Historie a současnost pivovaru Perlová voda

Píše se rok 1593 a v nedaleké alchymistické dílně v Budyni nad Ohří vaří Tycho Brahe pro Rudolfa II. “PERLOVOU VODU”. Rudolf se po ní cítí zdravější, mladší a plný síly. Elixír mládí, který alchymisté tak dlouho hledali, je konečně na světě. Tycho Brahe se však obává vyzrazení svého tajného receptu a ukrývá ho u své milé děvečky na našem statku, kde na dlouhá staletí upadá v zapomnění…
Po více jak 400 letech dochází k rozsáhlé rekonstrukci statku a k nalezení ukrytého receptu. pivovarDíky jeho znovuzrození tak můžete nyní i Vy najít prostor, pohodu, klid, milé lidi a objevit zde svůj elixír života.

Náš penzion naleznete v Kostelci nad Ohří - malé vsi spadající pod 4 km vzdálené město Budyně nad Ohří. Dominantou obce je kostel zasvěcený svatému Petru a Pavlu od pražského stavitele Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Za penzionem se na pravém břehu Malé Ohře rozkládá přírodní rezervace Myslivna - souvislý zachovalý komplex mokřadů a lužních lesů. A v bezprostřední blízkosti penzionu se nachází i několik cyklostezek a síť turistického značení, které Vás dovedou na mnoho krásných míst.

Jsme penzion s restaurací, vlastním pivovarem a wellness zónou. K dispozici pro Vás máme dva konferenční sály s celkovou kapacitou až 160 míst, výstavní galerii, multifunkční travnaté hřiště a koupací biotopové jezírko. Jsme ideálním místem pro Vaše firemní akce, nezapomenutelnou svatbu, atraktivní rodinný pobyt nebo odpočinkový víkend.

Naše piva vaříme dle tradičních postupů a receptur, z kvalitních českých sladů, žateckého chmele, místní studniční vody a jemných pivovarských kvasnic. Díky zkušenostem sládků tak vzniká lahodné a jedinečné pivo, které vás mile překvapí svou chutí.
Zdroj:Stránky dvora Perlová voda, 2016


Více na stránkách pivovaru