Historie a současnost Pivovaru Samson

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.
Zdroj:Stránky Pivovaru Samson, 2017


Více na stránkách pivovaru

Nejlepší bock na světě vaří Samson

Publikováno:před 3 měsíciZdroj:České nápoje

Pivovar Samson letos slaví na poli mezinárodních degustačních soutěží velkolepý úspěch! Pivo Samson BOCK bylo na londýnském klání World Beer Awards 2022 oceněno jako vůbec nejlepší ležák typu BOCK na světě. V Londýně vyhrála i další čtyři piva z produkce Pivovaru Samson, šesté ocenění si pak nejstarší českobudějovický pivovar veze ze sousedního Německa, konkrétně z mnichovské soutěže European Beer Star 2022. Pivovar Samson tak navazuje na úspěchy z předešlých let.

V Londýně již Pivovar Samson dobře znají z předešlých let, na mezinárodním klání totiž boduje od doby, kdy celá výrobní část prošla modernizací, a to již po šesté v řadě. Na své úspěchy z minulých ročníků navázala Samson ležák jedenáctka, Nachmelený ležák i Samson BOCK. Samson BOCK si navíc opět triumfoval a stejně jako před čtyřmi lety získal ocenění celosvětový titul World’s Best Lager Bock.

„Ocenění pro Samson BOCK si velice vážíme. Tento typ piva pochází původně z Německa, kde má velikou tradici a porazit německou konkurenci pro nás má obzvláště velikou váhu. Pivo typu BOCK se v našem pivovaru již dříve vařilo, inspiraci k naší receptuře jsme našli v 124 let staré knize, kterou naši předkové vydali u příležitosti tehdejšího výročí 100 let od založení našeho pivovaru. I tehdy mělo pivo veliký ohlas mezi tuzemskými i zahraničními zákazníky,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

V Anglii zazářil pivovar i s nejnovějším přírůstkem rodiny Samson, Pitem za studena chmeleným, které získalo bronzovou medaili v kategorii českých nealkoholických piv. Bronz si odnesl i ležák Samson v kategorii klasických českých ležáků, stříbrnou medaili pak Nachmelený ležák v kategorii nachmelený český ležák. Jako nejlepší český tmavý ležák v kategorii Country Winners byl oceněn Samson tmavý. Z bavorského Mnichova, který je doslova pivní metropolí, si Samson veze medaili bronzovou za svou světlou výčepní desítku.

„Máme radost, a to obrovskou. Jsem hrdý na práci všech našich zaměstnanců, kteří se každý den zasazují, aby se budějčáci mohli těšit z toho, že naše pivo dělá opět slávu po světě tak jako v dobách našich předchůdců. Naši zaměstnanci svou práci dělají s láskou, a i to se zajisté odráží na kvalitě všech piv z naší produkce,“ doplňuje Dřevikovský.

World Beer Awards i European Beer Star jsou mezinárodně uznávané prestižní degustační soutěže, které vybírají ta nejlepší piva v nejrůznějších kategoriích. Patří k absolutní špičce pivních evropských klání. O výsledcích obou soutěží rozhoduje odborná porota, jejíž členové z celého světa jsou kapacitami ve svém oboru.

Téměř všechna vítězná piva si mohou obyvatelé Českých Budějovic nyní navíc vychutnat v nově otevřené letní pivovarské zahradě, která vyrostla přímo v areálu pivovaru. Zahrada svým stylem připomíná letní občanskou plovárnu z 30. let. K pivu si návštěvníci mohou dát tradiční české chuťovky jako například nakládaný hermelín, utopenec, párky či olomoucké tvarůžky, vybrané večery zde probíhají i hudební vystoupení.

