Historie a současnost Pivovaru Samson

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.
Zdroj:Stránky Pivovaru Samson, 2017


Více na stránkách pivovaru

Výstavu Země živitelka oživí dobré pivo z pivovaru Samson

Publikováno:před 25 dnyZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad, PR

Pivovar Samson se po roce opět vrací na půdu výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. Ve dnech od 22. do 27. srpna v pavilonu T1 představí své pivní klenoty, za které získal v posledních letech nejedno ocenění. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávky, autogramiádu fotbalistů SK Dynamo nebo ukázky správného způsobu čepování. Nebude chybět ani to nejzajímavější z historie i současnosti nejstaršího českobudějovického pivovaru, který patří do velké pivovarnické rodiny AB InBev. Tématem budou i novinky z hlediska udržitelného rozvoje ve světě pivovarnictví.

Stánek pivovaru Samson se základnou v pavilonu T1 nabídne program, který si návštěvníci vychutnají až do dna. Mezi tím budou moci potěšit své pivní chuťové buňky ochutnávkou piv z portfolia pivovaru. Program doplní soutěže o pěkné ceny nebo třeba fotokoutek. Příznivce fotbalu jistě potěší informace o navázání spolupráce s SK Dynamo, se kterými pivovar oslaví společný návrat do první ligy a uspořádá autogramiádu samotných fotbalistů.

„Velice nás těší, že se budějovický fotbal vrací do první ligy a že se nám s tímto nejvýznamnějším jihočeským fotbalovým klubem podařilo navázat spolupráci. Stejně jako Dynamo, i pivovar Samson prošel v poslední době rozsáhlými změnami. Výrazně jsme investovali do modernizace a díky znovunabyté vysoké kvalitě patříme opět do první ligy českých piv. Spojení s Dynamem nám tedy přišlo přirozené,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel pivovaru Samson.

Výstava Země živitelka připomíná, že je toho mnoho, za co naší Zemi můžeme být vděčni. Jedním z těchto darů přírody je i kvalitní chmel či sladovnický ječmen. Jako součást velké pivovarnické rodiny AB InBev se Pivovar Samson zařadil mezi špičku v oboru a výstavy se letos zúčastní již potřetí. Potvrzuje, že spojení tradice a moderních technologií je způsob, který přináší úspěch.

Společně s AB InBev se navíc ujímá velké výzvy, kterou přináší současnost. V rámci udržitelného rozvoje se zodpovědně staví k otázce nakládání s obaly, vodou, životním prostředím a energiemi.

Pivovar Samson na stánku představí svůj tmavý ležák, první československé nealkoholické Pito a silný speciál Bock. „V poslední době se rozšířil počet pivovarů a minipivovarů, které přicházejí se stále novými chutěmi. Škála požadavků zákazníka se tak značně rozšířila a jen tak něco ho neuspokojí. Musíme proto držet krok. V závěru roku jsme proto pro naše příznivce připravili speciál BOCK,“ říká sládek pivovaru Samson Radim Lavička.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Poprvé a hned bronz. Samson slavil úspěch na mezinárodní pivní soutěži v Austrálii

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jan Strnad, PR

Dobré pivo poznají i u protinožců. Nejstarší českobudějovický pivovar Samson se v květnu zúčastnil prestižní světové soutěže Australian International Beer Awards (AIBA). S ležákem Samson zazářil v kategorii ležák českého typu a získal krásnou bronzovou medaili. Navázal tak na úspěchy minulého roku, kdy obdržel celou řadu ocenění v čele s prvním místem na World Beer Awards v Londýně.

Australian International Beer Awards se koná každý rok a je největší světovou pivní soutěží. Zúčastněné pivovary můžou přihlásit jak svá lahvová piva, tak piva čepovaná. Historie soutěže sahá do osmdesátých let dvacátého století, přesněji do roku 1987, kdy se do prvního ročníku přihlásilo 35 konkurenčních značek. V letošním ročníku soutěžilo více než 1700 vzorků z více než 320 pivovarů a 36 zemí.

„Pivovar Samson se do soutěže AIBA přihlásil poprvé, velice mě tedy potěšilo, že se hned umístil na stupínku vítězů. Samson se postupně vrací i do povědomí Čechů. Díky investicím pivovarnického koncernu AB InBev můžeme opět přinášet stabilní vysokou kvalitu piva,“ říká Daniel Dřevikovský, generální ředitel Pivovaru Samson.

