Historie a současnost Pivovaru Řeporyje

Řeporyjský pivovar se nachází v zrekonstruovaném prostoru bývalého řeporyjského kina a mateřského centra Řepánek. Dříve také zde byla restaurace Prefunda. Hlavní vchod do restaurace je z řeporyjského tržiště naproti pivovarnejstarší budově městské části Prahy 5 Řeporyje domu číslo 1.

Pokud se chcete dobře najíst přijďte do Řeporyjského pivovaru, kde díky různorodosti restaurace je možné uskutečnit firemní i rodinné oslavy, rauty a dalších akce s milou obsluhou, dobrým jídlem i pitím. Upoutá Vás zde velký bar i s posezením, o patro níže restaurace s velkou pecí na pizzu i přírodně upravované maso. Dále zde mají velký sál který je možný si pronajmout k různým společenským akcím.

Pivovar se nachází ve spodní části budovy a je propojen s restaurací velkou skleněnou výlohou, kde se bude vařit pivo tradiční metodou. (z vody, sladu a chmele).
Zdroj:Stránky Pivovaru Řeporyje, 2018


Více na stránkách pivovaru

V Řeporyjích byl otevřen minipivovar. Najdete ho v bývalém kině.

Publikováno:před 5 letyZdroj:Náš Region

Nedaleko hlavního řeporyjského náměstí v uličce Na tržišti vyrostl Pivovar Řeporyje, počátkem června otevřel.
Pivovar s restaurací je umístěn v bývalém hostinci U Šimáčků, ve kterém vznikl v roce 1925 biograf. Ten je už s rokem 1932 uváděn jako zvukový a v roce 1963 bylo kino rekonstruováno na širokoúhlé promítání. Jako většina pražských kin však nepřežilo 90. léta, kdy se biografy začaly postupně rušit.
Zchátralý objekt byl vrácen v restituci majitelům, žijícím v zahraničí. Od nich je pak koupil místní patriot a začal s rekonstrukcí s tím, aby pozvedl kulturní život obce. Biograf s pravidelným promítáním tam už sice nebude, ale víceúčelový kulturní sál ano. K tomu restaurace, která tam kdysi též bývala a zvala se Prefunda a… pivovar.

Trocha technologických informací
Pivo vaří sládek Tomáš Mikulica.
Varna je dvounádobová (+ vířivka) o objemu 10 hektolitrů, spilka má tři otevřené nádoby po 20 hektolitrech a 1 CK tank pro svrchní kvašení. V ležáckém sklepě pak je 13 tanků po 20 hektolitrech a dva po deseti, určených pro ležení piv svrchního kvašení.

Slad odebírá pivovar ze Záhlinic a Benešova, speciální pak od firmy Weyermann. Chmelí se českými odrůdami – žatecký poloraný červeňák, Premiant, Sládek, Kazbek a na svrchně kvšená piva se používají aromatické chmely americké.

Ve stálém sortimentu pivovaru budou světlá 10° Prefunda, světlá 12° a 12° polotmavá – Řeporyjský ležák a 14° tmavá. K tomu dva speciály. Třeba ta žitná 13° Mlynářská. Všechna piva budou na čepu v přilehlé restauraci, která disponuje šesti pípami.
Na pivovarskou varnu se můžete podívat v restauraci prosklenou stěnou.

Řeporyje jsou dobrým cílem procházek
Řeporyje jsou od roku 1974 jednou z 57 městských částí hlavního města Prahy. Městská část se skládá z území Řeporyj, Zadní Kopaniny a a menších částí katastru Stodůlky a Třebonice. Žije tu 4000 obyvatel. Blízkost Prokopského a Dalejského údolí dává možnost pěkných procházek i turistických výletů v této lokalitě.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.05.07.2018 16:191