Historie a současnost Pivovaru Samson

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.
Zdroj:Stránky Pivovaru Samson, 2017


Více na stránkách pivovaru

Pivovar Samson

Kdy:02.04.2020do:CovidObec:České BudějoviceZdroj:Pivovar Samson

SAMSON BEZPEČNĚ K VÁM DOMŮ.
Ani v těchto náročných časech nezapomínáme na naše věrné zákazníky a štamgasty. Pokud máte chuť na své oblíbené pivo a jste z Budějovic, nevystavujte se zbytečně riziku nákazy, zásilku Vám dovezeme až ke dveřím domu. A to už od pátku 3.4.
Jak na to?✅Objednejte si zavážku telefonicky na 386 708 205 nebo e-mailem na rozvoz@samson.cz (do předmětu mailu uvádět „ROZVOZ“)✅Telefonické objednávky přijímáme od 7:00 do 14:00✅Rozvoz bude probíhat v rozmezí od 9:00 do 15:00 (den a čas závozu bude každému upřesněn).

Samson oblékne nový kabát, který bude jeho kvalitnímu pivu slušet

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad, PR

O kvalitě piva Samson dnes již není pochyb. Za posledních pár let pivovar Samson dosáhl až na přední příčky světových soutěží a právem si užívá své místo na výsluní. Opakovaný triumf v prestižní degustační soutěži World Beer Awards v Londýně a čím dál tím větší základna podniků, kde si lidé mohou Samson vychutnat, jsou toho důkazem. Jednou z předností nejstaršího českobudějovického pivovaru je i to, že dokáže držet krok s novými trendy. Přichází tak s novou tváří, která odráží jeho moderní charakter.

Svou znovunabytou kvalitu chce pivovar Samson odrazit i do své vnější podoby, a tak se rozhodl pro kompletní rebranding celého portfolia produktů. Lahve s pivem Samson budou zdobit nové pivní etikety, které vsází na jednoduchost a styl doplněný bílým pozadím. Zjednodušen bude také právovárečný znak. Pivovar Samson nechce zůstat pozadu ani v tomto směru.

„Nový koncept etiket odráží tradici a slávu budějovických právovárečných měšťanů a jejich piva, proto s veškerou úctou a hrdostí vracíme město České Budějovice na přední etiketu. Zároveň si myslím, že etiketa by měla být nositelem podstatných informací pro zákazníka a měla by být srozumitelná a příjemná. Nové etikety tak mají pomoct v lepší orientaci našim zákazníkům. Jejich čistota pak reprezentuje vysokou kvalitu obsahu uvnitř,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel pivovaru Samson. „Nejlepším důkazem je stejně však pivo samotné a takový důkaz máme. Na co jsme také náležitě pyšní, je náš letošní triumf. Z prestižní mezinárodní degustační soutěže WBA pořádané v Londýně jsme si letos odnesli hned tři zlaté a jednu bronzovou medaili. Na lahvích vítězných piv nyní tyto informace naleznou i naši zákazníci.“

Zajímavostí je, že lepené etikety na lahvích se sice nepoužívaly od počátku distribuce piva, jejich tradice však sahá až do konce 19. století. Doba se neustále měnila, pivovar Samson tak během svého fungování vystřídal mnoho tváří. Ta nejnovější se nechala inspirovat nastupujícími trendy v obalovém designu. Bylo tak zvoleno bílé pozadí, neboť tato barva symbolizuje čistotu. Vodoznaky, které jsou na něm umístěné, vyobrazují jeden z atributů piva – chmel. Jistých grafických úprav doznalo i logo Samson, především bylo upraveno písmeno S a úhel náklonu tak, aby působilo vyváženě. Nově je na zadních etiketách umístěna také graficky přehledná tabulka s informacemi o pivu, jako je alkohol, hořkost a barva. Celkově je design zjednodušen pro lepší identifikaci značky mezi konkurenčními lahvemi v prodejní síti.