„Jsem moc rád, že výsledky naší práce, ke které se každý den všichni s chutí vracíme, nacházejí své příznivce mezi milovníky dobrého piva i odborníky ve světě. Oceňují je například i zákazníci v sousedním Rakousku, tradiční pivaři z Dánska nebo právě i v daleké Austrálii. Doufáme, že se počet zahraničních zájemců bude dále zvyšovat, v současné době vyvážíme do 20 zemí světa,“ říká Radim Lavička, vrchní sládek Pivovaru Samson.

Již rok 2018 byl pro pivovar velice úspěšným. Ležák Samson loni získal v Londýně ocenění World Beer Awards za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice. Nealkoholické Pito ve stejné soutěži získalo ve své kategorii stříbrnou medaili. Samson zaujal porotu také v soutěži Brussels Beer Challenge, kde obdržel Certificate of Excellence. Ležák Samson zabodoval i v soutěži českých pivních znalců První pivní extraliga. Mezi českými pivy mu porota udělila druhé místo.

Ležák Samson je cestovatel, míří totiž většinou do ciziny. V chuti nabízí jemnou vyváženou hořkost, v barvě jiskru, která je pro ležák toho typu typická. V portfoliu pivovaru Samson zákazníci najdou také Světlé výčepní pivo 10°, Světlý ležák 11°, Světlý ležák 12°, Tmavý ležák 12°, speciál Bock či nealkoholické Pito, které dovoluje řídit, aniž by člověka připravilo o požitek z pivní chuti.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Pito za volant může!

Publikováno:před 5 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Petra Nandrážiová, PR

Pivovar Samson se i letos zapojil do dopravně bezpečnostní kampaně „Řídím, piju nealko pivo“, která je společným projektem Policie České republiky, národního koordinátora bezpečnosti silničního provozu, agentury BESIP a Českého svazu pivovarů a sladoven. Řidiči, u nichž policie při kontrolách v Českých Budějovicích nezjistila dechovou zkouškou alkohol, dostali za odměnu nealkoholické Pito.

Řízení pod vlivem alkoholu zůstává v České republice stále velmi častou příčinou těch nejzávažnějších dopravních nehod. Období velikonočních svátků může svádět ke konzumaci alkoholu a následnému usednutí za volant, proto se dopravně bezpečnostní akce koná tradičně v době odjezdů na prodloužený velikonoční víkend. Českobudějovický Pivovar Samson se po loňské premiéře zúčastnil i letošního ročníku. „Nealkoholické pivo Pito je jednou z našich úspěšných značek a zájem o tento legendární nápoj vhodný i pro řidiče stále roste. Navíc se v loňském roce Pito prosadilo i v prestižní mezinárodní soutěži World Beer Awards v Londýně,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. „Pito a volant k sobě patří od samého vzniku tohoto nejstaršího českého nealkoholického piva, protože spojení první slabiky slova pivo a poslední slova auto dalo vzniknout názvu Pito a jednoznačně ukazuje, pro koho především bylo určené,“ dodává.

Ve čtvrtek 18. dubna se mohli řidiči směřující z Českých Budějovic na Kaplici setkat s poněkud netradiční policejní hlídkou, která byla posílena o promotérky odměňující ukázněné řidiče drobným dárkem – lahví nealkoholického Pita. Toto pivo z produkce Pivovaru Samson je vhodné i pro cyklisty nebo třeba vodáky.

„Řidiči na kampaň reagují pozitivně. Drobná odměna posiluje jejich vnitřní motivaci chovat se za volantem zodpovědně,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka ČSPS.

Pito je nejstarším nealkoholickým pivem v Česku, jehož kořeny sahají do 70. let minulého století. Díky vyvážené kvalitě chuti stoupá v posledních letech výrazně jeho obliba.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do rodiny belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Budějovický Pivovar Samson zabodoval. Opět potvrdil kvalitu.

