Historie a současnost Pivovaru Maxmilian

Provoz byl slavnostně zahájen v červenci v roce 2012, a navázal tak na tradici vaření Poctivého piva v Hanáckých Athénách. Pivo v našem pivovaru je vyráběno klasickou technologií, to znamená, že nepoužíváme žádné extrakty ani urychlovací procesy. Vyrábíme spodně kvašená piva, ležáky světlé, tmavé, speciály a pro letošní letní sezónu jsme připravili lehké pivo G-MAX s příchutí šťavnatého růžového grepu. pivovarVeškeré technologické zřízení je v nerezovém provedení. Při výrobě používáme kvalitní žatecké chmely, moravské slady, pivovarské kvasinky a kvalitní vodu.

K pivu Maxmilian můžeme říci, že je živé, nepasterované, s vyšším obsahem kvasinek, plnější chuti, s vyšší avšak vyváženou hořkostí. Stejně jako naši předkové rozvážíme pivo napřímo z pivovaru do okolních hospůdek a restaurací. Naše produkty si můžete objednat od Praha až po Bratislavu přes naše velkoobchodní partnery.

Přímý kontakt s našimi výčepními nám umožňuje neustálou kontrolu kvality čepovaného piva Maxmilian na hospodských stolech. Naše pivo můžete zakoupit v 5, 15, 30 a 50l sudech, v 1l, 1,5l PET láhvích, v dárkovém skle o obsahu 0,75l,2l s pákovím uzávěrem a dárkové kazety pro slavnostní chvíle s třemi druhy piva. K prodaným sudům Vám rádi zapůjčíme výčepní zařízení. Tato výčepní zařízení jsou určena pro menší akce tipu oslava narozenin, grilování atd. (uchladí cca 15-20l/1hod). Pro pořádání větších akcí (koncerty, hody, sportovní akce atd.) jsme, připraveni Vám pronajmout stan, profesionální výčepní zařízení, pivníka včetně obsluhy. Cena v tomto případě je dohodou. Vychlazení sudů s pivem na akce je zdarma. Pro sběratele nabízíme k prodeji pivní sklenice, pivní tácky, etikety a trička.
Zdroj:Stránky Pivovaru Maxmilian, 2016


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky Pivovaru Maxmilian

Kdy:dle dohody Po-SoObec:KroměřížZdroj:Pivovar Maxmilian

Pivovar Kroměříž zve organizované skupiny návštěvníků k prohlídce, exkurzi výrobních prostor. Během prohlídky pivovaru, obklopené vůní sladu nahlédnete do tajemství výroby piva Maxmilian.

Prohlídky jsou možné od pondělí do soboty po předchozí telefonické domluvě na tel. č. 702 204 988 nebo na mailu obchod@pivomaxmilian.cz.

Cena prohlídky 300,- Kč na osobu

Cena zahrnuje odborný výklad o vaření piva a historii pivovaru, degustaci všech druhů vyráběných piv Maxmilian z ležáckých tanků a na cestu domů dárek v podobě zlatavého moku Maxmilian.

Aktualizováno: před 5 lety

Vaření piva je pro mě návrat ke kořenům, říká sládek Petr Skřička

Publikováno:před 5 letyZdroj:Kroměřížský deníkAutor:Martina Valentíková

Nejprve vařil pivo doma v garáži, pak se ocitl u začátků kroměřížského pivovaru Maxmilian. A když právě odtud přišla nabídka, aby pracoval na pozici sládka, rozhodl se příležitost využít.

Pivo vaří profesionálně již sedmým rokem, přesto se Petr Skřička nepovažuje za hotového sládka, ale stále touží poznávat nové chutě a vůně.
Láska k pivu se u něj vyvíjela postupně.

„V mládí jsem nebyl pivní nadšenec, tehdy jsem si občas dal jen desítku. To se změnilo, když jsme se s kamarádem rozhodli z legrace uvařit pivo sami. Zajímalo nás, jestli je možné v domácích podmínkách připravit opravdu dobré pivo,“ popisuje první zážitek z domácího vaření Petr Skřička.

S kamarádem sehnali polotovar, který jim práci usnadnil. Výsledek se jim povedl, ale shodli se, že ještě něco schází.

„Rozhodli jsme se pivo uvařit znovu, tentokrát se vším všudy – a začali jsme shánět slad, kvasnice a chmel. Tehdy jsme se stali pravými homebrewery, tedy domovarníky, kteří vaří pivo v domácích podmínkách,“ vzpomíná Skřička.

Uplynuly čtyři roky a kamarád Petra Skřičky přišel s nápadem začít se věnovat vaření piva naplno a v tomto oboru podnikat.

„Pomáhal jsem při zakládání pivovaru Maxmilian, například jsem konzultoval rozmístění varní technologie. Kamarád pak začal pracovat jako sládek, jenže po půl roce se mu změnila životní situace a z pivovaru odešel,“ vzpomíná na nelehké začátky Skřička. Aby všechna předchozí námaha nepřišla vniveč, rozhodl se převzít místo sládka.

„Takže mě vlastně na cestu sládka přivedla náhoda,“ směje se Skřička.

Práci v malém pivovaru si velmi užívá, baví jej hra s chutěmi a vymýšlení nových druhů piva. Nejvíce jej těší, když vidí, že jeho pivo druhým lidem chutná.

„Pro mě je to návrat ke kořenům, protože oba moji rodiče se pohybovali v gastronomii. Je to sice náročné řemeslo, protože se musíte starat o fungování provozu nebo řešit opravy, ale zároveň mě velmi naplňuje,“ svěřuje se Skřička. Ke svému řemeslu má ale velký respekt.

„Nepovažuji se za profesionálního sládka, protože ten musí mít mnohaleté zkušenosti. Když navíc vidím, jaké nejrůznější druhy piva se ve světě vaří, tak si myslím, že to do smrti neobsáhnu,“ dodává Petr Skřička.

RedMax 14° polotmavý velikonoční speciál

Publikováno:před 9 letyZdroj:Pivovar Maxmilian

Polotmavý speciál typu „BOCK" Silné polotmavé pivo, historicky pocházející od mnichovských sládků, vařené k významným příležitostem a svátkům. Náš velikonoční „bock" se vyznačuje temnou karmínovou barvou, bohatou a hustou pěnou, kterou mu propůjčila kombinace čtyř sladů, z toho dva slady pochází přímo z bavorské oblasti. Chmelovou hořkost mu pak dodává kombinace tří chmelů, díky které získal i zajímavé aroma. Vyšší hořkost, potlačená karamelová sladkost, bohatá pěna, zajímavé chmelové aroma, vysoká pitelnost – to jsou synonyma tohoto velikonočního moku.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.29.06.2019 13:022