„Nové etikety jsou čitelné, jednoduché a přehledné, tento tah je krokem vpřed. Oceňuji také, že lahve s vítěznými pivy na prestižních degustačních soutěžích mají jasný argument
o světovosti,“
říká Jiří Mikeš, bývalý prezident Rady pro reklamu a dlouholetý ředitel Asociace komunikačních agentur.
Nabídka speciálů přináší velkou konkurenci. Kromě oblíbeného nefiltrovaného ležáku jeden takový speciál vyrobil Samson loni a letos na mezinárodní soutěži s ním hned vyhrál zlatou medaili v celosvětové konkurenci piv typu BOCK. Ze stejné soutěže si odnesl ještě další tři ocenění. Nejde však jen o ocenění z oficiálních pivních klání. Oblibu si získává mezi lidmi v jižních Čechách i po celé České republice, kde postupně rozšiřuje nabídku podniků, v nichž je možné Samson vychutnat. Čepovaný Samson si lidé mohou dopřát v 14 českobudějovických hospodách a více než dvou stech restaurací po ČR.

„Špičkovou kvalitu dnes pivovar Samson může nabízet především díky investicím společnosti AB InBev, která jej v roce 2014 vzala pod svá křídla a vložila nemalé prostředky do nových moderních technologií. Pivovar velice dbá také na prvotřídní kvalitu svých surovin. Za úspěchy v neposlední řadě vděčíme také zaměstnancům, kteří svoji práci dělají poctivě a díky lásce k dobrému pivu i s nadšením,“ říká Radim Lavička, sládek pivovaru Samson.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia pivovarnické společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Beck´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek,
jako je právě Samson.

Nádvoří pivovaru Samson na svatého Václava rozvibruje muzika i lahodné pivo

Publikováno:před 6 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Petra Nandrážiová, PR

Když se spojí pivovarský dvůr, významné výročí a oslava absolutní výhry na mezinárodní soutěži, vznikne událost, která potěší místní obyvatele i výletníky a příjemně naváže na akce z předchozích let. Nádvoří pivovaru Samson 28. září rozkvete Svatováclavskými slavnostmi, které odbitím desáté hodiny ranní otevřou stánky s domácími i světovými delikatesami, roztočí sudy se skvělým nefiltrovaným ležákem a pobaví poutavým doprovodným programem s kapelami nejrůznějších žánrů. Přijďte společně s pivovarem oslavit jeho vítězství na World Beer Awards v Londýně, okoštovat a zkrátka vychutnat si pořádný doušek báječného sobotního dne.

Sezona festivalů ještě neskončila, „pivní loket“ zatím není třeba odkládat. Poslední zářijovou sobotu se otevřou brány pivovaru Samson a nádvoří přivítá návštěvníky vůní grilovaného býka, francouzských klobásek, BBQ žebírek, ale také například paelou nebo mexickými tortillami. Slavnosti nabídnou pestrou paletu chutí od staročeských specialit až po mezinárodní kuchyni. Chuťovou přehlídku doprovodí čerstvý nefiltrovaný ležák Samson.

Nebude chybět ani zábavný doprovodný program. Žílami bude proudit nejen šmakovní pivo, ale i nadupaná muzika. Nejdříve si diváky podmaní kapela Lovesong orchestra, která přinese oblíbené balkánské rytmy, k posezení zahraje flašinetář Milan Binder, milovníky country potěší skupina Country Rebels CB. K vystoupením se se svým akordeonem přidá i Václav Koubek a další. Návštěvníci pak budou moci porovnat síly v nejrůznějších soutěžích s pěknými cenami, mezi nimiž budou například i lístky na fotbal SK Dynamo, se kterým od letošního roku Samson spolupracuje. Atmosféra se ponese v duchu oslav nevídaného triumfu pivovaru na mezinárodním poli. Na prestižní soutěži v Londýně totiž pivovar získal ne jednu výhru, ale hned tři zlaté v čele s celosvětovým prvenstvím za nejlepší ležák typu „Bock“ na světě.

