Historie a současnost pivovaru Perlová voda

Píše se rok 1593 a v nedaleké alchymistické dílně v Budyni nad Ohří vaří Tycho Brahe pro Rudolfa II. “PERLOVOU VODU”. Rudolf se po ní cítí zdravější, mladší a plný síly. Elixír mládí, který alchymisté tak dlouho hledali, je konečně na světě. Tycho Brahe se však obává vyzrazení svého tajného receptu a ukrývá ho u své milé děvečky na našem statku, kde na dlouhá staletí upadá v zapomnění…
Po více jak 400 letech dochází k rozsáhlé rekonstrukci statku a k nalezení ukrytého receptu. pivovarDíky jeho znovuzrození tak můžete nyní i Vy najít prostor, pohodu, klid, milé lidi a objevit zde svůj elixír života.

Náš penzion naleznete v Kostelci nad Ohří - malé vsi spadající pod 4 km vzdálené město Budyně nad Ohří. Dominantou obce je kostel zasvěcený svatému Petru a Pavlu od pražského stavitele Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Za penzionem se na pravém břehu Malé Ohře rozkládá přírodní rezervace Myslivna - souvislý zachovalý komplex mokřadů a lužních lesů. A v bezprostřední blízkosti penzionu se nachází i několik cyklostezek a síť turistického značení, které Vás dovedou na mnoho krásných míst.

Jsme penzion s restaurací, vlastním pivovarem a wellness zónou. K dispozici pro Vás máme dva konferenční sály s celkovou kapacitou až 160 míst, výstavní galerii, multifunkční travnaté hřiště a koupací biotopové jezírko. Jsme ideálním místem pro Vaše firemní akce, nezapomenutelnou svatbu, atraktivní rodinný pobyt nebo odpočinkový víkend.

Naše piva vaříme dle tradičních postupů a receptur, z kvalitních českých sladů, žateckého chmele, místní studniční vody a jemných pivovarských kvasnic. Díky zkušenostem sládků tak vzniká lahodné a jedinečné pivo, které vás mile překvapí svou chutí.
Zdroj:Stránky dvora Perlová voda, 2016


Více na stránkách pivovaru

Pivovar Perlová voda

Kdy:14.10.2020do:CovidObec:Kostelec nad OhříZdroj:Pivovar Perlová voda

HLÁSÍME OTEVŘENO Doba je divná, ale my se nevzdáváme a hlásíme, že máme otevřeno. Od dnešního dne také frčí naše výdejové okno. Otevřené ho máme každý den od 11 do 20 hodin. Fungovat bude nejen k výdeji jídel, ale i jako malý shop, kde koupíte naše domácí výrobky - marmelády, mošty, omáčky, paštiky, medy, pivovice a samozřejmě naše pivo!
A protože našeho piva není nikdy dost, budeme rádi, když si ho objednáte i na víkend domů. Každý pátek a sobotu jsme připraveni ho rozvážet po předchozí objednávce po okolí do zhruba 25 km. Takže všichni od Litoměřic po Roudnici volejte a neváhejte si o něj říct. Minimální odběr jsou 3 ks litrových petek, ale narovinu - máme fešné krabice s logem Lanýže na 4 kousky, takže na to myslete, ať máte i pro souseda.