Největším lákadlem je ale samozřejmě čerstvé pivo stáčené přímo z Pivovaru Samson. „Například nefiltr se ráno stočí do sudů a odpoledne se naráží. Chuti takového správně ošetřeného a čerstvého piva se máloco vyrovná,“ říká hlavní sládek Pivovaru Samson Radim Lavička. Právě nefiltr se nyní těší velké oblibě všech návštěvníků. S koncem léta a uzavřením pivovarské zahrady si budou moci nefiltrovaný Samson lidé nadále užít v restauraci Vatikán na českobudějovické Lannově třídě. Ta nově nabízí též piva z produkce Pivovaru Samson.

Pivovar Samson: Půlmiliardová ztráta, kolem které panuje podivné ticho

Publikováno:před 6 měsíciZdroj:Info.czAutor:Marek Kerles

Českobudějovický Pivovar Samson, patřící nadnárodní skupině AB-INBEV, předloni při stomilionových tržbách prodělal takřka 70 milionů. Už tento samotný fakt považují někteří odborníci za těžko uvěřitelný. Přitom pivovar prodělává desítky milionů ročně dlouhodobě. Celá věc možná souvisí s plány na privatizaci Budějovického Budvaru.

Zatímco se někteří politici přou o to, zda je vysoce ziskový národní podnik Budějovický Budvar pro stát přínosem a neměl by být raději prodán (naposledy se pro prodej vyslovila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová), výsledky Samsonu by měly politiky minimálně nabádat k opatrnosti, nebo alespoň k úvahám nad smyslem privatizace pivovaru.

Důvod je jednoduchý. Pivovar Samson byl na rozdíl od Budvaru privatizován už v devadesátých letech (v rámci skupiny Jihočeských pivovarů) a od roku od roku 2014 ho vlastní nadnárodní pivovarnická skupina AB-INBEV (dříve Anheuser Busch), Ta s národním podnikem Budějovický Budvar vede po celém světě soudní spory o značku Budweiser.

Na tom, že největší světový výrobce piva vstoupil do tehdy už silně zadluženého druhého budějovického (v řádu stamilionů) pivovaru, by nebylo nic divného, kdyby se při pohledu na výsledky hospodaření nejednalo doslova o prvoplánovou ekonomickou sebevraždu.

Pivovar Samson zmodernizoval sudovou i lahvovou linku

Publikováno:před 10 měsíciZdroj:Průmyslová automatizaceAutor:ČTK

Pivovar Samson v Českých Budějovicích, který patří do belgicko-brazilské společnosti AB InBev (ABI), skončil předloni ve ztrátě po zdanění 67,8 milionu korun. Meziročně ji snížil o 4,3 milionu. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply v roce 2020 o 5,3 procenta na 103,9 milionu. Výstav vzrostl meziročně o 3,6 procenta na 91.200 hektolitrů. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Pro rok 2021 naplánoval pivovar stejný výstav jako o rok předtím a počítal s tržbami 99,2 milionu korun. Předloni dál pivovar investoval do výrobních technologií. Loni chtěl investovat přes 30 milionů Kč, vedle jiného zmodernizovat sudovou i lahvovou linku, řekl již dříve ČTK ředitel pivovaru Daniel Dřevikovský. Ztráty způsobené pandemií v roce 2020 podle něj pomohl mírnit i export, který meziročně vzrostl o 3,5 procenta. Ke konci roku 2020 dosáhla ztráta za všechna minulá období 429,5 milionu korun. Meziročně stoupla o 72 milionů Kč.

Pivovar s 80 zaměstnanci až do roku 2023 nečeká, že se ze ztráty dostane. K prosinci 2019 měl pivovar daňově uznatelnou ztrátu 303,4 milionu Kč. Vyplývá to z posudku, který vypracovala společnost KPMG.

Loni od 1. listopadu zdražil Samson půllitr sudového piva o korunu. Pivovar tak reagoval na rostoucí ceny vstupů, řekl Dřevikovský. Náklady Samsonu loni stouply meziročně od pěti po několik desítek procent, podle druhu komodity.

