Historie a současnost Pivovaru Maxmilian

Provoz byl slavnostně zahájen v červenci v roce 2012, a navázal tak na tradici vaření Poctivého piva v Hanáckých Athénách. Pivo v našem pivovaru je vyráběno klasickou technologií, to znamená, že nepoužíváme žádné extrakty ani urychlovací procesy. Vyrábíme spodně kvašená piva, ležáky světlé, tmavé, speciály a pro letošní letní sezónu jsme připravili lehké pivo G-MAX s příchutí šťavnatého růžového grepu. pivovarVeškeré technologické zřízení je v nerezovém provedení. Při výrobě používáme kvalitní žatecké chmely, moravské slady, pivovarské kvasinky a kvalitní vodu.

K pivu Maxmilian můžeme říci, že je živé, nepasterované, s vyšším obsahem kvasinek, plnější chuti, s vyšší avšak vyváženou hořkostí. Stejně jako naši předkové rozvážíme pivo napřímo z pivovaru do okolních hospůdek a restaurací. Naše produkty si můžete objednat od Praha až po Bratislavu přes naše velkoobchodní partnery.

Přímý kontakt s našimi výčepními nám umožňuje neustálou kontrolu kvality čepovaného piva Maxmilian na hospodských stolech. Naše pivo můžete zakoupit v 5, 15, 30 a 50l sudech, v 1l, 1,5l PET láhvích, v dárkovém skle o obsahu 0,75l,2l s pákovím uzávěrem a dárkové kazety pro slavnostní chvíle s třemi druhy piva. K prodaným sudům Vám rádi zapůjčíme výčepní zařízení. Tato výčepní zařízení jsou určena pro menší akce tipu oslava narozenin, grilování atd. (uchladí cca 15-20l/1hod). Pro pořádání větších akcí (koncerty, hody, sportovní akce atd.) jsme, připraveni Vám pronajmout stan, profesionální výčepní zařízení, pivníka včetně obsluhy. Cena v tomto případě je dohodou. Vychlazení sudů s pivem na akce je zdarma. Pro sběratele nabízíme k prodeji pivní sklenice, pivní tácky, etikety a trička.
Zdroj:Stránky Pivovaru Maxmilian, 2016


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky Pivovaru Maxmilian

Kdy:dle dohodyObec:KroměřížZdroj:Pivovar Maxmilian

Pivovar Kroměříž zve organizované skupiny návštěvníků k prohlídce, exkurzi výrobních prostor. Během prohlídky pivovaru, obklopené vůní sladu nahlédnete do tajemství výroby piva Maxmilian.

Exkurze provádíme třikrát do týdne a to v úterý, čtvrtek a sobotu od 13.00 do 17.00 hodin po písemné, nebo telefonické rezervaci pro 5 až 20 osob.

(obchod@pivomaxmilian.cz, telefon 737 261 251).

Cena prohlídky 150,- Kč na osobu

Cena zahrnuje odborný výklad o vaření piva a historii pivovaru, degustaci všech druhů vyráběných piv Maxmilian z ležáckých tanků a na cestu domů dárek v podobě zlatavého moku Maxmilian.

Aktualizováno: před rokem

RedMax 14° polotmavý velikonoční speciál

Publikováno:před 4 letyZdroj:Pivovar Maxmilian

Polotmavý speciál typu „BOCK" Silné polotmavé pivo, historicky pocházející od mnichovských sládků, vařené k významným příležitostem a svátkům. Náš velikonoční „bock" se vyznačuje temnou karmínovou barvou, bohatou a hustou pěnou, kterou mu propůjčila kombinace čtyř sladů, z toho dva slady pochází přímo z bavorské oblasti. Chmelovou hořkost mu pak dodává kombinace tří chmelů, díky které získal i zajímavé aroma. Vyšší hořkost, potlačená karamelová sladkost, bohatá pěna, zajímavé chmelové aroma, vysoká pitelnost – to jsou synonyma tohoto velikonočního moku.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.27.03.2015 09:431