Historie a současnost minipivovaru Krmelín

Zveme Vás do minipivovaru U Hodže v Krmelíně. Přijďte se pobavit a ochutnat naše kvasnicové pivo. K dispozici máte i dvě dráhy bowlingu, kulečník, šipky a stolní fotbálek. Možnost pronájmu salónku "Spodní hospoda" se samostatným výčepem, sociálním zařízením a krbem, ideální místo pro různé oslavy, firemní akce a jiné příležitosti.
Pro cyklisty je připravena venkovní terasa s posezením a pro Vaše děti jsou tady průlezky, houpačky a kolotoč. Možnost venkovního grilování a pořádání sportovních akcí. Hospoda je pokryta WIFI-FREE-ZONE
Zdroj:Stránky minipivovaru Krmelín, 2016


Více na stránkách pivovaru

Moravskoslezské minipivovary: Krmelín

Publikováno:před 6 letyZdroj:BigBloger LidovkyAutor:Roman Nedbal

Coby kamenem dohodil a od jižního okraje Ostravy na kole dojel, se nachází minipivovar v Krmelíně. Cyklisté z ostravského Jižního města jej již objevili a také místní starousedlíci se do něj rádi vracejí. Leží u hlavní silnice směrem na Brušperk a na jeho návštěvu láká poněkud kýčovitý poutač, včetně umělého malovaného komína. Milovník tradičně vyráběného piva poněkud křečovitou snahu upoutat omluví a vstoupí, v očekávání pozitivních chuťových zážitků.

Objekt restaurace U Hodže, kde minipivovar sídlí, je prostorný. Velká vnitřní místnost s nezbytnou televizí, nabízející sportovní přenosy, menší hala na populární bowling, promítací plátno pro možnosti školení. Rozsáhlé venkovní posezení, kterému bohužel chybí ochrana před sluncem (slunečníky, markýzy). Nebo je v době mé návštěvy ještě nestihli instalovat? Nechybí stojan na kola, bohužel trochu nešťastně umístěný, takže více kol se zde vejde jen stěží, což je zejména v letní cyklistické sezóně škoda. Ale smí vůbec cyklista popíjet pivo? Drobně zavádějící je i přítomnost několika cedulí, nabízející aktuální sortiment piva, které si ovšem navzájem v nabídce odporují. Myslím, že by stačila cedule jedna, ovšem se skutečně aktuální nabídkou.

V době mé návštěvy v pátek odpoledne (pravidelně zde otvírají až v odpoledních hodinách) plnil roli obsluhy zároveň s rolí výčepního jeden muž. Provoz celkem zvládal a měl přehled o nabídce, bohužel vzhledem k nasazení se občas dopustil omylu a přinesl jiný, než objednaný nápoj. K jídlu zde nabízejí pouze chuťovky k pivu – utopence, hamburgery, škvarkovou či tvarůžkovou pomazánku (posledně jmenované bohužel zrovna neměli), tlačenku s octem a s cibulí. U tlačenky jsem ocenil, že ocet podávají v nádobce zvlášť.

Na čepu minipivovaru byly aktuálně 4 druhy vlastního nefiltrovaného a nepasterizovaného piva. Krmelínské kvasnicové světlé 120, ležák s příjemnou barvou i zákalem, mírně hořký, chutný (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 24 Kč). Krmelínské kvasnicové medové 120 je pivo odpovídající vzhledově ležáku, ovšem chuti výrazně medové. Je určené pro milovníky sladších druhů piv (hodnocení: ***1/2, cena za 0,5 l: 24 Kč). Na milovníky (nebo spíš milovnice) sladších druhů piv je zaměřeno i pivo višňové 120. Vzhled piva je překvapivě světlý, sladká višňová příchuť se zdá poněkud umělá (hodnocení: ***, cena za 0,33 l: 15 Kč). V aktuální nabídce minipivovaru je ještě tmavé 130 pivo.

Když jsem minipivovar a restauraci U Hodže navštívil poprvé před dvěma lety, měl jsem mírnou pochybnost, zda se tento projekt na „předměstí“ Ostravy uchytí. Zdá se, že minipivovar obstál v čase a má svým návštěvníkům co nabídnout.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.06.08.2014 14:361