Historie a současnost Štiřínského pivovaru Magnát

Areál Štiřínské stodoly se nachází ve významném regionu rozkládající se mezi Prahou a řekou Sázavou, kterému se podle jedné z největších osobností české kultury, oblíbeného malíře a spisovatele Josefa Lady, přezdívá Ladův kraj. pivovarVýhodná poloha Štiřínské stodoly v obci Štiřín nedaleko Prahy v malebné, romanticky zvlněné krajině zaručuje návštěvníkům dostupnost řady historických, kulturních a přírodních zajímavostí.

Kraj se může pochlubit bohatou pivovarnickou historií. Je spojen s osobností významného průmyslníka 19. století – barona Ringoffera, zakladatele pivovaru ve Velkých Popovicích, který se společně se svou rodinou význačně zasazoval o kulturní a hospodářský rozvoj oblasti.

Areál, původně komplex hospodářských budov, byl v nedávné době citlivě zrekonstruován a dnes nabízí využití originálního prostředí k mnoha účelům. Ochutnat kulinářské umění našich kuchařů můžete v restauraci, formance či za příznivého počasí na zahrádce. Pro Vaše pohodlí byl zařízen též nekuřácký salónek, dětský koutek či uzavřené venkovní dětské hřiště. Nejen cyklistům a turistům je k dispozici stánek s rychlým občerstvením, kde lze zakoupit suroviny a ty si pak samostatně připravit ve stodole vybavené grilem. Specialitou Štiřínské stodoly je vlastní minipivovar. pivovarPro skupiny zájemců nabízíme možnost vaření vlastního piva pod odborným dozorem.

Ve Štiřínské stodole naleznete ideální podmínky pro realizaci nejrůznějších společenských akcí - svateb, oslav, firemních večírků, školení či relaxací. Nabízíme Vám možnost pronájmu prostoru letní zahrádky, stodoly s grilem, formanky a nekuřáckého salónku.

Pravidelně pro Vás připravujeme společenské akce gastronomického rázu. Pro labužníky pořádáme večery světových kuchyní, ale na své si mohou přijít i milovníci klasické české kuchyně a zúčastnit se například zabijačkových či husích hodů. Pro každého příznivce hudby máme připraven bohatý program hudebních večerů.
Zdroj:Stránky Štiřínského pivovaru, 2015


Na konci roku 2019 pivovar již nevaří svá piva, ale v průběhu roku 2020 by mělo být vaření obnoveno. Restaurace funguje v běžném režimu.

Štiřínský pivovar slaví vánočním speciálem

Publikováno:před 8 letyZdroj:ČtiDoma.czAutor:Michal Štingl

Ve Štiřínské stodole můžete ochutnat Vánoční speciál Magnát a odnést si lahev limitované edice. Podrobnosti nám prozradil sládek Ladislav Černý.

Celkem byly pro letošní Vánoce vyrobeny čtyři várky, každá o objemu cca 160 litrů. Doba zrání - ležení ve sklepě při konstantní teplotě 3 stupňů byla 60 dnů.

Zlatavý speciál
"Náš Vánoční speciál jsme uvařili dle staré receptury a bez veškerých přísad či náhražek. Plzeňský, bavorský, karamelový a slad typu porter společně s chmelem ze žatecké oblasti již při vaření dávaly příjemnou aromatickou vůni a zlatavě tmavě hnědá barva mladiny zvýrazňovala vlastnosti speciálu," popisuje výrobu štiřínský sládek Ladislav Černý.

Limitovaná edice
Zájemci se mohou s vánočním Magnátem potěšit i doma. "Pro letošní sváteční dobu konce roku jsme připravili a stočili do skleněných lahví s patentovým uzávěrem, opatřených etiketou a páskou přes uzávěr, celkem 70 lahví tohoto výjmečného piva," říká sládek Ladislav Černý.

Oslavte s Magnátem
Jeden půllitr je v pivovarské restauraci nabízen za cenu 35 Kč a hosté jej velice rádi ochutnávají. Můžete si na něj zajít a oslavit Silvestra. Otevřeno mají dnes od 11 hodin a slavit se bude dokud bude zábava.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.31.12.2015 15:231