Historie a současnost pivovaru Kutílkova palírna

Od 1.10.2010 jsme zahájili provoz pivovaru. Vaříme světlá i tmavá nefiltrovaná kvasnicová piva o stupňovitosti 11° až 13°. Příležitostně vaříme i pivní speciály o stupňovitosti až 17°.
Zatím největším úspěchem je ocenení Zlatá pivní pečeť, kterou získalo naše polotmavé pivo 13°.
Pivo sudujeme do KEGů 20, 30 a 50 litrů, které lze u nás zapůjčit na zálohu. Pivo nabízíme i v 1,5 l PET lahvích. Do již použitých obalů nelze pivo stáčet.


Více na stránkách pivovaru

Klobásfestival v Kutílkově palírně a pivovaru

Kdy:21.09.2019 10:00-20:00 hod.Obec:Žlebské ChvaloviceZdroj:Kutílkova palírna

Degustace až deseti druhů klobás od místních výrobců po celý den. Na místě se budou připravovat tři druhy klobás na maďarský způsob.
Na čepu bude opět pět druhů našich piv, októbrfestová piva i mělnický burčák.
K poslechu zahraje dudák a harmonikář, od 15:00 pak megakoncert kapely REGENT.

Nové železnohorské pivo se představí v sobotu v Chrudimi

Publikováno:před 2 letyZdroj:Chrudimské novinyAutor:Jakub Valenta

Pivo k městu patří a vždy patřilo. Stačí vzpomenout na ruiny kdysi vyhlášeného pivovaru v ulici Obce Ležáků. Dokonce sám starosta města Petr Řezníček (SNK – ED) se několikrát vyjádřil, že by byl jen pro, kdyby se v Chrudimi pivo opět vařilo. Několik pokusů proběhlo, ale žádný z nich neznamenal větší úspěch.

V nedaleké Chotěboři přitom vyrostl v roce 2009 první průmyslový pivovar v novověké historii a svým kvalitním pivem si „maže na chleba“ velkou většinu gigantů vlastněných nadnárodními společnostmi. Před dvěma lety chotěbořský pivovar uvařil i pivo pro chrudimskou restauraci na Bídě. Ta takzvaný „Chrudimský ležák“ do dnešního dne úspěšně prodává, přestože nejde o nápoj připravovaný přímo ve městě.

V rámci sobotního dne otevřených dveří v sídle firmy Vodní zdroje Chrudim na náměstí U Vodárny, bude představeno pivo, které by si rádo vysloužilo přívlastek „pivo Železných hor“. Jedná se o „pivo Iron“ a za jeho vznikem stojí velký propagátor Geoparku Železné hory a jeden z jednatelů firmy Vodní zdroje Chrudim Daniel Smutek. Název sice evokuje známý mycí prostředek, jedná se však o anglické slovo označující prvek železo. „V rámci dne otevřených dveří proběhne v sídle Vodních zdrojů první ochutnávka piva Iron. Pouze v sobotu 9. září zaplatí zájemci za pivko jen 20 korun za půlitr. Po celý den bude probíhat facebooková soutěž. Stačí být fanouškem naší stránky na facebooku, vyfotit se u loga Iron, jak pijete naše pivo, a vložit tuto fotku na naši zeď. Nejvtipnější foto odměníme BELKIN pouzdrem na počítač,“ uvádí organizátoři dne otevřených dveří.

GulášFEST u Kutílka

Publikováno:před 6 letyZdroj:České pivo - České zlato

Minulá sobota se v Kutílkově palírně a pivovaru ve Žlebských Chvalovicích nesla ve znamení GulášFESTu 2013. Každý návštěvník měl možnost ochutnat a následně ohodnotit guláš od devíti zúčastněných týmů. Na vaření gulášů, jejich odborném zhodnocení a vyhlášení vítězného týmu a jeho guláše dohlížel dobře známý televizní kuchař Ivan 'Vodouch' Vodochodský.
Příjemným zpestřením programu bylo i závěrečné losování z řad hlasujících o soudek místního piva.
Na spláchnutí gulášů bylo během dne točeno hned několik druhů Železnohorského ležáku, který patří mezi regionální produkty Železných hor. Po celou dobu se o zábavu starala svým bohatým repertoárem Country kapela. Guláš a výborné pivo nalákaly na GulášFEST mnoho návštěvníků z blízkého i vzdáleného okolí.
S kamarády jsme v pivovaru umístěném v malebné vesničce na úpatí Železných hor strávili slunečné a chuťově bohaté odpoledne. Kutílek opět nezklamal a těšíme se na další akci...

Buřtpivobraní

Publikováno:před 6 letyZdroj:České pivo - České zlato

Po měsíci jsme se opět navrátili do Žlebských Chvalovic do Kutílkova pivovárku. Jelikož sobotní podvečer už byl ve znamení letního počasí, jednalo se o pěkné zakončení dne při výborném pivku a pokrmech připravených z buřtů. I když si všichni zúčastnění z naší party cestu do svých domovů moc nepamatují, jistě nezapomene se do těchto končin s krásným výhledem a výborným pivem rozličného typu a síly opět navrátit...

Začátek Pivosezóny 2013 u Kutílka

Publikováno:před 6 letyZdroj:České pivo - České zlato

V sobotu 20.4. proběhlo v Kutílkově pivovaru a palírně otevření Pivosezóny 2013. Ústřední akcí bylo hromadné nakládání utopenců do obrovské nádoby a vytvoření rekordu o počtu 2265 kusů. O výbornou zábavu se průběhu celé akce postaraly skupiny Brisk Fart a Regent, které hrály jak k poslechu, tak k tanci. Návštěvníkům pan majitel a sládek Jaroslav Kutílek připravil 8 druhů piv točených z deseti kohoutů, od pšeničné 12° až po silnou černou 17°. Stálo za to ochutnat vedle grilovaného býčka celý sortiment tohoto minipivovaru, který se nachází v malebné vesničce Žlebské Chvalovice na úpatí Železných hor. Pan Kutílek nás ubezpečil, že obdobné akce plánuje v období jara a léta na každý měsíc. Oblíbenost dokládá i přes pochmurné počasí vysoká návštěvnost.
Tak přijďte příště také…

kutilek

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.08.09.2017 07:174