové investice směřoval do stáčírny, logistiky, strojovny a laboratoře,” bilancuje generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

World Beer Awards patří v pivním světě k těm nejprestižnějším mezinárodním oceněním. O výsledcích soutěže rozhoduje mezinárodní porota, jejíž členové z celého světa jsou kapacitami ve svém oboru. „Soutěž World Beer Awards získala během posledních pěti let výraznou prestiž a úspěch v ní může významně podpořit export vítězné značky do Velké Británie a dalších zemí,“ říká vedoucí poroty World Beer Awards pro určení národních vítězů Pavel Borowiec s tím, že soutěž patří k absolutní špičce pivních evropských klání.

Pivovar Samson se nespoléhá jenom na vlajkovou loď, kterou je „dvanáctka”. Loni získala v České republice ocenění i „desítka”, pro řidiče v Samsonu připravují legendární Pito, které se opět vrací na piedestal nealkoholických piv. „Ve své kategorii získalo v londýnské soutěži World Beer Awards Pito stříbrnou medaili pro Českou republiku. Ocenění v soutěži je jenom pomyslnou třešničkou na dortu. Pro nás je největším

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.04.03.2019 17:3960