Publikováno:před 6 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Pivovar Samson se dočkal nového ocenění. Zvítězil v Národní degustační soutěži o nejlepší pivovar české a moravské pivní koruny 2019. Ceny se v této soutěži udělují nikoli jednomu pivu, jak bývá zvykem, ale pivovaru jako značce. Vítěznou cenu si od organizátorů pivního klání na slavnostním vyhlášení vítězů v Tereziánském sále Břevnovského kláštera v Praze zaslouženě převzal sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

„Jsme rádi, že jsme opět bodovali v této odborné pivní soutěži. Potvrdilo se, že Samson je vynikající a kvalitní pivo, což se projevuje meziročně ve zvyšování výstavu. Pro nás je velmi důležité, že Samson narostl zejména v sudovém pivu, kde dosáhl růstu 9 %. Jedná se o velmi dobrý signál a významný ukazatel kvality piva,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

„Je to pro nás potvrzením, že kráčíme správným směrem a zákazníkům nabízíme vysokou a stálou kvalitu našich piv. Nejen pro mě, ale i pro celý tým kolegů je to velmi zavazující,“ reaguje na výsledky soutěže sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Národní soutěž České a moravské pivní koruny 2019 se konala již počtvrté a její pravidla zůstávají stejná. Zúčastněným pivovarům poskytuje rovnocenné podmínky. Milovníkům piva pak nabízí jistotu dobré volby při objevování českých a moravských piv. Komise, složená z českých i zahraničních uznávaných pivních odborníků, hodnotila kvalitu piva části sortimentu přihlášených pivovarů. Jednotlivá piva posuzovalo letos celkem 47 porotců. Mezi výherci nechyběly tradiční pivovary ani minipivovary.

Pivovary oceněné touto porotou mají doporučenou účast v mezinárodních soutěžích i předpoklad k úspěšnému exportu do zahraničí. Není náhoda, že letos bodoval budějovický Samson, který se může pochlubit řadou cen, včetně londýnského prestižního ocenění World Beer Awards 2018 za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice a Certificate of Excellence z loňského ročníku Brussels Beer Challenge. Pivovaru Samson je úspěšný i na zahraničních trzích. V roce 2018 bylo vyvezeno 58 % celkové produkce.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Samson je stále silnější. Pivovar si pochvaluje nejúspěšnější rok za posledních 30 let.

Publikováno:před 7 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Nejstarší budějovický pivovar má za sebou jednoznačně nejúspěšnější rok v novodobé historii. Získal celou řadu prestižních ocenění jak na domácí půdě, tak na mezinárodním poli. Nejhodnotnější bylo vítězství v soutěži World Beer Awards v Londýně v kategorii ležáků. Vysokou kvalitu oceňují také tuzemští spotřebitelé.

Příznivé jsou i ekonomické ukazatele dosažené v uplynulém roce. Tržby společnosti se meziročně zvýšily o 10%. S rostoucím zájmem souvisí také zvýšení výstavu, který za rok 2018 dosáhl 88,3 tis. hl. Pivovaru Samson se daří i na zahraničních trzích. V roce 2018 bylo vyvezeno 58 % celkové produkce.

„Samson se vrací zpět do povědomí Čechů. Naše pivo již tradičně nachází své zákazníky také v cizině. Současný trend je pozitivní. Těžíme z kombinace masivních investic mateřské belgicko-brazilské společnosti AB InBev a zkušeností našich zaměstnanců, kteří přispívají k šíření věhlasu českobudějovického piva a jsou na svoji značku náležitě hrdí,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson, Daniel Dřevikovský.

„Klademe důraz na prvotřídní kvalitu všech vstupních surovin a díky zavedení špičkových technologií, odpovídajících nejvyšším světovým standardům, garantujeme stálost kvality našich piv, která se právem řadí k těm nejlepším. Do našeho portfolia patří i legendární nealkoholické Pito, ke kterému se vrací čím dál víc zákazníků,“ říká vedoucí laboratoře a manažerka kvality Pivovaru Samson, Kateřina Leštinová.

Ležák Samson loni získal v Londýně ocenění World Beer Awards za nejlepší ležák českého typu vyrobený v České republice. Nealkoholické Pito ve stejné soutěži získalo ve své kategorii stříbrnou medaili. Samson zaujal porotu také v soutěži Brussels Beer Challenge, kde obdržel Certificate of Excellence. Ležák Samson zabodoval i v soutěži českých pivních znalců První pivní extraliga. Mezi českými pivy mu porota udělila druhé místo. „Samson má co říci nejenom našim slovenským přátelům. Jeho vyvážený charakter oceňují i zákazníci v sousedním Rakousku, či tradiční pivaři z Dánska nebo i v daleké Austrálii. Doufáme, že se počet zahraničních zájemců bude dále zvyšovat,“ míní Dřevikovský. V současné době vyváží pivovar do 20 zemí světa.

