Historie a současnost domácího minipivovaru Křikloun

Jsem nadšenec, kterého vždy zajímala výroba piva, vína či výroba slivovice i jiné kvalitní pálenky.
Znak pivovaru KŘIKLOUN vznikl za pomoci mých přátel, kteří mě především znají jako energického muzikanta se silným hlasem. Pokud se Vám líbí spojení dobrého řemeslného piva s lidovou autentickou hudbou, pivovartak Vám můžeme k našemu pivu i zahrát :)

První piva jsem vařil s přáteli v malém hrnci jako domovarník. Další zkušenosti jsem si doplňoval v praxi různých minipivovarů, kde jsem uvařil i svá první piva k prodeji. Dne 17.2.2017 se mi podařilo dokončit vlastní domácí pivovar Křikloun v Hodoníně a konečně vařím ve svém.

Při myšlence vyrobit své první pivo jsem inklinoval k chuti, která by byla natolik harmonická a příjemná, že by se dalo pivo pít celý večer, a tak vznikl KŘIKLOUN Special ALE 13°. Přesto, že se jedná o pivo typu Ale, tedy svrchní kvašení, podařilo se citlivým chmelením vyvarovat přílišnému převonění piva a tím docílit, že slady v tomto případě příjemně převažují nad chmely a tvoří onu harmonii s lehce doznívající hořčinkou s vůní a chutí jemného ovoce. Úmyslně jsem na počátku nezačal s vařením již existujících receptů piv, abych jimi nebyl ovlivněn. Tím vzniklo pivo naprosto jedinečné, které budete obtížně zařazovat do nějaké škatulky či srovnávat s předchozími zkušenostmi :-)

Přeji Vám příjemný zážitek z chutí piva KŘIKLOUNA a NA ZDRAVÍ!
Zdroj:Stránky minipivovaru Křikloun, 2017


Přes zimu 2017/18 se rozšířil provoz jako minipivovar Křikloun2 do bývalého pivovaru Hodonínský Vojáček, v areálu tabačky.
Kompletní přehled sortimentu je uveden u minipivovaru Křikloun2. V domácím pivovaru se vaří především jednorázové a malé várky.Více na stránkách pivovaru