AB InBev koupila pivovar v roce 2014 od společnosti Taurus One Limited se sídlem na Kypru. ABI dosud do Samsonu investovala téměř půl miliardy korun. Samson vyváží téměř do 20 zemí, asi polovinu produkce. Skupina AB InBev vyrábí piva Budweiser, Stella Artois, Corona, Foster's, Leffe či Löwenbräu. Na globální produkci piva se podílí téměř čtvrtinou.

Pivovar Samson zdražil sudové pivo o korunu, o cenách lahvového jedná

Publikováno:před rokemZdroj:České novinyAutor:ČTK

Pivovar Samson v Českých Budějovicích, který patří do belgicko-brazilské společnosti AB InBev (ABI), zdražil od 1. listopadu půllitr sudového piva o korunu. O zdražení lahvového vyjednává s řetězci. Pivovar tak reaguje na rostoucí ceny vstupů, řekl na dotaz ČTK ředitel pivovaru Daniel Dřevikovský. Některé restaurace zdražily točený Samson o tři koruny na 30 Kč, zjistila ČTK.

Náklady Samsonu stouply meziročně od pěti po několik desítek procent, podle druhu komodity. Zdražením reaguje Samson na to, že vzrostly ceny prakticky všech nákladových položek. "O několik desítek procent narostla cena elektřiny, skokově narostly ceny přepravy, zdražily základní suroviny včetně kvalitního českého sladu. Bezprecedentně rostou ceny obalových materiálů," uvedl ředitel.

Rostou i náklady na údržbu technologií. Na trhu podle ředitele navíc chybí dostatek materiálu pro výrobu palet či nerezových zařízení. "Inflace pak tlačí na nárůst ceny práce," doplnil Dřevikovský.

Na podzim zvedly ceny i jiné pivovary. Plzeňský Prazdroj zdražil od října pivo v průměru o tři procenta. Dotklo se to většiny produktů, v průměru šlo o 46 haléřů na půllitr. Poprvé po třech letech se to týkalo také čepovaných piv. Pivovary Staropramen, které jsou druhým největším producentem piva v ČR, zdražovaly vybraná sudová a tanková piva v průměru o 2,9 procenta. Budějovický Budvar letos postupně zdražuje exportním zákazníkům. Zdražit bude muset i v ČR, zatím řeší, o kolik to bude, řekl ČTK v říjnu ředitel Budvaru Petr Dvořák.

Samson měl loni výstav přes 91.000 hektolitrů. V roce 2019 měl pivovar s 80 zaměstnanci tržby 98,7 milionu Kč a skončil ve ztrátě po zdanění 72,1 milionu. Ke konci roku 2019 dosáhla ztráta za všechna minulá období 357,4 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy. Loňské výsledky zatím nezveřejnil. Letos plánoval Samson tržby 101,9 milionu a ztrátu 71,1 milionu.

AB InBev koupila pivovar v roce 2014 od společnosti Taurus One Limited se sídlem na Kypru. ABI dosud do Samsonu investovala téměř půl miliardy korun. Samson vyváží téměř do 20 zemí, asi polovinu produkce. Skupina AB InBev vyrábí piva Budweiser, Stella Artois, Corona, Foster's, Leffe či Löwenbräu. Na globální produkci piva se podílí téměř čtvrtinou.

Stříbrný Samson. Jeho světlá desítka uspěla v české degustační soutěži

Publikováno:před rokemZdroj:Protext.czAutor:Jan Strnad

Světlá výčepní desítka stanula na stupních vítězů v tuzemské degustační soutěži Pivo České republiky 2021 a pro Pivovar Samson vybojovala stříbrnou medaili. Druhá největší degustační soutěž u nás má tradici již 25 let. Každoroční klání se konalo jako součást Mezinárodního pivního festivalu XXXI – 2021 v Českých Budějovicích.

Degustační soutěž proběhla pod dohledem renomovaných garančních a certifikačních autorit. Soutěžilo se ve 39 kategoriích a Samson desítka uspěla v kategorii Světlé výčepní pivo. Pivovar Samson v soutěžích kvality uspěl po rozsáhlé modernizaci provozu již poněkolikáté.