„Název Svatováclavské slavnosti je příhodný, letos je totiž opravdu co slavit. Již podruhé se nám podařilo uspět na uznávané mezinárodní soutěži World Beer Awards v Londýně, a to grandiózně. Odnesli jsme si vítězství v kategorii tmavý ležák i zlato za nealkoholické pivo. Největší radost však mám z úžasného výsledku našeho speciálu Samson BOCK. Samson nyní opravdu patří do první ligy světových piv. Návštěvníci budou sami moci ochutnat,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel pivovaru Samson.

World Beer Awards je prestižní mezinárodní soutěž, která vybírá ta nejlepší piva v nejrůznějších kategoriích a patří k absolutní špičce pivních evropských klání. O výsledcích soutěže rozhoduje mezinárodní porota, jejíž členové z celého světa jsou kapacitami ve svém oboru.

„Program Svatováclavských slavností bude opravdu prošpikovaný tím nejlepším, co by si člověk během první podzimní soboty k jídlu, k pití a k poslechu přál. Věřím, že neopakovatelným hudebním zážitkem bude například bubenická show Tam Tam Batucada, která dvůr pivovaru doslova rozvibruje. Báječnou atmosféru však samozřejmě pomůžou dotvořit i sami návštěvníci,“ říká Štefan Oršoš z produkční společnosti Food event.

Budějovický Pivovar Samson a.s. patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Pivovar Samson v Londýně potvrdil triumf. Odnesl si tři zlata a bronz

Publikováno:před 7 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad, PR

Budějovické pivo boduje ve světových soutěžích. Po loňském úspěchu se pivovar Samson letos opět zúčastnil prestižní světové degustační soutěže World Beer Awards v Londýně.
A vyplatilo se, uspěl na plné čáře. Se svým speciálem Samson BOCK pivovar Samson zazářil v kategorii ležák typu „Bock“ a odnesl si celosvětový titul World’s Best Lager Bock. Zlaté medaile obdržel také v kategoriích nejlepší tmavý ležák a nejlepší nealkoholické pivo České republiky. Navázal
tak na úspěchy minulého roku, kdy si z Londýna odnesl zlato i stříbro.

Pivovar Samson potvrdil, že na kvalitu svého piva opravdu nedá dopustit, a patří tak do první ligy světových piv. Důkazem, že má co nabídnout, je jak široké portfolio pivovaru,
tak ocenění nikoliv jednoho, ale hned čtyř druhů jeho piva. Z prestižní soutěže WBA si totiž odnesl tři „zlaté“ a jednu „bronzovou“.

Celosvětovým vítězem se ve své kategorii stal speciál Samson BOCK. Nealkoholické Pito, které dovoluje řídit, aniž by člověk přišel o požitek z pivní chuti, zazářilo a obsadilo první místo mezi českými nealko pivy. Na nejvyšší příčce stupínku vítězů se v kategorii tmavých piv umístil i Samson ležák. Krásným bronzem pak byl v kategorii světlý ležák českého typu vařený v ČR oceněn ležák Samson.

„Moc nás těší, že se Samson vrací do povědomí Čechů a zároveň získává uznání na mezinárodním poli. Díky investicím pivovarnického koncernu AB InBev, který pivovar v roce 2014 koupil, můžeme opět přinášet stabilní vysokou kvalitu piv. Jsem velice rád, že naše opakovaná výhra v tak uznávané londýnské degustační soutěži tuto kvalitu potvrzuje,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel pivovaru Samson.

World Beer Awards je prestižní mezinárodní soutěž, která vybírá ta nejlepší piva
v nejrůznějších kategoriích a patří ke špičce pivních evropských klání. O výsledcích soutěže rozhoduje mezinárodní porota, jejíž členové z celého světa jsou kapacitami ve svém oboru.

