Historie a současnost Partypivovaru Rambousek

Založení pivovaru v březnu 2002 předcházely 2 roky a 2 měsíce tvrdé, ale zajímavé práce. Od první myšlenky dne 16. ledna 2000 až do první várky 13. března 2002 uplynula sice nějaká doba, ale přinesla i své ovoce. Průběžně máme v naší sortimentní nabídce tyto základní druhy: „Classic“ 11,5% světlé, „Flieger“ 12% světlé, „Eliščino Královské“ 13% kaštanomedový speciál a 16% černé, „Hradecké bílé“ 12% světlé (vyráběno příležitostně, jako vzpomínka na Hradec Králové kolem roku 1499).
A co je jistě pozoruhodné a bezpochyby ojedinělé pro našeho konzumenta je fakt, že pivovárek za přispění tajemných rukou a umu svého sládka vyrábí pivo výhradně na zakázku. Tato filosofie je široko daleko raritou.
A co nás těší nejvíce? Skutečný a nefalšovaný zájem o naše pivo v tak krátké době od zahájení výroby, o čemž svědčí např. jeho prezentace při BRAU Beviale 2002 Nürnberg ve dnech 13.-15.11.2002, na brněnském REGIONTOUR od 9. do 12. ledna 2003 a na 70. ročníku mezinárodní výstavy Grüne Woche v Berlíně. Významným oceněním práce našeho sládka a majitele v jedné osobě, je získání 3. místa na XXII. Slavnostech piva v Táboře 2012 - "Zlatá pivní pečeť", se svým produktem vyrobeným v zahraničí v tzv. "Nepivní zemi" Slovinsku.. Jeho 18% Porter ze šesti druhů belgických sladů, se zařadil ihned za renomované velké pivovary, jakými jsou pivovar Náchod a Protivín a před pivovarruský pivovar JSC Baltika ze St. Petersburgu. Za zajímavost jistě stojí uvést, že naše pivo již putovalo k ochutnávce do slunné Californie a Severní Dakoty v USA. Světlé i tmavé pivo z naší produkce měl možnost degustovat i světově uznávaný znalec piva a autor mnoha odborných publikací Michael Jackson v Londýně a především také mnohé významné osobnosti politického a společenského života. Např. bývalý český prezident Václav Havel, současný prezident Václav Klaus, předseda Senátu ČR Přemysl Sobotka, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a mnozí další ministři Vlády. Rovněž tak někteří významní zahraniční státníci a zastupitelé zahraničních vlád. Od června roku 2007 se datuje naše spolupráce i se zahraničím. Například aktivní účastí při různých slavnostních zahajovacích ceremoniálech výstav. V poslední době bylo naše pivo vyrobeno pro světově známého maratónského plavce Martina Strela, přemožitele např. Amazonky v délce 5430km, Mississippi v délce 3797km, Žluté řeky v Číně v délce 4003 km.a mnoha dalších. Tím náš prozatímní výčet nekončí. Naše pivo ochutnali též v Německu, Slovinsku, Španělsku, Walesu, Dánsku, Chorvatsku, Bosně, Švédsku, Estonsku, Litvě, Peru, Gruzii, Rusku, Polsku, Irsku, Anglii, Slovensku, Švýcarsku, Francii ale i na Kanárských ostrovech či v daleké Číně nebo Tasmánii, což činí neuvěřitelných 23 zemí za necelé tři roky od našeho založení! Za skutečnou raritu lze označit i nadmořskou výšku, ve které byla láhev našeho piva otevřena pro osvěžení a to rovných 2426 m nad mořem na vrcholu Roque de Los Muchachos na ostrově La Palma.
Náš cíl je samozřejmě dlouhodobá spolupráce s konzumentem. Firemní filosofií je rovněž individuální a osobní servis. Značka našeho piva je známkou kvality a regionálního charakteru. Ve velmi omezeném množství se naše pivo občas stává rovněž degustačním zpestřením některých podniků např. v Praze, Olomouci, Brně i například ve vinařských Valticích a jedná se i s dalšími zájemci.
Naše pivo se v současné době točí pravidelně již i v zahraničí a to ve slovinském Mariboru ve známém a hojně navštěvovaném Penzionu Lešnik.V současné době se ve spolupráci s agenturami rozšiřuje dále okruh našich dalších aktivit, jako např. vstup do zájmové turistiky, tzn. domácí výrobou piva.
Zdroj:Stránky Partypivovaru Rambousek, 2015


Dne 29. června 2016 v 16:00 hod jsme ukončili provoz ve stávajícím pivovárku v Hradci Králové, Pivovarské náměstí 1245. Jeho novým působištěm budou historické prostory Pardubického pivovaru. Zařízení zde bude sloužit nejen k propagačním účelům při prohlídkách, ale také jako vývojová laboratoř či zážitkový prostor.

Dne 25.11.2016 byl v Pardubickém pivovaru otevřen jako následník minipivovar Arnošt.
Zdroj:Stránky Partypivovaru Rambousek, 2016