"V nedávné době uspěla naše piva na mezinárodním poli v Londýně v soutěži World Beer Awards, nyní slavíme úspěchy i u nás. Stříbrná pečeť dokazuje, že jsme hrdým konkurentem českým pivům, která jsou celosvětově uznávaná. Takového uznání si velmi vážíme,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson si z mezinárodního degustačního klání World Beer Awards letos odvezl medailí hned pět. Oceněn byl speciál BOCK, Samson ležák jedenáctka i tradiční dvanáctka, dále Nachmelený ležák a z nízkoalkoholických piv Pito. Světlá desítka v degustačních soutěžích uspěla letos poprvé.

"Dlouhodobě se zaměřujeme na modernizaci výroby, která by nám měla zajistit stálou a konzistentní produkci dobrého piva. Ocenění v degustační soutěži nám dělá radost, ale bereme ho také jako velký závazek, abychom tuto kvalitu piva udrželi,“ doplňuje manažerka kvality Pivovaru Samson Martina Lustová.

"Naše desítka je jednoduše klasika. Je nutné dbát na nejpřísnější dodržování technologických postupů a správně vybalancovat chuť. Uznání v degustační soutěži je pro nás motivací do budoucna a nesmírně si jej vážíme,“ tvrdí sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Pivovar Samson s.r.o. patří do společnosti AB InBev, která je největším světovým výrobcem piva. Mezi další značky tohoto koncernu patří například Stella Artois, Corona, Leffe či Beck´s. Samson je nejstarším českobudějovickým pivovarem, což hrdě zdůrazňuje i na svých nových etiketách. Stabilně vysokou kvalitu produkce Pivovaru Samson dokazují mnohá ocenění z prestižních degustačních soutěží. Čelní příčky ve svých kategoriích získává Samson nejen opakovaně v Londýně na World Beer Awards, ale ceny si dále přivezl z Austrálie (Australian International Beer Awards), Belgie (Brussels Beer Challenge) a soutěží Pivo České republiky či z degustací českých pivních znalců v rámci První pivní extraligy.

Samson přivezl 5 medailí z World Beer Awards

Publikováno:před rokemZdroj:České nápoje

Pivovar Samson zazářil na londýnském klání mezinárodní degustační soutěže World Beer Awards. Nejstarší budějovický pivovar dosáhl nového rekordu a z letošního ročníku soutěže si přivezl hned pět medailí.

Navázal tak na úspěchy z minulých let, a to už počtvrté v řadě. Jako nejlepší pivo ve své kategorii byl vyhlášen speciál Samson BOCK a zlato v segmentu nealkoholických a nízkoalkoholických piv získalo i Pito. Stříbro si z Londýna veze Samson ležák jedenáctka. Bez ocenění nezůstala ani novinka Nachmelený ležák i tradiční dvanáctka s bronzovými medailemi. BOCK a Pito navíc postupují do celosvětového kola.

World Beer Awards je mezinárodně uznávaná prestižní degustační soutěž, která vybírá ta nejlepší piva v nejrůznějších kategoriích. Patří k absolutní špičce pivních evropských klání. O výsledcích soutěže rozhoduje odborná porota, jejíž členové z celého světa jsou kapacitami ve svém oboru.

Pivovar Samson si v minulém roce z Londýna přivezl stříbrnou medaili za speciál BOCK v kategorii nejlepší ležák typu „Bock“. O rok dříve to zase byly dvě zlaté medaile, jedna za nejlepší nealkoholické pivo České republiky a druhá za nejlepší tmavý ležák, jeden celosvětový titul World’s Best Lager Bock pro Samson BOCK a ještě bronzová medaile za světlý ležák českého typu vařený v České republice. V roce 2018 to byla zlatá pro Samson ležák za nejlepší ležák českého typu a stříbrná pro Pito za nejlepší nealkoholické pivo v České republice.