„Protože silné ležáky se v posledních letech těší čím dál větší oblibě, a my chceme držet krok s dobou, rozhodli jsme se uvařit vlastní pivní speciál. Po dlouhém debatování, jak jinak než u piva, jsme usoudili, že bude nejlepší, když se podíváme do historie pivovaru Samson. Inspiraci jsme našli v 124 let staré knize, kterou naši předkové vydali u příležitosti tehdejšího výročí 100 let od založení našeho pivovaru. Zjistili jsme, že se u nás silný ležák typu Bock
v té době vyráběl. Z úvah pak stačilo přejít k činům a silný ležák Samson BOCK uvařit. Pan sládek se svým týmem navázal na tradici měrou vrchovatou, když se podařilo v Londýně vyhrát ocenění „Nejlepší ležák typu Bock na světě!“
dodává Daniel Dřevikovský.

Již předchozí roky byly pro pivovar velice úspěšnými. Ležák Samson loni v Londýně získal ocenění World Beer Awards za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice. Nealkoholické Pito ve stejné soutěži získalo ve své kategorii stříbrnou medaili. Samson zaujal porotu také v soutěži Brussels Beer Challenge, kde minulý rok obdržel Certificate
of Excellence. Ležák Samson tentýž rok zabodoval i v soutěži českých pivních znalců První pivní extraliga. Mezi českými pivy mu porota udělila druhé místo.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia pivovarnické společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Beck´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek,
jako je právě Samson.

Výstavu Země živitelka oživí dobré pivo z pivovaru Samson

Publikováno:před 8 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad, PR

Pivovar Samson se po roce opět vrací na půdu výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. Ve dnech od 22. do 27. srpna v pavilonu T1 představí své pivní klenoty, za které získal v posledních letech nejedno ocenění. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávky, autogramiádu fotbalistů SK Dynamo nebo ukázky správného způsobu čepování. Nebude chybět ani to nejzajímavější z historie i současnosti nejstaršího českobudějovického pivovaru, který patří do velké pivovarnické rodiny AB InBev. Tématem budou i novinky z hlediska udržitelného rozvoje ve světě pivovarnictví.

Stánek pivovaru Samson se základnou v pavilonu T1 nabídne program, který si návštěvníci vychutnají až do dna. Mezi tím budou moci potěšit své pivní chuťové buňky ochutnávkou piv z portfolia pivovaru. Program doplní soutěže o pěkné ceny nebo třeba fotokoutek. Příznivce fotbalu jistě potěší informace o navázání spolupráce s SK Dynamo, se kterými pivovar oslaví společný návrat do první ligy a uspořádá autogramiádu samotných fotbalistů.

„Velice nás těší, že se budějovický fotbal vrací do první ligy a že se nám s tímto nejvýznamnějším jihočeským fotbalovým klubem podařilo navázat spolupráci. Stejně jako Dynamo, i pivovar Samson prošel v poslední době rozsáhlými změnami. Výrazně jsme investovali do modernizace a díky znovunabyté vysoké kvalitě patříme opět do první ligy českých piv. Spojení s Dynamem nám tedy přišlo přirozené,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel pivovaru Samson.

Výstava Země živitelka připomíná, že je toho mnoho, za co naší Zemi můžeme být vděčni. Jedním z těchto darů přírody je i kvalitní chmel či sladovnický ječmen. Jako součást velké pivovarnické rodiny AB InBev se Pivovar Samson zařadil mezi špičku v oboru a výstavy se letos zúčastní již potřetí. Potvrzuje, že spojení tradice a moderních technologií je způsob, který přináší úspěch.

Společně s AB InBev se navíc ujímá velké výzvy, kterou přináší současnost. V rámci udržitelného rozvoje se zodpovědně staví k otázce nakládání s obaly, vodou, životním prostředím a energiemi.

Pivovar Samson na stánku představí svůj tmavý ležák, první československé nealkoholické Pito a silný speciál Bock. „V poslední době se rozšířil počet pivovarů a minipivovarů, které přicházejí se stále novými chutěmi. Škála požadavků zákazníka se tak značně rozšířila a jen tak něco ho neuspokojí. Musíme proto držet krok. V závěru roku jsme proto pro naše příznivce připravili speciál BOCK,“ říká sládek pivovaru Samson Radim Lavička.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Poprvé a hned bronz. Samson slavil úspěch na mezinárodní pivní soutěži v Austrálii

Publikováno:před 11 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad, PR

Dobré pivo poznají i u protinožců. Nejstarší českobudějovický pivovar Samson se v květnu zúčastnil prestižní světové soutěže Australian International Beer Awards (AIBA). S ležákem Samson zazářil v kategorii ležák českého typu a získal krásnou bronzovou medaili. Navázal tak na úspěchy minulého roku, kdy obdržel celou řadu ocenění v čele s prvním místem na World Beer Awards v Londýně.

