Historie a současnost minipivovaru O.SKAR

Pivo mě baví a pivo mi chutná. Začal jsem se tedy o pivo více zajímat a nemyslím tím pouze o jeho pití 🙂 ale i technologii vaření a o další věci s tím spojené. Objížděl jsem pivovary nejen v Čechách, ale i v zahraničí a degustoval různé pivní styly. Zjistil jsem, že pivo není jen český ležák a objevil jsem pro mě dosud neznámé chutě, barvy a vůně. Snil jsem o tom, že si jednou na důchod pořídím svůj vlastní pivovar.. Ale pak jsem si řekl: Proč čekat až na důchod, žiju teď a tady, tak na co čekat!? To se stalo v roce 2017 impulsem pro založení vlastního minipivovaru. Jenže takový pivovar, to není jen tak. Potřebujete prostory, technologii atd. Bylo také potřeba doplnit si vzdělání a nabrat zkušenosti ve vaření. Začal jsem tedy využívat technologie spřátelených pivovarů a distribuovat pivo pod vlastním jménem a to doslova. Název O.SKAR je vlastně zkratka mého jméno a příjmení (a proto ta tečka, na kterou se často ptáte..).

V současnosti jej již technologie na místě a čekáme na legislativní schválení provozu, takže snad již brzy si budete moci pochutnat na pivu z nového pivovaru.

Děkuji své ženě za podporu a trpělivost, kterou se mnou má a také rodině a přátelům, kteří mi pomáhají jít si za svým snem. Bez Vás všech bych to nedokázal.
Zdroj:Stránky pivovaru O.SKAR, 2020


V listopadu 2021 létající pivovar přistál a začal vařit na své technologii.


Více na stránkách pivovaru