„Takový úspěch nemá v novodobé historii našeho pivovaru obdoby. Pět ocenění z takto uznávané celosvětové soutěže nám udělalo obrovskou radost. Zároveň cítíme velikou zodpovědnost v další práci, abychom vysokou kvalitu udrželi a dále se zlepšovali,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel Pivovaru Samson. "Zájmy spotřebitelů jsou pro nás vždy na prvním místě a budeme i nadále vynakládat veškeré úsilí, abychom dodávali ta nejlepší piva," dodává. Pivovar pokračuje ve zlepšování svého zázemí: do konce roku bude zrekonstruována sudová linka a celkovou renovací letos prošla také pivovarská prodejna, kde je kromě kompletního sortimentu k mání například i čerstvě stáčený nepasterovaný ležák.

„Největší radost mám z ocenění Nachmeleného ležáku. Jedná se o pivo opravdu jedinečné chuti. Má výrazné chmelové aroma, přičemž je ale výborně pitelné a zanechává lahodný dojem po napití. Vybalancovat takovou harmonii už vyžaduje opravdové zkušenosti. A náš tým v testu na mezinárodní soutěži obstál,“ hodnotí sládek Pivovaru Samson, Radim Lavička. Novinka Nachmelený ležák byla uvedena na trh minulý rok.

Pivovaru Samson stoupl výstav, investuje 30 milionů korun

Publikováno:před rokemZdroj:Průmyslová automatizaceAutor:ČTK

AB InBev koupila pivovar v roce 2014 od společnosti Taurus One Limited se sídlem na Kypru. ABI dosud do Samsonu investovala téměř půl miliardy korun. Samson vyváží téměř do 20 zemí, asi polovinu produkce.

Pivovar Samson v Českých Budějovicích, který patří do belgicko-brazilské společnosti AB InBev (ABI), měl loni výstav přes 91.000 hektolitrů. Meziročně vzrostl o 3000 hektolitrů. Ztráty dané koronakrizí pomohl zmírnit i vývoz, jenž stoupl o 3,5 procenta. Letos Samson investuje přes 30 milionů Kč, zmodernizuje sudovou i lahvovou linku. ČTK to řekl ředitel pivovaru Daniel Dřevikovský.

Kvůli tomu, že byly loni část roku zavřené restaurace, se snížil odbyt sudového piva v řádu několika tisíc hektolitrů. "Zaměřili jsme se proto na prodej lahvového piva a byl to krok správným směrem. Ztráty způsobené pandemií pomohl mírnit i export, který meziročně vzrostl o 3,5 procenta," uvedl ředitel. Rostoucí výstav považuje za úspěch. Při jarní koronakrizi zastavil pivovar dočasně linku na stáčení piva do sudů. Pivo ale likvidovat nemusel, asi 1500 sudů, které měl na skladě, prodal díky slevám, uvedl již dříve ředitel.

Letos pivovar zmodernizuje sudovou stáčecí linku. Zlepší i technologii chlazení. "Pro lahvovou linku pořizujeme automatickou paletizaci přepravek a kartonů a v souladu s naší dlouhodobou strategií budeme dál investovat do vybavení laboratoře či technologií pro precizní kontrolu výrobního procesu," uvedl ředitel.

Samson rovněž předělal prodejnu v areálu, kde nabízí i nepasterovaný ležák. Připravená je turistická prohlídková trasa pivovarem, vede přes historickou humnovou sladovnu a podzemím. Samson také chystá zahradní restauraci v části areálu, která přiléhá k relaxační zóně Malého jezu. Pořídí i výčepní zařízení a venkovní stánky pro své zákazníky, kteří budou pořádat venkovní akce.

V roce 2019 měl pivovar s 80 zaměstnanci tržby 98,7 milionu Kč a skončil ve ztrátě po zdanění 72,1 milionu. Ke konci roku 2019 dosáhla ztráta za všechna minulá období 357,4 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy. Letos plánuje tržby 101,9 milionu a ztrátu 71,1 milionu. Až do roku 2023 nečeká, že se ze ztráty dostane. K prosinci 2019 měl pivovar daňově uznatelnou ztrátu 303,4 milionu Kč. Vyplývá to z posudku, který vypracovala společnost KPMG.