Australian International Beer Awards se koná každý rok a je největší světovou pivní soutěží. Zúčastněné pivovary můžou přihlásit jak svá lahvová piva, tak piva čepovaná. Historie soutěže sahá do osmdesátých let dvacátého století, přesněji do roku 1987, kdy se do prvního ročníku přihlásilo 35 konkurenčních značek. V letošním ročníku soutěžilo více než 1700 vzorků z více než 320 pivovarů a 36 zemí.

„Pivovar Samson se do soutěže AIBA přihlásil poprvé, velice mě tedy potěšilo, že se hned umístil na stupínku vítězů. Samson se postupně vrací i do povědomí Čechů. Díky investicím pivovarnického koncernu AB InBev můžeme opět přinášet stabilní vysokou kvalitu piva,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel Pivovaru Samson.

„Jsem moc rád, že výsledky naší práce, ke které se každý den všichni s chutí vracíme, nacházejí své příznivce mezi milovníky dobrého piva i odborníky ve světě. Oceňují je například i zákazníci v sousedním Rakousku, tradiční pivaři z Dánska nebo právě i v daleké Austrálii. Doufáme, že se počet zahraničních zájemců bude dále zvyšovat, v současné době vyvážíme do 20 zemí světa,“ říká Radim Lavička, vrchní sládek Pivovaru Samson.

Již rok 2018 byl pro pivovar velice úspěšným. Ležák Samson loni získal v Londýně ocenění World Beer Awards za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice. Nealkoholické Pito ve stejné soutěži získalo ve své kategorii stříbrnou medaili. Samson zaujal porotu také v soutěži Brussels Beer Challenge, kde obdržel Certificate of Excellence. Ležák Samson zabodoval i v soutěži českých pivních znalců První pivní extraliga. Mezi českými pivy mu porota udělila druhé místo.

Ležák Samson je cestovatel, míří totiž většinou do ciziny. V chuti nabízí jemnou vyváženou hořkost, v barvě jiskru, která je pro ležák toho typu typická. V portfoliu pivovaru Samson zákazníci najdou také Světlé výčepní pivo 10°, Světlý ležák 11°, Světlý ležák 12°, Tmavý ležák 12°, speciál Bock či nealkoholické Pito, které dovoluje řídit, aniž by člověka připravilo o požitek z pivní chuti.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Pito za volant může!

Publikováno:před 12 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Petra Nandrážiová, PR

Pivovar Samson se i letos zapojil do dopravně bezpečnostní kampaně „Řídím, piju nealko pivo“, která je společným projektem Policie České republiky, národního koordinátora bezpečnosti silničního provozu, agentury BESIP a Českého svazu pivovarů a sladoven. Řidiči, u nichž policie při kontrolách v Českých Budějovicích nezjistila dechovou zkouškou alkohol, dostali za odměnu nealkoholické Pito.

Řízení pod vlivem alkoholu zůstává v České republice stále velmi častou příčinou těch nejzávažnějších dopravních nehod. Období velikonočních svátků může svádět ke konzumaci alkoholu a následnému usednutí za volant, proto se dopravně bezpečnostní akce koná tradičně v době odjezdů na prodloužený velikonoční víkend. Českobudějovický Pivovar Samson se po loňské premiéře zúčastnil i letošního ročníku. „Nealkoholické pivo Pito je jednou z našich úspěšných značek a zájem o tento legendární nápoj vhodný i pro řidiče stále roste. Navíc se v loňském roce Pito prosadilo i v prestižní mezinárodní soutěži World Beer Awards v Londýně,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. „Pito a volant k sobě patří od samého vzniku tohoto nejstaršího českého nealkoholického piva, protože spojení první slabiky slova pivo a poslední slova auto dalo vzniknout názvu Pito a jednoznačně ukazuje, pro koho především bylo určené,“ dodává.

