Historie a současnost pivovaru Kutílkova palírna

Od 1.10.2010 jsme zahájili provoz pivovaru. Vaříme světlá i tmavá nefiltrovaná kvasnicová piva o stupňovitosti 11° až 13°. Příležitostně vaříme i pivní speciály o stupňovitosti až 17°.
Zatím největším úspěchem je ocenení Zlatá pivní pečeť, kterou získalo naše polotmavé pivo 13°.
Pivo sudujeme do KEGů 20, 30 a 50 litrů, které lze u nás zapůjčit na zálohu. Pivo nabízíme i v 1,5 l PET lahvích. Do již použitých obalů nelze pivo stáčet.


Více na stránkách pivovaru

Pivovar Kutílkova palírna

Kdy:23.10.2020do:CovidObec:Žlebské ChvaloviceZdroj:Kutílkova palírna

Tento víkend jsou k dispozici tato piva v PET lahvích: Světlý ležák 12°, Nakouřená IPA, APA 4C - nachmelená výhradně americkými chmeli začínajícími na písmeno C, Jantarový ležák, Kladivo - polotmavý pivní speciál s medovinou.
Vezměte si roušku a pivo Vám rádi prodáme z "výdejního okénka".

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

Publikováno:před 7 dnyZdroj:Chrudimka.cz

Smoked Iron je pivo pro železné borce, protože pochází ze samotného nitra Železných hor. Zakouřená “třináctka” totiž není pití pro žádnou slečinku. Iron je jako krajina Železných hor, odkud pochází – trochu hořký, s plnou chutí a vůní, a je vyrobený z té nejčistší živé vody. A stejně jako syčí žhavé železo při ponoření do vody, zasyčí i Iron ve vypitém půllitru.

Pivo je svrchně kvašené pivo (IPA – India Pale Ale), vyráběné z ječného sladu, pivo typicky vyšší stupňovitosti v polotmavém vydání, slad je tzv. “nakouřený“.

Pivo se prodává v litrových plastových lahvích za 85 korun nebo 0,5l ve vratném skle za 50 korun. Koupíte jej v sídle Vodních zdrojů Chrudim, č.p. 138 pod Širokými schody, a to každý všední den od 9:00 do 15:30. Zde také pořídíte i pěkné pivní etikety a tácky. A nebo se stavte na chrudimském náměstí v Peciválu mlsném. Dále ho pak určitě seženete na všech akcích Geoparku Železné hory, jen co to současná situace dovolí.

Nové železnohorské pivo se představí v sobotu v Chrudimi

Publikováno:před 3 letyZdroj:Chrudimské novinyAutor:Jakub Valenta

Pivo k městu patří a vždy patřilo. Stačí vzpomenout na ruiny kdysi vyhlášeného pivovaru v ulici Obce Ležáků. Dokonce sám starosta města Petr Řezníček (SNK – ED) se několikrát vyjádřil, že by byl jen pro, kdyby se v Chrudimi pivo opět vařilo. Několik pokusů proběhlo, ale žádný z nich neznamenal větší úspěch.

V nedaleké Chotěboři přitom vyrostl v roce 2009 první průmyslový pivovar v novověké historii a svým kvalitním pivem si „maže na chleba“ velkou většinu gigantů vlastněných nadnárodními společnostmi. Před dvěma lety chotěbořský pivovar uvařil i pivo pro chrudimskou restauraci na Bídě. Ta takzvaný „Chrudimský ležák“ do dnešního dne úspěšně prodává, přestože nejde o nápoj připravovaný přímo ve městě.

V rámci sobotního dne otevřených dveří v sídle firmy Vodní zdroje Chrudim na náměstí U Vodárny, bude představeno pivo, které by si rádo vysloužilo přívlastek „pivo Železných hor“. Jedná se o „pivo Iron“ a za jeho vznikem stojí velký propagátor Geoparku Železné hory a jeden z jednatelů firmy Vodní zdroje Chrudim Daniel Smutek. Název sice evokuje známý mycí prostředek, jedná se však o anglické slovo označující prvek železo. „V rámci dne otevřených dveří proběhne v sídle Vodních zdrojů první ochutnávka piva Iron. Pouze v sobotu 9. září zaplatí zájemci za pivko jen 20 korun za půlitr. Po celý den bude probíhat facebooková soutěž. Stačí být fanouškem naší stránky na facebooku, vyfotit se u loga Iron, jak pijete naše pivo, a vložit tuto fotku na naši zeď. Nejvtipnější foto odměníme BELKIN pouzdrem na počítač,“ uvádí organizátoři dne otevřených dveří.

GulášFEST u Kutílka

Publikováno:před 7 letyZdroj:České pivo - České zlato

Minulá sobota se v Kutílkově palírně a pivovaru ve Žlebských Chvalovicích nesla ve znamení GulášFESTu 2013. Každý návštěvník měl možnost ochutnat a následně ohodnotit guláš od devíti zúčastněných týmů. Na vaření gulášů, jejich odborném zhodnocení a vyhlášení vítězného týmu a jeho guláše dohlížel dobře známý televizní kuchař Ivan 'Vodouch' Vodochodský.
Příjemným zpestřením programu bylo i závěrečné losování z řad hlasujících o soudek místního piva.
Na spláchnutí gulášů bylo během dne točeno hned několik druhů Železnohorského ležáku, který patří mezi regionální produkty Železných hor. Po celou dobu se o zábavu starala svým bohatým repertoárem Country kapela. Guláš a výborné pivo nalákaly na GulášFEST mnoho návštěvníků z blízkého i vzdáleného okolí.
S kamarády jsme v pivovaru umístěném v malebné vesničce na úpatí Železných hor strávili slunečné a chuťově bohaté odpoledne. Kutílek opět nezklamal a těšíme se na další akci...

Buřtpivobraní

Publikováno:před 7 letyZdroj:České pivo - České zlato

Po měsíci jsme se opět navrátili do Žlebských Chvalovic do Kutílkova pivovárku. Jelikož sobotní podvečer už byl ve znamení letního počasí, jednalo se o pěkné zakončení dne při výborném pivku a pokrmech připravených z buřtů. I když si všichni zúčastnění z naší party cestu do svých domovů moc nepamatují, jistě nezapomene se do těchto končin s krásným výhledem a výborným pivem rozličného typu a síly opět navrátit...

Začátek Pivosezóny 2013 u Kutílka

Publikováno:před 8 letyZdroj:České pivo - České zlato

V sobotu 20.4. proběhlo v Kutílkově pivovaru a palírně otevření Pivosezóny 2013. Ústřední akcí bylo hromadné nakládání utopenců do obrovské nádoby a vytvoření rekordu o počtu 2265 kusů. O výbornou zábavu se průběhu celé akce postaraly skupiny Brisk Fart a Regent, které hrály jak k poslechu, tak k tanci. Návštěvníkům pan majitel a sládek Jaroslav Kutílek připravil 8 druhů piv točených z deseti kohoutů, od pšeničné 12° až po silnou černou 17°. Stálo za to ochutnat vedle grilovaného býčka celý sortiment tohoto minipivovaru, který se nachází v malebné vesničce Žlebské Chvalovice na úpatí Železných hor. Pan Kutílek nás ubezpečil, že obdobné akce plánuje v období jara a léta na každý měsíc. Oblíbenost dokládá i přes pochmurné počasí vysoká návštěvnost.
Tak přijďte příště také…

kutilek

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.19.10.2020 15:235