AB InBev koupila pivovar v roce 2014 od společnosti Taurus One Limited se sídlem na Kypru. ABI dosud do Samsonu investovala téměř půl miliardy korun. Samson vyváží téměř do 20 zemí, asi polovinu produkce. Skupina AB InBev vyrábí piva Budweiser, Stella Artois, Corona, Foster's, Leffe či Löwenbräu. Na globální produkci piva se podílí téměř čtvrtinou.

Pivovar Samson rozšiřuje svou nabídku o nachmelený ležák

Publikováno:před 2 letyZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad,PR

Portfolio nejstaršího českobudějovického pivovaru se rozšiřuje o světlý ležák s výraznějším chmelovým aroma. Je specifický vůní Žateckého poloraného červeňáku, tedy odrůdy chmele, která je celosvětově považována za jednu z nejlepších. Již během léta bylo možné nachmelený ležák ochutnat v restauracích na čepu a po kladné odezvě od zákazníků je nyní pivo k dostání i v lahvích. Nové pivo by mohlo trvale doplnit stávající portfolio pivovaru.

„Naši zákazníci se v poslední době často ptali, zda neuvažujeme o nějakém více chmeleném pivu, tak jsme připravili novou recepturu. Není problém dodat pivu hořkost, ale uvařit pivo takové, aby mělo vůni, příjemnou hořkost a lahodný dojem po napití, to vyžaduje um a zkušenosti, které náš pan sládek využil při tvorbě receptury pro toto nové pivo z rodiny Samson,“ popisuje Daniel Dřevikovský, generální ředitel Pivovaru Samson. „Překvapením pro nás bylo, že si nový ležák velmi pochvalovaly také ženy,“ dodává.

Nachmelený ležák je na stupnici hořkosti sice o něco výše, než ostatní produkce, od ostatních ležáků se však liší především čichovými vjemy. Jeho barva se nijak nemění, bude typická pro český ležák.

„Důvodem, proč jsme zvolili odrůdu Žateckého poloraného červeňáku, je její výrazné aroma. Nechtěli jsme příliš zvyšovat hořkost, aby pivo bylo dále dobře pitelné, ale spíše se zaměřit na vůni,“ říká vrchní sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Jedná se o plnosladový prémiový ležák s dokonalým řízem. Je vařený tradičním způsobem na 2 rmuty z vody z 274 metrů hluboké artézské studny. „Osobně věřím, že toto pivo si díky jedinečné chuti najde mnoho obdivovatelů mezi všemi milovníky piva,“ dodává Lavička.

Pivovar Samson, a.s. patří do portfolia Belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým výrobcem piva. Mezi další značky tohoto koncernu patří například Stella Artois, Corona, Leffe či Beck´s. Samson je nejstarším českobudějovickým pivovarem a své místo původu hrdě prezentuje i na svých nových etiketách. Díky investicím AB InBev patří Samson do první ligy světových piv. Stabilně vysokou kvalitu produkce Pivovaru Samson dokazují mnohá ocenění z prestižních degustačních soutěží. Čelní příčky ve svých kategoriích získal Samson nejen opakovaně v Londýně na World Beer Awards, ale ceny si dále přivezl z Austrálie (Australian International Beer Awards), Belgie (Brussels Beer Challenge) a soutěží Pivo České republiky či z degustací českých pivních znalců v rámci První pivní extraligy.

