Historie a současnost pivovaru Mikuláš

Pivovar Mikuláš, první řemeslný pivovar na Malé Straně, založil zdejší starousedlík Miloslav Fučík, kterému nikdo neřekne jinak než „Slávečku“ nebo „krkovičko“ podle řeznictví které spoluzaložil. Je nejen milovníkem dobrého piva, ale hlavně jídla. Poblíž, takřka přes ulici už dlouhá léta provozuje řeznictví „Masný Krám“ kam pro dobroty a vlídné slovo pravidelně chodí především místní lidé z Malé Strany.

Z poptávky místních vznikla myšlenka na založení pivovaru. Myšlenka se během několika let stala skutečností a tak se zrodil pivovar Mikuláš. pivovarJméno pivovaru má spojitost s blízkostí chrámu Sv. Mikuláše. Pivovar má 500 litrovou varnu a denně může uvařit až jeden hektolitr piva a stočit do ležáckého sklepa který pojme zatím cca 8000 litrů piva. Piva u nás ochutnáte různorodá s původními recepturami notně vzdálenými Malostranskému náměstí.

Pivnice
Útulná pivnice našeho pivovaru nabízí svým hostům posezení pro 60 osob, v případě předchozí rezervace lze kapacitu navýšit až na 80 míst. Příjemný interier se starobylými klenbami a historickou atmosférou zdobí díla významného českého sochaře Olbrama Zoubka.

Nabízíme autentická piva, vařená v prvním řemeslném malostranském pivovaru Mikuláš. V aktuální nabídce naleznete spodně kvašený ležák plzeňského typu, kvasnicové, Stout, Pale i pivo bavorského typu a navíc i speciály od sládka Mikyho.
Zdroj:Stránky Pivovaru Mikuláš, 2022


Více na stránkách pivovaru