Historie a současnost Pivovaru Perron

Příběh roztockého pivovaru PERRON se začal psát v roce 2016, kdy začal Pavel Šnajdr coby „homebrewer“ vařit v malém domácím pivovaru vlastní piva. S minimálními znalostmi, ale o to s větším nadšením pak realizoval své pivní fantazie v pivovaru Greinfather, kde si vyzkoušel uvařit piva mnoha pivních stylů a chutí: klasické české ležáky světlé i tmavé, pivovarsvrchně kvašená piva typu IPA , APA, Neipa, Stout, ovocná piva, pšeničná piva apod.

S postupně nabytými znalostmi a zkušenostmi se zvyšovala i kvalita jeho piva. Dvacet litrů uvařeného piva za den začalo být málo, a tak pořídil větší 50ti litrovou varnu Braumaister a řízeně chlazené tanky.

Nadšen novou technologií urputně vařil, piloval své recepty a nadále studoval vše okolo procesu výroby. V roce 2019 absolvoval na Beer Academy teorii výroby piva a sladu, kterou uvedl v praxi v Kunratickém pivovaru. Následovalo složení zkoušek a získání celoevropsky platného certifikátu v oboru pivovarnictví a sladovnictví.

V roce 2020 zakládá společnost Pivovar Roztoky s.r.o.,která začala prodávat vlastní piva pod obchodní značkou PERRON, který je dočasně tzv. létajícím pivovarem. Jedná se o pivovar, který si pronajímá volné kapacity spřátelených pivovarů, kde se pak vaří dle vlastní receptury.

„Český ležák považuji za naprostý fenomén, který je pro mě absolutně nedotknutelný. Proto jsem z úcty pivovark tomuto pivu uvedl na trh jako první právě PERRON 12, který jsem ve svém domácím pivovaru piloval dva roky. Jedná se o klasický český ležák vařený tradičním způsobem na tři rmuty. Je to nejtradičnější a zároveň nejnáročnější způsob výroby piva, který jsme zdědili po našich skvělých pivovarských předcích Ležákem ale mé ambice nekončí. V brzké době se dočkáte i svrchně kvašená piva která bylo v Čechách dlouhá desetiletí prakticky zapomenuto a díky minipivovarům se v posledních letech opět dostává do srdcí milovníků piva,“ říká Pavel Šnajdr.

Dalším velkým plánem je výstavba vlastního pivovaru a pivovarské restaurace. Obojí se bude nacházet v prostorách bývalé nádražní restaurace v Nádražní ulici čp.56 v Roztokách, kde již v současné době probíhají projekční práce. Právě historické souvislosti a poloha budovy, která leží v těsném sousedství vlakového nástupiště, byla jednou z inspirací, proč se nové roztocké pivo jmenuje PERRON.
Zdroj:Stránky Pivovaru Perron, 2020


Více na stránkách pivovaru