Pivovar Samson obhájil loňská ocenění. Bodoval i se speciálem BOCK

Publikováno:před 2 letyZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad, PR

Pivovar Samson zažívá úspěšný měsíc. Bodoval na mezinárodní degustační soutěži World Beer Awards v Londýně a nyní slaví úspěch i na domácí půdě. Zvítězil v soutěži Golden Bohemia, kde zahraniční porota udělila Pivovaru Samson ocenění nejlepšího pivovaru v České republice. Vítězem se stal i jeho SAMSON BOCK v kategorii nejlepší světlý speciál v národní degustační soutěži České a moravské pivní koruny. Samson obhájil i loňské ocenění o nejlepší pivovar České a moravské pivní koruny 2020.

Degustace proběhla již v lednu na začátku roku. Ochutnáno bylo celkem 413 vzorků z celkem 132 pivovarů. Samson byl jedním z 27 pivovarů, kterým se podařilo uspět jak v soutěži Golden Bohemia, tak v národní soutěži České a moravské pivní koruny. V rámci druhé zmiňované soutěže zaválel i speciál SAMSON BOCK, konkrétně v kategorii nejlepší světlý speciál. Ten si letos taktéž odvezl stříbrnou medaili z Londýnské soutěže World Beer Awards 2020.
„Mám velkou radost. Ocenění od odborné poroty je pro mě i zbytek týmu motivací a potvrzením, že svou práci děláme dobře,“ říká sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Národní soutěž České a moravské pivní koruny 2020 a Golden Bohemia se konaly již popáté. Pravidla soutěže zůstávají stejná a všem zúčastněným pivovarům jsou poskytnuty rovnocenné podmínky. Zahraniční komise patřila, co se odbornosti týče, pravděpodobně k nejsilnějším ze všech ročníků. Hodnotila nejenom pivní vzorky, ale také pivovary celkově. Vyhrály pouze ty pivovary, jejichž sortiment měl celkově dobré bodové ohodnocení. Mezi výherci nechyběly jak velké tradiční pivovary, tak ani minipivovary.

„Úspěch na tuzemské půdě nám dělá velkou radost. Letos se v odborné porotě v obou soutěžích sešly opravdu neuvěřitelné kapacity oboru, o to víc nás ocenění těší. V soutěži se opět blýskl i náš speciál SAMSON BOCK, za což patří velké dík všem kolegům, kteří se na jeho výrobě podílejí. BOCK sbírá jedno ocenění za druhým,“ říká generální ředitel Pivovar Samson Daniel Dřevikovský.

Původně bylo slavnostní předávání naplánováno na březen letošního roku, ovšem kvůli tehdejší pandemické situaci bylo zrušeno. Znovu bylo naplánováno na 24. září a mělo se uskutečnit v Hlavním sále Valdštejnského paláce v Praze na pozvání místopředsedy senátu Jana Horníka. Bohužel, i nynější situace kolem onemocnění COVID-19 zapříčinila zrušení akce. Organizátor soutěže Pavel Borowiec se proto rozhodl ocenění předat osobně.
Pivovar Samson, a.s. patří do portfolia Belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým výrobcem piva. Mezi další značky tohoto koncernu patří například Stella Artois, Corona, Leffe či Beck´s. Samson je nejstarším českobudějovickým pivovarem a své místo původu hrdě prezentuje i na svých nových etiketách. Díky investicím AB InBev patří Samson do první ligy světových piv. Stabilně vysokou kvalitu produkce Pivovaru Samson dokazují mnohá ocenění i z dalších prestižních degustačních soutěží. Čelní příčky ve svých kategoriích získal Samson nejen opakovaně v Londýně na World Beer Awards, ale ceny si dále přivezl z Austrálie (Australian International Beer Awards), Belgie (Brussels Beer Challenge) a soutěží Pivo České republiky či z degustací českých pivních znalců v rámci První pivní extraligy

Samson potřetí v řadě na stupních vítězů

Publikováno:před 2 letyZdroj:Pivovar SamsonAutor:Anna Řeháková, PR

Samson obhájil další vítězství na prestižní světové degustační soutěži World Beer Awards v Londýně. Speciál SAMSON BOCK si odnesl stříbrnou medaili v kategorii ležák typu „Bock“. Navázal tak na loňská vítězství, kdy si z Anglie odvezl medaile hned čtyři – zlatou opět v kategorii ležák typu „Bock“ se speciálem BOCK, zlatou za nejlepší tmavý ležák i za nejlepší nealkoholické pivo České republiky a bronz v kategorii světlý ležák českého typu. Rok předtím to byly medaile dvě – zlatá a stříbrná. Opakovaný úspěch je zejména v nynější komplikované době pro pivovar radostnou událostí.