Pivovar Samson byl na konci listopadu 2018 oceněn také redakcí specializovaného časopisu „Pivo, Bier & Ale“ za koncept a realizaci přestavby a celkové modernizace pivovaru, ve které hrály prim investice AB InBev ve výši téměř půl miliardy korun. Kromě technologických investic došlo i na srdce pivovaru – varnu, která získala po zásluze nový kabát v podobě nové fasády.

Samson byl jediným oficiálním pivem pro Českou republiku na loňském Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. V areálu Pivovaru Samson proběhl pod patronátem primátora města první ročník SamsonFestu, kde se mohli jeho návštěvníci osobně setkat s brazilskou fotbalovou legendou a rekordmanem Cafu, dvojnásobným mistrem světa a vítězem Ligy mistrů v dresu AC Milán. Společně s ním se mohli čeští fotbaloví fandové na SamsonFestu setkat i s českým míčovým virtuózem a internacionálem, jihočeským rodákem Karlem Poborským. Pivovar Samson loni přišel také s unikátním konceptem svých webových stránek, který získal první místo v prestižní soutěži WebTop100 v kategorii Gastronomie.

„V závěru roku jsme pro naše příznivce připravili speciál BOCK. Silný ležák byl pomyslným dárkem a je vítanou novinkou v našem portfoliu. Jsem potěšen, že naše pivo sbírá jedno ocenění za druhým a patří k těm nejlepším nejen v České republice,“ doplňuje sládek Pivovaru Samson, Radim Lavička.

„Investice do zkvalitnění výroby a nových technologií budou pokračovat. V této etapě a v řádu milionů korun se bude jednat hlavně o modernizaci části sudové KEG linky, další vylepšení zařízení v Cold Blocku a úpravu etiketovacího stroje, která umožní použití nových podhrdlových etiket. Část prostředků chceme věnovat také na rozvoj marketingu. Pro tento rok plánujeme např. nový design pivních etiket,“ prozrazuje ředitel Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největší pivovarnickou skupinou na světě. Samson se tak zařadil mezi světové značky koncernu. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do značek, jako je právě Samson.

Pivovar Samson bojuje se ztrátou. Přesáhla už půl miliardy

Publikováno:před 7 měsíciZdroj:E15.czAutor:Barbora Pánková

Tuzemská společnost Pivovar Samson dosahuje jedné z největších kumulovaných ztrát v českém pivovarnickém byznysu. Ke konci roku 2017 činila téměř 543 milionů korun.
Samson se nedostává ze ztráty podle výroční zprávy už pátý rok v řadě, předloni bylo hospodaření pivovaru v minusu 82,4 milionu korun. Propad nastal také v tržbách, které se snížily o 45 milionů na 123 milionů korun.

Překlopení do zisku pivovar neočekává ani za loňský rok. „Zisk stále nevykazujeme, je to i kvůli velkým investicím,“ sdělil loni v září šéf Samsonu Daniel Dřevikovský pro ČTK. Firma, která provozuje pivovar v Českých Budějovicích, investovala v posledních letech do modernizace výrobní technologie.

„V příštích letech očekáváme růst tržeb a růst výstavu při klesajících výrobních nákladech na hektolitr, což povede k výrazně lepším výsledkům,“ uvedl někdejší člen představenstva firmy Jaromír Staroba.

Na prohlubující se ztrátu upozornila ve výroční zprávě také auditorská společnost Deloitte. „Tyto události a podmínky spolu s dalšími záležitostmi ukazují na existenci významné materiální nejistoty, která může zásadním způsobem zpochybnit schopnost společnosti nepřetržitě trvat,“ uvedl auditor Ladislav Šauer.

Nicméně vlastník Samsonu slíbil českou pivovarnickou firmu dotovat nejméně další rok. „Společnost obdržela prohlášení od jediného akcionáře Anheuser-Busch Worldwide Investments, že bude podporovat aktivitu společnosti po dobu minimálně následujících dvanácti měsíců a poskytne jí potřebnou finanční podporu pro plnění jejích závazků,“ dodal Staroba.

Pivovar Samson, který na českém trhu prodává značky Samson, Pito nebo Ležák 1795, patří do brazilsko-belgické skupiny AB InBev. Jedničkou na českém trhu je Plzeňský Prazdroj, který v roce 2017 utržil šestnáct miliard korun. Následují Pivovary Staropramen s obratem 8,98 miliardy korun v roce 2017 a Heineken s obratem 3,13 miliardy korun ve stejném roce.