Ve čtvrtek 18. dubna se mohli řidiči směřující z Českých Budějovic na Kaplici setkat s poněkud netradiční policejní hlídkou, která byla posílena o promotérky odměňující ukázněné řidiče drobným dárkem – lahví nealkoholického Pita. Toto pivo z produkce Pivovaru Samson je vhodné i pro cyklisty nebo třeba vodáky.

„Řidiči na kampaň reagují pozitivně. Drobná odměna posiluje jejich vnitřní motivaci chovat se za volantem zodpovědně,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka ČSPS.

Pito je nejstarším nealkoholickým pivem v Česku, jehož kořeny sahají do 70. let minulého století. Díky vyvážené kvalitě chuti stoupá v posledních letech výrazně jeho obliba.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do rodiny belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Budějovický Pivovar Samson zabodoval. Opět potvrdil kvalitu.

Publikováno:před rokemZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Pivovar Samson se dočkal nového ocenění. Zvítězil v Národní degustační soutěži o nejlepší pivovar české a moravské pivní koruny 2019. Ceny se v této soutěži udělují nikoli jednomu pivu, jak bývá zvykem, ale pivovaru jako značce. Vítěznou cenu si od organizátorů pivního klání na slavnostním vyhlášení vítězů v Tereziánském sále Břevnovského kláštera v Praze zaslouženě převzal sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

„Jsme rádi, že jsme opět bodovali v této odborné pivní soutěži. Potvrdilo se, že Samson je vynikající a kvalitní pivo, což se projevuje meziročně ve zvyšování výstavu. Pro nás je velmi důležité, že Samson narostl zejména v sudovém pivu, kde dosáhl růstu 9 %. Jedná se o velmi dobrý signál a významný ukazatel kvality piva,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

„Je to pro nás potvrzením, že kráčíme správným směrem a zákazníkům nabízíme vysokou a stálou kvalitu našich piv. Nejen pro mě, ale i pro celý tým kolegů je to velmi zavazující,“ reaguje na výsledky soutěže sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Národní soutěž České a moravské pivní koruny 2019 se konala již počtvrté a její pravidla zůstávají stejná. Zúčastněným pivovarům poskytuje rovnocenné podmínky. Milovníkům piva pak nabízí jistotu dobré volby při objevování českých a moravských piv. Komise, složená z českých i zahraničních uznávaných pivních odborníků, hodnotila kvalitu piva části sortimentu přihlášených pivovarů. Jednotlivá piva posuzovalo letos celkem 47 porotců. Mezi výherci nechyběly tradiční pivovary ani minipivovary.

Pivovary oceněné touto porotou mají doporučenou účast v mezinárodních soutěžích i předpoklad k úspěšnému exportu do zahraničí. Není náhoda, že letos bodoval budějovický Samson, který se může pochlubit řadou cen, včetně londýnského prestižního ocenění World Beer Awards 2018 za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice a Certificate of Excellence z loňského ročníku Brussels Beer Challenge. Pivovaru Samson je úspěšný i na zahraničních trzích. V roce 2018 bylo vyvezeno 58 % celkové produkce.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Samson je stále silnější. Pivovar si pochvaluje nejúspěšnější rok za posledních 30 let.

Publikováno:před rokemZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Nejstarší budějovický pivovar má za sebou jednoznačně nejúspěšnější rok v novodobé historii. Získal celou řadu prestižních ocenění jak na domácí půdě, tak na mezinárodním poli. Nejhodnotnější bylo vítězství v soutěži World Beer Awards v Londýně v kategorii ležáků. Vysokou kvalitu oceňují také tuzemští spotřebitelé.