World Beer Awards (WBA) je celosvětově uznávaná mezinárodní degustační soutěž, ve které se potkávají piva z celého světa. Do poroty usedají pouze největší kapacity oboru, a proto patří ke špičce světových pivních klání.

Pivní speciály se nyní těší velké oblibě. Proto sládci oprášili recepturu speciálu BOCK ze staré historické knížky, která byla kdysi vydána ke stému výročí Pivovaru Samson. Ukázalo se, že navázat na tradici se vyplatí.

„Dbáme na vysokou kvalitu a těší nás, že si toho opakovaně všímají i pivní znalci za hranicemi České republiky. Jsme hrdí, že jsme uspěli i na mezinárodním poli. Samson sází na kvalitu a také na tradiční receptury. Modernizace pivovaru a um našich lidí jsou klíčové ingredience pro to, abychom se dlouhodobě drželi na špici českého pivovarnictví,“ dodává generální ředitel Pivovar Samson Daniel Dřevikovský.

V Londýně už piva z Pivovaru Samson dobře znají. V roce 2018 zde pivovar získal ocenění za nejlepší ležák českého typu vzniklý v České republice. Úspěšné bylo i nealkoholické Pito, které získalo stříbrnou medaili. Loni byl Samson ještě úspěšnější, kdy zazářil opět se svým speciálem SAMSON BOCK v kategorii ležák typu „Bock“ a odnesl si celosvětový titul World’s Best Lager Bock. Zlaté medaile obdržel také v kategoriích nejlepší tmavý ležák a nejlepší nealkoholické pivo České republiky. Bronzová medaile padla v kategorii světlý ležák českého typu.

„BOCK má svůj říz. Vsadili jsme na tradici a na prvotřídní suroviny. Už druhé vítězství tohoto piva jen dokazuje, že naši lidé odvádějí kontinuálně skvělou práci,“ říká sládek Pivovaru Samson, Radim Lavička.

Letos se v soutěži Pivovar Samson předvedl v novém kabátě. Koncem minulého roku totiž českobudějovické pivní portfolio prošlo obměnou a piva získala nové etikety. Vedení vsadilo na jednoduchost a styl doplněný bílým pozadím, hrdla oceněných piv hrdě ukazují své londýnské medaile.
„Stejně jako všechny pivovary, i Samson prožívá krušný rok kvůli pandemii COVID-19. Zareagovali jsme rychle a efektivně, omezili jsme výrobu sudového piva a posílili výrobu piva lahvového, což se ukázalo jako dobrý krok. Díky tomu jsme nemuseli vylévat pivo takzvaně na kanál,“ říká generální ředitel Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s. patří do portfolia Belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým výrobcem piva. Mezi další značky tohoto koncernu patří například Stella Artois, Corona, Leffe či Beck´s. Samson je nejstarším českobudějovickým pivovarem a své místo původu hrdě prezentuje i na svých nových etiketách. Díky investicím AB InBev patří Samson do první ligy světových piv. Stabilně vysokou kvalitu produkce Pivovaru Samson dokazují mnohá ocenění i z dalších prestižních degustačních soutěží. Čelní příčky ve svých kategoriích získal Samson nejen opakovaně v Londýně na World Beer Awards, ale ceny si dále přivezl z Austrálie (Australian International Beer Awards), Belgie (Brussels Beer Challenge) a soutěží Pivo České republiky či z degustací českých pivních znalců v rámci První pivní extraligy.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.31.08.2022 16:3380