Historie a současnost pivovaru Medojed

Pivovar Medojed vznikal během roku 2018, tvrdá práce a stovky odpracovaných hodin se vyplatily a na konci téhož roku jsme uvařili první várku světlého ležáku – Medojed 11 . V Pivovaru Medojed se vaříme pivo se vší poctivostí, tak jak se má. K výrobě piva využíváme pouze ty nejkvalitnější suroviny, zejména slady a chmele českého původu bez jakýchkoliv enzymů, konzervantů či dalších přídatných surovin.

Technologie a výroba
K výrobě piva využíváme pouze ty nejkvalitnější suroviny, zejména slady a chmele českého původu bez jakýchkoliv enzymů, konzervantů či dalších přídatných surovin. Jelikož víme, že každé pivo chce svůj čas, výrobu žádným způsobem neurychlujeme. Ležák vaříme tradičním českým dekokčním způsobem nikoliv na jeden, ale na dva rmuty, abychom docílili té nejvyšší kvality. Naše nerezová varna má objem 10 hl, v jedné várce jsme proto schopni uvařit až 2000 piv.
pivovar
Hlavní kvašení probíhá v otevřených nerezových kádích na spilce, kde pivo leží 6 - 7 dní. Dokvašování neboli zrání, při kterém se dotváří pěnivost, říz, chuť, a vůně, probíhá v nerezových ležáckých tancích. Naše pivo nefiltrujeme ani nepasterizujeme, je proto vždy čerstvé a plné chuti. Každé pivo má přesně danou proceduru výroby, kterou u každé várky striktně dodržujeme, díky tomu má každé pivo z naší dílny stále stejnou chuť.

Nejsme průmyslový pivovar v malém, nepoužíváme CKT (cylindrokonické tanky), které urychlují proces kvašení ani postup HGB (High Gravity Brewing), kterým se pivo uvařené na vyšší stupeň ředí vodou na piva s nižší stupňovitostí.

Proč Medojed?
Pivovar dostal jméno po zástupci zvířecí říše, medojedovi kapském. Ten je veden v Guinessově knize rekordů jako nejnebojácnější zvíře planety. Dokáže se ubránit několikanásobně větším protivníkům a neskolí jej ani kousnutí kobry. I ty můžeš být MEDOJED, ochutnej a přidej se do smečky!

Do budoucna se můžete těšit na různé pivní speciály i staletími ověřené pivní styly. Jedním z prvních speciálů bude pivo medové, aby pivovar dostál svému jménu Medojed.
Zdroj:Stránky Pivovaru Medojed, 2020


Více na stránkách pivovaru