Příznivé jsou i ekonomické ukazatele dosažené v uplynulém roce. Tržby společnosti se meziročně zvýšily o 10%. S rostoucím zájmem souvisí také zvýšení výstavu, který za rok 2018 dosáhl 88,3 tis. hl. Pivovaru Samson se daří i na zahraničních trzích. V roce 2018 bylo vyvezeno 58 % celkové produkce.

„Samson se vrací zpět do povědomí Čechů. Naše pivo již tradičně nachází své zákazníky také v cizině. Současný trend je pozitivní. Těžíme z kombinace masivních investic mateřské belgicko-brazilské společnosti AB InBev a zkušeností našich zaměstnanců, kteří přispívají k šíření věhlasu českobudějovického piva a jsou na svoji značku náležitě hrdí,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson, Daniel Dřevikovský.

„Klademe důraz na prvotřídní kvalitu všech vstupních surovin a díky zavedení špičkových technologií, odpovídajících nejvyšším světovým standardům, garantujeme stálost kvality našich piv, která se právem řadí k těm nejlepším. Do našeho portfolia patří i legendární nealkoholické Pito, ke kterému se vrací čím dál víc zákazníků,“ říká vedoucí laboratoře a manažerka kvality Pivovaru Samson, Kateřina Leštinová.

Ležák Samson loni získal v Londýně ocenění World Beer Awards za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice. Nealkoholické Pito ve stejné soutěži získalo ve své kategorii stříbrnou medaili. Samson zaujal porotu také v soutěži Brussels Beer Challenge, kde obdržel Certificate of Excellence. Ležák Samson zabodoval i v soutěži českých pivních znalců První pivní extraliga. Mezi českými pivy mu porota udělila druhé místo. „Samson má co říci nejenom našim slovenským přátelům. Jeho vyvážený charakter oceňují i zákazníci v sousedním Rakousku, či tradiční pivaři z Dánska nebo i v daleké Austrálii. Doufáme, že se počet zahraničních zájemců bude dále zvyšovat,“ míní Dřevikovský. V současné době vyváží pivovar do 20 zemí světa.

Pivovar Samson byl na konci listopadu 2018 oceněn také redakcí specializovaného časopisu „Pivo, Bier & Ale“ za koncept a realizaci přestavby a celkové modernizace pivovaru, ve které hrály prim investice AB InBev ve výši téměř půl miliardy korun. Kromě technologických investic došlo i na srdce pivovaru – varnu, která získala po zásluze nový kabát v podobě nové fasády.

Samson byl jediným oficiálním pivem pro Českou republiku na loňském Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. V areálu Pivovaru Samson proběhl pod patronátem primátora města první ročník SamsonFestu, kde se mohli jeho návštěvníci osobně setkat s brazilskou fotbalovou legendou a rekordmanem Cafu, dvojnásobným mistrem světa a vítězem Ligy mistrů v dresu AC Milán. Společně s ním se mohli čeští fotbaloví fandové na SamsonFestu setkat i s českým míčovým virtuózem a internacionálem, jihočeským rodákem Karlem Poborským. Pivovar Samson loni přišel také s unikátním konceptem svých webových stránek, který získal první místo v prestižní soutěži WebTop100 v kategorii Gastronomie.

„V závěru roku jsme pro naše příznivce připravili speciál BOCK. Silný ležák byl pomyslným dárkem a je vítanou novinkou v našem portfoliu. Jsem potěšen, že naše pivo sbírá jedno ocenění za druhým a patří k těm nejlepším nejen v České republice,“ doplňuje sládek Pivovaru Samson, Radim Lavička.

„Investice do zkvalitnění výroby a nových technologií budou pokračovat. V této etapě a v řádu milionů korun se bude jednat hlavně o modernizaci části sudové KEG linky, další vylepšení zařízení v Cold Blocku a úpravu etiketovacího stroje, která umožní použití nových podhrdlových etiket. Část prostředků chceme věnovat také na rozvoj marketingu. Pro tento rok plánujeme např. nový design pivních etiket,“ prozrazuje ředitel Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největší pivovarnickou skupinou na světě. Samson se tak zařadil mezi světové značky koncernu. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do značek, jako je právě Samson.