Samson vítá nový rok se speciálem. Silné pivo se jmenuje Bock

Publikováno:před 8 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Pivovar Samson si pro spotřebitele připravil pro začátek roku příjemné překvapení. V nejstarším českobudějovickém pivovaru uvařili nový speciál s názvem Samson Bock.
„Jsme hrdým nositelem tradic našeho pivovaru, který byl založen v roce 1795. Našim zákazníkům přinášíme silné plnosladové pivo typu Bock, při jehož výrobě jsme se inspirovali umem našich bývalých sládků z konce 19. století,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

„Bock je silnější než běžná piva, má 6,1 procenta alkoholu. Pivní znalci ocení ovocné tóny piva s aromatickými silicemi Žateckého chmelu snoubící se s jemnou chutí karamelového sladu. Pro každého sládka je to vždy svátek, když může ukázat své umění a zkombinovat výrobní postupy se správným poměrem surovin tak, aby ve výsledném produktu rozehrál nevšední symfonii vůní a chutí, “ říká sládek Pivovaru Samson Radim Lavička.

Samson připravil speciál po celých 16 letech. Českobudějovický pivovar je v Česku jedním z mála průmyslových pivovarů, který kategorii Bock v současnosti nabízí. Bock je k dispozici v lahvích a v sudech. Distribuce se zaměřuje především na Jihočeský kraj. Pivovar Samson uvařil jednu várku této limitované edice.
„Náš pivovar v posledních letech jednoznačně posiluje pozici na trhu v Česku i v zahraničí. Pro naše zákazníky je silné pivo kategorie Bock dalším důkazem, že rozšiřujeme a zkvalitňujeme naše produktové portfolio,“ dodává Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Investice do Pivovaru Samson nesou ovoce. Samson získal ocenění za modernizaci

Publikováno:před 10 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Pivovar Samson zažívá nejúspěšnější období za posledních 30 let. V uplynulých týdnech se nejstarší českobudějovický pivovar dočkal mnoha prestižních ocenění. Ve středu 28. listopadu získal další, obdržel cenu za nejlepší koncept a realizaci přestavbu pivovaru v roce 2018, kterou udělila redakce časopisu Pivo, Beer & Ale.

„Získali jsme jednu z hlavních cen. Stalo se tak zejména kvůli masivním investicím AB InBev ve výši zhruba 400 milionů korun a úsilí našich zaměstnanců, bez nichž bychom nebyli tam, kde jsme. Náš pivovar se může pochlubit špičkovými technologiemi, které se odrážejí v kvalitě našeho piva. Děkujeme porotcům, že ocenili významné pokroky, které jsme v poslední době učinili,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. Slavnostní ceremoniál proběhl v prostorách Klášterního pivovaru Strahov.

Šéfredaktor časopisu Pivo, Beer & Ale Pavel Borowiec se o modernizaci Pivovaru Samson přesvědčil osobně. „V českých podmínkách je to unikátní zlepšení, Samson nyní nabízí pivo, jehož konzumace je opravdovým zážitkem. Naše cena za letošní rok je ve správných rukou,“ říká Borowiec.

Pivovar Samson ze skupiny AB InBev díky změnám sbírá v poslední době ceny jak na běžícím pásu. V září získal jeho ležák zlatou medaili v prestižní mezinárodní soutěži World Beer Awards, legendární Pito navíc skončilo ve své kategorii na druhém místě. V listopadu byl ležák Samson stříbrný v degustační soutěži českých odborníků První pivní extraliga. Porotci soutěže WebTop100 zase ocenili webové stránky Pivovaru Samson jako nejlepší v kategorii gastronomie. Samson se neztratil ani v belgické soutěži Brussels Beer Challenge, když získal Certificate of Excellence.

„Největším oceněním pro nás zůstává stoupající zájem našich zákazníků o naše pivo. Je pro nás motivací připravovat ještě lepší produkty, budeme se také snažit zvýšit jejich portfolio,“ dodává Dřevikovský s tím, že Pivovar Samson připravuje novinku na začátek příštího roku.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Vítězný Samson má nové etikety. Zdůrazňují úspěch v mezinárodní pivní soutěži

Publikováno:před 10 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová, PR

Budějovický Pivovar Samson se těší z historického úspěchu. V prestižní World Beer Awards byl ležák Samson oceněn jako nejlepší ležák českého typu vyráběný v České republice. Pivovar Samson nyní vydává nové pivní etikety, které na mimořádný úspěch upozorňují.

