Historie a současnost Pivovaru Lednice

Pivovar jsme otevřeli v červnu 2022 v samotném srdci Lednice, na dohled od Lednicko-valtického areálu, v kraji posetém vinohrady.
Pročpivo z Jižní Moravy? Říkáme si – a pročne? Místo světového dědictví UNESCO v sobězachovává genius loci, který vybízí k vyjímečnosti. S pokorou k tradici zde proto vytváříme něco nového. pivovar

Nabízíme převážně spodně kvašená piva, ale i pivní speciály. Naší vlajkovou lodí jsou ležáky, které jsou oblíbené díky jejich vysoké plnosti a typické plzeňské chuti.

V hlavní roli sládek Prokop Herák
Prokop, původním povoláním geodet, který po začátcích s vařením piva v domácích podmínkách, a následným absolvování rekvalifikačního kurzu ve VÚPS, si splnil sen, stát se profesionálním sládkem, který momentálně uvaří každý měsíc cca 80 hl piva pro naše hosty. Prokopa přivedla do tohoto oboru láska k pivu a také trochu rodinná historie. Jeho pradědeček byl předsedou a zakladatelem akciového pivovaru Břeclav, dá se tedy říci, že vaření piva má v genech. Prokop rád vaří zejména tradiční český ležák, který je vlajkovou lodí pivovaru v Lednici. Tak přijďte ochutnat!

U nás máte vždy co objevovat
Unikátní propojení pivovaru, restaurace, ubytování a wellness s výhledem na zámek jen tak někde nenajdete. Přesvědčte se sami.
Zdroj:Stránky Pivovaru Lednice, 2023Více na stránkách pivovaru