Historie a současnost pivovaru MØK

MØK je nový létající projekt dvou sládků. Kočovný pivovar, který sídlí v Brně a využívá kapacity okolních pivovarů.

Našim cílem je vařit pro vás vynikající, poctivé pivo a skloubit v něm dva rozdílné světy – Moravu a Skandinávii. Z toho vychází i naše motto. V první fázi naší existence nebudeme mít vlastní „kamenný pivovar“, bude tzv. kočovat, tedy vařit na kontrakt v ostatních minipivovarech. pivovarAle nezoufejte, piva bude dost. Ať už ve Vašich oblíbených pivnicích nebo na jednom z mnoha festivalů, ať už pivních nebo jinak zaměřených.

Další fází bude, pevně věříme, vlastní pivovar. V tomto ohledu na projektu poctivě pracujeme, takže doufáme, že Vás budeme brzy moci informovat o dalším úspěšném posunu. K čemuž by měla posloužit právě tato sekce.

Ale dost už bylo omílání, pojďme na konkrétnější informace. U nás si přijdete jak na spodně kvašená piva, tak na „svrchňáky“, a nebudou to jenom dobře známé ležáky a dvojice APA/IPA – můžete se těšit na daleko širší portfolio. O nových várkách Vás budeme průběžně informovat.

A ještě jedna důležitá věc! Že nevíte, jak vyslovit slovo MØK? Je to jednoduché, záleží čistě na Vás. Pokud jste scestovalí a cítíte se být zkušenými lingvisty, můžete náš název vyslovovat jako [moek] nebo [mék], pokud vám naopak cizojazyčná slova lezou, nebo spíš nelezou, krkem spokojíme se s hezkým českým [mok]. Což byl nakonec náš cíl, spojit Skandinávii (Ø) a Česko (mok, třeba zlatavý) v jednom slově.
Zdroj:Stránky pivovaru MØK, 2018