Historie a současnost Krásenského pivovaru

Historie budovy, v níž se nyní nachází Krásenský pivovar, zasahuje již do minulého století.

Název Krásenský pivovar je odvozen z umístění budovy na pravém břehu Rožnovské řeky Bečvy, která dříve dělila dvě samostatná města, Valašské Meziříčí a Krásno nad Bečvou. Most, který se nachází v těsné blízkosti, tato dvě města v minulosti naopak spojoval.pivovar

V průběhu let minulých budova velmi zchátrala, a proto byla nutná rozsáhlá rekonstrukce, kdy byl objekt do základu zbourán a na jeho půdorysu byla vybudovaná nová, zděná budova, jejíž umístění je velkou předností nynějšího Krásenského pivovaru.

Nové pojetí budovy je poněkud velkorysé. Čedičovou podlahu a interiér z dubového masivu, doplňují litinové sloupy s ozdobnými hlavicemi, zakoupené při demolici novojičínské Tabačky. Smrkové stropní trámy a fošnový základ podpírají masivní dubové sloupy.

V objektu se nachází zázemí pro restauraci i kompletní funkční minipivovar s varnou, spilkou pro kvašení piva a ležáckými tanky, které se nachází v zázemí zadní části prostředního patra. U vchodu do restaurace můžou hosté vidět v prosklené místnosti devět přetlačných tanků.

Díky rozměrným dubovým oknům lze při posezení v restauračním minipivovaru pozorovat život ve městě hned z několika stran, jako ve výkladní skříni.
Zdroj:Stránky Krásenského pivovaru, 2018


Více na stránkách pivovaru

"Valmez" - Krásenský pivovar

Publikováno:před 2 letyZdroj:Turistika.cz

Narazíme na něj na pravém břehu Bečvy, té Rožnovské. Předchůdcem byla budova, která se nacházela v dezolátním stavu a proto byla zbourána. Na jejích základech vyrostlo nové moderní stavení. V něm byl roku 2017 uveden do provozu minipivovar s varnou a spilkou na kvašení piva, v zadní části se nacházejí ležácké tanky. Vpředu je restaurace, od jejíhož vchodu si může návštěvník přes sklo prohlédnout devět přetlakových tanků.

V pivovaru se vaří jedenáctistupňový Portáš, dvanáctka Weissbier, Krásenská dvanáctka a třináctka, čtrnáctistupňové Pale ale, patnáctistupňová IPA a šesnáctistupňový Bock. Pivo se plní jak do sudů, tak i do PET lahví.

V restauraci je čedičová podlaha a dobový interiér je doplněn litinovými sloupy s ozdobnými hlavicemi. Stropní smrkové fošny a trámy podpírají masivní dubové sloupy. Velká okna jsou obložena dubem a dá se přes ně skvěle sledovat venkovní valmezský cvrkot.

Restaurace se může pochlubit výbornou kuchyní, která nabízí polévky (např.valašskú kyselicu s uzeným, zemákama a smetanú) do 55 kč a hlavní jídla se pohybují v rozmezí od 149 do 459 korun.

Restaurace je denně oetvřena od jedenácti hodin. Přes týden se zavírá o 23.hodině, v pátek a sobotu o půlnoci a v neděli o dvě hodiny dříve.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.28.10.2021 21:371