Pivovar Samson bojuje se ztrátou. Přesáhla už půl miliardy

Publikováno:před rokemZdroj:E15.czAutor:Barbora Pánková

Tuzemská společnost Pivovar Samson dosahuje jedné z největších kumulovaných ztrát v českém pivovarnickém byznysu. Ke konci roku 2017 činila téměř 543 milionů korun.
Samson se nedostává ze ztráty podle výroční zprávy už pátý rok v řadě, předloni bylo hospodaření pivovaru v minusu 82,4 milionu korun. Propad nastal také v tržbách, které se snížily o 45 milionů na 123 milionů korun.

Překlopení do zisku pivovar neočekává ani za loňský rok. „Zisk stále nevykazujeme, je to i kvůli velkým investicím,“ sdělil loni v září šéf Samsonu Daniel Dřevikovský pro ČTK. Firma, která provozuje pivovar v Českých Budějovicích, investovala v posledních letech do modernizace výrobní technologie.

„V příštích letech očekáváme růst tržeb a růst výstavu při klesajících výrobních nákladech na hektolitr, což povede k výrazně lepším výsledkům,“ uvedl někdejší člen představenstva firmy Jaromír Staroba.

Na prohlubující se ztrátu upozornila ve výroční zprávě také auditorská společnost Deloitte. „Tyto události a podmínky spolu s dalšími záležitostmi ukazují na existenci významné materiální nejistoty, která může zásadním způsobem zpochybnit schopnost společnosti nepřetržitě trvat,“ uvedl auditor Ladislav Šauer.

Nicméně vlastník Samsonu slíbil českou pivovarnickou firmu dotovat nejméně další rok. „Společnost obdržela prohlášení od jediného akcionáře Anheuser-Busch Worldwide Investments, že bude podporovat aktivitu společnosti po dobu minimálně následujících dvanácti měsíců a poskytne jí potřebnou finanční podporu pro plnění jejích závazků,“ dodal Staroba.

Pivovar Samson, který na českém trhu prodává značky Samson, Pito nebo Ležák 1795, patří do brazilsko-belgické skupiny AB InBev. Jedničkou na českém trhu je Plzeňský Prazdroj, který v roce 2017 utržil šestnáct miliard korun. Následují Pivovary Staropramen s obratem 8,98 miliardy korun v roce 2017 a Heineken s obratem 3,13 miliardy korun ve stejném roce.

Samson vítá nový rok se speciálem. Silné pivo se jmenuje Bock

Publikováno:před rokemZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Pivovar Samson si pro spotřebitele připravil pro začátek roku příjemné překvapení. V nejstarším českobudějovickém pivovaru uvařili nový speciál s názvem Samson Bock.
„Jsme hrdým nositelem tradic našeho pivovaru, který byl založen v roce 1795. Našim zákazníkům přinášíme silné plnosladové pivo typu Bock, při jehož výrobě jsme se inspirovali umem našich bývalých sládků z konce 19. století,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

„Bock je silnější než běžná piva, má 6,1 procenta alkoholu. Pivní znalci ocení ovocné tóny piva s aromatickými silicemi Žateckého chmelu snoubící se s jemnou chutí karamelového sladu. Pro každého sládka je to vždy svátek, když může ukázat své umění a zkombinovat výrobní postupy se správným poměrem surovin tak, aby ve výsledném produktu rozehrál nevšední symfonii vůní a chutí, “ říká sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Samson připravil speciál po celých 16 letech. Českobudějovický pivovar je v Česku jedním z mála průmyslových pivovarů, který kategorii Bock v současnosti nabízí. Bock je k dispozici v lahvích a v sudech. Distribuce se zaměřuje především na Jihočeský kraj. Pivovar Samson uvařil jednu várku této limitované edice.
„Náš pivovar v posledních letech jednoznačně posiluje pozici na trhu v Česku i v zahraničí. Pro naše zákazníky je silné pivo kategorie Bock dalším důkazem, že rozšiřujeme a zkvalitňujeme naše produktové portfolio,“ dodává Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.03.12.2019 15:3367