„Rádi našim zákazníkům ukážeme, že Samson je opravdovým silákem mezi pivy. Náš ležák patří podle zahraničních porotců k tomu nejlepšímu, co český trh nabízí. Oceněním World Beer Awards z Londýna navazujeme na úspěchy našich předchůdců, kteří obdrželi mnoho významných ocenění na světových pivovarských soutěžích a vybudovali tak slávu Budějovického piva z našeho pivovaru. Český ležák je ve světě pojmem a pro nás je ctí, že ten nejlepší v České republice vaříme u nás v Samsonu,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson se těší podpoře belgicko – brazilského pivního koncernu AB InBev. Investice do Samsonu v posledních letech dosáhly téměř 400 milionů korun. „Bez podpory našeho partnera by bylo velmi složité prosadit se ve světě. Pro nás je kromě technologií důležité také enormní úsilí našich zaměstnanců, bez nichž bychom nebyli, kde nyní jsme,“ říká Dřevikovský s tím, že na etiketách nyní spotřebitelé najdou logo soutěže, v níž letos v České republice triumfoval Samson. Nové etikety na ležáku Samson jsou k vidění v obchodech již nyní. Během prosince se objeví v novém hávu Pito.

World Beer Awards patří v pivním světě k těm nejprestižnějším mezinárodním oceněním. O výsledcích soutěže rozhoduje mezinárodní porota, jejíž členové z celého světa jsou

kapacitami ve svém oboru. „Soutěž World Beer Awards získala během posledních pěti let výraznou prestiž a úspěch v ní může významně podpořit export vítězné značky do Velké Británie a dalších zemí,“ říká vedoucí poroty World Beer Awards pro určení národních vítězů Pavel Borowiec s tím, že soutěž se řadí k těm v Evropě nejrenomovanějším.

Pivovar Samson v posledních letech boduje v soutěžích pravidelně. Loni získala v České republice ocenění i „desítka“, pro řidiče v Samsonu připravují legendární Pito, které se opět vrací na piedestal nealkoholických piv.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Web Pivovaru Samson zvítězil v uznávané soutěži. Originální tváří je výčepní Evžen

Publikováno:před 10 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Marcela Vylitová

Nový web Pivovaru Samson se dočkal významného ocenění. V prestižní soutěži WebTop100 získal první místo v kategorii gastronomie. Porota ocenila originalitu celého konceptu webu nejstaršího českobudějovického pivovaru.

Web Pivovaru Samson byl oceněn během slavnostního ceremoniálu v Národním domě v Praze. Nové internetové stránky Pivovaru Samson zabodovaly a porazily konkurenci firemních webů v kategorii gastronomie. Projekt nového webu s charismatickým výčepním se navíc stal součástí Katalogu nejlepších digitálních řešení, který prezentuje nejlepší současné projekty digitálního marketingu.

Pořadí soutěže WebTop100 je k dispozici na https://vysledky.webtop100.cz/2018/.

Hlavní tváří webu Pivovaru Samson je výčepní Evžen Rychtařík. Charismatický srdcař, který prožil téměř celý profesní život v hospodě Na Spojce v Českých Budějovicích. „Samson je moje tekutá celoživotní láska. Jsem rád, že jsem mohl podpořit značku, která v poslední době strmě stoupá vzhůru,“ říká Rychtařík s tím, že kvalita piva Samson je díky spolupráci s belgicko – brazilským koncernem AB InBev na nejvyšší úrovni.

Web vznikal pod patronací profesionálů z NGS. „Vše jsme brali od prvního okamžiku spolupráce s nadsázkou a humorem, věřím, že je to na výsledku vidět. Velké díky patří zejména Evženovi, který ukázal, že je před objektivem stejně skvělý jako za pípou,“ říká ředitel NGS Martin Kössl.

„Ocenění pro náš web je důkazem, že postupujeme správným směrem. Naše piva získávají v Česku i v zahraničí jednu cenu za druhou, nyní se můžeme pyšnit i naším webem. Věřím, že je tím správným vodítkem pro naše zákazníky, aby si ve stále větším počtu našli cestu do hospod, restaurací, konzumů i supermarketů pro pivo značky Samson,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.23.08.2019 12:0164